Mimčo po návratu z nemocnice. Bude stejné jako předtím?

kadlecova.misa
27. led 2010

ahoj holky,
celá rodina jsme chytli od rodiny mého bráchy nějakého rotavira (průjem a zvracení, bez teplot..ale stav jak na umření) a bohužel i naše 10m Nela. Prostože nechtěla moc jest a pít,zvracela a pak už i měla průjem ihned jsem ji zavezla do nemocnice..zústala na dětské infekční JIP.Byla tam 3 dny. Návštěvu nám primář doporučil až poslední den..když jsme přišli ,zděsili jsme se.To dítě,bylo jiné...unavené, vyřvané, přivázané v postýlce, jiný výraz až mongoloidní, kdo to nezažil..nepochopí. Doma už je 2 den.Pomalu s námi začíná "mluvit". Ale zatím je jiná...Stalo se někomu něco podobného? Kdy bylo jeho dítě zase "stejné" jako dřív?? díky Míša

misellll
28. led 2010

miso:to co jsi psala je vážně strašné muśelo to být pro vás i malou velmi stresují cí a náročné no hlavně,že už se malá vrací do normálu 🙂

mikulka
28. led 2010

míšo, to je super, jsi bezvadná máma!!! 😉

kadlecova.misa
autor
28. led 2010

děkuji. 😉

musko
28. led 2010

to je super! Snáď už bude dobre!

katzi
7. bře 2011

@kadlecova.misa : máme čerstvou zkušenost stejnou jako vy ☹ Moc mě těší když čtu, že je to u vás už lepší. Jestli si to přečteš - zajímalo by mě jaká je dcerka teď zase s nějakým odstupem času? Adélka teď byla hospitalizovaná taky v Brně v Dětské nem. - na infekčním oddělení kvůli zvracení. Musela zůstat na kapačkách. V Dětské nem. je momentálně zákaz návštěv kvůli chřipkové epidemii. Takže já ani MM jsme tam s ní nemohli zůstat a jako důvod nám uvedli, že bysme mohli ohrozit nejen Adélku, ale i cizí děti, kdybysme tam dotáhli chřipku. Nepomohly žádný debaty, prostě jsme tam zůstat nemohli ☹ Teď už ji máme doma a příznaky přesně jak píšeš ty: strach ze spánku, uplakanost, záchvaty silného vzteku, celodenně vyžaduje dudlík,...a spoustu dalšího. Řekla bych, že po třech dnech našeho velikého úsilí, lásky, pochopení, věnování se jí,...to začíná být trošku lepší. Ale zajímalo by mě jak to u vás, nebo u kohokoli jiného bylo dál? Srovná se to úplně? Řešili jste to třeba s dětskou Dr., nebo s dětským psychologem? My jsme jen byli u známé homeopatky a nasadili jí homeopatika po prožitém traumatu na zklidnění.

hamma
8. bře 2011

Chtěla bych napsat těm, které se do nemocnice s dětmi chystají, že ZE ZÁKONA má dítě do 6 let právo na doprovod v nemocnici ZDARMA! Na tento doprovod neplatí ani zákaz návštěv kvůli epidemii, ani pobyt na infekčním nebo jakémkoli jiném oddělení - prostě se svým dítětem můžete být kdekoli, kde je hospitalizováno. Pokud nemocnice nemá ubytovací kapacity pro rodiče, můžou spát na ubytovně, které je placená.
Zákon číslo 48 o veřejném zdravotním pojištění, paragraf číslo 25, k tomu proto nyní říká toto:
„Je-li při přijetí dítěte do zdravotnického zařízení vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nutná celodenní přítomnost průvodce, může s ním být průvodce přijat do ústavní péče. Pobyt průvodce dítěte mladšího šesti let v nemocnici se považuje za ústavní ošetřování. Průvodce je podle indikace a možností umístěn buď spolu s dítětem přímo na lůžkovém oddělení, nebo na oddělení dochází z ubytovacího prostoru, který je součástí tohoto zařízení. V případě dítěte staršího šesti let se pobyt průvodce v nemocnici považuje za ústavní ošetřování jen se souhlasem revizního lékaře.“
Takže si nenechte toto právo vzít a nenechávejte své děti samotné!!!

kikimaruska
8. bře 2011

Byla sem s malým v jeho roce a půl 10 dní na infekčním odd.díky rotavirům. Samozřejmě jsem u něj být mohla. Na pokoji jsme měli ještě jednoho ročního chlapečka (tj.já, syn a ten cizí chlapeček) a rodiče u něj nebyli a naopak dr.se na ně dívali hodně skrz prsty, že s ním nechtěli zustat v nemocnici a za 10 dní se na něj nedošli ani jednou podívat! Ani o víkendu a to to byli mladí lidé 😒 . Ale o to nejde. Jinak mě dr.na infekčním doporučili vubec celou dobu nevylézat z pokoje, protože spíš abych já nebo malý ještě nechytl něco dalšího (měli jsme pokoj a uvnitř i své wc),takže jsem celých 10 dní nevystrčila nos..TV tam nebyla, ale nechala sem donést malému jeho hračky, byla u malého a dělala společnost i tomu druhému chlapečkovi, kterému se stýskalo po mamince. Měli tam i hernu a nedoporučovali nám do ní chodit (ikdyž syn ani nemohl, byl upoutaný k postýlce na kapačkách). A když jsem viděla, že náš pokoj byl jediný ehm...no prostě byl jiný...a bylo tam celé oddělení plné rodinama se žloutenkou a sestry si s nima nevěděly rady, neposlouchaly a děcka lítala po chodbách a lezla kam neměla...jsem štastná, že jsme po 10 dnech vypadli...tak nějak reakce na to, že některé z vás nechtějí vpustit díky ohrožení chřipkou...???To mi hlava nebere, pokud je maminka zdravá a hlavně nevím jak jinde, ale já celé dny z pokoje nos nevystčila...spíš nás nakazil ten malý spolupacient 😅 😀 . Tak se držte, měli by vás s dětičkama nechat v nemocnici pobýt...co vím, tak jen na JIRP se většinou rodiče na pobyt nepovolují...

kikimaruska
8. bře 2011

@kadlecova.misa jinak stav který v uvodu popisuješ byl přesně Kubíček...a ten že je uplakaný hodně i tak. Navíc má špatné žily a hodně dehydrovaný i přes podávání Kulíška a všeho dostupného doma (vyzvrátil ihned uplně vše) a sestry ho potrhaly kde se dalo 😒 a pak aby si jedinou kanylu nevytrhnul, jak se vztekal, vzpínal a brečel, tak měl uvázané obě ruce i nohy, celý pobyt ☹ . S jídlem jsme měli problémy neustále i běžně a sestry mu nosily už normální jídlo pro větší batolata, které nejedl...sestra jedna na mě byla dost ostrá, jestli nebude jíst, jestli nebude pít, tak že tam zustane uvazánej další a další dny...jak s nějakým hajzlíkem s mnou jednala a já zkoušela všechno možný, aby začal jíst a pít (nakonec aby se rozpil, nechala sem si donést jeho lahvičku z domova, což se ale ofic.nesmí...bez ní by ale nepil ☹ ). My tam byli dlouho...10 dní a pak, když jsme se vrátili i poslední dva dny to už bylo opravdu lepší...to tělíčko se z toho musí dostat....chce to čas.Domů nám dali ještě na dobrání ATB a po 14 dnech už bylo vše při starém 🙂

katzi
8. bře 2011

@hamma : oni by nejspíš argumentovali tím, že celodenní přítomnost průvodce vzhledem ke stavu naší dcery nebyla nutná. Rovnou nám řekli, že automaticky na pobyt s dítětem mají nárok jen matky kojených dětí do 2 let a matky postižených dětí. Ubytovna že je plná a přednostně dávána k dispozici mimobrněnským rodičům. Což chápu - proč bych spala na ubytovně, když bych mohla případně vždycky dojít do nemocnice z domu. Nade vše stavěli zákaz návštěv kvůli chřipkové epidemii a řekli nám, že tento zákaz návštěv je daný ze zákona. Každopádně když je člověk s tím dítětem na příjmu, tak je tak vystrašený o to dítě, chce už rychle ukončit jeho trápení, takže oni ti ho odeberou na tu kapačku, zavřou dveře a pak už se tam prostě nedostaneš když řeknou ne ☹ My jsme to zkoušeli vyprosit i přes známou, která v té nemocnici pracuje, ale ani ona nás tam nedostala 😔

hamma
8. bře 2011

@katzi Musí to být těžký, hádat se s někým (natož s doktorem)m když máš nemocný dítě a nevíš, co s ním bude. Ale právě proto to sem píšu - aby maminky věděly, že prostě mají právo být se svými dětmi (podle občanského zákoníku je to dokonce povinnost - pečovat o své dítě) a byly si tím pádem jistější.
Nějaká nařízení o epidemii, karanténě, kojících matkách apod. nemůžou přesahovat meze zákona.
Jasně, že nemocnice nemusí mít kapacitu na ubytování, ale přes den tě od dítěte nemůže nikdo odhánět. Koneckonců, kdyby ses rozhodla, že u něj budeš sedět i v noci, tak tě tam taky musí nechat.

hamma
8. bře 2011

Ještě si dovolím jednu citaci z Ústavy:
"Péče o děti a jejich výchova je právem rodičů; děti mají právo na rodičovskou výchovu a péči. Práva rodičů mohou být omezena a nezletilé děti mohou být od rodičů odloučeny proti jejich vůli jen rozhodnutím soudu na základě zákona" .

Ústava České republiky, Listina základních práv a svobod,
článek 32, odstavec 4.

A jinak taky moc doporučuji stránky www.klicek.org, kde je toho o pobytu v nemocnici hodně.

kadlecova.misa
autor
21. bře 2011

@katzi to je mi líto,cím jste si prošli..no s odstupem času musím říct,žese to srovnalo...ale mala si urcite dlouho pamatovala bílý plášt (měla strach z Dr,) ,taky nám hur ji od te doby...ale jinak se mi zda,ze uz je vse v pohodě.