Musely jste s mimčem na krevní obraz? Jak se to dělá?

nency
26. bře 2009

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá také musela s mimčem na krevní obraz?
Jak to u tak malých miminek dělají? My jsme byly na 3-měsíční prohlídce a mudře
se zdála malá bledá, tak nás posílá na odběr. Mám z toho docela obavy, vůbec nevím
z čeho jim tu krev berou a asi je to dost bolí.

jakoubka
26. bře 2009

ahoj.Nám krev brali z prstíčku 😉

leonik
26. bře 2009

ahoj,nám brali krev z prstíku a z hlavičky 🙂

nency
autor
26. bře 2009

jakoubka, leonik
jak na to mimča reagovala? Brečely hodně, nebo to bylo v pohodě.

leonik
26. bře 2009

když mu brali z hlavičky, tak to brečel teda hodně. Ale Dr. říkala že je potřeba aby hodně brečel, aby tak krev dobře tekla. Z prstíku když brali tak moc neplakal, spíš se jen lekl, jak ho píchli 😉

llllucka
26. bře 2009

Už jsem ti to psala na vedlejší diskusi.Nejčastěji se to bere z prstíku a myslím,že i z paty.Malej se celou dobu culil,ale to byla překvapená i sestřička.Odběr krve je v tomto věku zcela běžný.Buď ráda,že je MUDra pečlivá a neboj se😉

nency
autor
26. bře 2009

lllucka
Tak to jsi mě alespoň trochu uklidnila. Doufám, že nebude moc vyvádět a výsledek vyjde dobře.
Je fakt, že já jsem v těhotenství měla také málo železa a musela jsem brát tabletky.
Akorát nevím co s tím pak dělají, když výsledky vyjdou špatně. Jak do mimča nacpou železo?

jakoubka
26. bře 2009

Kubík dodně plakal,bo mu to špatně teklo,tak mu prstíček museli mačkat ☹

Doktorce se pak něco nezdálo,tak nás poslala na hematologii,myslela jsem,že zešílím 😢
Naštěstí doktor říkal,že nás doktorka zbytečně vystrašila,že hodnoty má v pořádku 🙂
Tam mu to také brali z prstíku,jen kdyby to bylo špatné,tak z hlavičky 😒

Myslím,že pro děti je nějaké železov sirupu,ne?

gtver
26. bře 2009

nency, miminkám se dává železo jako sirup v kapkách (bývá to Aktiferrin nebo Maltofer), taky se tomu prcek nevyhnul 😉

beata.n
26. bře 2009

ahojky,tak my sme měli odběrů několik,páč měl malý těžkou žloutenku s následnou výměnou krve,takže nám krev odebírali docela často,naposledy v necelých 5.měsících a to mu normálně brala z žíly 😖 bylo to hrozný,malej moc plakal a krev měl i na bodíčku.jinak železo máme taky a jmenuje se to Aktiferrin a sou to kapičky 🙂

llllucka
26. bře 2009

nency:a ty už železo nebereš?To bylo to první,co mi řekla moje gynekoložka na kontrole po šestinedělí.Že musím brát železo,jinak ho bude mít Adámek málo.Přišla jsem totiž o hodně krve při porodu.

nency
autor
26. bře 2009

lllucka
železo od porodu už neberu, užívám akorát vitamíny Mamavit. Ale vzpomínám si, že jsem Mamavit brala i v těhotenství a v testech mi vyšlo stejně málo železa, tak jsem brala tablety. Asi budu muset brát znova.
Já malou kojím, ale i přikrmuji Nutrilonem a v tom by železo mělo být také, tak nevím jestli jí vyjdou testy
špatne, tak je to divné.

kubaka
26. bře 2009

žádný strach - nám brali vždy z žíly na hlavě a oni řvou hlavně proto, že je muí svázat, aby se necukaly - spíš je rozčiluje to omezení spíš než bolest Na hlavě je totiž málo nervových zakončení, takže bolest je v těch místech hodně tlumená. Z ručičky je to horší. Když nám brali na CRP z prstu, tak se chechtal - to nebolí.
😵

llllucka
26. bře 2009

nency:já právě beru stejné železo jako před porodem,plus vitamíny.Dětská mi řekla,že to železo může malýmu stavět,tak jsem ho přestala brát,ale gynekoložka mi řekla,že je to špatně,tak jsem ho zase nasadila.Kdyžtak mu určitě něco předepíšou,neboj😉Hlavně dej vědět,jak jste dopadli🙂

kamanka
27. bře 2009

nency, ty kojíš a Nutrilon dáváš kdy? Já taky kojít, ale už uvažuju o něčem jiném, alespoň na noc, malej se mi pořád budí hlady!

Jinak...my byli v laboratoři včera a brali nám krev z prstíčku! Byl to kravál☹, ale jen na chvíli, pak už si jen prohlížel, co to na tom prstíčku má (náplast🙂).

nency
autor
27. bře 2009

kamanka
Ve dne ji kojim a někdy po kojení, když už mlíko nemám a zdá se mi, že má hlad, tak jí udělám ještě lahvičku
s Nutrilonem, někdy z ní něco vypije, někdy ne. Naštěstí u nás to nedopadlo tak, že by se odstavila a chtěla
jenom lahvičku, spíše to chce naopak.
A přesto, že jí přikrmuju, tak stejně se mi za noc 2x vzbudí, ale to už jí jenom kojim, lahvičku v noci rozhodně nedělám. Takže nevím jestli ti to pomůže, když mu dáš na noc Nutrilon. Někdy se mimča nebudí ani tak hlady
jako spíše ze zvyku, ale můžeš to zkusit a uvidíš .
Jinak k tomu odběru, brali ji to také z prstíčku a řvala jak o život. Doufám, že výsledky budou ok a už budeme
mít klid. 🙂

llllucka
28. bře 2009

kamanka:a nemá třeba jen žízeň.Zkus mu dát třeba jen vodu a uvidíš.Jinak s tím přikrmováním je to tak 50 na 50.Někomu to pomůže,někomu ne a souhlasím s nency,kolikrát je to opravdu jen o zvyku.

kamanka
28. bře 2009

Já vím, holky, někdy čajím zabere, jindy ani Boha! No, teď bereme ATB, tak to vydržíme a uvidíme potom. Kdyby se mi budil třeba jen 2x za noc, tak to beru! No, třeba to chce ještě čas!