• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mononukleóza. Co mu mám vařit? Vše odmítá

9. listopadu 2009 
ahoj maminky máte s tím některá zkušenost?náš malej 1,5 roku dostal antb. na ouška a měl silnou reakci tak byl hospitalizován,ale po 4 dnech šel už domů.leč po týdnu když jsem volala na výsledky tak mne bylo sděleno že vinou antb. taky prodělává mononukleozu.poradíte některá co vařit či dávat k jídlu vše mne odmítá :cry: děkuju
5. lis 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak být tebou obrátila bych se na lékaře, myslím že mononukleoza je celkem váýnější nemoc.Pokud vím u dospělých by měla být nějaká dieta.Je to onemocnění zatěžující játra...Ale víc opravdu nevím.Kontaktuj svou lékařku ta ti určitě poradí! :slight_smile:
5. lis 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě běžte k lékaři, je to hodně vážná nemoc!! Já ji neměla, ale moje sestra když jí byly tři jo, a nemohla skoro nic, ale hlavně byla skoro měsíc v nemocnici. Tak vůbec neváhej a ráno vyražte k dr, ať malej nemá nějaký následky. Oni ti tam pak i řeknou co smí a nesmí jíst.
5. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla mononukleózu v 15. Šílená bolest mandlí - u mě. Měla jsem dva dny 40 horečky a známá mě hned poslala na bulovku na infekční. No a nemohla jsem jíst nic kvůli děsné bolesti mandlí a krku, vše pálilo, bolelo, řezalo. Ani pribiňáka jsem nedokázala sníst. Co mi moc pomohlo byla teplá vybublinkovaná cola (škoda že je malej tak malej), a pak jen voda. Hlavně né nic kyselého! A jíst jsem mohla jen šlehačku (maximálně zkus lipánka nebo nějaký jemný tvarohový krém - sladký, né kyselý). A třeba čokoláda mě hrozně pálila.

A dietu ti poradí lékař. Ale chytli mi to brzy, tak jsem byla bez diety a játra mám v naprostém pořádku. Jen mám od té doby zvětšenou jednu madli a jakmile mám onemocnět tak mě jako první bolí ta mandle. A když u nás doma v noci klesne teplota pod 21, tak mě ráno řeže.

Přeju ať se z toho malej brzy dostane :wink:
5. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky myslím, že by to měli řešit doktoři! Já jsem mononukleózu prodělala v 17. letech. Nevím, jak se to řeší u těchhle maličkých, ale mě tenkrát hospitalizovali a píchali penicilín. Pak jsem asi půl roku držela přísnou jaterní dietu. Tzn. všechno vařit na vodě, žádné smažené, tučné, žádná Éčka, uzeniny, skoro nic... Ale to u 1,5 roku starého děťátka stejně skoro nepřichází v úvahu...
Co si vzpomínám, mamka mi vařila furt žemlovku, nákyp, kuřecí uvařené ve vodě, polívky, ryby...
Držím palce, ať jste brzy zdraví.
6. lis 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, dcera prodělala mononukleózu v květnu, naštěstí jen tu slabší, ale skoro tři měsíce musela držet dietu-tzn. jídlo bez tuku, koření..U nás to začalo tak, že strašně málo jedla. Dr. jí vzala krev, pak jsme byli ještě znova na jaterních testech. Našla jsem si toho o mononukleoze celkem dost na internetu, i nějaký recepty tam najdeš. Bylo to těžký, skoro tři měsíce vymýšlet co jí dát k jídlu :unamused: Pak jsme šli znova na krev, a naštěstí bylo po nemoci. Ale ta dieta je u této nemoci hodně důležitá. Jo a taky mně dr. říkala, že když je závažnější forma mononukleózy, berou se na to nějaký léky, něco jako vitamíny, na ty játra.
6. lis 2009 v 15:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak od mé ségry měl syn momonukleozu(5let)a bylo to celkem drsný,měl to hodně vážný...byl až v Brně v nemocnici páč v Olomouci si s ním nevěděli radost!!!U něj se to projevilo tak že měl strašně obrovské boule na krku-asi od těch mandlí...šli na pohotovost protože nikdo nevěděl co to je,strácel hlas a byl pátek odpol.(to byl chudák ještě stím ve školce).Tam ho okamžitě vezli do nemocnice.Měl týden vysoké horečky a byl na kapačkách...v nemocnici strávil cca 3týdny a půl roku po nemoci musí držet přísnou dietu.....takže bych určo valila ihned s dítětem k doktorovi...je to prej infekce získaná ze vzuchu atd.jak chřipka,staší když má nněkdo oslabenou imunitu nebo je nachlazený a může to udělat spoustu zlého...
6. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,nezávidím mononukleozu u takmalého špunta. Já ji měla v 17ti,bohužel ji moje Dr zanedbala,v horečkách až 42 sem byla doma 4dny,pak mi otekl krk(jedna strana,zduřila se uzlina a to tak silně,že jsem pomalu neměla vidět kde mám krk a kde rameno). V nemocnici mě šoupli na izolaci a 2x denně mi píchali penicilin se streptomicinem a 3x brali krev a jelikož sem měla to ''štěstí'' ,tak se mi zvětšily játra a já měla rok jaterní dietku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Testy mi pak dělali (kvůli játrům) dalších 5let 2x do roka :unamused: A ještě k tomu přenosu. Pokud je to ze začátku,je to neinfekční a je to nemoc krve(tzn bakterie). infekční se to stává právě až zduřením uzlin,pak je kapénkově přenosná. A kde to člověk chytí mi ani doktoři neřekli :frowning2: Takže být tebou honím doktory jak nadmutý kozi a´t se to nezhorší
8. lis 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ríká se tomu taky nemoc z líbání...hodně to mají pubertáci hlavně kvůli tomu líbání.Přenáší se to nejvíc slinama, ale stačí aby ses napila po nekom ze skleničky...Takže to mužeš chytnout kdekoliv... :frowning2:
8. lis 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jí tedy z líbání taky neměla :wink:
myslím, že basak šlo spíš jen o to, co by tak malé děcko mělo nebo mohlo baštit. Tu mononukleózu má potvrzenou lékařem a ten malého určitě léčí :wink:
9. lis 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Basak, malá jí měla před dvěma měsíci, skončila na kapačkách, měla velké horečky, nejedla, nepila skoro týden, než jí trochu splaskl krk. Jak píšou holky- má se dodržovat jaterní dieta, což stejně u takto malých dětí dodržujeme, takže v podstatě žádné omezení (nesmí se čokoláda, smažené, oříšky... stejně nic z toho asi nedáváš). Akorát dodržujte klidový režim (aspoň 3 měsíce), což se lehce řekne, ale těžko udělá :wink: . My jsme aspoň přestaly chodit plavat a do Sokola. Malá je ďábel, ale v té době, kdy nás pustili z nemocnice, si sama třeba odpoledne na hodinu lehla na gauč a jen odpočívala, což jsem do té doby neznala a už zase neznám. Na jaterní testy chodíme vždy po 3 týdnech na kontrolu a všechno je v pořádku.
9. lis 2009 v 17:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek