Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

anetaji
8. črc 2014

@alamo
Dcera když jsem zjistila co to je,jela jsem hned na chíru byla jsem tam ještě jednou a teď se to naštěstí nevrátilo 🙂 Ťuk ťuk na to.

dendy88
8. črc 2014

@anetaji ted mi zas jina kamaradka doporucila neco jinyho , tak zkousime , ale porad se ji to rozsiruje :/ vcera jsem nasla novy na rucicce a na ten ekzem mi dala kozni locoid ze musime zjistit co je ekzem a co molusky, blby bylo ze i ten ekzem se projevoval pupinkama

dendy88
8. črc 2014

@alamo dceri svedil akorat ekzem a ten se projevoval taky pupinkama

anetaji
8. črc 2014

@dendy88
chudinka malá :(
no já myslím,že moluska je bílá i když vyrůstá a vyrůstá z podkoží už takovej bílej pupínek kterej se zvětšuje,ten exém je stejný ??
A dr obvodní nebo jste byla v nemocnici??

monulilinka
8. črc 2014

@alamo taky bych šla hned a na nic bych nečekala...my udělali tu chybu že jsme nešli hned když to bylo malinké,a možná proto se to zvětšilo a malá si to pak roznesla....já bycxh řekla že to je takový pupínek co ,,visí na vlásku´´

monulilinka
11. črc 2014

mohu se zeptat ted jsem šla přebalit malou a z některých molusek jí trošku teče krev,mě přijde jako kdyby praskli a ted to z nich vytýkalo je to možné?

petra_m
13. črc 2014

Holky prosim poradte mi jakou mam koupit hlivu ustřičnou pro 20 měsičnoho?mame zatím asi 8 molusek mažem molusan masti a berem homeo a na imunitu berem ribomunil

ericalf
15. črc 2014

@dendy88 Jo, nám řekla kožařka, že když to takhle "zrudne" že je to zanícený, tzn. že s tím tělo bojuje. když jsme se dostali do téhle fáze, většinou ta malá mrcha zdechla a dohojila se 😉 hlavu vzhůru - z molusek jsem šílela zoufalá půl roku a najednou se to zlomilo 😉

dendy88
14. srp 2014

@ericalf my se trapime uz 5 mesic a akorat se to horsi, ted jsem cetla ze nekomu pomohl imazol, tak premyslim ze bych to zkusila, to neni nic slozityho, po molusanu se dceri dela okamzite ekzem :/

dendy88
14. srp 2014

jinak bych chtela poradit, melo by se davat neco i na imunitu , neporadite neco co by bylo dostacujici a nezruinovalo to penezenku ? pred 2 mesici jsem kupovala , a ta cena me moc nenadchla , vitaminy za 400 kc na 2 mesice me nepotesila, neni neco levnejsiho ?

lamarika
14. srp 2014

@ericalf
@dendy88 holky po skoro roce trápení nám pomohl SUDOCREM! Po 14 dnech mazání jsou už přes měsíc pryč!

dendy88
14. srp 2014

@lamarika to jsem ted zrovna nekde cetla ze po imazolu , a to mam doma tak chci zkusit, ale sudocrem mam taky , tak prijde pak treba na radu 🙂 uz jsme do molusek dali dost penez :/

lamarika
14. srp 2014

@dendy88 mazala jsem je ràno a večer. Prvně se zvětšily a pak prostě chcíply 🙂 Jen po nich zůstaly jizvičky, ale syn je měl na genitáliích, tak to neva 😉 Hlavně, že už jsou pryč 🙂

dendy88
14. srp 2014

@lamarika mam 2 kamaradky ktery se toho zbavili a oboum detem zustali jizvicky a to kazda mazala necim jinym 🙂

lamarika
14. srp 2014

@dendy88 jsou to mrchy jedny! Nejdřív se jich nejde zbavit a pak ještě zanechají nehezkou památku 😠 Ať i vy od nich už máte pokoj!

dendy88
14. srp 2014

@lamarika je to blby, ale zas to jsou maly flicky ja po bradavicich jich mam taky par na ruce a nejsou nastesti vubec videt, to by se musel clovek kouknout hodne pozorne , a na imunitu jste nic nedavali ? me nejvic stve ze ty 2 hlavni molusky co mela jako prvni ma uz asi 3 tydny pryc a i tak se to akorat porad jen zhorsuje :(

lamarika
14. srp 2014

@dendy88 Asi půl roku jsem dávala Imunoglukan a pomáhal asi v tom, že se jejich počet díky němu nenavyšoval. Jak jsem ho přestala dávat, tak se najednou vyrojily i na rukách a nohách. Jak jsem je ale začala hned v zárodkách mazat sudocremem, tak prakticky hned zmizely. Zkoušeli jsme taky kde co. Nejhorší je, že každému zabere něco jiného. Člověk musí fakt zkoušet a zkoušet. Syn to měl na prd ještě v tom, že jak to měl na genitáliích, tak jsem hodně věcí nemohla použít (hned v příbalovém letáku bylo napsané, že se to nesmí)

dendy88
14. srp 2014

@lamarika tak ten imunoglukan jsem davala taky, ale prijde mi hrozne drahej na to ze je jen na 2 mesice a hlavne nam vubec nepomohl, teda aspon me prislo , i pres to se delali novy i kdyz ne v nejakym velkym mnozstvi, ted jsme ho dodelali tak koukam co bych ji davala misto toho

lamarika
14. srp 2014

@dendy88 a co Hlíváčka? Holky si ho celkem chválí 😉 Já teda na Imunoglukan nedám dopustit. Dávám ho děckám už třetí rok od září do dubna a myslím, že jim pomáhá. Kamarádka zase nedá dopustit na Marťánky. Ty zas mně přijdou o ničem 🙂

dendy88
15. srp 2014

@lamarika me ho taky kamaradka doporucila s tim ze se jim pupinky zastavili, ale nam se i presto objevovali novy , a hlavne uplne na jiny casti tela , takze za me nic moc, a ten hlivacek je co ?

lamarika
15. srp 2014

@dendy88 neco jako Imunoglukan, ale jen přítodní. Dneska jsem se o nem bavila s doktorkou a ta říkala, že prý je na imunitu taky hodně dobrej

dendy88
15. srp 2014

@lamarika tak nejak koukam a naslo mi to tech veci vic, je jedno ktery nebo nejaky specialni ? http://www.zbozi.cz/?typ=produkty&q=hlíváček#ut...

lamarika
15. srp 2014

@dendy88 tak to vůbec nevím, nemám s ním zkušenost ☹

dendy88
15. srp 2014

@lamarika nevadi zkusim se zeptat v lekarne 🙂

ericalf
17. srp 2014

@dendy88 Jo, ten ekzém se nám taky objevil a nechutně se rozjel...

ericalf
17. srp 2014

@dendy88 My koupili Imunoglukan. nní sice levnej, ale fakt pomáhá. Náš dětskej doktor byl nadšen, že ho kupujeme :D

1983lenka
30. srp 2014

Ahoj, s moluskami jsme válčili několik týdnů také - nám pomohl InfectoDell - Můžete ale zkusit i jiné přípravky, píší tam o nich taky i o tom, jak jsou úspěšné a jaké jsou vlastně možnosti a proč. Tak vám držím palce!

mamkahelca
11. zář 2014

Dobry vecer maminky,moje dcerka 6let ma atopak a ted byl pokoj a najednou se zacali delat takovy velky bolacky a tak jsem si rikala ze to asi je ekzem a pak mi to nedalo samozdrejme toho uz bylo vice a sla sjem k mudre detske a ona rekal ze je to moluska,namazala masti aby to tak nebolelo a ak vystipovala,,,mala rvala desny a ze to mam delar sama,ale neni to jak bedar aby se to dalo krasne vymackat,mam to enchat uplne vrust nebo jak vydim enco pidi tak vystipavat?mame potirat desinfekci a framikoinem,jen se bojim kdyz ji to delam nemuzu to taky chytit a nebo moje dalsi dve deti ze se ji dotknout...a co deti ve skole?hrozne to skrabe a ma na tele uz krupicku a i na obliceji se stroupkama to je taky ono a nebo to enporoste a zajde kdyz je strup,jsem bezradany.(((dekuji za pomoc:

hesis
1. říj 2014

Dcerka měla molusky před deseti lety několikrát za sebou, nemohli jsme se jich zbavit. Byly jich desítky, malé, velké.Pak jsem si někde vyčetla, že na ně platí jod. Už si nepamatuji, jestli jsem používala slabounkou injekční stříkačku nebo ostrý špendlík namočený v jodu nebo v Betadine (obsahuje jod a neštípe). Lehce jsem povrchově molusku napíchla jako pod kůži (ty úplně droboulinké ne) a potom jsem je všechny potřela jodem (jen molusky). Dělali jsme to denně. Opravdu jsme se jich zbavili úplně.

berusinecka
7. lis 2014

Milé maminky, tak zase dávám vědět jak je malý na tom. Na začátku nám dětská, jako asi všem, doporučila odtrhnutí molusek, bylo jich hodně (na bříšku, ručičkách, pytlíku). Myslím že nám to začalo nějak v květnu. To jsem odmítla a hledala další způsoby. Synovi (3,5 let) jsem začala dávat hlívu ústřičnou a mazala krémem Molusanem. Poté mi homeopatka doporučila HUYA 9CH a DULCAMARA 9CH 5+5 každý den a proto že je to virového původu dávat jednou týdně OSCILLOCOCCINUM. Toto nám ovšem nezabralo. Proto nám homeopatka po návštěvě doporučila Sulfur 30 CH 10kuliček 1x týdně, je to nižší ředění, takže byste to měli sehnat normálně v lékárně na objednání. Ostatní homeopatika jsem již nedávala. Jen Sulfur. A světe div se, začalo to fungovat. Molusky se začaly rychle zhoršovat, vylézat na povrch, což je dobře a už máme jen dvě a víc se nerozšiřují. Když byly velké a malého bolely natírala jsem to ještě tím krémem Molusanem. Ale jen když to měl špatné, krém docela smrdí. Jsem moc ráda, že nám to zabralo. Homeopatka mi také nedoporučovala dávat dětem hlívu v tabletkách. Hodně zatěžuje játra a i dospělí by to měli brát jen třeba tři měsíce přes zimu. Doufám, že mu to zmizne vše a bude už konečně klid. Tak ho mrzelo, že se nemůže v létě koupat a tak jsme mu slíbili na příští rok velký bazén 😀. Zlatíčko moje. Vydržte holky a za sebe můžu říct, že jsem ráda, že jsem nedovolila doktorce mu to vytrhávat. Je to nesmysl. Je to virového původu, stačí se jen zbavit toho proč se to dělá a mít lepší imunitu. A pokud někdo na to půjde tak hlavně poproste aby mu/jí to potřeli znecitlivující mastičkou, protože o tomhle se doktorka vůbec nezmiňovala. Budu ráda, pokud zkusíte to co my, zda vám to zabralo. Víc a víc začínám podléhat homeopatikům, protože mi/nám zabírají. Držím vám i dětem pěstičky a hodně trpělivosti 🙂