Nemáte někdo zkušenosti s cystou v hlavičce?

maxkatka
25. led 2008

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s cystou v hlavičce?

Byla jsem ve 21tt na kardiografii miminka a našli mu v levém chorioideálním plexu cystu 5 mm. Prý se nemám stresovat, že je to akorát potřeba hlídat a za 3 týdny opakovaná kontrola na ultrazvuku. Prý to mívá až 40% plodů a je dost pravděpodobné, že na další kontrole už tam ta cysta nebude.

Máte s tím někdo další zkušenost?

Díky za reakce.

kacamar
25. led 2008

Ahoj maxkatko, tak to chce klid. Vím o čem mluvím. Nám našli cca v 16tt 2 tyto cystičky (12 a 16mm). Hrozně jsme kvůli tomu lítali a jaký to byly nervy. Dokonce jsem byla na amniocenteze a vše dopadlo OK. Malá je zdravá. Na genetice Dr. říkala, že někdo to má celý život a vůbec o tom nevi. A jen v mém okolí jsem objevila další 2 případy (taky holčičky), co to měly a jsou úplně zdravé. Není to žádná vývojová ani dědičná vada.
V 20tt už byly ty naše cystičky poloviční a v 28tt už se ztratily úplně. Kdybych o tom věděla co teď, tak ani na amnio možná nepůjdu. Ale když jsem to zjistila, tak jsem byla pěkně v pr....
Tak se nenervuj, uvidíš, že se to mimču vstřebá 😉 Držím palce.

mkg
26. led 2008

maxkatka - môj malý to mal tiež, 6mm. Tiež som bola na amnio, všetko ok. Do 30tt zmizmla. 😀

lucia31
26. led 2008

ahoj maxkatko, nemusis sa nicoho obavat, je to pomerne casty nalez,aj mne to pri prvom tehu zistili a mam maleho zdraveho ako buk 🙂
kuk:
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
prajem vsetko dobre

maxkatka
autor
27. led 2008

Ahoj a díky za reakce. O aminu zatím nepadlo ani slovo... to asi eventuálně nastane, pokud by asi ta cysta nezmizela...

Jsem moc ráda, že jste mi vrátily "život do žil".... To že něco řeknou doktoři, tak to nemusí být pravda.... ale zkušenosti vás mě moc potěšily, že je tomu opravdu tak, jak mi to doktorka vysvětlila.

Ještě jednou díky...

Katka

anka.
28. led 2008

Ahoj, kamarádka mi zrovna nedávno říkala, že se jí to stalo. Našli jim to ve 20tt na velkém ultrazvuku a pak se cystičky samy vstřebaly - dneska má už skoro dvouletou zdravou holčičku bez jakýchkoli problémů...

maxkatka
autor
15. únor 2008

Tak dneska jsme byly na kontrole s tou cystou... Mám z toho smíšené pocity... Cysta tam stále je, ale ve stejné velikosti.... Doktorka zhodnotila, že kdybych tam byla dnes poprvé, tak že by ji nenašla, protože by už to v tak velké hlavičce neviděla, ale že ví kde byla, tak ji našla... Taky prý už není potřeba to sledovat... Tak doufám a věřím...

Katka

junovka
15. únor 2008

kamoskinemu synovi nasli, ked mala asi 2 mesiace 2 cysty v hlavicke.Vraj to ma kazde babo, ked sa narodi.A terz ma pomaly 9 mesiacov a nema uz ani jednu 😉

ajkabezka
15. únor 2008

moje sestřenka- 5 roků- má taky cystu-4mm a už po čtvrté je nachystaná na operaci- jakosi není možné udržet jí 3 týdny bez bacila, neurochirurg říkal, že musí ven, bo je na míše a jak by se hnula-povyrostla- snížila by průtok mozkomíšního moku a to by bylo velké riziko se skoro jistým následkem- nepřežila by...zjistili jí to až po kolapsových stavech- zvracení, třes, vyvrácená očka, studený pot atd...takže neurochirurg ihned doporučil operaci..na konci února jde na zaměřovací magnetickou rezonanci a pak hned na začátku března na operaci- snad už se to tentokrát uskuteční...je strašně statečná a "magnetku" zvládá bez celkové narkozy- vydží ležet hodinu bez hnutí...je to naše sluníčko a doufám, že všechno bude OK ☹ 😅 😵

junovka
15. únor 2008

ajkabezka, drzime palceky tvojej sesternicke ☹ 😉 😉 🙂

mkg
16. únor 2008

to sa asi jedná o inú cystu, lebo píšeš, že na mieche. Ja som napr. písala o cyste choriodálneho plexu

ajkabezka
16. únor 2008

junovka: děkuji za podporu
mkg:netuším, co a kde ten plex je, jen mně zaujala téma..asi to bude něco jiného

maxkatka
autor
16. únor 2008

No tak my ji máme v levém chorioideálním plexu, což je vlastně nahoře v hlavičce (nejsem si jistá, ale není to myšleno ten latinský název levá mozková hemisféra?)... mícha je níž v zátylku... tam to asi vadí víc... a když to tlačí na míchu, tak to musí být život ohrožující....

Ajkabezka, držím vše co se dá, aby to malé vyšlo a mohla být v pořádku.

U nás doufám, že se prostě vztřebá...

maxkatka
autor
16. únor 2008

Tak jsem našla toto:
Mozkové komory (chorioideální plexy) tvořící mozkomíšní (cerebrospinální) mok.

mkg
16. únor 2008

ajkabezka : samozrejme, tiež dúfam, že to bude ok. prečo nemôžu byť všetky detičky zdravé ☹

ajkabezka
16. únor 2008

děkuju za podporu...taky si říkám, že dneska už můžeme být šťastné, když se nám narodí zdravé dětičky..je to skoro jako zázrak 😅 😵

kacamar
16. únor 2008

ajka: taky držím palečky, ať je sestřenka v pořádku. Určitě to dobře dopadne, když je tak statečná 😉

kacamar
16. únor 2008

maxkatka, hlavne ze se ty cysticky nezvetsuji. Casem se to urcite vstreba. Nekterym mimi se to vstreba jeste v brichu, jine se s tim narodi a vstreba se to postupne a nekdo to ma v hlave cely zivot a ani o tom nevi. Ale to uz jsem sem psala. V kazdem pripade to neni zadna vada, jedna se v podstate o shluk cev v mozkove komore, ale nesmi to byt asi moc velke, aby to nezabiralo misto pro mozkomisni mok. Tak jsem to pochopila po nastudovani vseho mozneho na netu 🙂 🙂

kikina
19. únor 2008

maxkatka, nemusis sa nicoho obavat. Cysta sa bud strati, alebo ostane,ale nieje to problem. 😎 Ja mam 26 rokov acystu mam od malicka, chodim akurat kazdy rok na kontrolu. Ale ani ju nevnimam... 🙂

marketa137
7. říj 2009

Ahoj, zkusim se zeptat ještě tady. třeba někdo má podobnou zkušnost. V 17tt jsem byla na genetickém UTZ a doktor na UTz objevil 2 cystičky v hlavičce. Prý to nemam řešit a do příští ko by měli zmizet. V 18tt jsem byla v rizikové poradně a prý cysty mají zmizet do 24tt tak teď nevim do kdy. Jen oba doktoři že to bývá u dost miminek a pak že to zmizí. jinak na UTz žádný jiný problém nenašli a 1 screening a trippl test dopad na 1* 😉 . Tak mě zajímá jestli třeba někdo měl zkušenost že pak nastal problém 😒 . za týden jdu na UTZ ve 20tt tak jsem zvědavá jestli tam pořád jsou nebo jsou třeba menší 😉 . trošku se bojim ale zase kdyby to byl problém tak by mě třeba hnali na odběr plodovky ne?

denisocka
13. bře 2010

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš aj my sme včera došli s diagnozou

- plexus choriodeus v pravo prítomná cystická štruktura vel. 4,8x6,9mm - rozdelena viacerými septami a vlavo príomna cysta o vel.4,6x2,7mm .

kontrola v 30tt , Tripple testy sme mali ok .... dokyna ma ubezpečila,že je to bežne, že sa to zvykne vstrebať , že mam čakať a negooglit ! že mala jeden extrem v 24tt cystu 1cm a v 30tt už mala len 1mm,tak neviem,ani tie naše niesu male

denisocka
13. bře 2010

je tak sorry,tak sme zas na medzinárodnom koníku , ja to hodila aj na tu SK temu