Mimčo po návratu z nemocnice. Bude stejné jako předtím?

kadlecova.misa
27. led 2010

ahoj holky,
celá rodina jsme chytli od rodiny mého bráchy nějakého rotavira (průjem a zvracení, bez teplot..ale stav jak na umření) a bohužel i naše 10m Nela. Prostože nechtěla moc jest a pít,zvracela a pak už i měla průjem ihned jsem ji zavezla do nemocnice..zústala na dětské infekční JIP.Byla tam 3 dny. Návštěvu nám primář doporučil až poslední den..když jsme přišli ,zděsili jsme se.To dítě,bylo jiné...unavené, vyřvané, přivázané v postýlce, jiný výraz až mongoloidní, kdo to nezažil..nepochopí. Doma už je 2 den.Pomalu s námi začíná "mluvit". Ale zatím je jiná...Stalo se někomu něco podobného? Kdy bylo jeho dítě zase "stejné" jako dřív?? díky Míša

susik77
27. led 2010

To je hrozne! Moc drzim palce aby se mala z toho dostala. Ja proto nechci jit s malou na hospitalizaci na neurologii, taky se bojim ze by jsme tam s ni nemohli byt , co by to s ni udelalo! Nastesti ji nic vazne neni, meli jsme jit jen na vysetreni. Je ji 2.5 roku, je strasne na nas navazana.

paja2180
27. led 2010

Já bych jim tam malou taky nenechala ani za nic. Ať mě klidně mají za hysterku, mě je to jedno, ale prostě bych tam s malou byla i přes noc. Dítě na to třeba po příjezdu domů rychle zapomene, ale ten pocit, že tam pláče v noci osamocená a chce vidět maminku a já doma spím ve své posteli....brrr...je mi z toho špatně...

petkula
27. led 2010

Je to děs, že se v nemocnicích takhle chovají k dětem a rodičům...mají na to právo? Opravdu tam rodič nemůže zůstat? Chápu že na infekčním asi ne ale jinak? Nemá někdo přehled o tom, jak to doopravdy je?

mikulka
27. led 2010

Ahoj Míšo,

někdy děti protrpí tzv. hospitalismus. Je to něco jako šok z toho, že jsou v nemocnici, v cizím prostředí a bez maminky. Dříve maminky s dětmi hospitalizované nebyly a děti tím často trpěly.
Může se to projevit právě roztěkaností, zamlklostí, neklidem, pláčem a někdy i trochu vývojem nazpět.

Ale to u vác nehrozí, nebyla tam tak dlouho.

Jen mi je malé moc líto, jak jsi psala, že byla přivázaná! Chudinka, vůbec asi nevěděla, co se děje a proč se nemůže hýbat, vyjít z postýlky. To je fakt hrůza, zvlášť v dnešní době!!!!!

Ale neboj, malá se brzy srovná, hodně ji mazli, věnuj se jí na 200 %, předem si uvař, třeba večer, až bude spát, jen abys byla co nejvíce s ní. Bude vše jako dřív.

Dej vědět, jak se to u vás vyvíjí.

rioko
27. led 2010

tak já myslím, že asi fakt záleží na oddělení a podobně, dvě kamarádky byli v nemocnici s dětmi - jedna s holčičkou na interně, holčičce bylo v té době asi rok, měla normálně postel na pokoji s malou a byla s ní pořád, druhá má chlapečka který je hospitalizovaný opakovaně - má větší problémy, od narození byl 3 x na operaci s hlavičkou, teď má necelý rok, když byl na JIP tam s ním být nemohla, jak ho přeložili tak byla s ním vždycky na pokoji
nás čeká taky pobyt v nemocnici v dubnu, budeme na chirurgii asi 10 dní, Vojta jde na operaci s prstama, primářka mi říkala, že už tam má zamluvený pokoj kde budu s ním na pokoji i já celou dobu, jsem ráda, jinak bych ho tam taky nenechala

kadlecova.misa
autor
27. led 2010

napíšu vám její příznaky: úzkost, v něčem je nazpět, bojí se spát a usnout doma, často se budi a kontroluje,jestli jsme tam, vyřvaná, má jiný hlásek, nesměje se, nedělá věci tak jako dřív, nedůvěřuje mě, zhubla, celkově byla "zanedbaná" .. opruzená a vyrážka na
celém těle..

dneska spala 2x, ráno 3 hod a ted 2 hod..dospává ty noci, který,chudinka prořvala někde sama uprostřed noc, přivázaná v postýlce---fuj je mi z toho úplně špatně.
Pravdou je, že dneska po 2 dnech, je lepší....

rioko
27. led 2010

jinak to přivazování to je hnus, měli jsme být jednou taky na infekčním a to jsem teda netušila, že bych tam nebyla s ním, nakonec to dopadlo naštěstí tak, že si tam Vojtu nenechali...
miso vy jste byli na jakém oddělení?

kadlecova.misa
autor
27. led 2010

rioko: byli jsme v Brně, v dětské, na infekční JIPce. 😖 ☹

radka.m.
27. led 2010

Ahoj holky,já taky bývám často s nejstarší dcerou po nemocnicích aq chtěla jse, napsat k tomu pobytu,je samozřejmě špatné,že matku nenechají s dítětem v nemocnici,ale na druhou stranu věřte,že za to nemůže nemocnice,ale celý podělaný systém v tomhle státě,jinak tady někdo dával odkaz na klíček,ano,v chartech práv je,že dítě má právo na neustálý kontakt s rodiči,ale na druhou stranu,pokud je člověk přijímán do nemocnice,tak musí podepsat papír,že se bude chovat podle pravidel a režimu určité nemocnice a pokud vám řeknou,že místo prostě nemají,špitály opravdu nejsou nafukovací a místa mají hlavně pro pacienty,ne pro doprovody,tak bud budete souhlasit a podepíšete,nebo vám nezbyde nic jiného,než sbalit dítě,podepsat na vlastní zodpovědnost reverz a zkkusit to v n ěkteré jiné nemocnici,takže nikde nemáte odvolání,ani kdyby jste se obrátili na soud ☹

beruska2x
27. led 2010

radko to neni pravda, je to na nemocnici jak je mozne ze nekde to jde a jinde ne???

janakar__2
27. led 2010

Ahoj holky,
já byla s malou taky v Brně na infekční JIP a jsem překvapená, že vás tam s dítětem nenechali. Já u ní seděla na židli 22 hodin denně a na ty dvě hodinky jsem se chodila natáhnout na ubytovnu. Je teda pravda, že malá měla sotva týden, ale mám pocit, že tam byly maminky i u větších dětí. Celkově mi tam personál přišel vlídný a ochotný, nokoho ano nenapadlo mě posílat pryč. Moc mě mrzí, že máš Míšo ze stejného pracoviště tak odlišné zážitky

radka.m.
27. led 2010

beruska-no určitě to záleží na každé nemocnici,pokud tam mají místo,ale pojkud tam místo nemají,tak to je chyba systému tohoto zdravotnictví u nás a ne přímo nemocnice

lenkabu
27. led 2010

Upřímně............museli by mně násilím vyvést. Je mi jedno jestli mají nebo nemají místa,budu sedět vedle ní na židli,na to je místo všude. Nemají právo vás poslat pryč.

miso:to vymazlíte,hodně bych ji chovala,v noci k sobě........dokud se to nepoddá.

Mně máloco rozbrečí,ale dítě samotný v nemocnici kt. nechápe proč ho tam máma nechala.....................

mauska
27. led 2010

Míšo, je mi moc líto co jste si prožili 😔já sama jsem byla v nemocnici jako dítě 1,5-2 a taky jsem se hrozně změnila. Tehdy neexistovala že yb tam byla máma se mnou, doma měla ještě ségru, dvojče, a taky, vrátila jsem se k plínkám, nedůvěřovala jsem, nekomunikovala, hrála si s rukama, poznala jsem jen naše auto a brášku ☹pamatuju si jen pár letmých okamžiků, jinak naštěstí nic.
Tohle snad ani není normální ☹ to je "systém". Nikdo za nic na světě by mě nedonutil odejít od ní...
Budu moc držet palečky ať se malá brzo dostane do stavu před

beruska2x
27. led 2010

radka.. no myslim ze o misto nejde, kolik rodicu pocka na zidli nez ditko usne a pak jde na par hodin pryc a pak zase zpet, myslim ze ty 3 dny se da vydrzet vsechno ale jde o pristup nemocnice, navic primare!!! u 10m kojeneho ditete nenechat matku a jeste 2 dny bez navstev - to s ena me nezlob to neni normalni....

spis si myslim ze je to spatna vyjimka a ve vetsine nemocnic uz je to i dalsi urcity servis pacientum samozrejmost...

kadlecova.misa
autor
27. led 2010

My s malou spíme spolu skoro od 4m. V noci ji hladím po zádech, aby věděla že tam jsem. Už se lepší...snad bude brzo "naše stará dobrá Neluška" ☹ Příště bych už taky neodešla..takže varování pro ostatní : nikdy nenechávejte prcky samy ve špitále ☹

artuse
27. led 2010

některé nemocnice asi fakt nemají tolik místa, aby měli postele pro rodiče, ubytovny, to bych ještě pochopila...ale nemůžou rodiče vyhnat pryč - viz ta charta práv dítěte☹ třeba možná na noc, ale přes den by tam rodič měl být!, sedět aspoň na židli, jak tu už bylo psáno, prostřídat se s manželem, příp. babičkou, taky jsem slyšela, že si rodiče u postýlky dítěte rozprostřeli karimatku a byli tam tak i přes noc 😔

senja
27. led 2010

Jezisi, to je priserne 😢 😢 😢 Tecou mi normalne slzy z toho, co jste holky zazily ☹

My jsme take byli ve 3 mesicich hospitalizovani na novorozeneckem v Motole, dokonce jeli zachrankou, maleho napojili na monitory, ale celou dobu jsem tam byla s nim, i prespavala u nej na pokoji na lehatku. Vedle na pokoji byl asi 2-lety chlapecek napojeny na vsechno mozne a nemozne, s dychaci trubickou u pusy, na jehoz dverich byla cedulka "Karantena", ale i tak tam mel rodice. Kdyby me vypakovali, asi bych tam tak rvala a brecela, ze by mi maleho museli vytrhavat z naruci a mne svazat a zavrit, abych jim dite prenechala... ale o tom tato diskuze neni, takze nema cenu rozebirat co mely Misa a gartneroval delat a cim se ohanet, stalo se.

Nas prcek po pobytu v nemocnici spatne usinal (i kdyz tam se choval ukazkove a na cizi lidi se usmival), pres den vubec nespal, porad brecel, trvalo to asi tyden. Nase doktorka nam rekla, ze se to postupne da do normalu, ze je to normalni, ze dite se uplne zmeni po hospitalizaci.

Takze drzim ti, Miso, i tvoji holcicce palce, at to zvladnete co nejdriv 😉 ZCELA JISTE bude zase takova, jako byla, a na to neprijemne rychle zapomenete 😉

radka.m.
27. led 2010

beruska-samozřejmě,že záleží také na jedinci,ale o místa tady jde především,věř,zkušeností mám požehnaně,ono celkově jsou návštěvy na infekčním zakázány,tím se ted vůbec nezastávám jednání doktora právě na infekčním v brně a pokoj narvaný rodičema na židli je zase kvůli chodu oddělení dost omezený,a samozřejmostí to u nás určitě není,na většině oddělení jsou tak 2místa nadstandartu a to je vše,jak říkám,dost špatný systém,který zapomíná na matky s dětma,vždyt většina ubytoven,co je v areálech nemocnic,je sponzorována od nadací,stát do nich neinvestuje ani korunu 😠 😠 😠

julie123
27. led 2010

Miso, to je sileny!!!! ☹ 😢 Uplne se mi chtelo brecet jak sem to cetla! ☹

Ja bych malyho v ZADNYM pripade nenechala samotnyho dva dny. Bych se tam s nima klidne hadala, jela do jine nemocnice apod. Si to neumim ani predstavit ☹

Moc drzim palce at je mala co nejdriv zase to usmevave miminko! 😵

myska
27. led 2010

Kámoška měla po vánocích ročního chlapečka na infekčním, sestry jí řekli, že tam zůstat nemůže, ale že může přespat na ubytovně, nešla na ubytovnu a odjela dom (tohle nepochopím, ale asi za tím stojí sestry, který ju ujištovaly, že malej bude celou noc spát s nějakou napíchlou sondou), ráno si pro malýho přijela a sestry jí řekly, že kdyby zůstala na té ubytovně, tak jí v noci zavolají, páč malej celou noc řval a nebyl k utišení (a žádnou sondu neměl, páč mu to nemohli napíchnout).

Druhé kámošky známá, co dělala pár let sestru na dětským, jí radila, at si za každou cenu stojí za svým a zůstane tam s tím děckem, páč ví, jak to tam chodí, když tam ty děti maminy nemají 😔

A když tam s tím dítětem zůstanete, je taky dobrý si pohlídat, co dostává za léky, hodně kamarádek má tu zkušenost, že sestry donesou jiný léky, než má to dítě dostat, prostě se spletly...

Míšo, držím palce, at se malá z toho co nejdřív dostane!!!

senja
27. led 2010

Jo, zapomnela jsem pripsat to nejdulezitejsi: Po tom tydnu se nas maly skutecne uklidnil a byl jako driv 😉 Takze vsechno se spravi, jen tu chvili vydrzte, mala urcite zazila trauma, ale s vasi laskou na to brzy uplne zapomene.

mikulka
27. led 2010

radka: 10 m dítě by samo zůstávat prostě nemělo. Aspoň přes den ne, ať je místo, nebo ne. A malá byla přece na pokoji sama. I kdyby tam měla máma stát, na to místo je.

Míšo, to je holt z toho stresu. Klidně si ji berte do postýlky, ve všem jí vyhovte, ať si spí, jí, kdy chce. Mazlete se, odvádějte pozornost, zabavujte, zažila trauma. Ach jo. Vy to zvládnete! 😉

radka.m.
27. led 2010

mikulka-já vůbec netvrdím,že by dítě mělo být v nemocnici samo,at už 10měsíční,nebo 3leté,jenom tvrdím,že většinou rodiče poukazují na lékaře a personál a ona je chyba hlavně v systému,i když někdy může být i v jedinci

lenkabu
27. led 2010

myska:a to na ni neměly sestry telefon? však volat mohly i domů.

Holky,jsem zdravotník a místo se najde všude,ale naprosto všude když je dobrá vůle.

lenkabu
27. led 2010

Myslíte že kdyby tam bylo dítě od zaměstnankyně tak ji taky pošlou domů?

beruska2x
27. led 2010

lenkabu.. presne tak...

janakar__2
28. led 2010

Já to pořád nechápu, já byla s malou na úplně stejným oddělení-infekční JIP v Brně a nebyl žádný problém, na pokoji je jen jedno dítě a pokoj je docela velký, takže maminka tam rozhodně nepřekáží. Navíc si vzpomínám, že na dveřích byly napsány pokyny pro návštěvy, úplně si to nepamatuju, ale vím, že tam bylo, že max. dvě osoby. A hospitalizace s rodičem naprosto OK. Měla jsem pocit, že jsou rádi, když tam je dítě s maminkou. Když jsem si šla lehnout na uytocnu a malá se vzbudila a plakala,tak mi okamžitě sestřičky volali a říkali: Karolínka vás volá. A já tam prostě přišla, měla jsem klíč od oddělení a mohla přicházet a odcházet 24 hodin denně. Nechápu, že Míša, která měla dítě na stejným oddělení musela být od dítěte oddělená.... ☹ Samozřejmě, že to bylo náročný, protože 5 dní po porodu mít k dispozici pouze židli a na WC chodit na veřejné na chodbu, o hnusné špinavé sprše ani nemluvím, ale důležitý bylo, že jsem mohla být s malou.

Míšo, myslím, že došlo k nějakému komunikačnímu šumu, že kdybys trvala na hospitalizaci s dítětem, tam tě tam nechají. Je mi moc líti, cos prožila.

musko
28. led 2010

súhlasím s lenkabu - aj keby som si mala dať na zem karimatku, tak ani heverom ma od decka nedostanú..... Aj ja som zdravotník, takže viem, že je to hlavne o ľuďoch.

kadlecova.misa
autor
28. led 2010

holky ..sestry telefon pochopitelně měly..nevím, v jakém případě mi až chtěly volat!! Jinak malá se sklidňuje, dnešní noc už byla parádní, malá se uklidňuje, už se i směje, hůř teda usíná přes den (ona tedy usnínala špatně i tak), už nemá ty záchvaty cizího pláče...spíme přitulení k sobě, stejně jako dřív . Takže snad už to bude jen a jen lepší .děkuji za vaše příspěvky. 🙂