Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

drozdicka
19. únor 2016

@mantaray mě právě v přijde, že se nic neděje, dávám ímunoglukan, teď dcera dobrala dvoje homeo a zatím jich má asi 10, z toho dvě už veliké. Jakoby narostly. Pořád jí prohlížím. Je to takový tichý boj kdo z koho.

drozdicka
19. únor 2016

@drozdicka plus ještě molusan (nesnáším ten smrad, česnek miluju, ale tohle je síla 😀)

mantaray
19. únor 2016

@drozdicka molusan fakt na blití. Když se mi zdaj už uzrálý tak si namažu prsty betadinou a seškrábnu. A okamžitě namažu vrstvou betadiny. Když jsou akorát tak to jde krásně. My už bojuje skoro 10 m 😒

mantaray
19. únor 2016

Jo a imunoglukanu to chce min 2 lahve, my už jedem třetí 😞

drozdicka
19. únor 2016

@mantaray dceři se první pupínek udělal minulou zimu (necelé 2 roky) měla jen jeden několik měsíců. Nevěděla jsem oč jde. Tak jsem to vymackla a byl klid. Měla jsem za to, že je to něco takového a loni na podzim se udělali jeden na břiše a pak začali další. Než jsem zjistila, oč jde, už jich pár mela. Nasadila jsem tedy homeo, mazání, imunoglukan a začali pak růst další :( teď jsme najeli na druhou lahev. Je to děs. Fuj. Držím palce hlavně ať další narostou.

mantaray
20. únor 2016

@drozdicka Moluskám zmar 😁

chita
20. únor 2016

Syn je chytil od sestřenice, po prvním pupínku jsem hned šla na seškrábnutí, po tom se jich udělalo 5. Kožní mi doporučila novinku, vodičku co se maže a nesmrdí. Jmenuje se to MOLUSK stálo to 420,- kč a natírá se každá jednotlivá moluska cca 2-6 dní a oni pak do 6 týdnů už sami zmizí. Mazali jsme max. 5 dní a zmizeli do 14 dnů a máme po nich.

serdarr
20. únor 2016

My bojujeme s molluskami už 3 roky, vyzkoušeli jsme všechny výše popsané metody, mastičky, vodičky atp. No stálo to všechno majlant a výsledek žádný. Plně souhlasím s názorem, že mollusky jsou záležitost imunity, stejně jako bradavice a jiné hnusy. Nyní užíváme už druhý měsíc individuální bylinnou směs (čínská medicína), také to není nejlevnější, ale mollusky zmizely (dle filosofie čín. med. jde o vlhkost v těle a bylinky ji "vysuší"). Chce to trpělivost - průměrná léčba je 1 - 3 měsíce, dvakrát denně se polykají malé tablety. Pak by se to prý už nemělo vrátit - osobní zkušenost terapeutky...

majkapb
22. únor 2016

Ahoj, tak tohle téma mě hned zaujalo, protože jsou cca 3 roky co s tím bojovala dcera. Řešili jsme to 1,5 roku. Nepomáhalo nic, skoupila jsem snad skoro všechno a pokaždé jsem zase nějakou našla. Už jsem z toho byla zoufalá. Doktorka vždycky říkala, že je dlouhá inkubační doba ( až 6 týdnů ) a že pokud se nová objeví, že máme hned přijít, aby jich nakonec nebylo moc. A nakonec dceři pomohla dovolená u moře asi ta mořská voda a slaný vzduch nebo nevím, ale každopádně od té doby je pokoj. Každopádně přeju silné nervy a ať se toho brzy zbavíte.

mantaray
22. únor 2016

@majkapb o mořské vodě jsem taky četla. Jak se jich zbavíme a syn se bude moct koupat, tak mu budu do vody přidávat sůl.

pitrsek
17. bře 2016

Ahoj, my jsme bojovaly s moluskama asi pul roku. Dcera si je přinesla z bazenu. Nam pomohla obyčejná desinfekce Novikov. Je to ta zelená vodička. Molusky jsem natečkovala a po pár dnech natekly. Jehlou jsem je lehounce narušila a znova namazala.
Snad vam pomůže tak rychle jako nam.

drozdicka
17. bře 2016

Holky, mě by zajímalo, kdo zkoušel Molusk (vodička), dceři jsme to zkusili na tři největší potvory, do pár dní napuchly, praskly či co, jakoby vyhnisali, zacelili se poustupně, ale je po nich flíček na kůži, zmizí to úplně, nedělá molusk jizvy? Děkuju!

kenza222
29. bře 2016

Maminky tak my jsme po půl roce boje snad vyhráli. Seskrabnout jsem nenechala, na me příliš drastické a dr řekla že se to po seskrabu většinou rozleze. Takže jsme najeli na homeo. Koupili Molusan od Hádka, pořídili Betadine a Miraclean a ošetřovala jsem jednu po druhé. Je to na dlouho, první se objevila v říjnu a poslední zmizela začátkem března. Ale trpělivost se vyplatila a jsou pryč. Nakoupili jsme toho hodně tak kdyby některá z vás chtěla neotevreny Molusan nebo Betadine či homeo nebo Miraclean tak mi napište , necham vám to levněji než v lekarne. 🙂

bubbi
29. bře 2016

@drozdicka podle letáku by neměl dělat jizvy, jenom kdyby se použil na už narušenou lézi. U nás byl Molusk jediné, co nám opravdu zabralo, některé starší už jsou pryč úplně, po některých je ještě flíček, ale je vidět, že i ten pomalu ustupuje 🙂

drozdicka
29. bře 2016

@bubbi souhlasím, že molusk ťaky zabral . Tak uvidime, co ty flicky, zda zmizi úplně časem.

mia13
8. dub 2016

Rada bych se podelila o mou zkusenost s moluskami. Treba nekomu pomuze. Trilety syn se s nimi trapil cca 3 mesice, zkousela jsem vsechno mozne, propichovat, seskrabavat, vysusovat, mazat vsim moznym, ale marne. Navic, pri vsech tech invazivnich metodach se to strasne sirilo, jednu jsme seskrabli a za dva dny mel na tom miste pet novych. A to nemluvim o tom, jak u toho vyvadel, dodnes si ode me nechce nechat pomalu ani utrit zadek, jak se boji, ze mu budu zase neco delat. :( . Nakonec se nam podarilo je zlikvidovat tak, ze jsem mu je kazdy vecer potupala vatickou na spejli, namocenou v teatree oleji a nechali jsme zaschnout, nez jsme ho oblekli do pyzamka. K tomu dostal kazdy den jeden b-komplex a hlivu ustricnou. Po tom teatree vzdy do rana byl z tech mensich pupinku stroupek, ty velke trvaly treba jeste jeden dalsi den a dusledne jsem dohlizela na to, aby si ty stroupky neloupal. Kombinace techto veci zabrala a cca do jednoho az dvou tydnu byly pryc. Doufam, ze jsem nekomu pomohla a preji uspesny boj.

hajda
5. kvě 2016

Tak i já se přidám se svou zkušeností, protože vím, jak je maminka po objevení molusek u dítěte vyděšená a hledá kdejakou radu (tak to bylo u mě 🙂 ). Každému asi zabere trochu něco jiného, ale ze všech stran slyším, že je opravdu nejdůležitější posílení imunity. Takže jsme nasadili Imunoglukan, olej z rakytníku (tobolky) a šli jsme se poradit ke kožní. Dr. nám doporučila Infectodell a betadine. Tak jsme začali kúru - ráno a večer nejdřív potřít Infectodellem a po zaschnutí přejet betadinem. Nejdřív to vypadalo, že nezabírá, ale po měsíci nastalo zlepšení. Infectodell jsme vysadili a 2x denně potírali betadinem, aby ty potvory vyschly. Ten Infectodell štípe, asi je to trochu problém u menších dětí, ale větší děti (synovi je 8 let) to snesou. Po dvou měsících jsme bez molusek, ještě dobereme Imunoglukan a snad bude pokoj. Přeji všem maminkám trpělivost a ať máte co nejdřív po problému 😉

zuny
5. kvě 2016

my jsme zkusili tu kůru od berusinecka a homeopatika zabraly, trvalo to asi 3 měsíce, teď aplikuju u dcery 😉

denousek
5. kvě 2016

nám pomohl moluscan

moncule11
5. kvě 2016

U nás jsme s moluskami bojovali snad rok...zkoušeli jsme posilovat imunitu, molusan od dr. Hajka, potírali Infectodelem a dko ví co ještě...ale žádná změna...tak jsme se pomaličku pustili do invazivnější metody a to tak, že jsem se snažila narušit povrch molusky, když byla větší, tak i vymáčknout bilou kuličku a hlavně hned potřít betadinou a zalepit náplastí, ať se molusky dál nešíří krví...přestali jsme se koupat ve vaně a jen sprchovat...a jsme šťastní, že to zabralo..malý je bez molusek a nemá žádné jizvičky...jsme rádi!!!přejeme hodně trpělivosti a brzké uzdravení!!!!

chita
7. kvě 2016

@drozdicka nám po Molusku jizvička zůstala jak kde, ale teď když jsem se koukala tak po půl roce tam nic nemá.

ketka1503
1. čer 2016

Zdravím maminky, teď jsme se vrátili od dětské doktorky, která dceři potvrdila Molusky. Namazala jí to nějakou zelenou mastičkou a řekla ať za týden přijdeme. Ještě mi řekla ať koupím zyrtec aby se neškrábala. Ale jinak nic dělat nemáme... Ale dávám Imunostim od Grešíka. Hlavně jsem se chtěla zeptat, co můžu udělat aby dcera nenakazila ostatní děti? Máma má tříletou dceru se kterou je má dcera často v kontaktu a ona začala strašně šílet, že to nechce, že to je infekční ať s ní jsem doma, ale dr mi řekla, že může normálně ven.
Děkuji za rady

hajda
1. čer 2016

@ketka1503 Ono se to nejvíc přenáší ve vodě. Takže teď by neměly být děti s moluskami se zdravými dětmi pohromadě v bazénu, ve vaně apod. Infekční je ta tekutina (hmota) uvnitř molusky, takže pokud se dítě vyloženě neškrábne do té bradavičky, tak se to přenést nemůže 🙂 . Pro jistotu to ještě dceři přelepte náplastí (teda pokud to má na nějakém místě, kde se to přelepit dá), ať má maminka klid 😉. U některých dětí léčba trvá třeba i rok a určitě nejsou celý rok vyloučené z kolektivu. Já jsem to u syna řešila 2 měsíce a normálně chodil do školy, na kroužky, do tělocviku, akorát bazén vynechal.

ketka1503
1. čer 2016

@hajda Děkuji za odpověď 🙂

mantaray
1. čer 2016

@ketka1503 přesně tak, nekoupat společně a nepůjčovat oblečení a nic se nestane. Přeju štěstí, my bojovali ten rok 😉

ketka1503
1. čer 2016

@mantaray Děkuji
a ještě me napadlo, jsou tu třeba taky maminky který dítka trpěli jen chvilku? Třeba 14 dni? Měsíc?

mantaray
1. čer 2016

@ketka1503 pozor, ono když je dostanete z kůže, neznamená to, že jste se jich zbavili. Je potřeba to dostat z krve a to trvá 😒

ketka1503
1. čer 2016

@mantaray aha ☹

himapan
12. čer 2016

Ahoj, my mame skvele zkusenosti s pripravkem MOLUSK. Doporucila nam ho Dr. na koznim ve Vinohradske nemocnici. Pry se ji deti, kterym to doporuci nevraci ( jinak se vetsina po seskrabnuti v narkoze znovu a znovu vraci. My dodrzeli navod, a cca 20 jich zmizelo. Pak po 3 mesicich se objevili dalsi 3 tak jsme to hned opet aplikovali a zase jsou pryc. Molusk se da objednat v lekarne, je celkem drahy.
Tak at Vam take zabere
Jana

drozdicka
12. čer 2016

@himapan Zrovna včera jsem dcerce potřela Moluskem všechny ty neduhy, za poslední tři týdny se jí udělalo spoustu nových a menší, co měla hodně narostly. Doufám, že pomůže. Už nevím, co zkusit :(