Může se 18ti měsíční dcera nakazit neštovicema?

glimmer
15. bře 2012

Mám dotaz, Aničce je 18 měsíců a kamarádky dvojčata mají neštovice. Myslíte, že se můžeme jít nakazit? Není to brzo? 😉

weri1
15. bře 2012

já tohle moc nechápu a nedělala bych to

natalie77
15. bře 2012

taky nechápu.... 😕
POužila bych selský rozum a pokud může moje dítě být zdravé, tak mu nebudu nic takového dělat. Viděla jsem dokument o neštovicích a děkuju pěkně....
Ale vím, že matky takto s neštovicemi "obchodují" a považují to za normální. Mám na to jiný názor...
Jsem šťastný, když je syn zdravý...a pokud by měl komplikovaný průběh, jako můj synovec, který byl v nemocnici, tak bych si to vyčítala, že jsem to vlastně zapříčinila... POkud by je chytil "bez obchodu" tak to se nedá nic dělat a člověk to neovlivní a musí se k tomu postavit...
Ale někdo má jen pár pupínků...já bohužel viděla synovce a chtělo se mi brečet...na celém těle měl hrůzostrašné pupínky, v puse, mezi nožkama, na očích....horečky...hrůza......syna bych tam nikdy neposlala.....děkuji, ale schválně někoho poslat pro nemoc mi přijde padlé na hlavu....

samsa
15. bře 2012

Já bych tedy svoje dítě vědomě nakazit nenechala, nevíš, zda zrovna Tvoje dítě nebude mít komplikace a pak si to budeš vyčítat ☹

dadous
15. bře 2012

taky se mi to moc nezda, je malinka a těžko jí ted budeš vysvětlovat at se neškrabe 😕 to je takovej blbej zvyk z dob našich maminek a ja bych dobrovolně Nikču nenechala nakazit 😵

timbouctou
15. bře 2012

já asi chápu, o co ti jde, ale nechala bych to třeba až bude malé tak kolem 3 nebo 4 let. Ono to někdy má horší průběh a starší dítě líp přesvědčíš, že se nemá škrábat. Rozškrábané neštovice se nikdy nezahojí, jsou po nich opravdu ošklivé jizvy. A zvlášť pokud se snažíš otěhotnět, třeba než se jí to rozjede tak budeš v tom a budeš muset jít na potrat kvůli velkému riziku vývojových vad při neštovicích, tak pozor na to.

ladybugie
15. bře 2012

v 18m bych to rozhodně nezkoušela. Moje dcera měla teď dva roky a pomalu začínám přemýšlet, že bych rozhodila sítě. Jenže mám k tomu minidvojčata, tak to zatím musím nechat být. Ale kolem 3 možná 4 let je podle mě doba ideální.

mamkamarketa
15. bře 2012

''pujdeme na navstevu a kdyz to dobre dopadne,tak za par tydnu budes mit bebicka'' 🙄
nechapu. nechat onemocnet vedome vlastni dite 😔 🙄

luciebx
15. bře 2012

teda trosku nechapu proc chces NASCHVAL ublizit svemu ditku.. to jako ze kdyz to chytne driv budes to mit driv z krku? blbost.. nevis jaky budou nasledky.. takhle mala se muze dodrapat jako blazen.. ji nevysvetlis ze se nesmi skrabat ze budou jizvicky a podobne.. proste blbost.. tohle ti rekne kazda rozumna osoba.. a nemusi to byt zrovna matka od deti 🙄 🙄

anetka1701
15. bře 2012

Já to "nechat onemocnět" chápu - je z toho doživotní imunita... můj muž je nikdy neměl a teďka s tím máme starosti... Ale nechala bych to na pozdějc - 18m je fakt málo...

pajiskazemlyna
15. bře 2012

Dělá to dost maminek a já tohle jednání také moc nechápu, pokud už .. tak později ... 😕

jancule79
15. bře 2012

@glimmer Ty ses asi nechala inspirovat jednou epizodou seriálu Vyprávěj, ne? 🙂)))

forji
15. bře 2012

koukám, že je víc maminek co to berou jako ubližování vlastnímu dítěti. Čím starší dítě je dostane, tím horší je průběh. V pubertě hrozný průběh a v dospělosti taky. Se dvěma dětma jsem takhle chodila po kamarádkách, nikdy je nedostala, až kluk ani nevím odkud je dostal se osypal u moře, holka to od něj nechytla, dostala je až za rok taky nevím kde. Oba je měli v létě o prázdninách...hrůza hrůzoucí, určitě, až mi nejmladší dcerka trošku povyroste a bude to v takovémhle počasí bych si někam pro pupínky zašla 🤐 😅

slundo
15. bře 2012

Nevím jestli je 18 měsíců málo,to bych si raději ještě zjistila, ale jinak bych řekla, že je to dobrý nápad. Sama nejsem zastánkyně metod našich maminek, ale v tomhle problém nevidím. Komplikace u neštovic bývají buď u novorozenců a nebo u starších dětí. Čím menší dítě, tím míň pupínků a lepší průběh. Znám děti, co měly neštovice až v pubertě a to teda byla síla. Od hlavy až k patě samý pupínek. Sice už byly dost velký na to, aby věděly, že se to nemá škrábat, ale když vás celý tělo svědí, těžko se tomu ubráníte. Co vím, tak známá to s dětmi taky tak dělala a neštovice u nich proběhly úplně v klidu a měli pokoj. Rozhodně bych to neviděla jako ubližování dětem. Neštovice většinou dostane každý a přála bych vám vidět ty dospělé co je neměli. Když se někde neštovice objeví, mají strašný stresy jestli to dostanou nebo ne....

veselatka
15. bře 2012

Doživotní imunita nemusí být -mám 35 letého kamaráda,který je dostal od dcery (jako dítě je měl),3 týdny byl v PN,vysoké horečky...
mám tři děti -první dcera je měla ve čtyřech letech, celkem slušný průběh, druhá dcera (12let)je doposud neměla -to jsem zjistila až nyní dle odběrů krve,měnila jsem pediatra a předešlý lékař tvrdil na základě pár pupínků,že to rozhodně jsou neštovice-nezdálo se mi to a nová pediatrička odebrala krev na protilátky, takže je neměla 😒
no a třetí dítko má 2,5roku,a jsem rozhodnutá ho společně s prostřední dcerou dát oočkovat proti neštovicím -při jakékoliv nákaze má okamžitě velice vysoké horečky, a vůbec vše špatně snáší 😒
takže já bych nevystavovala

jajinka27
15. bře 2012

našemu synovi byl rok a půl když dostal neštovice a teda děs a hrůza :( malé děti mají prý lehký průběh, no možná ostatní ale náš měl 39 horečky, byl jak tělo bez duše, pupínky všude po těle minimálně 500ks, v uších, na pindíku, vevnitř no všude :(( takže dobrovolně bych nešla :( já netuším kde k tomu přišel

luciina
15. bře 2012

Já nakazit půjdu 😀 , ale rozhodně až ve školkovém či brzkém školním věku. Stále se to dělá, okolo sebe mám spoustu maminek co tak udělaly a žádnej problém. Ono se to stejně chytne někde kolektivně, takže školka či škola postačí. Nemyslím, že je to ublížování dětem ...

ludva
15. bře 2012

dobrovolně bych nešla 😕
Moje nejstarší dcera měla průběh docela asi normální, u prostředního byl průběh šílený (v červnu), horečky 6 dní, osypaný byl všude, nejedl, byl jako tělo bez duše. Už jsem myslela, že skončíme v nemocnici a pak měl jedno velké přání Happy meal 😕 😀 !!!! a po té co ho snědl a vypil ledovou colu horečky polevily 😀 Nikdy bych nevěřila 😀 😀
Mému třetímu chlapečkovi budou v létě tři roky. @veselatka nám zese mudra očkovando nedoporučila, že jsou na vakcíny velké reakce (právě u dětí co mívají vysoké teploty). Chápu pro prostřední dcery, už je velká...

baibies
15. bře 2012

Zaráží mě, že spousta maminek je proti, já jsem teda z vesnice a tam se na návštěvy běžně chodilo...
určitě si nemyslím, že ten kdo to udělá v tomto konkrétním případě je odsouzenihodný!!! Není to viróza nebo chřipka..
taky si myslím, že je to lepší než je mít ve vyšším věku, protože to jsou mnohem horší reakce a navíc u chlapců to může způsobit neplodnost a další věci, každý si tím jednou prostě musí projít..
Navíc ted je na to dle počasí nejvhodnější doba, maminku určitě neodsuzuju, věk 18 měsíců mi přijde málo, ale zase 3-4 roky je to to samé.. ale je pravda, že čím je dítko menší je to lepší.. Já je měla už ve škole myslím ve 2. třídě.. prodělali jsme si to tam všichni a soutěžili kdo má víc teček... ;)

jabber
15. bře 2012

glimmer - já si myslím, že to brzo ještě je 😅 Neboj, jak ti nastoupí do školky, tak je máte ani nevíš jak 🙂
Dcera je chytla ve školce hned první rok, průběh dobrý, žádná hrůza. Měla jsem spíš strach o syna, kterému v té době byly 2 měsíce, ale ten to nechytl, díky kojení.
U nás ve školce se neštovice objeví každoročně a někdy i dvakrát.

jaa
15. bře 2012

A,co dát dítko oočkovat? A,máš po starostech.. Já dala v tetravakcíně a mám klid na celý život..nejde jen o neštovice.. Jsme rodina oparáků a malá ho nikdy mít nebude..Neštovice hodně naruší imunitní systém..☹ Jinak,očko jsem dávala v zadních termínech a malá neměla žádnou teplotu. Oproti těm očk.co se dělaly hned ,jak se mělo v prvním termínu..To měla 40,3☹

meleri
16. bře 2012

ja bych na navstevu nesla. ale napr moje kamaradka ma dceru a ta se nakazila v deviti mesicich a ona se ani neskrabala nevnimala to takze mozna je to fakt lepsi kdyz to chytne male dite ale i tak ja bych do toho nesla.
ale nerika se ze to ockovani neni naporad ze se to musi obnovit? uz jsem se na to ptala ale nas dr odmita nestovice naockovat...

amallie
16. bře 2012

pro mě je to šílená představa, nechat schválně nakazit dítě! fuj!

martaska78
16. bře 2012

Já "nechala nakazit" svoji 2,5 letou dceru a nestydím se zato. Lepší teď, průběh měla klidný, bez horeček, bez škrábání. Syn si je přinesl ve 3 letech ze školky. Nevidím v tom rozdíl. Mojí kamarádky dcera dostala neštovice v 8 letech a měla problémy. Je to individuální, jen si myslím, že bych tak rok ještě počkala 😉

kammka
16. bře 2012

brzo to není.. pokud je momentálně jinak zdravá, nečeká ji žádné očkování a ani není brzy po očkování, klidně bych do toho šla... daleko hůř to snáší děti, které to chytnou v době očkování nebo v době jiné nemoci.. dcerka mojí kamarádky je měla v době chřipek a střevních viroz, chytla to od bráchy, ten je měl už za sebou a úplně v poho, ani o nějaké chorobě nevěděl, zatímco malá dost vytrpěla...
pokud jde o očkování, já jsem proti každému očko navíc proti těm povinným, ty jsme dali píchnout vždy na poslední chvíli, když jiné děti měly už skoro hotovou trojkombinaci, naše malá neměla ještě hotovou hexu...
navíc jsem od lékařů slyšela jinou verzi, tj. proběhlé neštovice zajistí imunitu proti pásovému oparu lépe, než vakcina..ta ani nemusí držet celý život..okolo desátého roku je třeba často přeočkovat, jen nevím, jak se zjišťuje, jestli ano nebo ne...

ivaneckaaaa
16. bře 2012

nevidím v tom problém.Starší se nakazil ve 3 letech v létě.A to byla hrůza.Malýmu bylí 3 měsíce a nedostal to.Volalal jsem si doktorce a pokud jsem měla neštovice já-je prý chráněný o de mě 🙂 mladší to dostal ted ve 20měsících.Průběh byl mnohokrát lepší.Bez horeček,pupínků málo.Vůbec to neškrábal.Jen bylo horší ho udržet aby se nechal namazat.A dveře se u nás netrhli z návštěvama 😀 A je možná lepší ted,než až se bude vracet do práce

petkave
16. bře 2012

Nesúhlasím s tým, žeby musel byť v puberte alebo dospelosti horší priebeh. Môj otec mal neštovice v 25-ke, keď moja mamka čakala mňa a úplne v pohode to vraj zvládol. Ja som ich dostala ako 15-ročná a okrem toho, že som mala zvýšenú teplotu a svrbelo to, nič extrémne mi nebolo.
Naopak, súhlasím s názorom, že ísť sa dobrovoľne nakaziť je prežitok z oných starých čias, u nás praktizovaný hádam iba na zabudnutých dedinách... 😖

johanka2010
11. srp 2012

Ježiš já nechápu,proč tu mluvíte o ubližování dítěti.. To berete jak,když nedej bože chytne Vaše dítě chřipku od Vás? Neštovice většina zákonitě chytne a zřídka kdy se objeví znovu. Osobně jdu syna taky ´´záměrně nakazit´´ nevidím na tom vůbec nic divného natož to ,že tím snad ublížim svému dítěti!
Tahle to budem mít za sebou,je hodně důvodů proč ano a to,že to chce mít někdo naplánované a ´´ pod kontrolou´´ na tom není nic špatného!

kikimaruska
11. srp 2012

Syn se nakazil neplánovaně od kamaráda ve 14 měsících tj.11 měs.korigovaně, jelikož byl narozen o hodně dřív. Přestože s imunitou nic moc, neštovice si odstonal-horečky první dny, pak už byl problém jen s pupínky i ve vlasech a po celém těle a aby si je nedrbal. Takhle malé dítě nebyl problém obléct do dlouhého body, kalhotek, ponožtičky a taky jsme to přežili, dávali fenistil kapky a pudrovali. Pupínků měl opravdu hodně a úplně všude oproti kamarádovi, co měl pár flíčků 😕 a i přes jeho stav celkový to přežil bez problémů(připomínám nakažen úmyslně nebyl). I dr.nám řekla, čím menší dítě, tím lepší průběh, takže bych se v 18 měs.u zdravé holčičky nebála...Neštovice jsme měli všichni, za větší svinstvo považuji rotaviry, na které mi syn o 2 měs.dříve syn málem zemřel a byla sem s ním přes 10 dní na infekčním oddělení v nemocnici, takže asi tak. Navíc ve školce pak propukly neštovice (a není to nic neobvyklého), kdy jsme jako jedni z mála byli už fit 🙂.

kristi
11. srp 2012

nešla bych, neriskovala zbytečně

2hanah
11. srp 2012

Já spíš píši kvůli Vám, jestli koukám dobře, že jste těhotná? A Vy jste neštovice už měla? Já bych si pro neštovice těhotná raději nešla.