Může dítě s antibiotiky ven? Mělo/má zánět průdušek

petulka25
4. únor 2013

Ahojky maminky dcera má dnes 6 den ATB ,má/měla zánět průdušek!! ted je bez TT , trošku kašle a trošinku ji teče z nosíku...myslíte že může na chvíli ven?už jsme 14 doma a začíná mi hrabat!!!děkuji

lamarika
4. únor 2013

No, osobně bych radši nešla, ale chápu jak ti je. Pokud ji dobře oblečeš a pujdeš s ní na půl hoďky ven kolem baráku, tak se svět nezboří 😉

baris
4. únor 2013

Já bych ven nešla. Tady nejde o to, že je už bez teplot a celkem bez příznaků nemoci, ale o tom, že tělo je oslabené a stále bojuje s nemocí (i když vyhárává 😀). Takže je teď hodně náchylná - někdo velde ní kýchne a dcera bude zase nemocná. Myslím si, že to za to nestojí.

A mě Dr. vždy doporučí, abychom ještě týden po dobrání atb nechodily do školky nebo mezi děti a měly nadále klidový režim. A věř mi, vím, že je to o nervy, ale jsme doma.

navi
4. únor 2013

Ahoj 🙂 náš prcek měl zánět průdušek loni, byli jsme v nemocnici a při propouštění jsem se ptala doktorky, jestli může třeba na půl hodiny ven (ještě spinkával v kočárku). Doktorka mi na to řekla, že můžeme, pokud nebude mrznout. A antibiotika jsme taky ještě dobírali. Ale nechodili jsme mezi lidi a byl v klidu v kočáře.

petulka25
autor
4. únor 2013

@lamarika
@baris
@navi maminky děkuji za odpovědi a zkušenosti! Tak jsem nad tím zapřemýšlela-malá 16 měsíců, během 2 měsíců už druhé ATB, ve středu jdem na kontrolu....takže to do středy vydržíme doma a ve středu se poptám u dr!!!! ty 2 dny ještě zvládnem!

evulinkab
4. únor 2013

@petulka25 Já osobne si myslim, že při dobírání antibiotik se ven klido muže...Pokud nemrzne, tak jaký je rozdil v tom, jestli je díte zavřené doma a nebo chvili venku(samozřejme dostatečne oblečené)..Muj syn, jakmile mu ustoupi teploty, tak už stejne neleží,, hraje si atd.., takže klidne když už je to doma neunosné, tak jdeme na pulhodinovou procházku alespon...pekne v klidu, pomaličku...A vždy to bylo v poho..

pismenka
5. únor 2013

@petulka25 já bych tedy nešla, hlavně když měla zánět průdušek. Chápu tě, taky jsme byli nedávno 14dní doma zavřený,ale dle mých zkušeností je lepší být doma o chvíli dýl, než aby se jí to vrátilo. A teď je takové vratké počasí. Chřipková epidemie. Stačí se k někomu přiblížit a budete doma dalších 14dní.

pismenka
5. únor 2013

@baris jj, sdílím tvůj názor 😀
@petulka25

navi
5. únor 2013

Tak my dnes byli na kontrole se starším, ATB ještě do konce týdne. Na vduch může jen na procházku a žádné divočení, ale žádný kolektiv nebo obchody tak ještě minimálně týden 🙂

dana3262
5. únor 2013

@petulka25 ja bych určitě sla, pokud se cítí, ale co nejméně námahy. Vzduch ji udělá dobře.

konicek2001
29. bře 2014

Dobrý den jsem už měsíc doma s Antibiotiky beru je na kášel už mam za sebou 4 balení a už mi z toho hrabe 🙂 Prosím pomocte 😢

vrtelka
31. bře 2014

Nás doktorka úři zánětu prudušek říká i ,když máme antibiotika co nejvíc venku někam k lesu .Ted berem antibiotika a jsme venku cely den samozdřejmě se vyhybáme sluníčku a,když je zima tak se snažíme aspon dvě hodiny denně byt venku,když nemáme teploty.