Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

salenas
4. črc 2016

@drozdicka nás taky trápily molusky, syn je měl po celém zadku, stehnech, nic nepomáhalo, až mu hrozilo, že mu je strhají pod narkozou, nakonec jsme mazali duofilmem a jsou pryč, ťuk ťuk ťuk

misiri
3. srp 2016

@romana.st dobry den,muzu se zeptat po jak dlouhe dobe po propichniti milusky zmizela? Dekuji

drozdicka
3. srp 2016

Ahoj spolubojovnice proti těm mrchám. Vzhledem k tomu, že s nimi bojujeme přes rok, v podstatě bez výsledku. Zkoušeli jsme kde co a bez efektu (všeho všudy zmizely 3 potvory, x dalších se urodilo). Našla jsem si homeopatičku... Věřím v to, co nám doporučila, uvidíme za tři měsíce. Určitě napíšu. Držte se!

kabelikpetr
4. srp 2016

@misiri po propíchnutí se již bílý střed neobjevil a opticky zmizela tak do měsíce

romana.st
6. srp 2016

@misiri do týdne byly pryč 😉

pajulax
7. srp 2016

A čím jste je propíchli? obyč jehla?

drozdicka
7. srp 2016

@pajulax ja to dělala klasickou jehlou. Koupila jsem v lékárně a vždy používala nové.

kolmenka
7. srp 2016

Dneska už na molusky existuje vodička. napíšou ji na kožním a za pár dní je po moluskách! je zbytečné dítě "týrat" propichováním.

montane
7. srp 2016

@kolmenka Můžeš prosím napsat název vodičky?

drozdicka
7. srp 2016

@kolmenka souhlasím. Zkoušela jsem to 2x u těch největších. Dcerka (3,5 roku ) byla statečná, nebolelo jí to. Asi jsem se bála víc já než ona 🙂

akrimka_2009
7. srp 2016

Existuje i krém - výrobce Karel Hadek - Molusan.

kabelikpetr
7. srp 2016

My jsme propíchly jen ty velké "které si to říkaly sami", na malé jsme neměli odvahu a malá už vůbec, o to jsem byl rád, že nám zabral ten krém od homeopatický krém hanaks-homeopathy. Od Hádka jsme nestihli vyzkoušet. Jehlu jsme vždy dezinfikovali jodovou dezinfekcí.

pajulax
7. srp 2016

@akrimka_2009 Molusan jsme používali asi 3 týdny, strašně všechno páchlo česnekem. A žádná změna. 😢

drozdicka
8. srp 2016

@akrimka_2009 my ho používali téměř celou zimu a bez efektu :(

akrimka_2009
8. srp 2016

Nám i kamarádce pomohl.

pajulax
11. srp 2016

Dneska jsme byli u naší paní doktorky, natřela molusky nějakou mastičkou cca 30 minut jsme počkali, mastička molusky znecitlivěla, potom je doktorka propíchla a vytlačila. Dcera se ani nehla a říkala, že ji to vůbec nebolelo. Zatřela je pak Novikovem a prej za týden by to mělo být ok, že se stroupky odloupnou. Tak doufám, že to tak bude :D ještě tam má pár maličkých, které nepropíchla, tak když se neztratí tak půjdeme ještě za 14 dní. Jinak ještě budeme brát homeopatika chvíli.

vendulka
17. srp 2016

Ahoj, mám u obou dětí problém s moluskama,nejdříve jen u mladší, teď je má už po třetí a přidala se k tomu i starší (ta má naštěstí jen jednu), byly jsme včera na kožním a dr říkala, že buď aplikovat tekutý dusík (vždy nám pomohl,ale za pár týdnů byly další molusky) a nebo bezpolestná domácí léčba na 7 dní leptadlem Molusk (kupuje se v lékárně)...Máte s tímto přípravkem někdo zkušenosti?Začala jsem včera aplikovat a u starší dobrý, prý to nebolí,ale ta mladší u toho brečí, že to bolí, tak já nevím co s tím.Dr, říkala, že je to bezbolestné,ale malá brečí a to je statečná, nebrečela u tekutého dusíku, nebrečí u injekce, tak mě tato reakce zarazila.Asi zítra zavolám dr. a poradím se,ale když už jsme začaly s léčbou na 7 dní, tak bych to ráda dokončila a taky z důvodu částky 450kč za lék (leptadlo)

hajda
17. srp 2016

@vendulka Zkuste se v lékárně zeptat, jestli Vám prodají bez receptu tu znecitlivující mastičku (nejsem si jistá, jestli se dá koupit bez receptu). Potom teprve dejte ten Molusk a snad to Vaše dítě zvládne. S Moluskem osobní zkušenost nemám, ale měli jsme Infectodell, který je složením úplně stejný a je to ředěná kyselina. Takže to při styku s kůží trochu pálí a štípe. Starší děti to snáší lépe, mladší to můžou vnímat trochu citlivěji. Nám ale ten Infectodell pomohl, takže bych s tím určitě nepřestávala. Držím palce, ať se toho brzy zbavíte ! 😉

vendulka
17. srp 2016

@hajda díky, malá nemá problém s tím, že by byla citlivá, tekutý dusík, injekce zvláda bez ceknutí, tak mě tato reakce zarazila bo starší jen vidí injekci nebo doktora tak ječí a toto ji nic nedělá a malá zase brečí.Musíme vydržet,ale spoň těch 5 dní (v letáku je 4-6 dní aplikace).Ale asi i tak zavolám zítra dr., pro klid duše

ketka1503
17. srp 2016

@vendulka dceři infectodell také pomohl, na některých moluskach pálil, na některých ne. Dle jejich velikosti, ale vysvětlila jsem ji, že je to potřeba a ze ji to pomůže, pochopila to a vydržela. Je ji dva a půl roku.

urtica
17. srp 2016

Holky, můžete se prosím mrknout sem na můj dnešní dotaz - myslíte, že by to mohly být molusky?
https://www.modrykonik.cz/forum/detske-zdravotni-problemy/vyrazka-u-zadecku-zazil-jste-nekdo/
Moc děkuji...

vendulka
17. srp 2016

@ketka1503 njn, ona ví, že to musí vydržet,ale je mi ji líto,tekutým dusíkem to mohla mít za sebou a teď musí trpět týden

mantaray
17. srp 2016

@urtica takhle z fotky si myslím, že to nejsou 😞

ketka1503
17. srp 2016

@vendulka tak doufám, že vam to alespoň pomůže, když si to musí takhle vytrpět.

vendulka
17. srp 2016

@ketka1503 v to doufam!Jednak ta bolest a stres pro ni a za ty penize by teda melo!

petinka29
24. srp 2016

Take bojujeme s molouskama.meli jsme jeden,ale vypadl jak znamenko,tak jsem to neresila.jenze ted se to zacalo rozvijet a uz mame 8.zitra mam jit ke kozni na vyskrab.jenze maly to ma i na pindourovi.poradte,mam mu to tam nechat take vyskrabnout?musim hodinu pred zakrokem namazat mista elmou tak mam strach,abych mu nejak neublizila.nemel nekdo zkusenosti s moliuskama na genitaliich?

kedlubca
24. srp 2016

Mala to chytla po prvním bazene. Bojujeme s tim hlavně každou si mu, pres léto je klid. Je to autoimunitní onemocnění, takže posílit imunitu. V zimě nám zabralo propolisove mýdlo, tinktura z propolisu a taky mast. Chvíli vždy byl klid, po zpoceni se to objevilo.... Těžko říct co fakt pomůže, kožní by nám to nejradši seskrabala, mala to ma na loktech, ale ja s tim nesouhlasím, protože by musela do celkové narkozy, ma to na loktech.... 😞

hajda
25. srp 2016

@petinka29 Myslím, že si sama můžete přečíst spousty názorů, že výškrab pomáhá jen krátkodobě a naopak většinou molusky ještě rozšíří. Osobní zkušenost s tím nemám, šla jsem k MUDr. už s tím, že to synovi vyškrabávat nenechám. Doktorka nám to naštěstí ani nenabízela. Sice je to na delší dobu, ale já nedám dopustit na neinvazivní léčbu. Asi se budete muset sama rozhodnout, na kterou stranu se přikloníte. Ať se rozhodnete jakkoliv, držím palce, ať se toho zbavíte co nejdřív. 😉

mirkabrez
25. zář 2016

@honzulka mozem sa opytat co vam odporucil homeopat?

mirkabrez
25. zář 2016

@honzulka mozem sa opytat co vam odporucil homeopat?