Může půlroční miminko chytit angínu?

arianka
10. lis 2011

Asi hloupá otázka, ale někde jsem četla, že takhle malé děti, ať kojené nebo nekojené, bežný typ angíny nechytají, máte zkušenost ? Chytla jsem angínu, mám antibiotika, doma chodím s rouškou a myji si ruce snad 30x denně, ale stejně mám panickou hrůzu, že to oba chytí, dnes mají lehe zvýšenou teplotu ☹

gilotek
10. lis 2011

nevím jak půlroční, ale nejstarší syn ji měl v 11 měsících 😒

pettule
10. lis 2011

Tak můj prcek chytil angínu v pěti měsících :(. Takže určitě můžou.

pablinka
10. lis 2011

může, já ji prý měla jako mimino ve 3 měsících... Ale myslím si, že od maminky má dítě dost protilátek, že spíš je pravděpodobné, že to od tebe chytne manžel a od něho pak dítě... Jinak když měl angínu syn v létě, tak jsme to od něho nechytli ani jeden.

ja.na81
10. lis 2011

hm, muj maly mel prvne anginu asi v 7mi mesicich.... ☹ ale kde ji chytl je mi zahadou, my s manzelem jsme byli zdravi, do kolektivu jsme zrovna v te dobe moc nechodili... ale snasel to vazne statecne!
Jinak nekdy v jeho cca 5ti mesicich jsem mela ja obrovskou rymu a par dni mi bylo vazne mizerne a prcek nic nechytl, byl uplne v pohode! No vim, ze nachlazeni a angina jsou dve ruzne veci... ale tak se dopredu neboj! 🙂

kacci
11. lis 2011

bohužel můžou, moje dvojčata ji měla do půl roku 2x...fuj, brali antibiotika Ospen.