Nemáte někdo zkušenost s častými angínami u dítěte?

petrush100
21. říj 2013

Dobrý den, synovi je 6 let, angínami trpí často - za poslední půl rok 6x, už zabírá jen píchaný penicilin☹ Naposledy angína po 3 týdnech. Nemůžeme se toho zbavit. Jakmile jde do kolektivu dětí, hned onemocní. Takhle už to má od školky. Dle naší lékařky vše v pořádku, krevní rozbor také. Tak nám teď nasadila dlouhodobou léčbu a to , že syn bere ráno a večer pilulku penicilínu. Prý se mu tak bude stále udržovat hladina a neměl by tak onemocnět. Ale PENICILIN??Ráno ho snídá a večer večeří☹ Nemůžu se s tím nějak smířit? Nemáte s tím někdo zkušenost? V mém okolí o tom nikdo neslyšel, nevím kam se obrátit, zda je dobrá volba nechat ho na penicilinu?Děkuji za jakýkoliv příspěvek.

lennus
21. říj 2013

@petrush100 Co zkusit homeopatii, dbát víc na stravu, otužování - dobré výsladky má i saunování. Často čtu o tom, jak má strava pozitivní vliv a já osobně mám se saunou velmi dobré zkušenosti, chodila jsem s mamkou od 5 let a nikdy jsem moc nemarodila. Určitě bych se jako matka nesmířila s tím, že syn budu pořád na prášcích.
http://svethomeopatie.cz/cs/479-homeopatie-muze...
Zkuste třeba mrknout na web Biolenky, má i svůj vlastní magazín na rádiu Český rozhlas, kde jsou opravdu užitečné informace a rady, zve si tam i různé odborníky: http://www.rozhlas.cz/cb/porady/_porad/100269
Držím palce!

lucieandrlova
21. říj 2013

To se mi tedy ten penicilin nezdá. To je přece lék a dává se při nemoci. To je chronicky nemocný angínou? 6 x do roka si nepředstavuji chronickou nemoc. Být Vámi, tak se poradím ještě jinde. Asi bych zašla na krční. Oni sice angíny neradi řeší, ale když už tam člověk přijde, tak poradí... Nebo napište dotaz na internetu doktorům, odpoví... nebo do časopisu Maminka apod.
Dcera naštěstí zatím na angíny netrpí, ale já ano. Už od dětství. Tehdy se dával V-penicilin a výsledek je, že už mi teď nezabere... Hodně to souvisí s psychikou... Stačí větší zátěž, únava, trápení apod. a jsem nemocná. Zkuste se synem také probrat, zda ho něco netrápí nebo není třeba z kroužků moc unavený... Pak to chce samozřejmě hodně pobyt na vzduchu (přes víkend výlety), ovoce a zeleninu.
Já jsem vysledovala, že mi nedělají dobře na krk nějaké potraviny, např. citrusy, džusy, kořeněná jídla apod. Jsem alergik. Jak vypiju džus, med... hned mě začne škrábat v krku. Tak zkuste i vyšetření na alergologii.
Pro podporu imunity jsou dobrá také probiotika. Já dávám dceři probion při začínající viróze a za 2 dny je OK.
Z léků se snažím antibiotikům předejít. Jak mě začne škrábat v krku, tak dávám: šťávu z pokrájené cibule, zasypanou cukrem, kloktám kloktadlo z lékárny (říkají tomu 4 soli a dle krčního to je nejlepší...), prostříknu nos mořskou solí (sprej v lékárně), pokud nezabírá, tak kupuji Vincentku pastilky, Vincentku sirup s mateřídouškou, pokud ani to nezabere, tak nasadím Bioparox (antibiotika, ale lokální...), jako poslední jdu k doktorovi a bojuji za antibiotika Penbene. Jediné mi pomohou a vytvoří imunitu na cca 3 měsíce. Většinou ta samoléčba pomůže cca 4 x za rok, takže mám teď angíny jen 1 - 2 x za rok. Vyšetření jsem měla taky negativni. A pozor, někdy může jít taky o kombinaci angíny s virózou, takže třeba doktor stanoví jinou léčbu. Už jsem měla několikrát... (Jak je ta sliznice narušená, tak se hned do toho chytne viróza a u té potom antibiotika nezaberou. Jo a pozor na studené nohy (kluci rádi běhají bosky). Mně stačí, aby mi bylo chvilku zima od nohou a další den mě škrábe v krku... Tak snad něco pomůže...

petrush100
autor
21. říj 2013

@lucieandrlova děkuji mockrát za vyčerpávající odpověď a hlavně rady. Určitě z toho něco využiji 🙂 Na stravu doma dbáme, ovoce, zelenina na denním pořádku. Jsme "plná" rodina bez problému. S manželem se milujeme, nemáme neshody, vím, že by to mohla být také příčina. Máme i menšího syna 4 roky, ten je v pohodě. Nebývá nemocný. Na ORL teď půjdeme, vydobila jsem si to u doktorky, na alergologii také. Akorát ten V-penicilin, s tím se nějak nemůžu sžít...ale moc děkuji, pokusím se proto něco udělat!

petrush100
autor
21. říj 2013

@lennus Dobrý den, s tím saunováním to není špatný nápad. Ale je zase do sauny člověk musí jít zcela zdraví a to se nám málo kdy povede. A myslíte že je sauna vhodná i pro 4leté dítě?Děkuji ještě jednou za odpověď.

kajalka
21. říj 2013

Taky by mohlo pomoct odblokování krční páteře. Bloky v té oblasti hodně souvisí právě s opakujícími se angínami. Pak by stálo za to zvážit, zda-li nejsou příčinou samy mandle. Je to hodně těžké rozeznat, co je příčina a co je důsledek. Zkusila bych se na to zeptat na ORL.
Kdysi jsem s tím taky hodně bojovala a osvobodilo mne až vytažení mandlí.
Jinak do sauny bych ho i vzala, ale ne na víc, jak 10 minut, možná radši míň. Spíš bych se přikláněla k solný jeskyni, není to zátěž pro tak malýho človíčka.

bledulka
21. říj 2013

takže..

nejdřív by měl mít výtěr z krku- at víte, co tam má
pak bych se zeptala doktorky, zda by Vám nenapsala LUIVAC - je to kůra měsíc se berou léky, pak pauza a pak znovu.. podává se to právě u opakujících se angínách.. Já sama měla už kůru dvakrát (před 9 a 5 lety a letos musím znovu.. ale pak mám jinak pokoj..) Sice jsem měla mandle odstraněné-jako dítě- ,ale stejně čas od času přide angína (na zbytcích lymfatického okruhu,který v krku je)

dál vyšetření na ORL- někdy už jsou ty mandle samotné zdrojem..

a ještě myšlenka- někdy pod obrazem angíny je i infekční mononukleoza.. Ale ta není citlivá na atb(ale může na ni nasednout bakteriální infekce a ta už citlivá bude) a věřím, že kdyby dr. měla pochybnosti, že by odebrala krev i na toto...

bledulka
21. říj 2013

do solný jeskyně bych oslabené děti brát nechtěla.-. názory se různí..jako jkeskyně samotná jo, proč ne.. ale spousta maminek jde právě s nastydlými dětmi do jeskyně -takže se to tam koncentruje a nedá se tam vyvětrat..nic..

takže solnou jeskyni kdyžtak mimo sezonu chřipek a viroz 😉

sauna je ok i pro menší děti než 4leté.. my chodíme docela pravidelně..

dítě na spodní příčce a pak samo zchladíme-ale jen chladnou sprchou (teda ted už i ledový bazének... užívají si saunu a mají to rádi)

evaviki
21. říj 2013

penicilin ako prevence se dava, kdyz ma dite zvysene ASLO v krvi, t.j. ma streptokoka, ktory zpusobuje anginy.. Vtedy je potrebne uzivat penicilin (nebo jine penicilinove atb) minimalne mesic.. Mela jsem to nekolikrat za zivot, jednou jsem dokonce penicilin uzivala cca 3/4 roka.. Zrovna toto nie je o otuzovani, ale opravdu o cilenem zlikvidovani bacila.. Jemu staci, ze ma nabeh a v okoli bacilonosice a nic s tim neudelas, mimo teda prevent.lecby atb..

lucieandrlova
21. říj 2013

@petrush100 tak ať se to zlepší!
Jinak těmi psychickými problémy jsem myslela i drobnosti (např. Já jsem v dětství byla smutná i z toho, že skončil tábor nebo dovolená, nervozita, zda dostanu vysněný dárek nebo později strach, zda udělám zkoušku, trápení s první láskou...) když je oslabená imunita, tak potom stačí maličkost.
A určitě to je o imunitě. Poprvé ve svém životě jsem 15 měsíců angínu neměla a to v době, kdy jsem kojila (tvorbou mateřského mléka se vytváří ochranné látky i pro matku 🙂 )

anushka111
21. říj 2013

Ty jo zírám že až teďvás poslaly na ORL. Já na "Anginy" jako dítě dost trpěla-několkrát do roka. Teprve v dospělosti mi zjistily, že mám "překrvený" krk i normálně, takže vypadá non stop zarudlý, a doktorka mi začala dělat výtěry - při extrémně zarudlém krku, který už u jiných znamený začínající silnou angínu, já neměla v krku žádného bacila. Dokonce je to u mě tak divné, že i když mám v krku čepy - nemám angínu (dle výtěru z krku a rozboru krve), doktroka mi to vysvětlovala, že je to nějaký druh chřipky - virózy, ale tak málo obvyklý, že obvoďáka ani nenapadně, že to angína není. Jinak ze samotné alergie může být krk velice zarudlý (jsem alegička). Ve vašem případě doporučuji vyhledat nějakého extrémně dobrého ORL lékaře, i kdybyste si měly alespoň tu jednu konzultaci zaplatit, pak určitě to alergo a v případě vyndání krční mandle - doporučuji pouze "oříznutí" problémového místa, dělá se to však jen lejzrem a něčím podobným, a myslím že to pojišťovna nehradí.Pokud by vám krční mandly sebraly celou můžete mít klid, stejně tak, jako se pak můžou dostavovat neustálé laryngitýdy, případně vám to může spadnout až na průdušky. Odstranění celé krční mandle je totiž slušný otřes pro imunitu, některé dítě to "dá" vpohodě, jiné je pak do dospělosti neustále nemocné. Přeji hodně štěstí 😉

petrush100
autor
21. říj 2013

@evaviki děkuji i Vám za Váš názor, je mi nejblíž. Protože už jsme toho zkusili opravdu hodně - solná jeskyně, delší pobyt u moře, vitamíny, Ribomunil, atd...atd....a přijde mi, že má bacil v sobě, ten čeká až bude tělo malinko zesláblé a "skočí" po něm. Takže opravdu možná ty antibiotika k něčemu jsou,ale už jen ten jejich název je hrozný 😒 🙂 Ale děkuji!

evaviki
21. říj 2013

@petrush100 no ak nezabere penicilin na delsi dobu,tak pak jedine vyndat krcni mandle.. drzim palecky, at to zabere..

homeopathy
21. říj 2013

Ahoj Petrush, na Tvoji otázku moji odpověť - ano, mám zkušenost s častými angínami u dítěte ve spojitosti s homeopatickou léčbou, která projevy angíny nepotlačuje, nýbrž odstraňuje příčiny jejich opakování se a to velmi úspěšně 🙂

monasek84
21. říj 2013

Ahoj, necetla jsem vse, ale bracha kdyz byl malej mel taky porad anginy a prestalo to, az mu vytrhli mandle.

luthien.k
21. říj 2013

@petrush100 a posilujete nějak cíleně imunitu?

petrush100
autor
21. říj 2013

@homeopathy Děkuji, určitě se na to podívám!!🙂

petrush100
autor
21. říj 2013

@luthien.k Dobrý den, ano, už jsme toho zkusili opravdu hodně. Naposledy půl roční kůru Ribomunilu - posiluje imunitní systém. Ale to co ostatním dětem zabírá, pro nás je ztráta času a i vlastně peněz..

petrush100
autor
21. říj 2013

@anushka111 Děkuji mockrát i za Váš názor!🙂

luthien.k
21. říj 2013

@petrush100 tak bakteriální lyzáty jsem zrovna nemyslela. Myslela jsem osvědčenou kombinaci pro nakopnutí imunity - vit. C, vit. D, dostatek kvalitních omega 3, žádné sladké, minumum bílé mouky, mléčného cukru atd....? K tomu přírodní stimulanty typu beta-glukany, echinacea a hlavně velké dávky probiotik pro podporu střevní slizniční imunity, která antibiotickými terapiemi silně trpí...

picasso
21. říj 2013

@petrush100 A co vytržení mandlí? Já na to jako malá dost trpěla a pomohlo vytržení mandlí.

lennus
23. říj 2013

@petrush100 Určitě je, my chceme zkoušet naše mládě od roku. Sama chodím do sauny od 5 let a nikdy jsem moc nemarodila a mám vyzkoušeno, že pokud chodíme pravidelně, nejsme nemocní, až tedy na nějaká drobná nachlazení. Ty malé děti se zvykají postupně, nejprve jsou jen na zemi na ručníku u dveří, kde je teplota minimální. Prostě nejprve třeba jen zvykat po minutkách. Seveřané saunují děti už poté, co se prckům uzdraví pupík po porodu. Já sama chodívala před těhotenstvím v zimě do jedné sauny, kde byla spousta malých dětí už od roku a mluvila jsem i s jednou maminkou, která potvrzovala, že malá tak nemarodí a pak začali chodit i s druhou holčičkou. Pediatři mají samozřejmě různé názory, někdo to doporučuje až od 3 let, ale chce to vyzkoušet.
Tady odkaz na literaturu: http://www.martinus.cz/?uItem=33142
Maminka z M. koníka - keckemet od mala saunovala svoje kluky, i sama chodila v těhotenství do sauny, od druhého trimestru se to může, ale samozřejmě na mnohem kratší dobu.