Nesestouplé varlátko. Jaký je postup?

michelle.k2
14. pro 2007

Máte někdo zkušenost??? Jaký je postup??? Nám zjistila nesestouplé varlátko dětská dr., posílá nás na vyšetření na dětskou chirurgii.... Prý nás čeká buď hormonální léčba nebo operace.... Pokud máte někdo nebo jste měli s tímto stejný problém, předejte prosím zkušenosti....

asim87
5. únor 2013

dobrý den,
chci se holky zeptat,byli jsme v Krči,sestouplo nám varlátko,ale leze zase zpátky...půjdem na sono varlátek a ledvin,chci se zeptat,zda je standartní postup a co se děje pak dále... :(

andrea0704
18. bře 2019

Ahoj holky otevírám dizkusi .... Prosím čeká nás operace nesestoupleho varlatka .... Jak to probíhá děkuji předem za odpověď

karolka569
20. lis 2019

Ahoj. Pokouším se znovu oživit diskuzi. Byli jsme s naším skoro dvouletým na dětské chirurgii s varlátky. Při koupeli je má dole, občas se mi zdá, že i jinak je zahlédnu. Většinou jsou mimo nebo jen vidím, jak mu zajedou kamsi nahoru. Pan Dr. je vyhmátnul a stáhnul odkudsi výš, ale jakmile pustil, hned se vrátily. Ve zprávě máme napsáno nesestouplá varlata (vždycky jsem myslela, že nesestouplá nelze takhle stáhnout). Konstatoval, že to je na operaci obou, že není na co čekat. Jen se máme rozhodnout, zda každé zvlášť či najednou (řeší se prý hlavně kvůli délce narkózy, čím kratší, tím prý pro prcka lepší, ale absolvovat to dvakrát?). Prosím máte někdo zkušenost? V tom fofru a stresu jsem se samozřejmě zapomněla se na milion věcí zeptat, upozornit a jsem z toho trochu mimo. Díky.

karolka569
20. lis 2019

Vážně nikdo?

jana2381
20. lis 2019

Byla jsem se synen v jeho 3 mesicich. Jen se nam k tomu pridruzila hydrokela a pri operaci zjistili, ze se mu tam dostavalo i strivko. S druhym nesestouplym a malou hydrokelou jsme byli v 6 mesicich. Operovali kazde zvlast, asi i kvuli narocnosti toho prvniho. U te prvni operace jsme v nedeli nastoupili, v pondeli operovali a ve ctvrtek jdme sli domu. Ale sli bychom driv, kdyby to nemel i s pridruzenou triselnou kylou. Vsechno bylo v pohode, jen byl vycerpavajici krik po probuzeni z narkozy, ale nektere deti pry tak reaguji. Za pul hodinky se uklidnil a vse uplne v pohode. Byl aktivni par hodin po operaci az jsem se bala, ale vse ok. Kdyztak se ptej co te konktretne zajima.

paturik
29. črc 2023

@evik32 dobry den nás čeká operace jdeme v 10 letech .. takovou dobu s ním chodím na endokrinologii a doktor nás posílá až teď mám vztek... Bojím se aby nemel problém a plodností... Jak je to u vás? Co syn vše v pořádku? Děkuji