Moučnivka miminka - dieta kojící maminky

luj89
25. srp 2017

Ahoj, moje 2mesicni holcicka ma na jazycku moucnivku. Je castecne kojena (dokrm UM). Cetla jsem, ze to muze hodne ovlivnit strava. Mate zkusenost, co nejist a co naopak jist? Dekuji 🙂

luj89
autor
26. srp 2017

@luj89 opravdu nema nikdo s moucnivkou zkusenost :-\?

cheetah_
26. srp 2017

Tzv. protikvasinková dieta: jíst co nejvíc zelené a bílé zeleniny (ne mrkev!!!), škrtnout cukr, omezit sladké ovoce, lepek a bílou mouku, resp. sacharidy celkově (místo brambor k masu raději pořádký kopec zeleniny). Aby nechyběla energie, doplnit zdravými tuky. Někomu pomáhá zrušit i mléčné výrobky, u nás nakonec pomohlo naopak jíst pořádný jogurt (Hollandia, příp. ty ve skleničce) a kozí kefír. Některým dětem vadí i to UM, přidává se k tomu často intolerance bílkoviny kravského mléka (prostě jak jsou jednou střeva špatná, tak se sype všechno), doporučuje se takové UM, kde je bílkovina naštěpená (Neocate?)
Hodně štěstí!

olsett
26. srp 2017

@luj89 my jsme zkoušeli různý přípravky, mazala jsem i prsa, dietu jsem teda nedržela, nic nepomohlo, zmizelo to až samo časem... spoustu miminek to má a pokud jim to nezpůsobuje přímo nějaký problémy, není potřeba to řešit, zmizí samo...

luj89
autor
26. srp 2017

@olsett ja prave cetla, ze mimco muze byt plactive a neklidne, coz na nas sedi (ale samozrejme to nemusi byt tim...)

fallingstars
26. srp 2017

U nás jako u @olsett , asi pomohl až čas, i když teda zrovna po týdenním matlání Neocide gelu a občasném podání Boraxu. I doktorka mi původně řekla, ať zkusím tři dny genciánku a pokud nezabere, tak že počkat, až si s tím imunitní systém vypořádá sám. Když to měla ze začátku opravdu masivně, poplakávala u kojení, ale jinak ne...

cheetah_
26. srp 2017

Někomu moučnivka zmizí sama (je v zásadě zdravý a má nějakou momentální dysbalanci), starší to tak měl, akorát mu pak po očkování začaly potravinové alergie, ale to je jiná pohádka. U někoho je moučnivka předzvěstí dalších problémů (měli jsme u mladšího) - seborrhea, později "atopický ekzém", jak o tom mluvili doktoři, ovšem byl to ekzém právě způsobený tou kvasinkou ve střevech. Dieta pomohla.

luj89
autor
26. srp 2017

@cheetah_ proc ne mrkev?

cheetah_
26. srp 2017

Prý je mrkev moc sladká a chutná té potvoře, co způsobuje moučnivku.