Můžeme s malou ven? Už je bez teplot, ale bere ATB

pejtho
13. bře 2012

Ahoj holky,
mám otázku. Malé je 8 měsíců a v sobotu měla vysoké teploty. Doktor diagnostikoval začínající angínu a dostali jsme antibiotika.
Mě se to moc nezdá (tipovali jsme zuby), protože hned po návratu od doktora malé spadly teploty a už dva dny je bez teplot. Trošku unavená, ale v pohodě.
Nicméně antibiotika dávám, nechci zase zpochybňovat lékařské rozhodnutí...
Ale nebyli jsme už 4 dny venku-myslíte, že když je malá bez teplot, tak s ní můžeme na chvíli ven?

Říkám si, že je to stejné, jako kdybych doma vyvětrala. Zachumlám jí do fusaku a do kočárku a alespoň se nadýchá čerstvého vzduchu a prospí se-doma vydrží spát max. půl hodinky....

Díky za rady!

veruska007
13. bře 2012

Ahoj, moje maminka je dětská zdravotní sestra z JIP a procházky doporučuje (pokud není -20) i při nemoci jen musí dítko být v kočárku a neběhat. Se mnou a sourozenci to praktikovala a já s dětmi taky chodím ven, i když jsou nemocné, pokud jsou teda ještě v kočárku. Vždycky se tam výborně vyspí a hodně se jim uleví. Vzhledem k tomu, že venku je skoro jaro, tak bych s dítkem v kočárku určitě šla. Zrovna teď má malý hnisavou rýmu a venku jsme celé dny, protože se mu tam krásně dýchá a dobře spí, doma je to utrpení 😉

ufo8
13. bře 2012

Nešla bych, pokud máte antibiotika a doktor řekl, že angína tak bych seděla doma na zadku. A ještě tak aspoň 3 dny po dobrání antibiotik.
Pokud by byla jen třeba rýma nebo kašel tak jo, ale antibiotika jsou antibiotika

vendullka
13. bře 2012

Přesně jak píše veruska, pokud je bez teplot, klidně jděte ven, také to tak děláme a hned je malé líp.

kristi
13. bře 2012

Ja bych sla

jmisa
13. bře 2012

Ven bych šla, dítě je v kočárku, tak bych to neřešila. Nešla bych mezi lidi do nákupáku, ale na čerstvý vzduch ano.

zanet2009
13. bře 2012

Pokud je dítko bez teploty, tak bych určitě vyrazila. Jenom pokud jsou atb, tak se nedoporučuje na sluníčko,ale to jaksi zatím nehrozí 😅 ,aspoň u nás.

timbouctou
13. bře 2012

ano, dva dny po teplotě se ven může, jen pozor na vítr! a taky ne mezi lidi. Ale určitě v tomhle počasí je to lepší, než doma. V 8 měsících asi nějaké běhání nehro, že? 😀 Nakonec, naši kluci se nenechají omezovat ani doma, mladší měl v půlroce zápal plic a od lezení ho neodradilo nic, leda když jsem ho zavřela v postýlce tak strašně řval, takže jsem ho prostě nechala. A když leží v kočáru, tím líp.

slundo
13. bře 2012

Pokud nejsou nějaký extrémní výkyvy počasí, jela bych. A obzvlášť když Ti malá v kočárku spinká, provětrá se a při spánku nabere sílu 🙂

tkanicka
13. bře 2012

mě za to doktorka na pohotovosti sprdla, když jsem se zeptala, jestli můžeme ven, ale pak jsem šla k naší, protože se malá po ATB osypala, ta jí je vysadila a řekla, že teploty měla od zubů, protože v krku nic nemá a neměla s crp měla nejnižší hodnotu a řekla, že pokud nemrzne, tak děti v kočárku ven klidně mohou i když jsou nemocné, protože se jim na čerstvém vzduchu uleví ... no tak to se pak člověk jenom diví

jajinka27
13. bře 2012

určitě bych šla, taky jsem se synem chodila, v kočárku je v klidu a alespoň se vyspí a je na vzduchu 😉