Nechají ve FN Motol 24h doprovod u pětiletého dítěte?

diamanta
24. črc 2014

Ahoj, našla jsem tu jen x let starý popis,jak to chodí v Motole. Nechají 24 hod doprovod u téměř šestiletého dítěte? Zatím ještě pět....
A můžu tam platit nadstandart a být tam i s miminem u toho staršího? Nejedná se o nic infekčního, bude to záležitost chirurgická.

evulina77
24. črc 2014

@diamanta miminko ti určitě s tebou do nemocnice nepřijmou. Vy nejste infekční, ale infekce tam být může a je to riziko. Jinak zkušenosti z Motolu nemám. Ale když byla starší v nemocnici, mohla jsem tam být s ní na (i na nadstandatním pokoji) 24 hodin, nebo tam s ní být celý den (bez nároku na stravu a lůžko). Většinou mají v nemocnici něco jako školky (od 8 do 14 hod), pak jsme tam za ní šla až do večera já a střídala jsem se s babičkou. Malá měla 3,5 roku a zvládala to moc dobře, já doma kojence a přestavbu bytu v plném proudu. Byly to nervy, ale hlavně pro rodiče, děti jsou víc v pohodě...

marecekavendulka
24. črc 2014

zkus to udělat tak,že ty budeš doma s miminkem a manžel bude se starším v nemocnici.upřímně..pokud by mně nebo manželovi nedovolili být se synem v nemocnici,tak bych udělala takovou scénu,že by si to rychle rozmysleli,zvlášt když je náš kluk autík..no ale to sem odbočila....

marecekavendulka
24. črc 2014

ty seš ta maminka,jak její chlapeček má něco s bříškem-se žaludkem nebo si to pletu?

xsaruska
24. črc 2014

@diamanta nevím jestli ti pomůžu ale já byla v nemocnici s dvojčátky, holčina po operaci, poté jsem mohla na roming-in a s druhým zdravým klučinou.Problém nebyl oba jsem kojila, takže malej musel být se mnou.A musela jsem tam být, učili mě starat se o vývod stomie u holčiny.Když šla po půl roce na reoperaci, už jsme bohužel nekojila, Nasxtoupit jsme mohla až když ji dali z jip na normální pokoj, na dvě noci pak nás pustili doml a to už jsem sebou Toníka nebrala.
Myslím, že možnost být tam s oběma je...
všechno dobře zvládněte a hodně zdravííííí 🙂

werumka
24. črc 2014

@diamanta Ideální je zeptat se přímo tam. Co jsem zažila, tak na dětském v Motole nadstandardy moc nejsou (co se týká většiny oddělení) - u dětí do šesti let je doprovod hrazený zdravotní pojišťovnou. Je však dost pravděpodobné, že bude ubytovaný na ubytovně v areálu pod hlavní budovou a tím pádem bude dítko v noci samo. Ale určitě se poptej, tohle se musí řešit dost individuálně.

diamanta
autor
24. črc 2014

@marecekavendulka nevím, takových maminek je jistě víc, ale ano, od narození zvracivost, průjmovitost, od pátého roku už málo růstu a váha skoro stagnuje, poslední dobou psychika a ještě takové "jinačí" stížnosti na bříško. Ale jako...nález už nějaký je, bohužel ne takový jak jsme doufali...nevím koho ty myslíš s bříškem, jistě je tu více mamin...

morgan
24. črc 2014

@marecekavendulka no nevím jestli by si to kvůli Vaší scéně rozmysleli,spíš by doporučili Vám rozmyslet si jiné pracoviště...(s tím autismem je to fakt odbočení od tématu), pokud to na tom určitém oddělení nelze, tak to kvůli Vaší scéně nezmění, to je fakt příspěvek...a omlouvám se též za odbočení od tématu..

ludva
24. črc 2014

@diamanta Ahoj, myslela jsem před měsícem, že budou do Motola přesouvat mého pětiletého synka z Bulovky. Také jsem se bála, že budu muset spát na ubytovně a on bude v noci sám. Nikde jsem se to na netu nevyčetla, Kdysi to tak bývávalo na dětském, ale teď už doufám ne. Možná je to oddělení od oddělení jiné, nevím... Teď je Motol zrekonstruovaný, tak třeba už je to tam jinak. Asi bych tam zavolala předem. Teď jste ještě v nemocnici?

ludva
24. črc 2014

@diamanta Možná záleží i na tom, jak je oddělení plné a nechali by tě u něj na skládacím lůžku. Myslím, že je to pro ně mnohem jednodušší, když jim maminka s malým pacientem pomůže, pohlídá ho, uklidní ho...

sabuse1
24. črc 2014

@diamanta: já bych tam zkusila zavolat, s Motolem zkušenost nemám, ale před 3 týdny jsem byla na operaci s pětiletou dcerou na ortopedii na Bulovce a měla jsem sebou i tu mladší kvůli kojení. Bylo mi řečeno,že na to mám nárok mít sebou kojené dítě, platili jsme si tedy nadstandart i s ohledem na ostatní děti po operacích. Určitě se na to zeptej, asi záleží i na kapacitě a momentální obsazenosti, ale pokud jde o plánovaný zákrok mělo by se to dát něják zařídit

marecekavendulka
25. črc 2014

@morgan já to myslela obrazně,achjo,někdy fakt nechápu chytlavost některých diskutujících.. ale věřte,že já si umím spoustu věcí tzv.vydupat (ne opravdu nikde nedupu a neválím se vzteky po zemi),jen prostě mívám dostatečně silné argumenty na to,aby mi bylo vyhověno.to víte,škola mého otce 😀 mějte se hezky 🙂

diamanta
autor
25. črc 2014

@sabuse1 Já to dítě kojím, ano, ale má skoro rok a tedy není na kojení závislá. Vpodstatě o to ani nestojí, to já se snažím pořád dál kojit. Nevím jak by bylo možné se starat o mimino a k tomu docházet se synem na vyšetření po areálu, ale zas myslím že tam by už šel až na plánovanou operaci. Ovšem sám být ani za nic nemůže, je to tak, že by celou dobu hystericky křičel a podlomilo by ho to, on potřebuje při tom všem co se kolem něj děje aspoň jednu stabilitu. Psychika a tělesno u něj je propojené, buhví jak by zabojoval zdravotně, kdyby jsme ho tam museli nechat samotného....to prostě neuděláme.

aaggyy
25. črc 2014

my v Motole na dětským stážujeme, s dětma tam maminky normálně na pokoji bydlí, ale už nevím, jak je to se stravou. Miminko s tebou ale asi nemůže..

kovik
25. črc 2014

ahoj - nas vezly s astmatickým záchvatem ted v březnu.....malej měl cca 2 měsíce do 6 narozenin...... celou dobu od přijezdu na urgentí až na lůžkové ( pediatrické ), jsem byla s ním..... ubytovaly mě...... v té době jsem kojila nejmladšího, ale nesměl tam ( infekce ), přes den jsem odstříkavala, dokonce mi daly flašky na mleko...... Byly mooooc hodní a jsem jim vděčná za vstřícnost, pochopení a podporu....bylo to fakt náročný, hlavně psychika, večer jsem jezdila domů za dětmi ( to už bych nezvladla, bez prcka ) a manžel byl v nemocnici přes noc ...... bylo ale vše na domluvě, kdyby paní nesouhlasila a vadilo ji moc že je tam mužskej, tak by nas daly jinde na pokoj..... naštěstí v pohodě....

Ted v červnu , měl jit na odstranění madlí atd.... ale to už měl 6 a nemohla bych tam s ním být,že už je velkej, naštěstí tenhle zakrok dělaji tak že ještě ten den, když není problém pouštějí domů....... ale měly narváno a přednsot mladší děti s doprovodem.... vše je ale individualní.... Udětí nad 6 let nutnost přítomností rodiče navrhne lekař.....

Stejně si ale nedovedu představit, kdyby tam musel zustat a ja jet domu

sabuse1
25. črc 2014

fotoportrét

@diamanta: to je jasné a nemůže ti nikdo bránit být s ním a být s ním i během vyštření je dneska myslím úplně normální. Já si s dětma prošla už dost oddělení v různých nemocnicích a nikdy se mi nestalo,že bych u něčeho nesměla být, naopak všude byli spíš rádi,že jsem u nich, protože dítě je pak klidnější. Pokud už je tomu mladšímu skoro rok tak to nevím jak to je, Ema byla v té době ještě plně kojená, možná bych tedy spíš zvolila možnost být se synem v nemocnici a odstříkávat mléko nebo malého nechat v nemocnici s tatínkem a s menším být doma. Já před tou operací i uvažovala,že bych odstříkala mléko na ten týden a nechala Emu doma, nakonec tam byla s námi a bylo to v pohodě

pavlicka
17. zář 2014

V Motole jsem byla na mandli s tříletým dítětem (zrekonstruované ORL). maminky tam můžou být celý den od šesti do večerky. Ale na noc je posílaly spát na ubytovnu. Malej byl na pokoji s dvěma klukama 6 let a 8 let a všechny maminky jsme prostě naráz odešly a oni to tak prostě vzali a že se jde spát. Hned ráno jsme tam zase byly ( já teda nespala na ubytovně ale kousek od Motola u kámošky - ubytovna je tam prý nic moc...). Myslím si, že za každou cenu se snažit být pořád s dítětem v nemocnici je pro dítě trochu medvědí služba (pak jsou z dětí mamánci, co nechtějí ani na školku v přírodě), Motol je prostě nemocnice spádová pro celou ČR a prostě tam ty prostory nejsou...Takže bych taky doporučila, ať je tam přes den manžel nebo babička a na noc tam bude těch pár dní sám. Rodiče mají plné právo být u všech vyšetření dítěte atd. ale to se přece děje přes den, což bylo v Motole naprosto odpovídající.