Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

drozdicka
12. čer 2016

Maminky, vypozorovaly jste, že když je dítko nějaký čas nemocné, že bych se těch potvor udělalo následně víc? Dcerce jsem na chvilku vysadila imunoglukan na imunitu. Začala dávat jiné přírodní produkty. Dcerka má už více jak tři týdny rýmu, jen asi se dvěma dny, kdy byla zdravá. V té době jsem si všimla nových molusek. Máte podobnou zkušenost?

hajda
13. čer 2016

@himapan Když jsem byla v lékárně, tak mi taky nabízeli Molusk, ale nakonec jsme zjistili, že je to úplně stejné jako Infectodell, akorát asi o stovku dražší 🙂 Já vím, že když je dítě nemocné, matka by dala cokoliv, aby se uzdravilo, ale tohle je vyloženě jen lobby farmaceutického průmyslu. Takže jsme zůstali u Infectodellu, který pomohl a ještě jsme ušetřili 😉

ketka1503
21. čer 2016

Dobrý večer, prosím vás za jak dlouho jste po začátku mazání INFECTODELLem pozorovali zlepšení? Zároveň ob den koupu v tužebníku, ale zatím mi přijde že se to horší. Děkuji za odpovědi 🙂

hajda
21. čer 2016

@ketka1503 Musíte se obrnit trpělivostí. Každému to zabírá jinak. Taky jsem se ze začátku bála, že není žádný vývoj k lepšímu, trvalo to tak 14 dní až 3 týdny, kdy jsem byla zoufalá. Pak jsem koupila druhý Infectodell a ten jsem použila už asi jen 2x, protože se začaly tvořit stroupky a to už se nepotírá. Celkem jsme se s moluskami potýkali asi 2 měsíce, což ale není zas tak strašné, když si tak čtu některé příběhy ostatních maminek. Takže nezoufejte, trpělivě potírejte, výsledek se určitě dostaví 😉

ketka1503
21. čer 2016

@hajda Mě uplně rozebrala ta cena infectodellu, tak se právě bojím, na kolik nás ta léčba vyjde (samozřejmě co bude potřeba tak koupím, nechci tím říct, že bych na své dceři chtěla šetřit 😉 ). Každopádně moc děkuji za odpověď a budeme potírat a potírat 🙂

hajda
23. čer 2016

@ketka1503 Držím palce, ať dopadnete jako my a bude vám stačit jen jedno, maximálně dvě balení 😉
P.S. Buďte ráda, že jste nekupovala Molusk - stejné složení a ještě o stovku dražší 🙂

ketka1503
23. čer 2016

@hajda to jsem si tady taky vse přečetla 😀

drozdicka
23. čer 2016

@hajda nestalo se, že by si dítko stěžovalo, že to pálí? Dcerka si na infectodell stěžovala. Pořídili jsme molusk a je to ok. Jinak s nima bojujeme už pomalu rok :(

ketka1503
23. čer 2016

@drozdicka dcera si taky stěžuje ze to pali, ale vydrží to, a navíc mi přijde že to zabírá tak ji to vysvětluji, že ji to pomůže 🙂

hajda
24. čer 2016

@drozdicka Syna to taky pálilo, ale vydržel to, protože chtěl chodit do bazénu. Vždycky jsem mu zapla telku a díval se, tak možná to taky trochu odvedlo pozornost. Jinak asi trochu zafungovala pozitivní motivace, taky jsem vysvětlovala jako ketka1503, že to pomůže, a že čím dřív to vyléčíme, tím dřív bude chodit do bazénu 🙂 . Jinak - kromě Infectodellu jsem ho horem dolem cpala vitamíny na posílení imunity. A zkoušela jste i ten krém Molusan ? Já ho vyzkoušený nemám, protože nám naštěstí zabral ten Infecto, ale maminky ho docela chválily, že má účinky (akorát prý dost smrdí). Budu vám držet palce, ať se toho prevíta taky brzy zbavíte 😉

ketka1503
24. čer 2016

@hajda Já už také pozoruji veliké zlepšení, skoro na všech se už udělali stroupky, to bylo rychlé (ťuk, ťuk, ťuk) 🙂 Ještě jsem se chtěla zeptat za jak dlouho po léčení jste do toho bazénu šli? Já si neumím představit léto bez koupaliště ☹

mantaray
24. čer 2016

@hajda já teda musím říct, že molusan propadák ☹ je to fakt hrozně individuální!

Jenom bych chtěla všem poradit posilování imunity jak píše @hajda. Musíte se zbavit viru v krvi, jinak molusky vyrazí znova. Dostat je zkůže bohužel nestačí 😖

ketka1503
24. čer 2016

@mantaray no jo, ale jak to zjistím, že už je to dobré

mantaray
24. čer 2016

@ketka1503 počkat ☹ co vím, tak pokud dítě onemocní nebo se mu oslabí imunita, tak molusky znovu vyrazí. Když nevyrazí, tak je to snad zažehnané

ketka1503
24. čer 2016

@mantaray Aha no tak to je bomba teda... ☹ To bude fakt krutý léto

mantaray
24. čer 2016

@ketka1503 ona je infekční ta tekutina v molusce, tak pokud bude zaschlá, tak snad koupání neva

hajda
25. čer 2016

@ketka1503 Já bych to s tím bazénem neviděla tak černě jako @mantaray 🙂 . Nechali jsme všechny molusky opravdu zahojit a když už byla kůže hladká, syn šel do bazénu. Akorát ještě asi měsíc dobíral tablety na imunitu, jinak vesele plaval a dobrý - nevrátily se (ťuk, ťuk ťuk) 🙂

ketka1503
25. čer 2016

@hajda Děkuji 🙂

kabelikpetr
28. čer 2016

Jak na molusky? Na Molusky nám jednoznačně pomohlo homeopatické tělové mléko Cannabis (odkaz níže). Stačili dvě lahvičky a po měsíci byli pryč, bez vymačkávání. Zároveň jsme posílili imunitu pomocí Hlíváčka sirup. Byli jsme nadšeni jak rychle nakonec zmizely.

Dcera je měla 1 rok a 3/4 a po čtyřech měsících jsme se jich zbavili po vyzkoušení mnoha krémů. Rozhodně jsme ji to nenechali tzv. škrabat lékařem. Občas jsme některé větší vymáčkli a vydezinfikovali. Ale s malými byl problém. Vyzkoušeli jsme krém s levandulí, s měsíčkem lékařským, tea tree oil. Přípravky typu InfectoDell jsme po prvním týdnu zkoušení, kdy vysušoval kůži kolem, jsme vůbec nepoužívali.

cannabis: http://www.hanaks-homeopathy.cz/product/cannabi...

hlíváček: http://www.terezia.eu/cz/produkt/hliva_ustricna...

76evulin
2. črc 2016

můj bratr to měl když byl malej a taky mu seškrabávali, pak mamce někdo poradil koupání v mořské soli, tak zkuste, ony se vysušily a nemá teď ani jizvy.

bachovy_esence_poradna
2. črc 2016

@kabelikpetr tohle mléko jsme také měli...
používali jsme spolu s koupelemi v přípravku z rašeliny a molusky krásně zmizely...

děti chodí na plavání a ťuk ťuk je klid
ale dávali jsme ještě byliny na podporu imunity a přírodní minerály - dcerka toho měla opravdu hodně a vracelo se jí to dokud jsme nevyřešili i tu vnitřní příčinu 😉
@ketka1503 viz výše...kdyžtak pište

ketka1503
2. črc 2016

@bachovy_esence_poradna také si myslím, že pouhé potírání zvenčí nepomůže, ted uvažuji o homeopatikach. Jen nevím jestli předtím najít nějakého homeopata nebo jak to udělat 🙂

bachovy_esence_poradna
2. črc 2016

@ketka1503 s moluskami mám bohužel bohaté zkušenosti, napíšu zprávu 😉

romana.st
2. črc 2016

Holky, malá je taky dostala a na netu jsem našla od jednoho tatínka návod, jak se jich zbavit. Koupila jsem roztok Betadine a in.jehlu. Malá když usla, tak jsem šla za ní do postele s baterkou...Namočila jsem jehlu do roztoku a propíchla pupínky. BYLY PRYČ 😉

drozdicka
3. črc 2016

Ženy, zeptám se. Pokud jste vymackavali, zůstaly po nich jizvy? když jsem ještě netušila oč jde, dvě jsem zmáčkla a zůstala po nich jizva :(

frufrunka
3. črc 2016

Holky, před pár týdny jsem byla na kurzu aromaterapie a prý na molusky zázračně zabírá esenciální citronový olej - molusky jím několikrát denně potírat, bez mačkání a prý bude po nich... Ale praktickou zkušenost zatím nemám.
@drozdicka - tady je asi úplně jedno, jestli je jizva po molusce, akné a nebo čemkoliv jiném... Spíš záleží, jak je velká, jak hluboká (nebo naopak vystouplá) a také hlavně jak je stará. S jizvami mám obrovské zkušenosti - syna pokousal v obličeji pes, jedna rána se ošklivě zanítila a museli jsme povolit šití. Základem určitě bude teď v létě ty jizvičky chránit před sluncem (klidně přelepovat náplastí) a ze všech těch mazátek (od sádla, přes hemagel na čerstvou jizvu, contratubex, silikonové náplasti i krémy, olej na jizvy od Hadka) a další, byl asi nejúčinnější ten silikonový gel (popř. silikonové náplati). Bohužel jsou příšerně drahé a nedotáhli jsme to do konce jak jsme mohli, protože syn si gel stíral a náplasti slupoval... ☹ Nebyly mu tenkrát ani dva roky... Takže nevím. No a hodně pak udělá čas, jestli je to u menšího dítěte, tak bych řekla, že je skoro 100% pravděpodobnost, že zrovna tenhle malý typ kulaté jizvičky s roky zmizí sám. Ne za rok nebo za dva, ale než půjdete na svatbu, tak určitě! 🙂

hajda
4. črc 2016

@drozdicka Jak je to dlouho, co jste vymačkávali ? My jsme s moluskami bojovali v březnu a dubnu a taky jsme vymačkávali. Ještě v květnu a cca do půlky června to bylo na kůži vidět, ale zrovna včera jsem ta místa kontrolovala a už je všechno pryč. Po ukončení léčby molusek jsme chvíli mazali jen Bepanthenem Sensiderm, který má působit na různé druhy vyrážky a má být hojivý. Tak snad i vám se podaří se jizviček zbavit 😉

honzulka
4. črc 2016

Přidám taky svou zkušenost..Odmítala jsem lítat po nocích s jehlou a zvolila jsem přírodnější cestu-kontaktovala jsem homeopata a díky homeo molusky zmizely a děti nemají jedinou jizvu.Tak snad se ani nevrátí.. 😒

drozdicka
4. črc 2016

@hajda No úplně první molušku jsem vymáčkla zhruba před rokem a půl a má tam do teď prostě jizvičku, propadlinu. Další loni na podzim na rameni a to samé ☹
Bojujeme s nimi hlavně od toho podzimu, kdy se naplno rozjely. V podstatě nic nezabírá, zkoušela jsem propíchávat, homeopatika x měsíců, molusan, molusk (ten účinkoval jen na pár). Teď zkusím to tělové mléko, co tu bylo doporučované a příští týden míříme k léčiteli, zabývající se čínskou medicínou a zároveň dělá i homeo. Tak doufám, že se tímto nějak posuneme. Už je to dlouhé, téměř bez účinku. Co si budeme povídat, už se jí děti třeba i ptaly, co to má na bříšku. Vypadá to ošklivě ☹

mantaray
4. črc 2016

@drozdicka zkuste ještě ten Novikov. Stojí pár šlupek a za pokus nic nedáte. Synovi jsme je vždycky natřeli před spaním a do 14 dnů opravdu začaly mizet.