Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

berusinecka
7. lis 2014

Oprava:
Budu ráda, pokud zkusíte to co my, 🙂 když mi napíšete zda vám to zabralo 🙂 . Víc a víc začínám podléhat homeopatikům, protože mi/nám zabírají. Držím vám i dětem pěstičky a hodně trpělivosti emoticon

berusinecka
10. lis 2014

@mamkahelca Včera jsem zde psala co nam pomohlo, Jukněte na to

mamkahelca
11. lis 2014

Dobry den moc dekuji,uz je nemame,co slo jsme vystipali a byl klid.)))

ivvulinka
14. lis 2014

@mamkahelca můžu se zeptat, taky máme molusky, napíchla jsem je a namazala betadinem, už je to více jak týden a molusky usíchají (aspoň se mi zdá) za jak dlouho tak asi zmizí úplně, že se odloupnou, děkuji

ivvulinka
14. lis 2014

@hesis a můžu se zeptat za jak dlouho po napíchnutí se moluska ztratila? je to více jak týden, co jsem je napíchla, zarudly se a usychají, tak se chci zeptat, za jakou dobu upadnou, děkuji

ivvulinka
14. lis 2014

@mamkahelca oprava: usychají 🙂

mamkahelca
14. lis 2014

nam nesly vyndat jak ji z toho sla krev tak jsme ji to potrela kyslicnikem zaschlo to a bylo to,uz nevim jak to dlouho trvalo

hesis
14. lis 2014

Už si nepamatuji přesně, ale tak ten týden se postupně zasychaly. Dcerka jich tenkrát měla moc, takže jsem ji kontrolovala každý den a napichovala ty nové. Ale zbavily jsme se jich a od té doby se už neobjevily.

martinka6969
20. pro 2014

dobrý den , muzu se zeptat , mé dceři je 14 a ma dvě molusky , zvetsuji se , ale nerozsiruji , myslite , ze jsou to moulusky nebo jen bradavice? (nachazi se na levem bou ousek nad sebou)
☹ ☹ ☹ ☹ ☹

adelaema
6. led 2015

Dobrý den všem maminkám. Chtěla jsem se s vámi podělit o úspěšný boj s moluskami. Pevně věřím, že následující řádky alespoň některému z vašich dítek pomohou. Cca před rokem se mé dceři objevily 3 molusky v oblasti zadečku. Upozořnuji, že jsme nenavštěvovaly veřejné koupání, ale mám podezření na infikování z nočníků buď na hudebce nebo tancování. Naše paní doktorka řekla, (nedám na ni dopustit), buďte v klidu, pobyt u moře to spraví. Když ne, budeme řešit. Nespravil. V říjnu se naší dvouleté Emince rozšířily molusky do oblastí genitálií a vnitřní strany stehen (cca 20). Velké, bílé. Bála jsem se přenosu i na našeho nyní 9 měsíčního Adíka. Z mého pohledu návštěva kožního lékaře a následné pro mne i malou drastické fyzické odstraňování nepřipadalo v úvahu. Paní doktorka souhlasila. Poradila prostudovat internet atd. Nasadila jsem po poradě s naší milou paní lékárnicí homeopatika Dulcamaru 15 ch (5 kuliček denně), Thuyu 15 ch (5 kuliček denně), Multi sanostol, Imunoglukan sirup, vše jedna lžíce denně. A to nejdůležitější! Objednala jsem v e-shopu Karla Hádka přípravek Molusan (můžete sehnat někdy i v Apatykách). Potírala vždy na noc. Ráno jen když nemáme aktivity ve městě. Hodně vám pak dítko česněkově "voní". A zadařilo se! Cca po "až" 10 dnech začalo mokvání, pak vysychání, odlupování, zmenšování, celý proces je na dlouho. Trvalo 3 měsíce. Vydržte! Ale výsledek bomba. Teď máme již "jen" poslední milimetrovou plochou bradavičku i "matku" molusku (taková největší potvůrka s ďůlkem) je pryč. Ta jde jako poslední. A s díky poděkování mému muži. Ten mne, nefandu Facebooku, veřejných diskusí a serverů přesvědčil, abych se s vámi podělila o tento úspěšný boj. Držím vám všem palce. Adéla

boban
9. led 2015

Máte prosím někdo zkušenost s odstraněním molusek v oblasti očí a očních víček u 2,5letého dítěte?? já mám zkušenost s moluskami jen na těle, ale né v této oblasti..

petulka25
17. bře 2015

Maminky prosím ,....................... taky nás trápí molusky-zatím máme 6 ☹ dr nám řekla propichovat, dezinfikovat, zalepit!!! musím je každý den propichovat? děkuji

leonik
17. bře 2015

@petulka25 taky s tím teď bojujeme 😒 dcera jich má na sobě 7. Byla jsem s tím u dr.říkala že na kožní nás posílat nemá cenu, že se to vrací zpátky po nějaké době. O propichování teda nic neříkala. Napsala nám nějakou kyselinu na vypalování, jmenuje se to Acetocaustin,že s tím má dobré zkušenosti. Potíráme jednou týdně, molusky se tím jako nafouknou a pak uschnou. Dcera si teda akorát stěžuje že po potření jí to hodně štípe. Ale zdá se že to zabírá 🙂

petulka25
17. bře 2015

@leonik a jak je stará dcera? malá má 3 to by asi nevydržela to štípání ☹ naše dr mluvila,že nejúčinnější je to propichování-propichujem od pátku....... ☹

leonik
17. bře 2015

@petulka25 tak naší už je 9 let, tak to by vaše malá asi opravdu nevydržela 😒 protože před každým potíráním dělá scény, že už to nechce mazat že to moc štípe 😒

janagemini
29. bře 2015

Nám na kožní doporučila AMP Junior care, je to vlastně sirup s echinaceou. Stojí kolem 300Kč. A světe div se za 14dní bylo po nich. Ale napíšu náš průběh. Byli jsme celkem 3x v bazénu v září poté v listopadu jsem začala pozorovat pupínek u podpaží a začali se tvořit další. Když jich bylo 8 jeli jsme na kožní a tam je dr strhla a naučila mě to. Ovšem do týdne se objevili další a malej už po koupání hned brečel,věděl že se na něj zase vrhnu. A to jsem nezvládala. Jeli jsme znovu za dr a znovu je seškrábla a doporučila tento sirup. Je sice až od 3 let,ale tak jsem dávali polovinu ( malý má necelé 2roky). Má se používat měsíc vyšší dávka a pak jen poloviční do vymizení příznaků. Je to i na imunitu a malej i díky tomu překonal to chřipkové období bez nemoci.

slunilibu
30. bře 2015

@janagemini A mohu se zeptat, zda je sirup běžně ke koupi?
Už jsem ho našla ... 😉

janagemini
31. bře 2015

Já ho kupovala u nás v nemocniční lékárně a tam ho mají i běžně k dostání. Jinde jsem to nezkoušela. Ale myslím že by se dal sehnat i v jiných lékárnách i třeba na objednání.

nicdo
11. kvě 2015

Ahoj. Nám po roce a půl trápení pomohl propolis. Dostala jsem trošku od včelaře, na 14 dní jsem ho naložila do vodky, dala na topení a každý den trochu protřepala. Dcerce jsem pak vatičkou s tinkturou molusky potírala. Už nevím, jestli trvalo cca týden, nebo o pár dnů více, ale najednou začaly molusky růst, prskat a praskat....bylo to jako by zuřily 🙂. Pak se všechno zhojilo a od té doby máme klid. Předtím jsme vyzkoušely všechno možné, od kožní doktorky přes bylinky a netradiční metody....Snad propolis zabere i u ostatních🙂.

sonlove
25. srp 2015

ImunoglukanP4H.Vyzkousejte.

vewa59
17. zář 2015

Ahoj, také bujejeme s moluskama. Dcerka je má v podpaždí, má jich dost (asi 20), ale jsou strašně malinkaté, takže nám doktorka natírání InfectoDellem nedoporučila, aby jí to neponičilo kůži. Taktéž nám byl doporučen AMPcare a už ho týden užíváme a potíráme Betadine. Zatím nepozoruji žádné veliké změny. Ty větší molusky jí doktorka vyškrábla, tak tam teď má stroupky a spoustu těch miniaturních. Jsem z toho docela vylekaná a doufám, že zvýšení iminity zabere. Určitě dám časem vědět, jak jsme na tom.

slunilibu
18. zář 2015

U nás AMPcare sirup nezabral. ☹ Nakoupila jsem zásobu a bez účinku. Dcera musela pod narkózu, kde ji seškrábli asi 80 molusek po celém těle. Momentálně má další 3 ... sama jsem zkoušela vyštípnout, ale asi špatně ... molusko tam má zas. ☹

drozdicka
20. led 2016

Maminky prosím jak řešíte hygienu při moluškách. Dcera má za chvilku tři roky (má 6 malých pupínků a dnes jsme začali s nimi bojovat - homeo a mám objednaný molusan, večer zkusím dva větší pupínky propíchnout spolu s betadinem). Ale jak řešíte hygienu? Mám doma ještě 5ti měsíčního prcka. Co praní oblečení atd.? Moc děkuju!

vewa59
19. únor 2016

Ahoj holky, chci podat hlášení našeho boje s moluskama, kterýma dcerka trpí už přes půl roku. Vyjmenuji, co všechno jsme zkoušely
1. Vyškrabání - neúspěšné, naoupak, poté se jiz udělalo z původních 15 asi 60
2. AMP care, Imunoglukan - neúspěšné
3. houmeopatika - neúspěšné
4. Infectodell - neúspěšné, i po 14 dnech ťupkání žádné zarudnutí
5. Betadine, TeaTree oil, Molusan - neúspěch (vše používání minimálně 3 týdny v kuse, aby byl pozorovatelný nějaký účinek a nic...)
Tak a teď, co udělalo změnu:
6. tužebník jílmový do koupele - tvorba nových se zastavila, ale nemizely
7. propolisové mýdlo a tinktura od firmy PLEVA - tak na tyhle dvě věci nedám doustit. Už po týdnu mazání tinkturou se začala jedna moluska po druhé pomalu podebírat a do týdne zmizela úplně. Teď už jich dcera má jen 6 a z toho 3 zanícené, tak doufám, že se jich brzo zbavíme už úplně!!!
8. společně s propolisem jsem změnila i přípravek na podporu imunity na IMUNÍCI (hlíva ústřičná se šípky)
Tak moje poznatky někomu také pomůžou.

kijonkova.k
19. únor 2016

@vewa59 Prosím,můžete sem dát odkaz na tu tinkturu?

denousek
19. únor 2016

poradím uplně presne... my jsme maliho trapily byli jsme vyřezávat :( pak mu zase vyskočily a bylo to k ničemu... zničily jsme je konečně (a uplně vymýtily) díky tomuto'!!! doporučuji!!

http://detska-kosmetika.heureka.cz/hadek-molusa...

denousek
19. únor 2016

@adelaema aha už čtu že taky si na to přišla :D tak nic no :D ale opravdu to zabira...

mantaray
19. únor 2016

Na ten prpolus opatrně. Taky s ním vyrazili do boje s moluskami a synovi se z toho udělal exém. Taky už máme za sebou všechno možné, seškrabování, betadina, molusan, propolis, imunoglukan. A začínám věřit, že jediný lék je čas, než si tělo vytvoří protilátky, což prý trvá asi rok. Posledních pár týdnů dávám jen Imunoglukan a molusky pomaličku mizí a netvoří se nové. První jsem synovi objevila asi v květnu