Mononukleóza. Je nakažlivá? Máte zkušenost?

singid
12. pro 2009

ahojda všem, snažila jsem se najít téma mononukleozy u dětí, ale asi tu nic takového není /pokud ano, tak prosím adminy o uzavření a odkaz na správnou diskuzi.../
v příbuzenstvu máme 1,5 oku starého chlapečka, kterému před 14 dny zjistili mononukleozu... já mám 3měsíčního synka a přemýšlím, zda k příbuzným můžeme bez obav na návštěvu, nebo jestli se jim raději máme "vyhnout" 😉 máte s tím některá zkušenost? nerada bych svého prcka vystavovala zbytečnému riziku.. Díky všem a mějte se krásně

dadule4
12. pro 2009

ahojky singid, teda prosím tě, jak k tomu takovej prcík přišel? můj přítel se teď léčí s mononukleózou, máme spolu půlročního syna, dr. nám řekl, že se tato nemoc přenáší pouze slinama, takže bych si dávala pozor na to, aby tvůj malej neolízl nějakou hračku, kterou předtím olízl ten druhý, aby ho třeba nelíbal 😉 a jinak si myslím se nemáš čeho bát. nemusí jí chytit každý, jen ten, kdo má oslabenou imunitu, je ve stresu, nebo totálně vyčerpanej, což je přesně případ mýho přítele ..

zlatka
12. pro 2009

Já jsme etda mononukleozu měla taky a léčili mě z ní asi měsíc na infekčním v nemocnici, takže já bych asi návštěvu oželela a raději přijela na návštěvu později. Přece jen ta rekonvalescence po tom je zdlouhavá a nepříjemná-dieta atd. A nemoc je to teda taky nepříjmená.

crca
12. pro 2009

Singid,u kojenců zkušenosti teda nemám,ale sama jsem jí prodělala(asi před 4 lety) a když tohle na mě vybafl doktor,tak jsem na něj zírala jak na ťuldu se slovy,proboha kde jsem k tomu přišla 😀 a jen mi řekl,že stačí aby měl člověk oslabenou imunitu a kolem projde někdo(aniž by o tom ten dotyčný věděl,že jí má) a je to hned,takže asi bych se určitě pozdržela okus dál,a s mimčem rozhodně 😉 To není sranda,já jsem z toho vyšla naštěstí bez následků(špatná játra),ale neriskovala bych to určitě ještě 14 dní 😉

keba
12. pro 2009

dadule:tak stebou nemohu souhlasit že se mononukleoza dá chytit pouze ze slin,je sice pravda že se této nemoci říká nemoc mladých právě kvůli tomu líbání..ale dá se se klidit klidně i ze vzduchu třeba v autobuse atd.Je ale také pravda že člověk zdraví který nemá sníženou imunitu by jí dostat neměl!
Můj synove má 6 let a prodělal docela těžkou mononukleozu...po léčbě musel půl roku držet přísnou dietu.
singid:koukni se do diskuze batolata tam je tohle téma otevřené...

singid
autor
15. pro 2009

díky moc holky... sami nevědí, kde k tomu přišel, ale má staršího brášku, který už chodí do školy a možná že se mohl nakazit i u dr. v čekárně, když si hrál s hračkami (vše strká do pusinky...)... no četla jsem, že 95% dospělých má ten bacil v sobě, jen se nemusí projevit a děti do 6 let, těch je 50%... juknu do batolat... ještě jednou díky 😉