Na co se připravit v nemocnici?

gabour
16. únor 2011

Jdu s malým (16 měsíců) na malej zákrok do nemocnice. Budeme tam dvě noci, malýmu se řízne prstík a to v celkové narkoze. Ráda bych věděla, na co se připravit, jak asi bude reagovat po probuzení? Uvítám i osobní zkušenosti s Dětskou nemocnicí v Brně. Moc děkuju!!!

haanhobe
17. únor 2011

Byla jsem s 19 měs synem také na malém chir. zákroku, sice ve FN Ostrava, ale alespoň nějaké postřehy. První věc , kterou jsem sebou měla a doporučuji, byl kočárek - sporťák. Posílali nás na nějaké předoper. vyšetření a na chodbách bych se ho natahala. Navíc po operaci jsem ho cca 2 hod. vozila, byl neklidný, tam alespoň usnul.Na oblečení pro sebe něco pohodlného, domácího, malý může také klidně tepláčky, triko.Jinak jsem sebou měla jídlo pro malého, které ty dva dny můžeš uchovat - piškoty, balené croisanty, protože batolecí strava byla stejná jako pro dospělé, žádný jogurt, ovoce. V kuchyňce byla k dispozici varná konvice - tak nebyl problém uvařit si svůj čaj nebo UM. Největší problém byl udržet malého od večera bez jídla a hlavně pití. na operaci šel až v jedenáct dopol. a to už se sápal po kohoutku s vodou, cizím lidem na chodbě po minerálce. My jsme ś druhou maminkou všechno svoje jídlo i pití už večer pořádně schovaly,ať děti nedráždíme, ale stejně to tak malým prckům nevysvětlíš.
Jinak jsem si společně se sestřičkou malého donesla až před operační sál, po operaci mě hned zavolali na pooperační pokoj. Asi každé dítě to snáší jinak, některé po operaci dokáže prospat ještě hodiny, náš brečel a byl k neutišení, i když mě ujištovali, že ho nic nebolí. Cizí prostředí, taková doba bez jídla a pití jistě udělají své.
Ale každopádně si na oddělení zavolej, co ti doporučují a i na ten kočárek je dobré se zeptat.
Tři dny se dají určitě zvládnout, držím pěsti, ať je vše OK.