• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Můžeme s malou ven? Už je bez teplot, ale bere ATB

13. března 2012 
Ahoj holky,
mám otázku. Malé je 8 měsíců a v sobotu měla vysoké teploty. Doktor diagnostikoval začínající angínu a dostali jsme antibiotika.
Mě se to moc nezdá (tipovali jsme zuby), protože hned po návratu od doktora malé spadly teploty a už dva dny je bez teplot. Trošku unavená, ale v pohodě.
Nicméně antibiotika dávám, nechci zase zpochybňovat lékařské rozhodnutí...
Ale nebyli jsme už 4 dny venku-myslíte, že když je malá bez teplot, tak s ní můžeme na chvíli ven?

Říkám si, že je to stejné, jako kdybych doma vyvětrala. Zachumlám jí do fusaku a do kočárku a alespoň se nadýchá čerstvého vzduchu a prospí se-doma vydrží spát max. půl hodinky....

Díky za rady!
13. bře 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, moje maminka je dětská zdravotní sestra z JIP a procházky doporučuje (pokud není -20) i při nemoci jen musí dítko být v kočárku a neběhat. Se mnou a sourozenci to praktikovala a já s dětmi taky chodím ven, i když jsou nemocné, pokud jsou teda ještě v kočárku. Vždycky se tam výborně vyspí a hodně se jim uleví. Vzhledem k tomu, že venku je skoro jaro, tak bych s dítkem v kočárku určitě šla. Zrovna teď má malý hnisavou rýmu a venku jsme celé dny, protože se mu tam krásně dýchá a dobře spí, doma je to utrpení :wink:
13. bře 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Nešla bych, pokud máte antibiotika a doktor řekl, že angína tak bych seděla doma na zadku. A ještě tak aspoň 3 dny po dobrání antibiotik.
Pokud by byla jen třeba rýma nebo kašel tak jo, ale antibiotika jsou antibiotika
13. bře 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Přesně jak píše veruska, pokud je bez teplot, klidně jděte ven, také to tak děláme a hned je malé líp.
13. bře 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja bych sla
13. bře 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ven bych šla, dítě je v kočárku, tak bych to neřešila. Nešla bych mezi lidi do nákupáku, ale na čerstvý vzduch ano.
13. bře 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud je dítko bez teploty, tak bych určitě vyrazila. Jenom pokud jsou atb, tak se nedoporučuje na sluníčko,ale to jaksi zatím nehrozí :sweat_smile: ,aspoň u nás.
13. bře 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, dva dny po teplotě se ven může, jen pozor na vítr! a taky ne mezi lidi. Ale určitě v tomhle počasí je to lepší, než doma. V 8 měsících asi nějaké běhání nehro, že? :grinning: Nakonec, naši kluci se nenechají omezovat ani doma, mladší měl v půlroce zápal plic a od lezení ho neodradilo nic, leda když jsem ho zavřela v postýlce tak strašně řval, takže jsem ho prostě nechala. A když leží v kočáru, tím líp.
13. bře 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pokud nejsou nějaký extrémní výkyvy počasí, jela bych. A obzvlášť když Ti malá v kočárku spinká, provětrá se a při spánku nabere sílu :slight_smile:
13. bře 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě za to doktorka na pohotovosti sprdla, když jsem se zeptala, jestli můžeme ven, ale pak jsem šla k naší, protože se malá po ATB osypala, ta jí je vysadila a řekla, že teploty měla od zubů, protože v krku nic nemá a neměla s crp měla nejnižší hodnotu a řekla, že pokud nemrzne, tak děti v kočárku ven klidně mohou i když jsou nemocné, protože se jim na čerstvém vzduchu uleví ... no tak to se pak člověk jenom diví
13. bře 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě bych šla, taky jsem se synem chodila, v kočárku je v klidu a alespoň se vyspí a je na vzduchu :wink:
13. bře 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek