Může mít dítě atopický ekzém na celý život?

vefa
20. únor 2009

Ahojky už se nám táhne druhý měsíc atop. exém a kožařka řekla, že už to bude mít celý život, je to pravda? No jsem z toho docela špatná, protože jsem mu určitě dala něco co jsem neměla a z toho budou následky na celý život...

mmisak
20. únor 2009

Ahoj bohužél atopický exém je ne celí život,ale pokud se dodržuje léčba ,pokud je možnost vzít dítě k moři aspon jednou ročně(je možnost i v rámci zrd.pojištovny pořádají ozdravné pobyti u moře),a ve stravě se vyvarovat rizikovím potravinám,kůže je v pohodě .
😉

milik75
20. únor 2009

Ahoj, bohuzel resim asi podobny problem. Ke kozni jdu az za tyden, ale obavam se, za malej (18mes) ma asi tez na lickach AE. Moje pediatricka to nikdy moc neresila, ale ted se situace zhorsila. Prosim napis mi vice, jak ten ekzem vypada, kde vsude ho mate atd. My dodrzuje velmi prisnou stravu a stejne. AE ale nemusi byt na cely zivot, precti si vic na netu. Naopak vetsine lidi to do dospelosti zmizne. Ale co si budeme namlouvat...je to pekny svinstvo, promin za ten vyraz. Taky budu z toho dost nestastna, kdyz nam to dr. potvrdi. AE muze take casem prejit na alergii, nebo astma, tak ted nevim, co je horsi.

vefa
autor
20. únor 2009

Ahoj, tak mi ho máme už na celým těle, ale nejvíc to má tam kde se potí- pod loket. a podkoleních jamkách, na zadku, zádech, břiše, krku...nejdřív to byli takové tečky jako potničky a pak se to změnilo v zarudlé fleky, sice to má už sem tam dobré, ale je to tam furt- někde jsou to takové prostě světlé flíčky. Malý má 16 měsíců a nevíme z čeho, možná podle doktorů z mandarinky nebo z blbé čokoládové figurky a vleče se mu to od Nového roku...

elitera
20. únor 2009

Znám to velice dobře, mně se objevil asi ve 3-4 letech a mam ho doteď, i když už poměrně ukázněnej. Teoreticky se dá umravnit vyčištěním střeva, tj. přísnou dietou. Vyhrožovali mi, že to přejde s první menstruací (nic), pak s 18. rokem (nic), s 20. (nic), 25. (nic), tak to už neřešim 🙂 S některýma věcma je třeba se prostě smířit a nevyčítat si je 🙂

jandaj
20. únor 2009

Ahoj taky tu přidám zkušenost. Mám ho od miminkovskýho věku a moji rodiče s tím bojovali celý dětsví, doktoři říkali to samé jako u elitery a stejně jako u ní nic. Hodně se mi to zhoršilo v těhotenství, ale po druhém porodu se stal zázrak a ekzém se stratil a kromě vysušené kůže na rukách, což mi dělají saponáty a přípravky na nádobí jsem bez problémů. Takže bych neházela flintu do žita, někdy se to uklidní, ale asi až v dospělosti 😒

berynka
20. únor 2009

Vefa, já jako dítě AE měla. Nebylo to tedy moc, jen pár ložisek na rukou. A zmizel ten týden, kdy jsem slavila 7. narozeniny 😉 . Asi je to pověra, ale slyšela jsem, že v určitém období se mění krev a to by mohlo mít vliv 🙂 . Přeji vám, ať se s tím poperete!!! 😉

schwarzovka
20. únor 2009

já ho měla taky, do 5-ti let...než jsme jeli tenkrát poprvé k moři...od té doby nic, jen mám teď dost silnou kopřivku po nějaké fyzické činnosti...stačí jen vysát byt a jsem jeden velkej puchýř a strašně to svědí. Mám to nějakých 6 let a doktoři si neví rady...prý je to kvůli AE z dětství, který se mi pozdějí projevil takhle...
bohužel malej má AE taky, první výsev jsme si vezli už z porodnice ☹ ...je to asi měsíc, co má už jen pár suchých a trošku zarudlých míst na nožičkách, jinak všude jinde už má krásnou miminkovskou pokožku...tak si to konečně užívám a pořád ho musím hladit a pusinkovat...to je tak super, když není jako struhadlo... 🙂 jen doufám, že nedopadne stejně jako já...sport byl pro mě hrozně důležitej a díky tý zasr..ný kopřivce nemůžu sportovat mimo domov...stačí jen doběhnout autobus a lidi se mi straní... 😅
ale asi se ho nikdy člověk nezbaví...přijde třeba jinak jako u mě, ale pořád nás bude trápit... ☹

margitule
20. únor 2009

Vefa, nic si nevyčítej. AE je sice na celý život, ale není to z toho, že bys mu dala ty něco špatného

parybka
21. únor 2009

Eli, mě taky slibovali.. a pořád nic. Dokonce po porodu taková exploze, k tomu i psychické problémy, ale už se to vrátilo aspon ke stavu předtím.
Akorát pořád nechápu, proč všichni chodí s ekzémem ke kožnímu... nikdy nic nevyřeší, nikdy nevyléčí. Příčinu neznají, léčí pouze následky. Ale všude, a že tu těch témat o AE je, maminy píšou, jak s tím chodí na kožní..... Možná to po pár letech zbytečných návštěv u kožařu a pár kilech kortikoidu pochopí. Možná ne. Každý k tomu musí dojít. Ani já tatkovi nevěřila, jaké jsou kort. svinstva, hlavně, že to "zabíralo". Hold nevěřící Tomáš.... ale ted už vím, že kožní fakt nepomůže, pomůže celostní medicína - homeopatie, akupunktura a další metody, hodně dieta a taky psychika.

Mi to připadá, jako byste pořád chodili opravovat kastli auta, které neustále havaruje, protože má špatné brzdy, spoje, nebo kdovíco. Spravíte, je krásné, ale rozjedete se, a šup... zase je na hromadě, protože má prostě problém... a rozhodně bude jezdit i s pobitými dveřmi, ale čistým a fungujícím vnitřkem.

kalu
21. únor 2009

Ahoj holky,
tak mně se AE objevil poprvé v těhotenství a od té doby s ním zápasím. U Dr. jsem nebyla, ale dle popisu na netu a podle kamarádek, které mají děti s AE, to je 100% atop.exém.
Mám ho tedy "jen" na rukou ( na prstech a okolo prstních kloubů) a objevuje se a mizí v takových vlnách. Vždycky tak 2 měsíce klid, 2 měsíce hrůza. Zhoršuje se to kontaktem se saponáty ( nádobí,vytírání a spol. už dělám jen v rukavocích), když je venku zima a stresem. Bohužel se právě rozvádím a hodně se to zhoršilo. Mažu si na to jen promašťující Balzám atopikderm od fy.Saloos, což je čistě přírodní kosmetika. Pomáhá to, ale strašně to zezačátku pálí.
Taky jste ho některá dostala až v dopělosti ( 30 let) ?

milik75
21. únor 2009

Ahoj Parybko...moc dekuji za zajimavy nazor. Presne, jak pises kozari jen experimentuji a kdyz je nejhur davaji kortikoidy, coz je hrozny napor na organy a hlavne to sice zabere, ale jen na chvili. S tou celostni medicinou mas asi pravdu. Uvidime, co nam dr. u maleho zjisti, ale nedelam si iluze, podle toho co tady vsude ctu. Dnes musi mit clovek hlavne dostatek informaci, aby uplne nespolehal jen na konkretni doktory a sam se zorientoval v problemu a u mediciny to plati 2x.

xsipm04
21. únor 2009

U nás se malý objevil exzém zhruba před rokem, ale léčbu klasický kožařky jsem zavrhla hned. Šla jsem tam spíš jen pro to, že dětská trvala na tom, aby se na to podívala kožařka a abych si aspoň poslechla její názor. Malá to měla několik měsíců po celém těle, zkoušela jsem to přes klasickou homeopatii, ale mizelo to hrozně pomalu, pak jsem dostala kontakt na jednu léčitelku, která používá homeopatii, ale nejen to, a potom to malý začlo postupně mizet. Už je to skoro tři čtvrtě roku, co jsme s tím začali, ale má už jen malý flíček na ručičce a trošku hrubší nožičky dole, já o tom vím, ostatní tvrdí, že už nic nemá, neb to není vidět. Tak doufám, že to je pryč napořád.

Léčbě od klasických kožařů taky nevěřím, neznám totiž nikoho, komu by ekzém pomohla vyléčit, na chvíli sice někomu ustoupil, ale záhy se začal vracet. V té léčbě musím souhlasit s Parybkou. Jinak si myslím, že právě u malý dětí je ta léčba přes celostní medicíny jednodušší, neb tam ty důvody výskytu asi vždycky plynou z něčeho vnitřního, nečeho na duši. U dospělých lidí už člověk neví, co všechno se tam za celý život naskládalo, je to asi už komlex příčin které plynou jak ze stavu duše, tak ze zanesení organimsu.

parybka
21. únor 2009

jinak k názvu tématu - ano, já ho mám zřejmě na celý život. Snažím se s tím smířit, mám skvělého chlapa, dítě bez AE (už a doufám natrvalo). Takže už to tak neřeším. Je to otrava, omezuje to, ale dá se s tím žít. Modelka prostě nebudu.
U dětí jde léčba ekzémů celostní medicínou velice dobře a rychle, protože nejsou tak zanesení jak dospělí - jak píše ximp.

A ke kortikoidům - zatlač ekzém, objeví se astma, zatlač lupénku, objeví se revma. Takže bacha na to. Já používala půl roku kort., (před pár lety) jsem se nechala ukecat kožařem, chvilku to krásně mizelo a pak se ekzém objevil i na úplně jiných místech a v dost velkém rozsahu. A pak se zbavovat kortikoidů je běh na hodně dlouhou trat a musí se počítat s tím, že se AE velmi, ale velmi zhorší. Takže je lepší fakt vůbec nezačínat. Navíc je to svinstvo, hormonální rovnováha člověka je velmi křehká a ničit ji externíma hormonama nemá smysl (to už je narážka i na HAK - ale to je jiné téma)

susik77
21. únor 2009

kalu: ja to mam taky od dospelosti, taky mezi prsy , objevuje se to na podzim, mizi na jare. musim to porad mazat. v tehot. se to jeste vic zhorsuje, nekdy nemuzu vubec spat, jak to svedi 😒

ina.b
22. únor 2009

Já i brácha jsme měli od narození ekzém.
Mě ve třech letech zmizel a objevil se až v 18ti letech (vyvolala mi ho kosmetika - kupodivu Nivea tělové mléko, na které jsem měla šílenou reakci). Rozlezl se mi po celém těle i do obličeje a strašně mě štvalo, jak se na mě každý koukal. Zhruba dva roky jsem s ním bojovala (včetně kortikoidových mastí), pak zmizel.
Nakonec se vrátil po porodu, ale jen slabounce, zase za čas vymyzel, ale teď mi spíš zůstala vysušená atopická pokožka, takže se musím pořád mazat, protože mě kůže nepříjemně táhne a svědí 😒
Brácha ho má od narození do dnes, je na tom o dost hůř.
Jinak zde je nějaké počteníčko: http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/515383-ekzem

jabber
24. únor 2009

Nemusí být na celý život a už vůbec ne u dětí, u kterých dobře a relativně rychle zabírá homeopatická léčba - jsme toho zářným příkladem 🙂
Souhlasím s Parybkou - ve všem 🙂 Cílem kožního je, aby ekzém zmizel z kůže, tím je pro něj problém vyřešený 😖 Ale proč ho dotyčný má a že ho užíváním kortikoidů dostane do začarovaného kruhu je mu putna 😒

lena27
24. únor 2009

dnes jsme byli u doktorky a máme také dětský atopický ekzém na ručičkách a tvářích. dostali jsme mastičku a prý je to u dětí v tomto období normální. tak doufám, že to nebude na celý život. na kožní nás také naposlala

lena27
24. únor 2009

jabber jaká homeopatika jsme užívali?

parybka
24. únor 2009

Leni, homeopatika je důležité aby vybral homeopat. Prosím nedávej nikdy na rady ostatních/kamarádek - typu "já/moje dítě/kdokoli to bral a pomohlo to. Já si s tím zadělala pěkný problém, neb jsem toto jednou provedla a pak se z toho dostávala dlouhé měsíce. Homeopatie je individuální a bere v potaz celého člověka, takže to, co zabralo u jabber, nemusí zabrat u tvého dítěte (ale může).

jabber
24. únor 2009

lena - bylo to celkem 6 léků v různých kombinacích a ředěních, názvy ti samozřejmě napsat můžu, ale jak píše parybka - léky má každý člověk jiné 😉 Je potřeba navštívit homeopata, on se bude vyptávat na všechno možné a pak nějaké léky vybere přímo na míru vám 🙂