Může dcera chytit spálu, i když bere antibiotika?

hanule05
30. dub 2009

Ahoj holky,

zase začínám plašit ohledně dcerky. Od úterý bereme ATB - Duracef (jsou to ATB, ale ne na bázi penicilinu, tedy myslím, že to říkala doktorka), no a dneska večer jsme ještě museli zajet za naší doktorkou do ordinace. Její sestřička nám pak řekla, že před chvíli v čekárně, kde jsme čekali, byl kluk se spálou. No a já teď plaším, že to Anička chytla taky (čekárna je malá a nevětraná).

Takže se chci zeptat, myslíte si, že může spálu chytit i když teď bere ty ATB? Bude je brát do úterka. Díky za odpověď

popelka.miri
1. kvě 2009

Hanule, kluk teď měl spálu a týden před tím dobral antibiotika, takže ty ho stejně neochránily před další nemocí-spálou. Na druhou stranu mám doma ještě dvě holky a ani jedna z nich to od něj nechytla, a to je spála prý vysoce nakažlivá 🙂 .Jinak dva dny měl teploty a vyrážku a pak už měl zas roupy a zlobil 😀 ,takže to malá vůbec nemusí dostat 😉

lentilka11
2. kvě 2009

hanule, duracef je cefalospironové atb (vzáleně podobné penicilinovým atb) a mělo by být účinné i na streptokoky, co způsobují spálu..
ale jak píše popelka, vůbec to tvoje malá nemusela chytit..
inkubační doba je 12hodin až 5 dní

hanule05
autor
4. kvě 2009

ahoj, tak ještě bereme ATB, Anička vypadá, že snad to bude dobré (ťuk ťuk, abych to nezakřikla), zato já jsem na "umření", jsem pěkně nachcípaná, sotva lezu, v krku mě bolí, hlava třeští. Nebývám vůbec nemocná, ale když to na mě po x letech vlezlo, tak mě to málem zničilo 😠

Anička akorát dost kašle a tak mám strach, aby se jí to nevrazilo do uší, protože má pořád tu zadní rýmu, teče jí z nosu, ale odsavačkou nejde nic odsát. Na uši si nechce nechat šáhnout už od začátku toho stonání - to už je cca tři týdny. Ale zatím se za ně nechytá, akorát si do oušek občas strčí prst, ale to je myslím kvůli tomu, že si je nechce nechat vyčistit, tak ji to tam svědí.

popelka.miri
4. kvě 2009

Hanule, jestli jí nejde smrkat ani odsát a sahá si na ouška, tak jí tam možná opravdu něco vadí 😒 , Radši si zkus zajít k dr. on je jí koukne do oušek, ať máš jistotu, že je vše v pořádku.U těhle malých dětí je to nejasný. Mojí holce min.rok taky píchali ucho a chudák jí to teda dost bolelo ☹

hanule05
autor
4. kvě 2009

ono už jí tolik z toho nosu neteče, tak si myslím, že už jí ta rýma snad přešla. Na ouška si šahá vážně jen občas, třeba dvakrát třikrát za den, tak si myslím, že kdyby ji to bolelo, tak by si na ně šahala častějc. Aspoň si to takhle myslím, doufám, že ne blbě. Dneska jsem jí do oušek nastříkala Audisprey junior - na vyčištění oušek, to si celkem nechala, ani se nebránila.

Popelko prosím, tě jak to vypadalo, když měla tvoje dcerka zánět ouška? Měla u toho horečky? Brečela a sahala si na ouško a jak často? Nebo to vypuklo náhle v noci? Děkuju

popelka.miri
4. kvě 2009

Holce bylo 5 takže už si řekla, že jí to bolí. Ale tak moc jí to bolelo, že brečela jak tur.Hrozně trpěla na rýmy. Pak byla i na odstranění mandlí a do půl roku dostala i ucho 😖 .Teploty měla, ale jinak jenom to ucho. Přišli jsme kušní, koukl a hned píchal. Byl tam i táta s dítětem, kterého píchali víckrát!! Je to hodně bolestivý 😖 ..Ale podle toho, co teď píšeš asi ouška nemá, to by si sahala a plakala 😉