Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

duvi21
12. čer 2014

@georgios Ono uz je to dlouho. Homeo nam urcil lekar homeopat, brala je nekolik dnu (tam je dulezite dodrzovat nejake ctvrt hodiny pred a po nic nejist, nepit, necistit zuby, max. cistou vodu) a ono se to hodne zhorsilo. Tatka nadaval, ja brecela.... Vubec jsem si nebyla jista, jestli jsem se rozhodla spravne, ale nechtela jsem ji trapit. Jak by asi s obrousenym zadeckem chodila na zachod? Verila jsem, ze zhorseni priznaku je dobrym znamenim, u homeo to tak muze byt. No a pak se to druhy den rapidne zlepsilo a to jsem brecela stestim. Uz si nepamatuji, jak dlouho jeste ty kulicky brala, ale myslim, ze jeste par dnu. Celkem jsem ji mela doma mesic z MS, protoze je to nakazlive, ale to bylo na doporuceni kozniho lekare. Ten byl samozrejme hrozne nastvanej, kdyz jsem tu nemocnici odmitla. My jsme teda v te dobe zacali u dcery resit hoemopatiky vse, byla ekzematik, urcili ji astma... Ale s kortikoidy a pod. jsem brzo skoncila, protoze pak byvala vecne na hromade s imunitou, porad nemocna. S homeo jsme zvladli cele jeji detstvi s vyjimkou vyjimecne ATB, tak mozna dvakrat. Nedam na ne dopustit. Ale ted uz znam uzasneho detskeho lekare a homeopata a par let nam pomaha on. Je suprovej. Bohuzel se budu stehovat ☹, tak o neho prijdem. Odkud jste? Toho bych s klidem doporucila.

georgios
12. čer 2014

@duvi21 jsem z krnova a vy? Dnes jsem homeopatika obědnala v lekarně,koupila hlivové tablety a tužebník,budu je v tom koupat.A koupím betadyne a až se nějaka oběví namažu... ☹ a uvidíme jak bude no ☹ dost mě to trápí ,ale to všechny že ☹ nejsem sama v tom.Děkuji moc a moc za odpovědi 😉

ericalf
22. čer 2014

My bojavali s moluskama půl roku. A vyzkoušeli snad vše dostupné ne trhu. Nakonec pomohlo denně koupání v tužebníku, pak potírání propolisem ráno a večer (nebo kdykoli během dne, malá se pak už i sama připomínala) a Imunoglukan. Kdybyste chtěla některá vyzkoušet Molusan, ráda přenechám jen za poštovné. Koupili jsme 100 ml balení a nespotřebovali ani 1/4. Je mi líto to vyhodit, když už molusky nemámeeeee :D

dendy88
25. čer 2014

holky , taky bojujeme s moluskama , na doporuceni kamaradky uz asi 3 mesice mazeme molusanem a davame neco na imunitu , ale ted dcerce ten nejvetsi pupinek hodne zrudl, je to normalni ? kamaradka rikala ze ji se to nestalo, ty zrudl max. pupinek

dendy88
25. čer 2014

a od vcerejska to nemazem ten cerveny flek ani neprelepujem, predtim jsme ji to pres den ty nejvetsi pupinky prelepovali, na noc jsme ji to nechali dychat

lamarika
25. čer 2014

@dendy88 no, tohle se nám nestalo. Maximálně se se jen trošku (oproti vašemu v zanedbatelné míře) zvětšil a zarudl. Myslím, že to není normální. Nemohla se tam dostat nějaká infekce? Asi bys s tím měla jít radši na kožní

leia1
25. čer 2014

@dendy88 nám se teda taky stalo, že jsme asi měsíc mazali molusanem a takhle mu to zrudlo, tak jsem to mazat přestala a hwzky se to uklidnilo

georgios
25. čer 2014

Ahojte holky takže jak jsem napsala...nasadili jsme ty homeopatika,mazala jsem je betadinem když začali být malinke uplně vymačkla jsem ji je hned po sprchovani vždy a natřela betadynem...+ hlivu ustřičnu na imunitu a 🙂 mohu říct zatíííím super vysledek 😉 nemáme ani jednu 🙂 takže jsem šťastnáááá .Tak uvidíme co dál.jestli se opět oběv nebo nee,ale snad ne.pro jistotu zatím nekoupeme pořád jen sprchu tak jsem zvědava co tu uděla až se okoupe nebo pujdem na bazen ☹ ale snad se to nevráááátí ☹ a jeji sestra co měla jednu a seškrabli ju.Klepu zatim nic ! tak uvidíme snad je to na dobré cestě. jinak shaněla jsem ten imugel a už se nikde nevyrábí je zakazan jeho prodej! ☹ nejde sehnat...jen v cizině pokud někdo někoho tam má,ale prej to nezabíra všem taky ...tak nevím holky.Prosě bojovat a bojovat ze vnitř a z venku taky .-)

dendy88
26. čer 2014

@leia1 a pupinek zmizel nebo zustal ?

dendy88
26. čer 2014

@lamarika no ja to chtela prave chvili nemazat, nevsimat si toho a uvidim co se stane

evina_plus_jedna
26. čer 2014

@dendy88 malé to takto rudlo po tea tree oleji, molusanem jsme mazali taky dlouho, ale bez výsledku. vyzkoušeli jsme taky snad všechno (tea tree, propolis, molusan, betadine, homeopatika, vlaštovičník, jakýsi tekutý pudr s tříslovinou..) začaly ale mizet až potom, co jsem je začala ťupat Novikovem (ten zelený roztok na odřeniny) kdesi jsem to vyčetla v diskuzích na netu, že to na tom pupínku udělá neprodyšnou krustu a moluska pak prostě zdechne. A ono fakt jo! Během týdne jsme byli na polovičním počtu, do měsíce bez pupínku. Možná to pro ně byla už poslední kapka, těžko říct, taky jsme začali dost podporovat imunitu (dávám Hlíváčka, rakytníkový sirup, kožní nám napsala Ribomunyl) , takže to mohlo být všechno dohromady, ale jsou pryč. Bojovala jsem celkem 5 měsíců, byla jsem z toho na nervy, hlavně jak nic nepomáhalo a jen se šířily dál a dál (nejvíc jich měla 70) a ten proces neustálého mazání, potírání, ťupání, stresovalo to nás obě, ale díkybohu jsou pryč. Takže bojujte, nepolevujte, ony ty mrchy musí nakonec zdechnout 😉

georgios
26. čer 2014

@evina_plus_jedna přesně tak myslím,že kremy pomohou jak komu jake,ale hlavni je popudit tělo zevnitř vytaminama,vydržet a čekat a mazat a jen sprchovat ne koupat! Jen jsem se chtěla zeptat...jak dlouho jste brali ty vitaminy?Ja mám hlivačka a homeopatika...hlivačka jsem nakoupila na 2měsice,ale jak dlouho to maji brát nebo i ty homeo.?

evina_plus_jedna
26. čer 2014

@georgios Hlíváčka brala asi měsíc, než začaly mizet, ten Ribomunyl měla už dvouměsíční kůru vybranou. Teď pokračujem hlíváčka, doberem co máme a pak na podzim jako prevenci zas nakoupíme 🙂 Ale jak dlouho přesně se to má brát, netuším. To homeo moc dlouho nebrala, dodržovat ty zásady (nejíst, nepít)se moc nedařilo, tak jsem to moc dlouho nevydržela podávat 😅

georgios
26. čer 2014

@evina_plus_jedna jak nejist nepit...myo tak neberem ☹ o tom nic nevím 😔 dávam rano 3 kuličky DULCAMARA 9CH a večer jednu THUYA OCCIDENTALIS 9CH

berusinecka
27. čer 2014

Tak holky, my zatím s moluskama bojujeme dál. Dobral dvě tuby homeopatik a hlívu a zatím nic. Máme i krém na molusky. Psala jsem homeopatce a uvidíme jestli mi nedoporučí větší CH u homeopatik. Jinak jsem objevila letáček na přípravek proti moluskám. Možná to znáte, možná ne. Je to INFECTODELL. Je to takové kapátko a píší: Vhodný pro děti od 2 let, 1 ml roztoku obsahuje 50 mg hydroxidu draselného, další složky čištěná voda. Aplikace: Jednoduchá a bezpečná. Špátličku pečlivě otřete o vnitřní stranu lahvičky, Molusky potřete roztokem Infectodell. Aplikaci opakujte každý den ráno a večer. Ukončete používání jakmile zanícení ukazuje na hojení. Po přibližně 2-6 týdnech jsou molusky vyléčeny. Zkušenosti nemám. Používáte to někdo?

georgios
27. čer 2014

@berusinecka Dobrý den ,to se už nevyrabi,nikde ho neseženete ☹

evaviki
1. črc 2014

@berusinecka infectodell se v CR ani SR uz neprodava.. Ale pokud vim (a nasla jsem na netu), prodava se v Nemecku a Rakousku..

raada
1. črc 2014

Měla jsem jich na noze asi 100, léččila 4 roky, nic nepomáhalo a nakonec sama vyléčila během 14 dní, nikdy už se nevrátily!!!!!!!!!!!!!!
Je to virového původu, na viry perfektně zabírá Echinacea, jedla jsem asi 3x denně kapky a těmi kapkami jsem mazala molusky(třeba i 10x denně, intenzivně), plus jsem to mazala i vlaštovičníkem(tím žlutým, mlékem, ale tím tak 1x denně).
Na kožním mi řekli, že je to zázrak a že by se ta Echinacea měla vyzkoumat. 😀 😀 😀

raada
1. črc 2014

Jo a neseškrabovat, netrhat, tím se to jen šíří, je to virového původu, posílit imunitu a Echinaceou natírat, budu ráda, když se ozvete, jestli to pomohlo, moc by mě to zajímalo, mi to opravdu pomohlo a měla jsme jich tolik, že mi řekli, že se toho už nikdy nezbavím...

berusinecka
7. črc 2014

@dr.agata ahojky, taky resime molusky. Prosimte jakou bylinou koupel, jaka je to smes? Vsude pisi ze je dite nemuze moc namacet, koupat, ze se to pak siri rychleji. Diky

dr.agata
7. črc 2014

@berusinecka Ahoj, je to už dlouho. Měli jsme to namíchané přímo od bylinkáře. Ale stejnak nám nic nepomohlo. Prostě jsme se s tím naučili žít. A asi za 4 roky zmizeli úplně. Nejlepší je na to hlíva ústřičná. Dá se koupit v lékárně v kapslích. Takže pokud je dítě malé, tak se mu to vysype do jídla. Hlavně to musí být 100% hlíva, ne ve směsi. Druhý syn je má také, nijak už to neřeším. Je to zbytečné. Hlavně to nenechávat seškrabovat na kožním. Je to záležitost uvnitř těla. A molusky jsou jen to, že vylezli na povrch. Takže je důležité vyléčit podstatu uvnitř těla a né jen seškrábnout.

monulilinka
8. črc 2014

moje malá má v oblasti pipinky a pordelky molusky asi už cca půl roku,nejndřív měa jednu tak jsme jezdily na dusík,ten nezabral,ted jich máme cca 30 a zkusily jsme vlaštovičník,propilisovou mastičku a nic...tak jsme volala homeopatičce a ta mi řekla 2 x denně 5 kuliček thuya ocidentalis 9 ch...používám to 4 dnem a přijd emi že se zvětšily,je to možný?já když jezdila s tou jednou nak ožní tak se zvětšila a sestřička mi řekla,že to je normální,že se zvětší...prý se zvětší a pak upadne nebo se vstřebá...ale jsem z toho taky neštastná do bazénu nemůžeme a malá má tak rda vodu

anetaji
8. črc 2014

@dendy88
-Tohle už není v pořádku zajděte si ke kožní ;)

monulilinka
8. črc 2014

ted jsme si ještě vzpoměla,že mi známá poradila hned prvníma slinama našema,hned po ránu to mazat...nevím nezkoušela jsem,ale už mi pár lidí řeklo že to je taky pravda

anetaji
8. črc 2014

@janeses
Ahoj já mám dceru 4roky a ta měla molusky cca 6ks,byla jsem s ní na odstranění na dětské chíře tam jí to namazala umrtvovací mastí počkalo se 45minut a potom jí to pinzetou vytrhla.Vůbec jí to nebolelo měla to na zadečku a na zadní straně stehen.První den jsem jí nekoupala vůbec a pak je sprchovala.Hlavně se tyto děti nesmějí s někým koupat!!!!Ono se to takhle přenáší.Nesmějí se ani škrábat pokud moluska mají roznese se to ani neví člověk jak!Potom se jí objevila další na ruce a na zadečku.Dcerka měla zakázáno se škrábat a po čase když jsem je nechala vyrůst,aby to šlo odstranit,tak moluska vyrostla a sama zmizela (cca 2ks) Nevím jak je to možné,ale asi prostě odpadnou 🙂 jak jste na tom vy??

monulilinka
8. črc 2014

@duvi21...dobrý den mohu se zeptat jeslti se ty molusky nejndřív nzětšilyy?mě přijde že se nám po tom co bereme homeo zvětšily....ale jak jsem ted četla nikdo nám neřekli že 15 minut před a po jídle se mají brát tak jsme je brali třeba hned po jídle nebo hned před jídlem...tak si to ted ohlídám

dendy88
8. črc 2014

@anetaji uz jsme byli 🙂 pry to mela i s ekzemem

anetaji
8. črc 2014

@dendy88
aha aha a jak je na tom ?? 🙂

alamo
8. črc 2014

@monulilinka
@anetaji Chci se zeptat, deti, ktere to mely na zadecku - vypada to trosku jako akne? Dcerka ma takove akne pupinky na zadecku, ale nemizi ji to, nektere nevypadaji zanicene, proste takovy vystouply pupinek, napadlo me, jeslti to nejsou molusky. Detska doktorka nam na to zanicene dala ATB mast. Chci jit na kozni, ale ted jsou dovolene, snad se tam brzo dostaneme.

anetaji
8. črc 2014

@alamo
šla bych normálně na kožní ambulanci a řekla že si to dítě drbe a že ho to hrozně svědí,že máš strach aby se to nerozneslo a oni dítě vyšetří ;) rozhodně bych nečekala na objednání,čím dříve to zachytíš tím líp,jinak si to dítě bude škrábat a roznese se to a to dost rychle ! :( Já jsem šla taky na dětskou chíru rovnou ;) a chodila jsem tam normálně,můžeš jít na chíru rovnou a ne na kožní,nejsem si jistá jestli ti to kožní odstraní.Zbytečně ti dala antb mast necpala bych jí žádný masti tohoto typu akorát to zatěžuje organismus.
A ano vypadá to jako pupínek akné je to bílé a sává to nutkání to vymáčknout 😀
A zase ano vypadá to jako molusky pokud máte dvě děti za nic je nekoupejte spolu!!! Přenese se to na druhé :( Vážně nečekejte seberte dítě a jeďte na chíru ať vám to dají pryč 🙂