Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

janeses
autor
22. čer 2010

Nikdo nemá zkušenost s moluskama?

petapi
22. čer 2010

no tak to jsi mě teda vůbec nepotěšila 😒 myslím tím to, že s tím tak dlouho bojujete a nic, moje starší dcera je má taky na hrudníku, je jich tam hodně, bohužel jsme nevěděli, že něco takovýho existuje a nešli odstranit hned tu první, vypadalo to jako podkožní tukovej váček. dr nám asi 5 "pofoukala", jak tomu říkáme a ty zmizeli, na další doma aplikujem infectodell, ale zatím nic moc výsledky a se řevem. ale myslela jsem, že to zmizí a bude konec, ale...
tím pádem teda ani nemám radu, co dál zkusit, jsme v začátcích.
a to nelince seškrábli zaživa? to je brutální 😔

janeses
autor
22. čer 2010

Jejda, tak taky máte molusky. A kolik jích asi má?No já nevím, já bych radila se co nejdřív se toho zbavit, než se to rozjede úplně☹nám nic nepomohlo. Malá jich měla hodně, přes 70ks a seškrábavali jí to pod celkovou narkozou, to by nedala jinak, měla to na hrudníku a pod paží. Jinak jí to škrábala taky kožní, ale toho něměla moc, max do 10 kůsů, po tom seškrabu u kožní se to tak rozjelo:- Mazání nepomohlo, sešktab taky ne, tak už fakt nevím☹teď po té nárkoze má zase 3 malé. Už fakt nevím jak na to☹

petapi
22. čer 2010

máme jich odhadem 20 - 25 no a rozrůstají se, kožní říkala nejdřív ten infectodell, že je to nejšetrnější, na kontrole uvidíme, co řekne dál. a i ta vaše kožní to seškrabala nějak umrtvený? já jsem právě četla, že se to dělá skalpelem za živa 😖
a víte, jak jste k tomu poprvé přišly? barunka je atopik a prý je k tomu tím pádem náchylnější a chytla to na plavání 😒

reynocek
22. čer 2010

Ahoj, tak my jich máme "zatím" asi jen 6. Doktorka mi zatím radí potírat jodovou tinkturou. Prý jsou zatím celkem malé, tak je na seškrabávání času dost. Musím teda zaklepat, nerostou a ani nepřibývají. A jedna už "odpadla". Tak snad se tak zbavíme i těch ostatních a už se neukážou. Malý to snáší statečně. Má jich pár na zádech a na vnitřní straně ručičky. Když jdeme natírat, tak sám ručičku už zvedá. Tak uvidíme, jak budeme pokračovat.

safron1
22. čer 2010

Seskrabavani nema cenu, vyleje se z nich tekutina, ktera je silne infekcni a vyrostou dalsi. Co pomuze? kdyz dite spi, tak vzit strikacku s jehlou a vpichnout do molusky betadine a zalepit, ona se zvetsi, nafoukne a pak upadne. Takhle to postupne umorit.

safron1
22. čer 2010

navod zde:http://bradavice.nazory.cz/

petapi
22. čer 2010

@safron1 díky za odkaz 🙂

dr.agata
22. čer 2010

Ahoj, tak nášemu malému se první molusky objevili v 8 měsících. Nejspíš jsme to chytli v plavání. Teď mu budou tři roky a už má jen jednu. Měl jich nejvíce na hrudníku. Nikdy bych nešla na seškrabování, nepomůže to, ještě se to zhorší. Nikdy jsme ani žádnou násilím neseškrabovali. Jen jsme poctivě mazali betadine. Taky jsem si zašla k bylinkáři na směs bylinkové koupele. Teď když už je větší, tak účinější je vypít určitý bylinkový čaj, ale nezkoušeli jsme. No a hlavně jsem byla s malým u výborného homeopata, který nám vlastně pomohl. Homeopata z lékarny nejsou tak účinné. Taky jsem četla, že je na to dobrá hlíva ustřičná, dá se koupit v tabletách.

janeses
autor
22. čer 2010

Díky moc za odpovědi. My zkoušeli i tu Betadine a nic. Malá to měla už v takovém množství, že jsem měla strach do toho píchat, ať to více nerozšířím. Navíc, přiblížit se k ní s jehlou, je nemožné a ve spánku jí to taky vzbudí. Já mám strach nechat to tak, nebo to jen něčím potírat, ať se to zase nerozjede do té hrůzy, co měla☹ Hlívu taky bere, existuje sirup Hlíváček. Kožní jí to škrábala skalpelem, bylo to rychlé, ale asi fakt ukápne nějáká kapka toho infekčního a je to zase nanovo. Malá to chytla v bazénu a atopik není. 😔

petapi
23. čer 2010

@janeses a po tom odstranění pod narkozou ji to pak bolelo nebo se to zahojilo relativně rychle a bez větší bolesti?

janeses
autor
23. čer 2010

Řekla bych, že ta narkoza byla strašná hlavně pro nás, vidět jí potom na té Jipce☹Nelli si nic nepamauje, měla to zalepené a na druhý den jí to odlepili a nechali dýchat. Vůbec si nestěžovala na bolest, byly to malé ranky a do týdne komplet zahojené. Trošku jí to svědělo, jak se to hojilo, ale nebolelo jí to. Dneska jsem si všimla, že ta jedna moluska schne, potom ma ještě dvě úplně maličké, tak uvidíme, dávám Hlivíček a mažu Betadine a Molusanem. Možná, to vyhubíme, když to není v takovém množsví, malá naděje je🙂

petapi
24. čer 2010

@janeses a ten infectodell vám fakt vůbec nezabral?

daluri
24. čer 2010

Ahoj holky, tak my taky molusky..když se objevila první na bříšku..tak jsem to nechala tak, protože jsem nevěděla,co to je..myslela jsem si, že to je jen ošpice, když už se objevily další tři..ukázali jsme to dětské..ta říkala, že hned ke kožnímu, hned u objevení první jít k dr..že je to infekční, že se to rozjede po celém těle...
Tak u kožního jí to hned seškrábl, plakala teda hodně..bylo mi ji strašně líto, jak jen volala mami mami a natahovala ruce po mě..
Měli jsme pak dojít za tři týdny na kontrolu a do té doby se jí na bříšku udělaly nové dvě a na nožce asi tři. Takže znovu seškrábl, to bylo v květnu..no a teď jsem si všimla, že se jí na bříšku objevila 1 a na nožkách po jedné...takže půjdeme znovu k dr.. 😒

Ale mít jich 70, to je mazec..asi bych při objevení prvních...mazala hned k dr...

petapi
25. čer 2010

tak pro mě to seškrabávání je teda noční můra, asi bych to po tom, co jsem četla, nenechala dělat jen tak, minimálně bych jí napatlala Emlou.

lulii
25. čer 2010

Holky, prosím, nikdy jsem o tom neslyšela a ani nevím jak to vypadá a co to dělá? Co jsou to ty molusky? 😅

lenkavano
25. čer 2010

ahoj holky teda já jsem z těch molusek úplně vyděšená jak to tady čtu.ale taky si nedovedu dost dobře představit jak to vypadá.

lenkavano
25. čer 2010

@lulii už jsem našla odkaz ale vypadá to teda děsivě.ještě jsem se s tím nesetkala a doufám že ani nesetkám.

http://www.moluska.cz/

petapi
25. čer 2010

děsivě to nevypadá, vypadá to jako podkožní tukovej váček 😉
http://bradavice.nazory.cz/

lenkavano
25. čer 2010

http://www.zdravi-bolesti.cz/poradna/kozni-prob...

petapi no na obrázku to teda vypadá hrozně ale tak ve skutečnosti to nemusí být tak hrozné.

lulii
25. čer 2010

@lenkavano no to teda je fakt hrozný, vidím to fakt poprvé.

Holky, moc vám přeju, aby jste už s vašima dětma nemusely chodit kvůli tomuhle k doktorovi. Ať se to už nevrací 🙂

petapi
25. čer 2010

na obrázku to fakt vypadá mnohem hůř 😉

daluri
26. čer 2010

Holky díky za odkazy..máte některá zkušenost s tím přípravkem Infectodell?
A jestli ano, koupily jste samy či až po poradě s dr nebo vám to předepsal..A pomohlo to?

petapi
26. čer 2010

my ho teď používáme na radu naší dr, ale v lékárnách ho moc neznají.
na některý už pěkně zabral, na některý ještě ne, pitomý na tom je, že se musíš strefit přesně na pupínek a barunka u toho dost hysterčí a celá se třese, takže jsme se kolikrát nestrefili a to ji potom štípe na té zdravé kůži a má tam občas stroupek.

ivika18
4. črc 2010

@janeses my jsme taky měli molusky, jehlou namočenou do Betadinu jsem je prckovi propíchla, potřela ještě Betadinem a stačilo. Taky jsme mazali Molusanem, no nevím, co pomohlo. Už se nám sice dvakrát vrátily, ale naštěstí jenom pár (nechápu jak se můžou vracet, četla jsem, že jak už jednou byly, tak pak jsou vytvořené protilátky, tak už nevím 😝 ).
No ale co jsem chtěla - molusky se zhoršují třeba při nemoci apod., když je tělíčko oslabené, takže je potřeba zvýšit imunitu, prý je dobrá ta hlíva, ale zkušenost nemám, já dávám malýmu sem tam multivitamín s imun70oglukanem.
jinak teda 70 molusek to musela být hrůza 😕,chudák malá. Tak hlavně ať už se Vám to tak nerozleze 😉

ivika18
4. črc 2010

@janeses jsem přehlídla, že hlívu už máte 😉
U nás s tím propicháváním byla taky hrůza, ale vysvětlovali jsme, manžel držel a odváděl pozornost a já "pracovala". Ta moluska se musí narušit, aby se betadin dostal dovnitř, to pak nemá šanci. A vydezinfikovat i okolo, aby se nerozšířily, kdyby náhodou někde "ukáplo". Akorát se nám po tom betadinu udělal ekzém a už je to rok a nemůžeme se ho zbavit. Zas něco.

niki2
4. črc 2010

My jsme potirali kolodiem a potom jsme zacali davat do vany morskou sul, cele 1kg baleni (asi 12Kc) a musim zatukat, mame pokoj.

zuzik03
26. říj 2010

diky moc za info, dnes jsme byli na koznim a taky molusky, mala je ma na brade a krku a zacinaji se rozsirovat, jsme objednani na seskrabnuti, ale kdyz to ctu, tak do toho teda ¨nejdu a zkusim propichat. a to mi dr. tvrdila, ze jiny zpusob neexistuje 😠

reynocek
27. říj 2010

Tak nevím jak je máte kdo veliké, ale my jich měli asi tak do deseti a velikost tak dva milimetry. Dr. nám řekla, že na seškrábnutí jsou malé, potírali jsme (a pár ještě potíráme) vatovou tyčinkou namočenou v Jodisolu. Chvilku to trvá, ale po čase to samo praskne a zmizí. Zatím se nám, ťuk, ťuk, nevrátily. A hlavně to vůbec malého nebolí. Ještě si sám říká, že chce namazat.

panterka
28. říj 2010

ahoj všem, náš starší má taky jednu molusku na horním očním víčku malinkou... byli jsme s tím u dr. a prej to máme nechat, ani si nedokážu představit, jak bysme to tam propíchávali, to by nešlo ☹

panterka
28. říj 2010

ahoj všem, náš starší má taky jednu molusku na horním očním víčku malinkou... byli jsme s tím u dr. a prej to máme nechat, ani si nedokážu představit, jak bysme to tam propíchávali, to by nešlo ☹