Mimčo po návratu z nemocnice. Bude stejné jako předtím?

kadlecova.misa
27. led 2010

ahoj holky,
celá rodina jsme chytli od rodiny mého bráchy nějakého rotavira (průjem a zvracení, bez teplot..ale stav jak na umření) a bohužel i naše 10m Nela. Prostože nechtěla moc jest a pít,zvracela a pak už i měla průjem ihned jsem ji zavezla do nemocnice..zústala na dětské infekční JIP.Byla tam 3 dny. Návštěvu nám primář doporučil až poslední den..když jsme přišli ,zděsili jsme se.To dítě,bylo jiné...unavené, vyřvané, přivázané v postýlce, jiný výraz až mongoloidní, kdo to nezažil..nepochopí. Doma už je 2 den.Pomalu s námi začíná "mluvit". Ale zatím je jiná...Stalo se někomu něco podobného? Kdy bylo jeho dítě zase "stejné" jako dřív?? díky Míša

beruska2x
27. led 2010

miso ja myslim ze jo, zustala sama, proste musi ziskat zase jistotu rodiny a srovnat se. ...

beruska2x
27. led 2010

u nas v nemocke teda muze s takovymi prcky mam byt ☹

kadlecova.misa
autor
27. led 2010

Prvě říkali že tam být můžu, a pak ne!! ☹ Nemají tam ani postel pro rodiče, hned vedle je ubytovna,kam můžou jít spát,ale spolu být nemůžou, to je hrozný, moderní doba a rodiče bez dětí..si to ani neumíte představit..ještě ted jsem psychicky na dně...mám slzy v očích,když jsme ji tam viděli. a i ty jiné bezmocné děti, bez rodiču.. 😖

moravanka
27. led 2010

beruska, u nas taky, ale na infekcnim asi ne, tam je karantena.
ja byla jako mala taky porad v nemocnici a nic si nepamatuji, neboj, to se srovna. pry jsem tam jen^plakala a mackala sveho plysaka.

luthien.k
27. led 2010

Míšo, úplně mě polilo horko z té představy, když jsem si to přečetla a je mi Vás moc líto ☹ Moje mamka mi vyprávěla, že jsem v podobném věku byla 14 dní v nemocnici se zánětem močových cest a prý to bylo velmi podobné, když jsem se vrátila - z čilé holčičky netečný uzlíček nervů ☹ ☹ ☹ Ale srovnalo se to prý rychle, tak hlavu vzhůru, bude líp, za pár dní, uvidíš 😉

musko
27. led 2010

míšo, nie je pravda. Nemali právo Ťa poslať preč - s tak malým dieťaťom má byť matka hospitalizovaná.
No, teraz je už na to pozde - malá musí získať doveru vo Vás - hlavne v teba a ko v matku, že si tu pre ňu a s ňou, nenechať samu, nosiť, spať s ňou v posteli - nech nadobudne znova svoje istoty -že neodídeš, že Ťa nestratí.
Pre ostatné dievčatá, ktorým by sa toto stalo a nechceli Vás s dieťaťom nechať - nemajú na no právo - jedinbe snáď na ARO, ale aj tam už na niekt. prac. je prístup dospelých - rodičov.......

moravanka
27. led 2010

musko, nemaji na to pravo. ale oni reknou, ze to neni mozne. co dal? reditel nemocnice a provozovatel nemocnice to treba taky reknou. nechat odvezt dite do jine nemocnice, zavolat rodinnemu pravnikovi nebo na ministerstvo zdravotnictvi?
ono ne vsude vse probiha podle prava.

aponchie
27. led 2010

a nedovolili ti tam byt aspon vedle ni na stolicce?ja tak byla na ORL s malou taky nemeli postel pro me a musela sem celej den a noc sedet na stolicce a stridala sem se s muzem,ale nerekli bezte pryc a ikdyby rekli nesla bych,byla kojena a to mi nahravalo do karet ..muska ma pravdu nemaji na to pravo snad jen co vim tak na infekcnim oddeleni dle zavaznosti nemoci nejsou povoleny doprovody coz je logicke treba u encefalitidy atd ne?vim,ze kdyz sem tam lezela tak za detima mohli prijit leda pres okno kvuli infekci a ani to nedoporucovali z duvodu rozruseni decka ,ktere by videlo rodice a nemohlo za nema 😒

beruska2x
27. led 2010

no rodice se nesmi nechat odbit... spousta holek v 10m jeste koji... a 2 dny bez navstev, kontroly jak se dite ma.. to bych teda ja nenechala ani kdybych mela dite vzit a fakt jet do jine nemocnice...
navic matka travi s prckem nejvice casu, pokud je nakazene v karantene dite tak by mela byt i matka ne 😕

pribuzna byla s rocnim prckem skoro 2 mesice v Praze na popaleninovem na Vinohr. a celou dobu byla s nim... mela teda pokoj o patro niz ale mohla kdykoliv k nemu - tam chodila jen spat...

artuse
27. led 2010

miso, to jste byli v brněnské dětské nemocnic? kamošku tam asi před třemi lety taky nenechali se synem, když měl laryngytidu, to je fakt hrůza ☹ držím pěsti, aby malá zase byla brzy ok, jak píše muško, hodně ji mazlete, vemte si jí do postele, aby nabyla zase svoji jistotu...
jinak podle Ústavy ČR, Listiny základních práv a svobod čl. 32, odst. 4 - přítomnost rodiče u dítěte v nemocnici nepodléhá žádnému schvalovacímu procesu a dítě na ní má právo. Konkrétně se v ústavě uvádí: "Péče o děti a jejich výchova je právem rodičů, děti mají právo na rodičovskou výchovu a péči. Práva rodičů mohou být omezena a nezletilé děti mohou být od rodičů odloučeny proti jejich vůli jen rozhodnutím soudu na základě na zákona".
A podle charty práv dítěte v nemocnici má dítě právo na neustálý! kontakt s rodiči. Jak je vidno nemocnice se tím moc neřídí ☹
nějaké info je i tady: www.ditevnemocnici.cz a tady: http://www.klicek.org/hospital/index.html

artuse
27. led 2010

moravanko, pokud vyženou rodiče pryč, ohánět se těmi právními dokumenty, protože je to fakt porušení práva, ohánět se třeba právniky, vytisknout si ty informace, mávat jim tím před očima nebo tak něco, je to fakt šílený...jo a taky jsem slyšela, že rodiče někdy u dítěte sedí na židli

moravanka
27. led 2010

no tezke no. ale kdyz se pise ze dite nesmi byt ode mne odlouceno proti me vuli, tak mi v nemocnici reknou, ze me prece nenuti, abych dite u nich nechala, delam to dobrovolne. si mohu rozhodnout sama. dite ma pravo na pritomnost rodice v nemocnici. ma nemocnice povinnost ze zakona nechat rodice 24 hodin u ditete? da se to soudne napadnout?
takze co delat, kdyz nemocnice odmitne?

beruska2x
27. led 2010

rict jim ze na to nemaji pravo, oni hresi na to ze rodice nevi nebo se boji ozvat... zetam proste dite samotne nenechat , zvlast takhle malinke, ze budu klidne na zidli a nic po nich nechci ale neodejdu nebo si dite vezmu a prevezu do jine nemocnice...
branit ti nemuzou, oni se hlavne boji aby s tim nemeli starosti a taky medializace 😉

artuse
27. led 2010

no nevím, ale když v chartě práv dítěte v nemocnici je, že dítě má právo na neustálý kontakt s rodičem, tak toto musí nemocnice brát na vědomí, ne...k čemu pak ta charta je...a ještě vůbec nechápu, jak míše doporučili návštěvu až 3. den, ještě bych pochopila, že tam třeba nemohli být přes noc, ale ani přes den, to je šílený...

musko
27. led 2010

maravanka - presne - spoliehajú na to, že rodič sklapne a nechá sa oblbnúť rečami. Ale je to moje decko a ja proste neodídem - buď ako píše apon - na stoličke, alebo teda iná nemocnica - ale dala by som si podpísať na papier, že dieťa prevážam inde v závažnom stzave, lebo mi nebolo povolené by´t s ním....

moravanka
27. led 2010

artuse, ono je rozdil brat to na vedomi (dobra vule nemocnice) nebo to mit jako povinnost ze zakona a v pripade nedodrzeni mit moznost to dat k oudu.. proto me to zajima.

momin
27. led 2010

Miso my sme se vratili z nemocnice v pondeli.. nastesti sem tam mohla s maly byt ,byli sme tam 5 dni..

Byly tam i deti se kteryma tam rodice nebyli. Bud plakaly nebo az se uplakaly spaly..... 😔 😔
myslim ze je ted zbytecne resit jestli na to Misa mela pravo nebo nemela.. podle me te ale taky nemuzou od tak maleho ditete odtrhnout!!!!!
Jinak souhlasim s beruskou2x..ono se to zase srovna,jenom potrebuje ziskat jistotu!!Byla bez vas dloouho.... ☹ Ale urcite se to zase srovna!!! Drzim pelce!!!!!!

jasmia
27. led 2010

Moje prostřední byla v roce na infekčním týden beze mě, když se vrátila, byla vystresovaná, nemohla jsem ji vůbec pustit, jenom jsem ji nosila ve dne v noci, po třech dnech se to srovnalo, ale já se zapřísáhla, že svoje dítě už samotné v nemocnici nenechám.
Takže vydrž ono to zas bude v pořádku.

kadlecova.misa
autor
27. led 2010

ahoj holky, byly jsme na infekčním v brněnském špitále,v dětské. No příště bych od ní neodešla . Je to fakt hrozný, z čilého usměvavého mimča plačící troska... 😢
Takže se to srovná? je fakt že je trošku lepší, než včera.Měla úplně jiný pláč, v noci se budí, má strach usnout, přemáhá se..navíc byla asi "uražená"že jsem ji tam nechala a moc se na mě ani nesmála, vypadala jako by nás ani nepoznala.. 😖

momin
27. led 2010

Miso podle me bys ted s ni mela byt co nejvice ono se to vrati zase do starych koleji.. Vidis sama na ni pozorujes ze uz je to dneska lepsi.... 😉
Nedivim se tem detem ze z toho maji "trauma" po tom co sem to videla...ale to se zpravi..... 😉

kadlecova.misa
autor
27. led 2010

jo..jinak jsme díky této zkušenosti dokojily... 😢

jasmia
27. led 2010

Nela byla taky v Brně, když jsem pro ni dojela zděsila jsem se, přesně jak popisuješ, byla z ní troska. Když uviděla postýlku, dostala histerický záchvat, z toho jak ji tam přivazovali k postýlce. Po třech dnech to byla ale zase ta stejná holčička.
Teď má jít do té nemonice moje nejmladší a já se od ní nepohnu ani na krok i kdyby m vyhazovali.
S tím kojením to je blbý a nešlo by to ještě nějak rozjet?

momin
27. led 2010

Holky do nemocnice v Novem jicine taky nejezdete.... 😎 zase kvuli strave!!

Miso jeste k tomu kojeni... Myslim ze si Nelince uz to nejdulezitejsi dala a ze ted uz to neni takova katastrofa!!! 😉

kadlecova.misa
autor
27. led 2010

jasmino: z toho stresu, a nervů....nešlo..a je mi to líto, ale stejně jsem v roce chtěla přestat, tak proto už se nebudu hnát to nějak rozjíždět..plně jsme kojili do půl roku, udělali jsme maximum.Po těch nervech už to nejde, mám tam 2 plochý pytlíky, ani se už nenalívají..mají ,chudáci taky dost. 😀 😝

leonik
27. led 2010

ahoj, my byli v nemocnici už dvakrát, naposledy když bylo malýmu 10.měs. ležel na taky na JIP, hned při přijetí se mě ptali jestli tam chci být s ním. Byla jsem na dětským oddělení, na pokoji, a za malým jsem na Jipku chodila. Spíš jsem tam u něj celej den proseděla, občas i noc, když nemohl spát. Nedovedu si představit, že bych ho tam měla nechat samotnýho ☹Prý kdybych tam nebyla, museli by mu něco píchnout na zklidnění 😖 Nevím, možná na tom infekčním to jinak nejde, než že tam to mimčo musí být samo 😒 Jak píše momin, tady taky byly některý děti samy 😒Určitě se to časem srovná, jak píšou holky.

meleri
27. led 2010

to je strašný, to jsou s prominutím hovada, no nemám slov fakt...možná ses neměla nechat a klidně si vyřvat že tam s ní zůstaneš...
a s tím kojením zkus přikládat jak to jde a až se uklidníš tak určitě mlíko zas naběhne..chudáček miminko! 😢

beruska2x
27. led 2010

hele a ma brnenska nemocnice oznaceni baby friendly??? koukla bych a hned je naprasila 😝

poletucha
27. led 2010

ja bych malyho nenechala samotnyho v nemocnici ani za nic! Klidne bych zavolala pravnikovi,obvolala jiny nemocnice atd...fakt si to neumim predstavit ☹
miso drzim palce at se z toho Nelinka brzy vzpamatuje

kadlecova.misa
autor
27. led 2010

holky, malá ted spala 3 hod, už se trochu uklidňuje a my koneckonců taky..byl to ale hrozný zážitek.Je tam milion sestricek..tak by si člověk myslel, že se starají..pár jich tam lidkých bylo..Nelince jedna zpívala,když nemohla usnout.Ve vedlejším pokoji byl Patrik, rok a půl, neusnul dokud se nevyřval, tak jsme na něho aspoň přes to sklo mávali a ukazovali mu hračky..pak usnul chudáček v sedě, kýval se ze strany na stranu asi pul hodiny,než někoho napadlo dát ho ležet..jo a to usnul vyřváním..jako všichni kolem.přivázaný nohy (jinak to nejde, má infuze),ale stejně hrozný pohled.Tak jen doufám,že na to Nelinka rychle zapomene a nebude se ze spaní tak moc budit jako ted a nebude se bát zavřít oči,že tam nebudem.... 😢

gartneroval
27. led 2010

Ahoj Miso, tak mi ted zažili úplně to stejné jako ty, týden před vánocema malá dostala zánět ledvin, jeli jsme do vítkovické nemocnice v Ostravě na dětské oddělení, jako že ji vyšetří, zajdeme na ORL atd. Teprve museli zjistit jaký zánět v těle má, to jsme ještě nevěděli, že to jsou ty ledviny. Pan doktor nás přijal, vyšetřil ji a že ji musíme nechat v nemocnici na JIPCE, málem jsem se vyvrátila, když mi řekli, že tam s ní být nemůžu, sestra přinesla košilku a punčocháčky, že ji mám převléct, nešlo mi to, neviděla jsem na oči jak mi tekly slzy, hrůza, pak mi odnesli, nečekali jsme to a malá taky ne, už to nechci zažít, byla tam 3 dny sama a mi brečeli, vím bylo to pro ni nejlepší, ale byla jsem smutná z toho že je tam sama, co tam asi dělá, doma je zvyklá si pořád s náma hrát, není vůbec sama, je to takový pocit, jako by ti vyrvali kus srdce. Ted jak to tu čtu, lituju, že jsem neudělala víc pro to, aby tam nebyla sama, zažila si to a to mě štve, už si snad nic nepamatuje.