Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

petapi
1. lis 2010

@panterka tak tam to propíchnutí by asi nešlo, ale spíš mě zarazilo, že vám dr řekla, ať to necháte? pokud je to opravdu moluska, tak je to virový a za chvilku se vám to rozleze úplně všude 😒

panterka
1. lis 2010

@petapi já jsem se nad tím ani nepozastavovala, dokud jsem nenarazila na tohle téma... pamatuju si, že neteř na ně dost trpěla, teda tím způsobem, že se jí čas od času prostě udělaly a švagrová vždycky řekla, že je musí propíchnout, teď už, pokud vím, je to v pohodě... náš mladej už jí má asi 5 měsíců a nic se neděje, nezvětšuje se to, nemnoží se to (teda zatím) a já ještě měsíc zpátky ani netušila, že to moluska je 😅 uvidím, až půjdem zase k dr., tak to s ní znovu proberu... jsem si říkala, že bych mu to propíchla, ale na tom víčku si to fakt netroufnu...

panterka
1. lis 2010

akorát když jsem koukala tady na ty odkazy a fotky, tak to, co tam má Hynďa vypadá jinak... má to bílou čepičkou jako uher 😅 všude píšou, že má barvu kůže a nahoře vkleslinu, tohle nic takovýho nemá...

petapi
1. lis 2010

@panterka ty naše vypadaly jak tuková kulička, nejprve byla dlouho jedna, ale pak se to fakt rozlezlo, bych řekla, že máte něco jinýho, prtž tohle by se šířilo.

panterka
1. lis 2010

@petapi já jsem ho právě prohlídla a má pořád jen ten jeden "vřídek" na tom víčku, a to už je fakt nějakých 4-5 měsíců... myslíš, že jinak už by se mu za tu dobu rozlezly? třeba na něj fakt už leze puberta 😅

petapi
1. lis 2010

@panterka myslím, že to nebude ono, ale kdo ví no.

kinguse
1. lis 2010

ahoj holky, vstoupila jsem vám náhodně do diskuze. Na molusky teď hodně doporučují Allivictus - je i spray i tinktura,cenově cca 300,-. Je to "česneková tinktura" a doporučují to jako bezbolestné odstranění molusek.. Koupit se to dá v lékárně nebo na internetu. Někomu zabírá, někomu ne,ale vyzkoušela bych! A nebojte,od firmy nejsem,jen jsem o tom slyšela od známýho,když jsme se bavili o moluskách u dětí 😉

pavlicka
1. lis 2010

ahoj, můj tříletý syn to taky asi chytil na plavaní. nejdřiv taky na břiše, doktorka mi hned potvrdila že jsou to molušky. zkusili jsme infectodel ale to nepomohlo. byly teda jenom malinky, max 2 mm a na břiše jich měl asi sedm. pak jich měl i par na prave ruce a na prave noze. a kamoška co jeji kluk zavodně plave, takže už několik let to občas přitahne domu, mi poradila trochu jednodušši betadinovou léčbu, bez injekční stříkačky. prostě zamažu molušku betadinem, pak prostě prstama vymačknu (musi vyjit cela kulička ven) a opět zamažu betadinem. zatim jsme tak všechny vyřešily, jakmile se nějaka objevi, hned to takhle dělam a snad to bude i nadale fungovat. tak zkuste a uvidite...🙂 jo, řve u toho jako pardál, ale dělám to kvůli němu, takže vždycky večer s manželem mu slíbíme nějakou dobrůtku a jdeme na věc🙂

kalat
7. čer 2011

Ahoj holky. Tiez mame molusky. Dcere je rok, je atopik a chytili sme to na plavani. Mame za sebou liecbu nejakou vodickou a mastickou od dr. To zabralo, ale do toho chytila dcera crevnu chripku a molusky sa objavili znovu. Teraz mame za sebou skrabani, ale po 2 tyz. sa objavuju nove. Mame ich asi 8.Pijeme sirup na podporu imunity Imunoglukan, ale to je na dlho, 2-3mes. No a niekde som pocula ze hodne na to pomaha more a ked na to nemate, tak solna jaskyna. Takze uz sme objednane a budeme sa "solit ". 😎

vrtule83
11. črc 2011

Tak molusky měla malá taky, nejdřív jednu a to jsem ani nevěděla co to je, ale pak se začali objevovat další a další v oblasi zadečku, stehen, boků a břiška. Bylo jich asi 20-30. Kožní dr. chtěla vyškrabat, což jsem nedovolila a vyzkoušela na rady z netu Infektodell. Chce to vydržet a trpělivost, ale díky němu jsme se jich úplně zbavili. Holka sice řvala, že pálí ale vyplatilo se to, jen zhojení trvalo dost dlouho.

aktekram
13. zář 2011

My jsme dnes po první seškrabání cca 15 molusek, a překvapila mě reakce doktorky že mám odlepit krytí osprchovat vysušit a nechat být. Koupila jsem sirup na imunitu glukánek a objednala jsem molusan. Mám doma roztok betadine tak když tak jí to vatičkou vyťupuju. Tak uvidím jak náš boj bude pokračovat 😉

pattie
2. kvě 2012

Holky, jak to tak čtu, dost hrůza ☹ Naší holčičce se také udělaly, na noze pod kolenem, na bříšku a tak jsme na radu doktorky potíraly Infecto Dellem. Docela jí to zabralo, už to vypadá ho hodně líp, má stroupky, tak uviídme, ale problém je, že mi k tomu doktorka neřekla vůbec nic a tak jsem je dál vesele koupali spolu s ročním chlapečkem a dopadlo to tak, že má na noze spoustu molusek asi i s ekzémeme a potírat ho, to prostě nejde ☹ Když to tak čtu, hned poběžím na kožní, abych měla jistotu, co to je a aby se to nerozlezlo...
Ještě dotaz, kde k tomu člověk přijde? V bazénu jsme nebyli ani nepamatuju....

ruda
3. kvě 2012

Ahojkyn holky, nás naštěstí netrápí,ale masíruji oleji od pana Hadka a má preparát i na molusky, tak třeba by zabral
www.karelhadek.eu
preparát molusan

pattie
3. kvě 2012

Tak malej naštěstí molusky nemá, je to ekzém, uffff, ale vzhledem k tomu, jak je to prý nakažlivé.....

ivusenka
5. kvě 2012

Také nás trápí molusky, malá má asi 5 pod bradičkou a teď má malinkaté na očním víčku. Dostali jsme Infektodell, tak mažeme, ale nemá přijít do blízkosti očí, tak na ty víčka simoc netorufáme. nevím kde jsme to chytili, na plavání vůbec nechodíme, ale oslabenou imunitu máme

hlavinka
26. črc 2012

ahoj holky, je mozne, aby tesne pred vysevem molusek melo dite teplotu? ted v pondeli mela Majda 1 den teplotu, jinak nic, a druhy den jsem zjistila, ze ma takove puchyrky na zadecku a na noze. podle obrazku to je asi moluska, ale jeste jsme nebyly u dr.
O nakaze jsem premyslela, je to asi 3 tydny, co jsme byli plavat na bazene, jinak teda nic, takze to bude asi z toho☹
A dale - mam druhou dcerku, asi hrozi nakaza, co? Jak to delate, treba umyvani? Jasne, kazdou zvlast, ale staci vana osprchovat horkou vodou nebo jak?

A preneslo se to nekdy na vas, na dospele?
Diky moc

hlavinka
26. črc 2012

tohle jsem nasla na webu:

Reakce na Marcela 12.05. 2004 - 14:16
Chci se podělit také o svou zkušenost s moluskama, kdy je dostala naše - tenkrát 10 měsíční- Anetka. Nejdřív jich bylo asi jen 8-10 pod pravou lopatkou. Doktorka nám řekla, že je to u dětí celkem rozšířená kožní virová nemoc, která nemá zhoubný charakter a není na ní jiné léčby než vypíchnutí či vyškrábnutí. To mě docela vyděsilo,tak jsem prozatím nechala „pupínky“ být. Doktorka mi totiž navíc řekla, že pokud se s tím nic neděla, zmizí to daleko později, ale zmizí! Prý se na tyhle moluska časem vybuduje v těle imunita a samy zaschnou a zmizí... to mi řekla v únoru 2004,pak znovu kolem srpna 2004 a to už měla Anetka zádíčka posetá nevzhlednými, místy hnisajícími pupínky, které sice ojediněle opravdu praskly a vstřebaly se do kůže,ale místo nich vylezly další. Už i na bříšku a pár na nožičce. Tenkrát nám pomohl právě internet a rady od jiných rodičů.
Vytiskli jsme s manželem všechny informace a možnosti léčby a po přečtení jsme se opět ujistili že vypíchávání je nesmyslné, bolestivé a navíc úplně neúčinné. Problém je totiž v těle, ne na kůži a odstranit se musí příčina, vyburcovat imunitu,aby moluska sama přeprala.
Nesmím zapomenout ještě jednu důležitou věc, že jsme chodili plavat do zlínského Kenny klubu. Děti to většinou chytnou z vody, takže se pak jednoduše řekne: dostala to v plavání, nebudeme už chodit, když jsou ve vodě takové viry... jenže: chodí tam spousta dětí a moluska jich dostane jen pár!! Proto jsme se tímto nenechali odradit, plavání jen dočasně přerušili, vypsali si vše potřebné a začali s takovouto léčbou:
DULCAMARA 9 CH tři kuličky každé ráno /dostane se v lékárně bez předpisu asi za 50 kč/
THUYA OCCIDENTALIS 9 CH 1 kulička každý večer /platí to samé co pro dulcamaru/
Oboje homeopatika jsou v tmavě modré tubičce.
Echinaceové kapky 3x denně asi šest kapiček do čaje nebo mléka.
Místo Echinacey jsme jednou vyzkoušely IMUNAL,taky k dostání bez předpisu a je k malému dítěti šetrnější než Echinacea.
A nakonec MULTI-TABS tablety /bez předpisu za 80,-kč/ každý den jednu. Jsou jahodové, takže dětem chutnají a dodají taky potřebné dávky vitamínů na den.
Takže jsme Anetčino tělíčko bombardovali vitamíny, homaopatiky a minerály. Den za dnem... a efekt se dostavil po prvních 14 dnech. Moluska začaly uvadat, zhnisávat a následně mizet... Bylo super po téměř roku vidět, že léčba existuje a bez drastických zákroků.
Také jsme to kombinovali občasnou návštěvou psychotronika ve Zlíně. Nejenže na Anetu působil /každý tomuhle nevěří, ale k naší léčbě to patřilo, tak to musím zmínit,protože ani my sami nevíme, co z těch všech léčiv nejvíc pomohlo/ a taky nás psychotronik navštívil v bytě a změřil nám patogenní zóny. Aneta ležela v zóně úplně celá, spávala neklidně, cestovala po postýlce a utíkala z ní za náma do postele. Přestěhovali jsme ji mimo zónu a jestli to pomohlo moluskám nevíme, ale rozhodně to pomohlo spánku, Anetka spí od té doby klidně a dá se říct že téměř bez buzení, které do té doby bylo pořád po celou noc/.
Teď má naše panenka 21 měsíců a zádíčka má až na dvě tmavší jizvičky, které prý časem vyblednou, čistá.
Plavat chodíme dál a moluska se nevrátily... na druhou stranu stále podáváme homeopatika a všechny vitamíny,které jsem vypsala výš. Vždy uděláme přestávku a pak znovu preventivně nasadíme další dávku.
Nevím, jestli náš postup pomůže jiným dětem, které tyhle kožní potvůrky napadly. Ale za pokus to stojí.
Hodně štěstí! Šárka, Tom a Anetka ze Zlína
http://www.004.cz/z-moluska/forum.html

hlavinka
28. črc 2012

Tak hura - byla jsem u dr. a pry to je nejake podrazdeni od travy nebo hmyzu a pod. Mazu to nejakou vysusujici mastickou a mizi to.

renny7
3. pro 2012

Ahojky, tak mi nejspíš máme taky molusky ☹ zítra jdeme k dr, strašně se bojím co bude ☹ Bohužel syn to má na tak blbým místě ☹ na zadečku u ř.otvoru ☹ (či jak to napsat) a další dvě okolo třísel. No strašně se bojím toho seškrabávání ☹ snad to hůř beru já, než on ☹ ještě abych ho musela držet, jako zrádce ☹
Právě tu přemýšlím, jesti to raději neodmítnout, když to bude chtít seškrábnout ☹ a zkusit ten betadine...

edeltraut
16. pro 2012

My jsme molusky mazali genciálkou a pak po vyschnutí seškrabávali sterilní jehlou. Musím to zaklepat, ale už se nám nevrátily. Měl jich cca 20.

zuzka005
1. bře 2013

Já jsem slýšela,že když jsou male tak pudrovat,že to vysuší. Pak že je to o imunytě 😠 kupujem hlíváček a máme další 😠 . 3 krát nám to řezalí a malá má na břišku další a na noze další hromadu 😢 . S tím škrábáním u těch dětí je to hruza. Dneska jsem byla u detske doktorky a ta napsala Duofilm je to ale psané na bradavive. Dneska to budem zkoušet stálo to 177kč tak doufám,že to zabere 😕 . Některe už má celkem velke,četla jsem že to někteří doma strhávají,ale není to prý dbré že se to muže rozšířit 😢 ,ale nam to dělala kožní a byli jsme u ní ob tyden 3 krát 🙄

lollinka2
25. bře 2013

ahojky vsem.memu synovi se to obevylo asi pred 14.dny,na nohach a brichu a ruce,proste se to strasne rychle rozlezlo ,a byli jsme to odstranovat na koznim ale muzu vam rici ze uz nikdy vice nebudu sveho syna tak trapit. nase pani doktorka .. kozni ..nebudu jmenovat,se chovala jak kdyby byla reznik. jestli se nam to jeste nekdy obevi a v takovem mnozstvi tak si domluvim v nemocnici aby ho uspali. Decka doktorka nam doporucila se zeptat na homeopatika,tak uvidime jestli to pomuze. ale nenechavejte to opravdu odstranovat nasim detem zeskrabovanim,protoze to strasne moc boli. Nam sice kozni rekla ze mu to umrtvi ale maly tak strasne viskal a prosil me at toho necha ze mu to proste zeskrabovala zaziva. nechci nikoho strasit ale proste jsme to minuly tyden zazily a nikdy vice

terezale
26. bře 2013

Ahoj, já si myslím, že to seškrabávání až tak nebolí. Protože dcera, když jí to seškrabávali na kožním, řvala, jako když jí na nože berou, ale když jsem jí to dělala doma já, tak obvykle docela v pohodě. Pokňourávala, ale tak nějak, aby mi dala najevo, jak je statečná. A jednou u pohádky to bylo téměř bez reakce. Taky se nám vyplatilo potírat molusky betadinou v místech, kde to seškrábnout jde těžko. Dcerce se totiž pravidelně dělá kolem očí. Obvykle během cca 3 týdnů moluska zaschne a pak jako stroupek odpadne.
Jinak souhlasím, že je to o imunitě, dáváme Imugamin pro děti s hlívou ústřičnou...

smoochy
14. kvě 2013

Ahoj, chci se taky podelit o moji zkusenost..Chytla sem molusky s nejvetsi pravdepodobnosti v termalech.. a i v dospelosti to neni nic moc.. Ale mam super kozniho ktery mi doporcil molusky vymackavat pinzetou a dak ihned potirat jodovou tinkturou aby se to nesirilo dal... Nabizel mi i seskrabavani v nemocnici ale sam rikal,ze je to bolestivy a rado se to vraci..Uz se mi podarilo 3 takhle zbavit..Ony po nekolika dnech seschnou..trosku ztmavnou a daj se pak lehceji seskrabnout (vymacknout) a skoro to neboli..

emm2
3. čer 2013

@zuzka005
Dobrý den, tak jsem si přečetla Váš příspěvek a chci se zeptat jak Vám pomohl přípravek Duofilm. Dneska jsme ho dostaly na molusky a zarazilo mě, že tam píšou, že to je jenom na bradavice. A tak, že to nemůžeme dávat na oblyčej. Ale Emma to má pod nosem 🙂 Takže nevím jestli to mám mazat nebo ne. Jinak nám ještě MUDr. předepsala homeopatika. Tak snad to pomůže. A jak jste na tom vy? Moc děkuji za odpověď Dagmarka

petasa
22. srp 2013

nejvic nam pomohl odvar z tuzebniku lekarskeho super molusky vymizely uplne.

homeopathy
22. srp 2013

@janeses Ahoj 🙂 Píšeš, že jste zkoušeli i alternativní léčbu včetně homeopatie - mohu se zeptat, jaká byla konkrétně homeopatická léčba? Je mi totiž divné, že by nepomohla, neboť v tomto bývá celkem dost úspěšná. Spíše je mi to tedy jeví jako na ne zcela přesně zvolenou léčbu 😖 Moc děkuji za odpověď a držte se! 🙂

hancav
26. lis 2013

Ahoj všichni. Taky jsem bojovala s moluskami u všech mých tří děti (a možná že budu někdy zase) Zkusila jsem vše a byli jsme i na odstraňování v nemocnici. Ale ze všech přípravků, které zmiňujete nám nic nepomáhalo...až na NOVIKOV. Každý večer jsem na ťupala a postupně to mizelo. Když se pak objevila nová, stačilo jednou potřít a druhý den byla pryč. novikov koupíte v lékárně, je to běžná desinfekce. Nám to zabralo, nevím jestli vám, ale zkuste. hanka

zlatkab
27. únor 2014

Ahoj,nemáte náhodou někdo doma infectodell? bohužel do čech se přestal dodávat. Děkuju.Zlatka

leia1
27. únor 2014

ahoj holky, tak se s vámi taky podělím o naši zkušensot s moluskama. malý jich má asi 10, na bříšku a na ručičce a chodíme na tekutý dusík. vůbec to nebolí a molusky krásně vysychají. ještě mu to doma potírám nějakou zelenou vodičkou z lékárny a molusky krásně mizí. takže se zkuste poptat, jeslti můžete takx chodit na dusík.