Nemoc ruce, nohy, ústa. Máte zkušenosti?

luzca11
7. črc 2016

Maminky byla nám dnes zjištěna tato nemoc. Dcerka má všude naboptnane puchýře . Nějaké rady? Byla už jsem v lékárně i zdravé výživě.

hz
8. črc 2016

@mala_vavrova je to divne... zvlaste kdyz to muze chytnou i dospely, mozna imunita dela i sve, ale v semenisti, jakym je skolka se chytne cokoli, na imunitu nehlede...

urtica
8. črc 2016

@hz Tak, mor to není, není to smrtelná choroba, ale co jsem pochopila a vyčetla, je to nemoc, která byla už dlouho na ústupu a teď se vrací ve velkém. Včera jsem to konzultovala se švagrovou (8 a 5) a ani jedno z nich nic takového nemělo...ona sama o tom moc nevěděla, jen že se to nedávno objevilo a teď se to hodně šíří. Je to hodně bolestivé a je opravdu strašné koukat na svoje dítko a nemoct mu pomoc ani tim blblym nurofenem (a to analgetika normálně moc nedáváme).

Jinak, my volali na pohotovost ještě do místní nemocnice - malá přestala během večera pít a dr nás přesvědčoval,ať to zkoušíme ještě lžičkou , stříkačkou a máme přijet až kdyby přestala čůrat a byla malátná 😨 ?? (má 16m)...dali jsme si čas do rána. Naštěstí se to zlomilo..prospala v kuse 6 hodin, náladu má dobrou, ráno už vyzunkla lahvičku sunaru....

luzca11
autor
8. črc 2016

@urtica Takhle jsme to měli u rotavirusu dr. Ze to je střevní chripka, dělala že mě histerku, pak už mi to nedalo a jeli o půlnoci na pohotovost malá dehydratovaná, nevnimala, hlavička Nj padala horečky měla no hrozne

soyevita
8. črc 2016

@urtica Tak ještě že tak,už to vypadá ,že by se to mohlo u vás začít obracet k lepšímu.Já o té nemoci vím několik let,ale v našem okolí to měla jen moje dcera a dcera známé.U obouch se doktoři podivovali,spíš to "běžná " nemoc u malých dětí.
Jinak to teda čučím,co vám dr.z pohotovosti řekl do telefonu....
Já takhle jela večer na pohotovost s průjmem a zvracením,poslali nás domů,ráno v 7h už jsem zase byla u naší dr.a okamžitá hospitalizace a na kapačky za 5min dvanáct ,malé bylo jako té Tvojí.
Shodou okolností přišla na vizitku paní doktorka,která mi na pohotovosti řekla,že je malá ok ,a že to rozhodně na hospitalizaci není.Strašně se mi omlouvala,že neodhadla situaci.
A kdyby se něco stalo,tak co by mi to bylo platné.....

urtica
8. črc 2016

@soyevita Jj, nás to taky zarazilo, kor u takovýho prcka...no, za včerejšek toho celkově naštěstí vypila dost, tak jsme byli rozhodnutí - pokud by se nerozpila přes noc a během rána - vyrazit, i kdyby malátná nebyla a plínu měla počůranou skrznaskrz...
@luzca11 Jj, jako čekat až bude dítě malátný - u takhle malých dětí, to mi úplně hlava nebere. A ještě s průjmem a zvracením, to už vůbec nechápu - s rotavirama skončí na kapačkách kolikrát i dospělej člověk... 😒
Jak jste na tom vy?

luzca11
autor
8. črc 2016

No malá byla tak dehydratovaná, že ji žilky praskaly, měly ruce rozpichane a kapacku se nakonec podařilo dát až druhý den.. Jinak mala má puchýřky už úplně všude i v puse no hrůza už nechce jíst

urtica
8. črc 2016

@luzca11 Tak držím palečky, ať se to taky brzy zlomí. Dejte vědět.

nat
8. črc 2016

@hz no ve skolce jsme mely hygienu skolka se na ne pripravila takze nic nenasly a v kazde tride je upozorneni ze se ta nemoc vyskytuje.Bohuzel skolka pry zavrit nemuze ze si rodice maji deti nechat doma

luzca11
autor
8. črc 2016

Tak jsem se začla řídit svojim rozumem a ejhle asi ji je lépe 🙂 ocvachtala se v hypermanganu prý je koupání zakázané ale ji to pomohlo, lepší jak pot a moc na nohách a utírat to vlhcenyma ubrouskama.. Mokva ve místa potiram tekutým pudrem, krvavé místa dezinfekci a flíčky fenistilem a zadek na spaní zapudruju po spaní všechno splachnu a nech dýchat a furt dokola 😀

hz
22. črc 2016

ahoj, diskuzi sleduji.. rada bych se zeptala, jak jsou vase deti na om? uz jim je lepe, ustoupilo to?

nat
22. črc 2016

@hz my jsme to mely krarce asi 4 dny a snaf jrn 5 pupinku a 2 afty zadne teploty zadne jine obtize takze super 😉