Nachlazení u 10ti týdenního mimča. Co na to?

lucihol
27. říj 2007

ahojky, poraďte mi prosím,co na kašel a rýmu u 10 týdenního miminka. Já si teda myslela, že plně kojené děti moc nemocné nejsou, evidentně to byl omyl. 😖 Navíc je samozřejmě akorát víkend. 🙄 Malý zatím trochu pokašlává a hůř se mu dýchá nosem. na rýmu jsme úspěšně vyzkoušeli odsávačku Baby vac, mám tu vzorek kapiček Libenar - mám je použít? A co s tím kašlíkem? Pro sebe tu mám sirup Mukoplant, píše se tam,že je i pro kojence.Že bych ho dala i malýmu? pak mám ale problém,jak ho aplikovat.Na lžičce - to je mi jasný 🙂 , ale má to pak zapít? Mlíčkem nebo mu mám dát nějaký čajík? Díky moc za rady.

viona
27. říj 2007

Ahoj Lucihol,náš prcek teda ještě nemocný nebyl,ale v tvým případě bych klidně zkusila ty kapičky Libenar,ty by neměli uškodit a odsávat,nešla bych s nim o víkendu ven,pokud by byl hodně mrzutej,nebo by měl trochu teplotu,dala bych mu třeba půl čípku Paralenu nebo Nurofenu
(ale ten myslim děti můžou až od ukončeného třetího měsíce),jestli doma máš,no a pokud se to nezlepší,tak bych nakráčela v pondělí k Dr.Ale ty tvoje kapky bych mu asi nedávala dřív,než se poradíš s doktorkou.

lendy1
27. říj 2007

lucihol, my už jsme byli taky nemocný-kašel a rýma. na rýmu jsem používala Libenar a odsávačku a na kašel jsme dostali od mudr. kapičky myslím Sinecod.
Kapičky jsme nezapíjeli ničím. Za týden bylo vše O.K., ale bylo to děsný, jak se mu těžko dýchalo, pořád odsávat, zvlhčovat vzduch...
Ptala jsem se i mudr, jestli s ním můžu ven, když je nemocný, tak na procházky, ano, jelikož se mu venku při tom vlhčím vzduchu lépe dýchalo, ale nikam moc mezi lidi a trošku jsme zkrátili na ten týden koupání.

petraluk
27. říj 2007

Lucinol mám stejně starýho chlapečka a rýmu už jsme měli. Dávala jsem mu ten Libenar a opravdu rychle zabral. K tomu samozřejmě neustále odsávat. Pak jsem ještě koupila Sterimar, což je mořská voda. Smí se užívat i preventivně na zvlhčení sliznice. Potom bys mu měla nosánek vymazávat mateřským mlékem, taky na zvlhčení sliznice. 😉
S kašlem naštěstí zkušenosti nemam, ale určitě bych se raději poradila s mudr než bych mu něco dala.
Na horečku můžeš dát půlku Paralenovýho čípku, může se od narození, ale jen půlku a až když horečka trvá 6 hodin. Nejdřív zkusit zábaly ve vlažné voděnebo i koupel. Potom osušit, lehce obléknout a cca za 15 min. zkontrolovat teplotu. Zábaly lze opakovat 3x ve 2 hodinách. 🙂

ladunka
27. říj 2007

lucihol, mám výborné zkušenosti s Vincentkou stříkanou do nosu. Zvlhčuje sliznice a vyplavuje soplíky, fakt moc prima. Mimochodem velmi doporučuju i preventivně.

malovani
27. říj 2007

Taky používáme preventivně Vincentku, zatím do nosu nestříkáme, vytíráme nosík vatovou tyčinkou, při větší rýmě používáme Libenar, taky na vatové tyčince. Zrovna dnes jsem ho kupovala - 94,- kč/ 15 ampulek.

lucihol
autor
27. říj 2007

Díky moc všem.Byli jsme na hodinku venku,dneska je zrovna předpisový vlhký vzduch, malý spinkal jako miminko 😀. Stavili jsme se v lékárně,měli akorát Hedelix sirup,ale ten sestřička v ordinaci taky jmenovala,že ho dávají miminkům. Já tam totiž ještě včera volala,ale dr. měla zrovna dovču.Takže zatím dáváme Libenar,odsáváme a začnu se sirupkem.Jo a zkusím to s tím mateřským mlíkem. 😉 Vincentku i Sterimar doma máme,léčí se s tím manžel, od kterýho to asi chudinka prcek chytnul.tak to si necháme na potom na prevenci.Horečku naštěstí zatím nemáme.
Přeju všem zdravý mimča. 😉

natalien
27. říj 2007

S tou Vincentkou jsem to slyšela také, že je to fajné 😉 My byly taky ve 2měsících marodi, na rýmu jsem používala Libenar a na kašel nic, páč byla ještě hodně malinká a skoro všechny přípravky jsou určené od třetího měsíce, nebo od 6kg a to neměla 😅 takže kašli jsme daly volný průběh. Vzduch jsem zvlhčovala taky a malou si dala k sobě a hlídala ji 😵 (jen na doporuč. dr, nejsem zastáncem mimi v posteli)

ammalka
15. únor 2008

Ahojky, malý taky občas zakašle, ale včera mě ublinkl a měl tam zelený hlen, občas si i kýchne, takže mě dr. poradila Libenar, tak ho zkusíme. Jinak odsávačku mě výslovně zakázala, prý může poškodit mimískovi nosánek, máme ji koupenou, ale naštěstí jsme ji nevyzkoušeli.

vendy01
15. únor 2008

Ahojky, tak můj prcek má svoji první rýmičku. Hlavně odsáváme, aby nedostal zánět středního ucha a k tomu kapičky Nasivin a vytíráme mořskou vodou, která je ve spreji.. Tak se z toho snad brzy vyhrabem..Zatím jsem rýmu chytla taky 😀 Přeju všem brzké uzdravení 😉

lendy1
15. únor 2008

ammalka, právě že odsávat je to nejdůležitější, když má mrně rýmu, takže odsávačku v první řadě, ten Libenar jen zvlhčí sliznice a trošku rozředí ty hleny, které pak vysaješ. Když by jsi neodsávala, tak se mimču blbě dýchá, špatně saje a může se to rozvinout v nějaký zánět (viz zelený hlen-to už bych řekla, že není normální rýma)
A na rýmu je dobré: zvlhčovat vzduch (třeba plínkou přez postýlku), zvýšit rošt v postýlce, Libenar nebo Vincentku do nosu a odsávat a odsávat.
Na kašel: Sinecod, sirup Hedelix - ale záleží, jaký je to kašel...

vendy01
15. únor 2008

Souhlas s Lendy, odsávání je nejdůležitější! 🙂

bambusek
15. únor 2008

Ahoj my jsme taky meli rymu kdyz byl Misa malinkej a divim se dr ze zakazala odsavat, to absolutne nemuze mimi uskodit jen mu to pomuze 🙂 , fakt je to dulezity jak pise Lendy spis vam to uskodi teda mimi ☹ a to potom je horsi zanet stredniho ucha atd

aponchie
15. únor 2008

rozhodne odsavat neni nic hroznejsio nez mit plnej nos a hlavu hlenu a neumet to dostat ven to je nesmysl.mozna rektalni rourka muze poskodit 😀 Vincentku do nosu urcite,Sinecod kapky od kasle jsem taky meli jsou fajn,studeny vlhky vzduch pomaha zvlast ted v te zime ja mela trapeni jak hrom s malou ve 3mesicich a mudra nam rekla at podlozime postylku predni nohy knihama aby byla vic nahoru zatahnout topeni a maximalne zvlhcovat bylo to ukrutne ale pomohlo to +pokud si nejsi jista co mas dat za leky a pod zavolej na detske oddeleni pohotovosti a rekni jim situaci oni ti poradi hned co mas udelat pripadne si zajet koupit do lekarny 😉

aponchie
15. únor 2008

jeste jsem nasla bez predpisu kapky do nosa pro nejmensi:

NASIVIN 0.01% 1X5ML Nosní kapky, roztok
Výrobce: MERCK & CO., INC., WEST POINT, PENNSYLVANIA

Cena: 51,00 Kč
46,80 Kč bez DPH 9% ks Dostupnost: dodáváme do 2 dnů
Balení: 1 balení
Kód SUKL: 0062189
Kód VZP: -
HEM: -
Doplatek: 48.76
Popis zboží
Co obsahuje Váš lék?
Oxymetazolini hydrochloridum 0,01 g v 100 ml vodného roztoku.

Další látky obsažené v léku
Dihydrát edetanu disodného, benzalkonium chlorid, dihydrát
dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného,
hydroxid sodný, čištěná voda.

Indikační skupina
Otorinolaryngologica.

Charakteristika
Přípravek snižuje překrvení a otok sliznice, uvolňuje průchodnost horních
cest dýchacích, snižuje bolestivost při zánětu středouší a kataru
Eustachovy trubice.

Kdy se lék používá?
Nasivin 0,01% se používá při akutní rýmě, zánětu středouší, kataru
Eustachovy trubice, zánětu vedlejších nosních dutin. Je určen
novorozencům a kojencům do 1 roku věku.

Kdy byste neměli lék užívat
Při přecitlivělosti na oxymetazolin se přípravek nesmí užívat.
Nasivin nosní kapky by neměl být používán při zánětech kůže a sliznice
v okolí nosních vchodů s tvorbou strupů (např. suchá rýma - rhinitis
sicca).

Nežádoucí účinky
Občas se může vyskytnout pálení, suchost nosní sliznice, kýchání nebo
pocit "ucpaného nosu". Ojediněle se mohou vyskytnout zvýšený krevní tlak,
zrychlený tep a pocit bušení srdce. Velice zřídka se může objevit
nespavost a podrážděnost nebo naopak zvýšená spavost. Při výskytu těchto
nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí podávání přerušte
a poraďte se s lékařem.

Jak mohou jiné léky ovlivnit léčbu?
Při současném anebo předchozím užívání léků proti depresi (tricyklická
antidepresiva) se může zvýšit krevní tlak. Tato interakce se v dětském
věku nepředpokládá.

Dávkování
Neurčí-li lékař jinak, podáváme novorozencům do 4. týdne věku 1 kapku
2-3krát denně, dětem od 5. týdne věku do konce 1. roku 1-2 kapky 2-3krát
denně do každého nosního vchodu.

Použití
K usnadnění a k zajištění přesného dávkování je Nasivin 0,01% vybaven
dávkovací pipetou. Podle značek odměříme zvolené množství roztoku
v kapkách, např. máme-li podat 1 kapku, je nasáto tolik roztoku,
že hladina zůstane na značce 1. Při vyprázdnění pipety je zachována
jistota použití přesně zvoleného množství.

Upozornění
Jeli podáván dítěti jiný lék na předpis nebo volně prodejný, poraďte se
o podávání Nasivinu s lékařem. Bude-li dítěti lékař předepisovat nějaké
léky, upozorněte jej, že podáváte dítěti Nasivin.
Nasivin se nemá používat častěji než je doporučeno. Bez doporučení lékaře
by neměl být přípravek podáván déle než 1 týden. Dlouhodobé užívání
oxymetazolinu může způsobit přechodné poškození nosní sliznice
a řasinkového systému, ale může vést až k trvalému poškození sliznice
(rhinitis sicca).
Pokud se příznaky nezlepší do 3 dnů nebo se objeví nežádoucí účinky,
poraďte se s lékařem.
Dojde-li k vypití přípravku dítětem nebo i dospělým, vyhledejte lékaře.

aponchie
15. únor 2008

zkus se podivat do krku a sahnout na usi jestli neni infekt uz postoupen jinak bych necekala u malickych deti to postupuje velmi rychle zkus kuknout na zarudnuti krku jestli se ti podari malou lzickou treba jinak pokud to neustane do pondeli bych urcite zasla mozna i driv a neboj uz i pro tak male deti jsou velmi setrne antibioticke sirupy ktere hodne dobre zabiraji vizAugmentin Duo(amoksicilin potencovany klavulanatem)

krikri27
15. únor 2008

Lucihol, nám zabíral Libenar,je neškodný a není návykový, neodsávaly jsme, já jsem se nějak bez odsávačky obešla u všech dětí a to se ještě nemluvilo o tom, že je škodlivá 😔 ale je to samozřejmě každého věc 😉 hlavně ať se vám uleví 🙂

krikri27
15. únor 2008

A na ostatní léky si zajděte určitě s tak malýnm prďolou k mudře 😉

lucia84
16. čer 2008

Ahojky,
Nasivin nedoporučujem..rsp.doktorky to nedoporučujú..je to strašný záhul,leptá sliznicu a može viac uškodit ako pomoct...Vincentka a odsávanie to istí...my sme tiež teraz chorunkí..máme 4 týž. a už nás to potkalo...rýma. Behám furt s vysávačom a vysávam...tak hádam sa to čoskoro vylieči

petule.h
16. čer 2008

vincentka nám nikdy nepomohla,ale dávala jsem jí před sáním luxem, aby byl nos zvlhčenej ..jinak olynth pro děti od 2 let bych na noc dala pokud nemůže dýchat...jinak já mám zkušenost, že děti okolo mě, které byli kojené do 15 měsíců jsou pořád nemocné a trpí astmaty, alergiemi, ...rýmy, antibiotika...apod, můj syn nebyl od 3 měsíců kojenej a je proti nim jako rybička, sem tam rýma a teplota(ale oproti nim, je to nic)

kulich
16. čer 2008

Muj 2 měsíční chlapeček má taky rýmu. Dvakrát jsem našla na plínce při blinknutí zelený hlen. Dr. nám předepsala Mucosolvan Junior 1ml každé ráno a odsávat. Koupila jsem tu odsávačku do luxu,ale bojím se toho. ☹ . Nevím, jak to mám v sobě překonat.... Příjde mi to odsáváni drastický. Vím, že mu tím pomůžu,ale bojím se, že mu tím spíš uškodím, že udělám něco špatně a vysaju mu celý mozeček... 🙂 . Měl jste taky někdo s odsáváním problém?

petule.h
16. čer 2008

neboj, zkus to na sobě klidně, opravdu to nic není..já se taky bála, ale věř, že mu bude líp...dej to jen na kraj nosu a uvidíš, že to půjde samo

petraluk
16. čer 2008

Lucia84 Nasivin jsou kapky na rýmu, kdežto Vincentka je pouze prevence a při rýmě zvlhčuje sliznici, ale pořádnou rýmu sama nevyléčí 😉

Jinak mě dr. doporučila na slabou rýmu Liberal, když už měl větší tak Otrivin nebo Nasivin a stále zvlhčovat sliznici Vincentkou nebo mořskou vodou 🙂

ibag
26. říj 2008

Neni tady naka maminka ktera ma zkusenost s nachlazenim u miminka kterymu nejsou ani 3 mesice? Malej se mi dnes probudil a byl dost zahlenenej. Zkousela jsem odsavacku na vysavac,ale nic ,teda skoro nic jsme nevysali. Pres den byl bez teploty,ale kolem 17.00 mu vyskocila a ma kolem 37,5 C. Po jidle docela kasle. Kdyz dopije tak je chudinka celej nevrlej, a hlavne porad spinka. Vypije vzdy jen pulku lahvicky-nekojim. Chtela jsem se zeptat jestli vam miminka jedli ? Jestli ho ma budit a nutit ho atd.

davulinek
27. říj 2008

Ahojte holky,tak jen k tomu odsavani.Ja jsem toho zastancem.Ted jsem s malym v nemocnici-ma anginu,zahleneny je od hlavy az k pate a kdyz jsem rikala sestram,ze se tema soplama dusi,aby mi ho odsali,tak mi rekli,ze v zadnem pripade odsavani,ze se to potom tvori vic,coz jsem byla velice prekvapena.A jelikoz jsem zena cinu,tak jsem zavolala manzelovi,at mi doveze tu ustni odsavacku(vysavacova je lepsi,tu doma mam,ale v nemocnici vysavace nevedou 😀 a nejspis by mi ju aj zabavili) a potaji malyho odsavam,pac se to neda poslouchat jak se prdola dusi.

barusha
27. říj 2008

Tak to jsou pěkný kecy,že odsávání ne!Před mateřskou jsem dělala dlouho na dětském JIP a sice to nebylo zahlenění od nachlazení,ale po intubaci,ale i tak...Odsávali jsme klidně i co 30min.Takže-sice to vypadá hrůzostrašně,ale mimi se samo fakt nevysmrká.

davulinek
27. říj 2008

barusha:me proste sestra rekla,ze mi ho neodsajou,ze to nedelaji,ze to musi stekat.Ja si taky myslim,ze je to blbost,ale co nadelam?☹
Musim si ho odsat sama a jeste tak,aby o tom nevedeli ☹.Hold kazda nemocnice si to dela posvem!😉

barusha
27. říj 2008

davulinek: Tak to jsi mě pobavila.Musím to říct holkám v práci,ať ví,jak se to dělá jinde! Tak odsávej,odsávej, hlavně ať Tě nechytí 😅 Já snad padnu.Držím pěsti,ať jste brzy zdraví!!!

breadfish
3. zář 2015

Na rýmu jsem u miminka používala kapky Quixx Baby s mořskou vodou. Dají se užívat podle potřeby, už od narození, a mnohem líp se po nich ta rýma z nosíku odsává. Jsou šetrné a přírodní.
Kapičky na kašel bych dala přímo do čaje. 🙂

monare
25. pro 2015

Maminky, jdu pro radu sem. Malá 9 měsíců je nachlazená, kýchá často, vždy když kýchne, tak z nosu světlezelený hlen. Večer špatně usíná, má plný nos, na kašel dávám tussin, nevím jestli pomáhá , dávám už 4 den.Má taký mokrý kašel, ale teplotu nemá..nevím jestli zajít na pohotovost, nebo jenom do lékarny..vím, že je to individuální, ale abych něco nezanedbala...a taky nevím jestli může ven, jestli to zhorší, nebo spíš pomůže..na ten soplík..moc díky za rady!

achjonetusim
25. pro 2015

@monare Zvednout v postylce matraci pod hlavou, casto cistit hlen v nosu odsavackou. Ven bych klidne chodila.