Mykóza u 22měsíčního syna, máte zkušenost?

meleri
10. únor 2013

ahoj, muj syn ma 22 mesicu a a uz mesic bojujeme s puchyrky ktere mel po celem tele. dr rekl, ze je to mykoza a dostali jsme mast ktera zacla puchyrky lecit, a uz to bylo vsechno skoro pryc. ale najednou tento patek je vse zpatky! priznam se, ze nevim co delat. jit zpatky k tomuto dr (je to vseobecny dr) nebo na kozni? rekl mi, ze to nic neni a domesice to bude pryc....
mate nekdo zkusenosti s mykozou u tak malych deti?
dr rekl, ze to musel chytit od kocky (zadnou nemame, jsme v kontaktu s konmi).

nasekuratko
10. únor 2013

@meleri a jakou masticku mate? Zkus sem dat foto puchyrku a zkontaktuj @luthien.k 😉

meleri
autor
10. únor 2013

@nasekuratko fotky se mi nedari dat na net nikde, kvuli pocitaci jinak bych rada.ale divala jsem se na netu na fotky mykozyna googlu a vypada to stejne, cervene jasne ohranicene puchyrky. krem se jmenuje Fonx.
mykoza mu zacla kdyz jsme zacli na podzim davat strampliky. ted jsem je v patek opet po dlouhe dobe dala a puchyrky se vratili...tak to bude asi i tim....

nasekuratko
10. únor 2013

@meleri tak pokud vis pricinu, tak to je uplne super. Staci se tomu vyvarovat a bude mit zase klid. 😉 Nam na mykozu davala doktorka Imazol.

meleri
autor
11. únor 2013

@nasekuratko no.....dneska to ma uz i na puse....takze zitra jdeme k doktorovi....bohuzel strampliky nedavam, mazu kremem a je to furt stejne.....tak fakt nevim.....nechapu jak to chytnul.....jedine od tech koni nebo jeste z hliny?

dana3262
11. únor 2013

@nasekuratko
@meleri to jsou jako kvasinky? Malej to mel po narození trochu v trislech (u porodu jsem mela atb) a doktorka nam na to dala gencianu, ale ja ji nepouzivala, ale potirala lihem a zasypavala ryzovym skrobem (ten jsem koupila v obchodě s japonskými specialitami).

nasekuratko
11. únor 2013

@dana3262
@meleri genciana je vyborna. Ja ji davam makemu na ekzem a super!

meleri
autor
11. únor 2013

@dana3262 no...nevim, jestli je to stejne jako kvasinky. jsou to takove kruhovite utvary plne puchyrku a ten krem co ma je jako vysusi a postupne se to ztracelo a v patek znicehonic nanovo...co to je genciana? bohuzel navic ziju v zahranici a nevim, zda to tady maji....ale pristi tyden jedeme k nasim tak prinejhorsim cesky dermatolog to snad vyresi....

meleri
autor
11. únor 2013

@nasekuratko dik, zkusim se poptat na tu gencianu ale nevim no....

dana3262
11. únor 2013

@meleri
@nasekuratko co vím, tak se zjistilo, ze muze být toxicka a rakovinotvorna. Myslela jsem, ze uz se nepoužívá. Obzvlášť ne dlouhodobě. ?? 😲

nasekuratko
11. únor 2013

@dana3262
@meleri mne ji doporucila jak @luthien.k , tak i na koznim mi ji schvalili a i obvodni. Takze dost pochybuju... je vhodna prave i pro male deti. Jasne, dlouhodobe ne. Ale pokud ma maly rudy ekzem, skrabe se do krve, praska mu to apod. Tak jednou zatru gencianou a pak jen mazu kremama. A jak se genciana sloupe a osoupe, tak uz to necham volne dychat. Vzdycky to pomohlo... kdyz se podivas na diskuzi o ekzemu, tak tam to snad pouziva kazda maminka. 😉

dana3262
11. únor 2013

@nasekuratko aha. Tak ja kdyz Cetla pispevky luthien tenkrát tak jsem se právě tady i jinde na netu Docetla, ze gencianu ne. Tak ja nevím. Kazdopadne segra ji u mimin pouzivala hodne i na prsa. Asi by to spis nemělo přijít do pusy přímo. Na prsech se to asi zredi mlikem a slinama a na vnější použití to možná nevadí. Jen uvažuju..

meleri
autor
11. únor 2013

@nasekuratko ja se zeptam zitra dr a v lekarne. jenze on prave nema ekzem ale tu mykozu. a nevim, jestli to teda pomuze.

no, asi to uz nevyresim, to jedine doktor. jen jsem smutna z toho, ze ta ma uz i ve tvari.
cetla jsem si na netu o mykoze. muze to byt od zvirat, z hliny nebo od lidi. ja kvasinky nemam, tak pocitam ze asi od zvirat? v hline se hrabe taky ....muj syn se hodne poti, je horkokrevny, a v potu se pry tem bakteriim dari....

@dana3262 vidim, co clovek to jina zkusenost..ja fakt ani nevim co to ta g. mast je, slysim to dneska poprve, ale to me zarazi, ze je rakovinotvorna?

meleri
autor
11. únor 2013

@dana3262 tak nevim do toho asi nepujdu, jestli je to tnejaka drsna chemikalie.....sice ten muj krem co ted davam asi nebude taky zadna vyhra....ale jak jinak se toho zbavit????
napadlo me ho omyt v gynekologickem mydle, ale mam strach aby mu to neublizilo.....je to ale hodne ulevujici na zenske problemy, a ty jsou prece taky vlasne mykoza????

dana3262
11. únor 2013

@meleri ja fakt radši nechci plácat nesmysly. Ať raději pořadí doktor,ale jestli se to vrací muze to být i imunitni oslabení, ne? @nasekuratko

dana3262
11. únor 2013

@meleri v gyn mydle bych ho určitě nemyla. Zvlášť ne v obličeji.

nasekuratko
11. únor 2013

@dana3262
@meleri pisni do IP @luthien.k ta ti rekne co a jak. Ona ma i svoji poradnu na kozni problemy. Genciany se nemusis bat. Ten krem co mas je stopro horsi. 😉
Ona se prodava ruzne redena. Na kozni problemy je asi jina nez na afty. Kazdopadne ja to rekla jak na koznim, tak u obvodni, ptala jsem se i v lekarne a vsude mi to doporucili. 😉

nasekuratko
11. únor 2013

@meleri ja trpim na gyn. mykozy a reaguju jenom na jidlo! Na cukr a bilou mouku... pozor i na to.

meleri
autor
11. únor 2013

@dana3262 ano, asi bude, bohuzel mel ted silnou chripku a skoro tyden dlouhe vysoke horecky, tak asi to bude i tim.
ne, v tvari ne, ale na nozickach, strasne si to skrabe, a vim ze to mydlo zklidnuje. na tvaricky bych si opravdu netroufla to dat, to spis hermanek.....
@nasekuratko mykoza muze byt i z jidla? a sakra....to fakt nevim...muze to byt syry? ma velmi rad syry, tvrde nebo kozi...roztiratelne nekupuju. a na sladke si taky potrpi, ale se sladkym to neprehanim, spis oplatky, nekdy cokolada.
ja mam pocit ze u neho je to z tech strampliku, a asi i tou chripkou?
ja mivam kvasinky kdyz je horko, jako ty zenske kvasinky ale ne moc casto...

meleri
autor
11. únor 2013

@nasekuratko ok napisu ji...dik, dam pozr na ten cukr....ma rad i mliko a kakao tak nevim.....

nasekuratko
11. únor 2013

@meleri no, ja mela mykozu porad. nezabiraly mi leky, antibiotika nic, vzdycky se to po tydnu vratilo. A doktor mi rekl, ze kvasinky ziji z bile mouky a cukru. Hlavne z cukru-a to i hnedeho, hroznoveho apod. Proste jsem musela uplne vysadit cukr a bilou mouku. A od te doby se mykoza neobjevila... kdo ma k tomu sklony, tak si musi davat pozor. :(

meleri
autor
12. únor 2013

@nasekuratko tak mi dr rekl, ze ta mykoza co maji zeny je neco jineho, takze toho se bat nemusim. to co ma, chytl od koni... ☹ asi. nebo od jineho cloveka, co to mel, treba v MC od nejakeho ditete...
gencianovou vodu nebo co to je mi nedoporucil, musime jit ke koznimu.
dal mi jeste nejake mydlo, uklidnujici krem a pak krem s kortikoidy...
ja mam ale strach mu dat krem s kortikoidy. neni to svinstvo? je to bethametazone, jako na laryngitidu.....asi se na to vykaslu a tento mu nedam.
kazdopadne, dekuji za vsechny rady a zkusenosti, snad se to uz spravi...