Molusky, jak se šíří?

spider79
29. pro 2012

Ahojky, prosím všechny o zkušenosti s šířením molusek. Četla jsem tu diskusi na téma, jak na ně.Přečetla jsem toho už dost na netu,ale nic o tom, jak se to šíří ☹ Holky moje (4 a 2,5 roku) to mají obě.Zanedbali jsme to,protože jsme si mysleli,že ta starší má jen nějakou vyrážku ze zapaření v punčocháčích.Nešli hned k dr. a teď to chytla i ta menší ☹ Máme teď dost návštěv s malými dětmi a po Novém roce jdu do práce a holky mezi děti.Moc nerada bych to někomu předala,protože opravdu není o co stát☹(Ani nestojím o to,abychom to chytli my dospělý.Všem děkuji za radu.

pani_haf
29. pro 2012

Ahoj, molusca jsou vysoce nakažlivé. Co se tyče kolektivu, rozhodne bych vynechala koupání atd, kde by holky mohly přijít do styku s jinými detmi. Nejlépe zabírá infectodel plus molusan od dr. Hádka a jako udržovací pece tes tree olej či levandulovy. Po mazání či jakémkoliv dotyku s výraznou umět ruce! Hodne tomu negativne pomáhá vlhko, takže nekoupat, dprchovat a kazdou zvlášť! Pokud budes potrebovat více info, pis do ip🙂. Ja s tim bojovala docela dlouho.

kikimaruska
29. pro 2012

Já měla molusky jako sedmiletá holka a tenkrát toho asi moc k léčbě nebylo, protože jediný co, tak mi to mamka strhávala takovou jehličkou a koupali jsme to v hypermanganu....nic víc. Chytla sem to tenkrát v bazénu na kurzu plavání a doted mám na ně památku v podobě jizviček 😝. A jak píše pani-paf,tak to bylo docela na delší dobu.

luthien.k
29. pro 2012

Jsou vysoce nakažlivé. Jak na ně? Toto radí zkušený dětský primář:
Kupte si v lékárně iodovou tincturu. Ne Jodisol a podobné specialiter přípravky, ale iodovou tincturu (" tct iodati 20,0"
je to 6% lihový roztok iodu, lékárna by měla umět toto připravit).

Poté jedno moluscum po druhém jemně stlačte, asi tak, jak se snažíte vymačkat uhry 🙂), ale mnohem jemněji a poté na rozrušenou čepičky moluska ťukněte štětičkou, namočenou v té tinktuře. A tak postupujet od jednoho ke druhému molusku, až všechny na jedno sezení ošetříte. Předpokládám, že je nemá v obličeji.

Poté vyměňujte denně prádlo, ručníky, vše, co používá denně při kontaktu s kůží, nadále sledujte kůži a každé nové moluscum takto ošetřete. Za týden by mělo být po moluskách.

spider79
autor
4. led 2013

Dlouho jsem tu nebyla,děkuji za vaše rady.Koupili jsme Infektodell a po 2dnech to vzdali.Holky z toho breceli i ze spaní,že nechteji,abych jim to tím potirala.Berou homeopatika,každý den zvlášť sprchujeme,měníme ručníky,prádlo a zatím čekáme,jestli se to bude šířit nebo ne.Ta jodova tinktura-pálí to taky jako po použití Infektodellu?

pani_haf
5. led 2013

@spider79 ahoj, ja infectodell používala a nepalílo to, to me vázne mrzi. Leda koupit molusan od dr hádka, mám vyzkoušeno, přírodní a pomáhá.

terezale
7. led 2013

Ahoj, my jsme Infectodellem trápili chlapečka, když mu byly 2 roky. Postupně se mu molusky zanítily a fakt nic moc. Pak jsem zjistila, tentokrát u dcery, že je skutečně jednodušší je propíchnout sterilní jehlou a dezinfikovat prostředkem s Jódem, my dávali Betadinu a prý to vůbec nepálilo. Od doktorky vím, že se nejvíce šíří právě vodou (plavání, bazény, společné koupání dětí) a také určitě není dobré si půjčovat oblečení, atd. Molusky stejně jako mnoho dalšího souvisí s oslabenou imunitou, takže obecně je dobré trošku pomoci obranyschopnosti organismu například hlívou ústřičnou (my dáváme Imugamin Effective).

spider79
autor
1. únor 2013

Infectodell opravdu nam je k nicemu. Akorat z toho mame stres. Starsi holce se to ale vubec nelepsi. Naopak mi prijde, ze je to horsi. Hlavne se kolem molusek udelaly takove cervene mapy. Vypada to fakt osklive. Nemate i s timhle nejake zkusenosti? Cim to potirat? Dr. nam na to nic nedala. Zkousela jsem potirat chladivym gelem s vytazkem Aloe Vera, ale zda se mi to jeste horsi. Davame od zacatku hlivu ustricnou, homeopatika a zitra se chystam pro tu jodovou tinkturu. Ale opravdu netusim, jak ji budu mackat ty molusky.Toho se trochu bojim☹
Kdyz uz jste se toho zbavili, vyhybate se verejnym bazenum? Budu z toho ted mit asi strach.

terezale
1. únor 2013

@spider79 Jestli se tam tvé dceři udělaly červené mapy po Infectodellu, tak to už vlastně začal učinkovat. Protože jeho účinek spočívá v tom, že se místo zanítí, moluska se tak vlastně naruší a pak sama zahojí. Takže pokud nechceš s léčbou pokračovat, tak bych dávala jen dezinfekci.
Veřejným bazénům se nevyhýbáme, spíš je to fakt o tom obecně posilovat tu imunitu.

stopobezite
26. únor 2013

ahojky, nevíte některá z vás, jak je to s dětským kolektivem? nikde jsem nenašla, jestli se s vyléčenýma moluskama může hned do školky, nebo má být nějaká ochranná lhůta...a známí k nám mají za týden přijet s tříletým dítětem a teď kvůli moluskám nechtějí...