Nesestouplé varlátko. Jaký je postup?

michelle.k2
14. pro 2007

Máte někdo zkušenost??? Jaký je postup??? Nám zjistila nesestouplé varlátko dětská dr., posílá nás na vyšetření na dětskou chirurgii.... Prý nás čeká buď hormonální léčba nebo operace.... Pokud máte někdo nebo jste měli s tímto stejný problém, předejte prosím zkušenosti....

brnanda
20. led 2012

@staninka77 určitě bude,ale já jen se ptám,že mi toto bylo řečeno obvoďačkou apod.a pak to sem už tady psala,že jsem četla,že na toto chodí i v deseti letech!tak jsem napřed nechtěla,aby šel...ale už to máme za sebou ..hele,ale jesli můžu bejt maličko vlezlá,zkus se optat,jestli tam můžeš bejt ,až ho dovezou ze sálu.
Ty děti oni pláčou, asi ne z bolestí,ale potřebují utišit a ty sestry blbky jim akorát přiváou ruku k postýlce-k posteli a nestarají se.

Dneska jsme byli na vytáhnutí stehů...uf sem si pak poplakala v autě.
Neboť nejen,že malej nechtěl jít ani do ordinace,ale oni mu museli peánem ten druhý konec té nitě najít,takže mu tam chudáčkovi rejpal ,našel,přestřihl,vytáhl a vtu chvíli Tomík přestal plakat.
Očividně se mu hodně ulevilo,když mu to vytáhli.
Potřeli to tou zelenou vodou a utíkali sme pryč 🙂

staninka77
20. led 2012

Ještě jsem chtěla jak dlouho tam bude me dr.říkal že 4.dny.
Díky.

staninka77
20. led 2012

@brnanda-A dělaly to na jakém oddělení v děcké nemocnici.
Díky.určitě to tak udělám jak se zbudí budu uněj to se domluvím na to nenechám ho plakat setry jsou šílené jak jen mužou přivázet už v tomlhe věku dítko to taky nechápu.Že nemají to srdce aby se o ně nějakým zpusobem utišit 😒 .
Od 30.1.Bude ležet na neurologii a tak to vezmou asi za týden ho jen převezou na to odělení kde bude mít tu operaci a já se sněma domluvím co a jak.
Co jsi mu dala za věci sebou dík.

editah222
20. led 2012

@kristipa já si vezmu to krabičkové mlíčko s kaší a když tak mu dám to. Mám i malou rychlovarnou konvici tak mi ji tam třeba nechají použít. Ale uvidím jak to tam bude. Díky moc za rady.

kristipa
20. led 2012

@editah222 jo vlastně kaši (krupicová nebo rýžová) ti taky jsou schopní zajistit akorát je taková řídká (taky ji mají v lahvi-já mu to vždycky předělala do misky, byl zvyklý jíst to lžičkou), konvice je super, doporučuji jim ji moc neukazovat🙂) jinak je tam lednička pro maminky a vezmi si toaletní papír! úroveň sprch a WC pro maminy je teda dost příšerná. kdy jdete na zákrok?

editah222
20. led 2012

@kristipa toaletní papír není snad v žádné nemocnici, šetřit se musí 😉 🙂
Náš malej má rád kaši z flašky i lžičkou, je mu to jedno.
Bylo mi řečeno, že sociální zařízení je na pokoji a že je to tam hezké. No, je to jedno, těch pár dní tam snad nějak přežiju. Jdeme 28.3.

kristipa
21. led 2012

@editah222 aha, tak je možné že už to tam prošlo rekonstrukcí, přece jenom je to už nějakej čas co jsme tam byli my. tak držím palce ať je všechno v pořádku a pak dej vědět jak to dopadlo!

n20
22. led 2012

@ferinka
@kristipa
@brnanda
@staninka77
@helulicek Ahoj holky, už jsme doma, popíšu vám náš pobyt a operaci. Ve čtvrtek jsme dojely do dětské nemocnice v Brně, šli jsme na příjem, kde malého prohlídnul pan doktor, zeptaly se mě, zda chci být hospitalizovaná s Františkem a následně nás poslaly na oddělení chirurgie č. 8. Došly jsme tam, sestřička s námi vyplnila papíry, optala se mě zda pije mlíčko, na to jsem ji řekla ano, že mám sebou svoje, říkala, že to je zakázané, ale že si ho máme dělat sami, ale pssst 🙂 Dostaly jsme pokoj č. 11 který je přímo u herny pro děti, hned u dveří je lednička s mikrovlnkou, pokoj čistý, postel, pro malého postýlka, televize, skříň, lino na zemi a teploučko, malej si šel hned hrát, pokecala jsem s maminkami a byla zvědavá co bude dál. Ve 12.00 byl pro děti oběd, odpoledne přišel pan primář a řekl mi, že jde maličkej na operaci jako první na řadu, kolem osmé ráno, ptala jsem se ho, kdy mu můžu dát naposledy mlíčko, tak říkal, že se nesmí 6 hodin před operací nic jíst ani pít, tak že mu klidně můžu ještě kolem 2. hodiny ráno mlíko dát 🙂 večer jsme měli nařízeno se okoupat, ostříhat nehtíky. Ráno jsme se vzbudily, malej byl celkem v pohodě, kolem osmé dostal sirupek (oblbovák) trošku ho vyplivnul a pak před půl devátou jsme vyrazili na sál, trošku se mi chtělo plakat, tak jsem se prošla do kantýny, kde jsem si koupila bagetu, páč jsem nesnídala a usoudila jsem, že budu lepší máma najezená a pak jsem jen čekala, malého vyvezli před desátou hodinou, dojeli jsme na oddělení, kde jsem šla na pokoj a sestra mi ho měla dovést, najednou šílenej pláč a křik, tak jsem utíkala na chodbu a malej se jim vzbudil jak mu oblíkali pyžamko a měl v ručičce kanylu, tak vyváděl, hned na pokoji jsem si ho vzala do náruče a už jsme tak zůstali, spinkali jsme do 12.40 hod. pak koukali na telku, dostal čajíček, mlíčko, piškot a veku, odpoledne kolem 16.00 ještě usnul a spinkal do 18.00 a pak šel spát kolem 21.00 trošku byl sem tam plačtivej jak ho rána zabolela, ale celkem pohodička. Ještě ten večer se rozchodil a cupkal po chodbě a za sestřičkami. Druhý den už bylo skoro prázdné oddělení a tak jsme si hráli a bylo to fajn, dojela nám návštěva a dnes nás pustili, doktor došel už po půl sedmé ráno, že můžeme jít, tak pro nás muž dojel a jeli jsme 🙂
Byla jsem tam moc spokojená, všichni příjemní, to že se tam nějak neuklízí sprcha nebo WC sem neřešila, protože u nás ve špitálu se zase moc dbá na čistotu, ale to je všechno, byla jsem opravdu spokojená s přístupem celého personálu, všichni byli miloučcí a na Fanouška zlatí, na cokoliv sem se zeptala mi poradili a dokonce tam mají pro pacienty toaletní papír. Měla jsem sebou vše naše, lahvičky i mlíčko, v ničem nebyl problém, ono sestry jsou rády, když se máma postará to je jasné.

editah222
22. led 2012

@n20 ty jsi to popsala tak krásně, že se už ani tak moc nebojim. Děkuju.

n20
22. led 2012

@editah222 neboj se, já byla tak vystresovaná,že jsem se ve čtvrtek vzbudila a mám na rtu 2 opary ☹ a to na to netrpím,není se čeho bát, je to vše v pořádku opravdu, já jsem hrozněj strašpytel a napsala jsem to tak jak to bylo a ještě jsem dnes u našich poznamenala,že to tam bylo moc fajn 🙂

n20
22. led 2012

@editah222 je to normální,že tam jde člověk se strachem,ale prostě jak tam byli všichni tak hodní, najednou to ze mě spadlo a už sem si řekla,že to bude ok.

brnanda
22. led 2012

@editah222
@n20 holky,al taky sem psala, že aby to nevypadlao,že sou všude všici doktoři blbý,že se na oddělení chovali fajn,až na tu zkušenost prostě na té jipce apod..

ale jsem ráda, že jste už doma! 🙂

kristipa
23. led 2012

@n20 tak to vám to krásně dopadlo! škoda, že jsme nebyli taky v Brně, v Olomouci to bylo poněkud víc stresující🙂)

brnanda
23. led 2012

@kristipa vidíš @n20 měla super doktory a mě krom pana primáře na jipce niko nic neřekl 😒
asi to je vážně od toho,jak se kdo vyspí...

n20
23. led 2012

@brnanda tak to víš, že jo, vy jste taky byly s prďolkou v upe jiné situaci ☹

brnanda
24. led 2012

@n20 no taky jsem zastánce toho,držet hubajznu,páč nikdy nevím,kdy toho dotyčnýho budu potřebovat ..třebas ty sestřičky,které byli zakaboněné , doktor, o kterým sem nevěděla,ani jak se jmenuje, nedej bože,že to byl primář 😒 apod. no hlavně,že to je už za námi!!!
no nic,akorát jsem dojela z práce, tak jdu naházet co potřebuji do pc a snad půjdu vklidu spinkat dneska ,-)
pěkný večer

brnanda
31. led 2012

@n20 a co stehy?

n20
1. únor 2012

@brnanda Stehy malému vyndala moje teta co je pediatr minulý pátek a v pohodě, měl jen jeden 🙂

pucik
15. únor 2012

Ahojky, tak mi k nesetouplému varlátku máme ještě tříselnou kýlu. Byli jsme od malička pozorováni na urologii, pořád bylo vše vpořádku, pak se mu začala dělat boule v třísle a čím dál větší, šli jsme raději k pediatričce a ta nás hned poslala na chirurgii, Míšovi je 21 měsíců. No tak nás hned objednali na operaci.No jsem docela naštvaná, protože 1. termín by byl až 18.10. a to tam nemůžu být s ním, jen než večr usne pak domů a ráno zase, dkybych chtěla s ním , tak první volný termín by byl 20.2.2013. Vzhledem k tomu, že by e mu to varlátko mohlo nějak otočit nebo co a nebo se mu uskřinout kýla, je to fakt hrozná doba, aby se člověk bál takovou dobu, aby něco, když zabrečí jsme hned v pohotovosti. No nenadělám nic, jedině zkusit jinou nemocnici, držím všem palečky 😉 🙂

brnanda
16. únor 2012

@pucik odkud jste?,že tak dlouho máte čekací dobu??

pucik
17. únor 2012

@brnanda jsme z Horní Břízy,což je kousíček od Plzně, pěkně mě to štve, ale pediatrička nám poradila ještě nemocnici v Hořovicích, tam jezdí dětští chirrgové z Prahy z Motola na tyhle operace, tak příští pátek jdeme tam a snad bude nějaký bližší termín: Míšovi se dělá v třísle boule jako hrom. Je hrozně živej, pořád jen běhá a skáče, takže mám strach, aby se mu to nějak neuskřinulo nebo tak něco a určitě bych tam chtěla být sním, přeci jen je malej a má zrovna to maminkovské období,tak snad budeme dřív hotovi a bude vše fajn 🙂 😉

editah222
17. únor 2012

@pucik ty jo, taková dlouhá čekačka? Já myslela, že naše 3 měsice už jsou dlouho 😅

pucik
19. únor 2012

@editah222 jo jo už je to tak, stojí to zaprd, tohle zdravotnictví, aspoň ty malý by mohli trochu podpořit, doufám v ty Hořovice, tak držte palce ať nám to tam vyjde dřív 🙂 😉

brnanda
21. únor 2012

@pucik tak pak písni,jak ste dopadli ,-)

jo děvčata ,dneska stojí vše za prd 😉 pokud fakt nemáte někde známí apod, tak za´tukat,aby se nám už nikdy nic nestalo!

pucik
25. únor 2012

@brnanda, ahojky, tak jsme byli v těch Hořovicích,vzali jsme i staršího syna, má trochu vylezlý pupík, tak ten dobrý a Míšu objednali na 9.6, což je docela dobrý oproti tomu říjnu, a kdyby se uvolnilo, tak jsme řekli, ať nám klidně brnknou a je tam, že nastoupíme v sobotu a buď večer domů nebo druhý den.Mám z toho docela strach jít hned domů, Míša je fakt divoch, nejraději bych tam pro jistotu zůstala do druhého dne,ale to se snad dá domluvit se sestřičkama, máme to tam přes 60 km a kdyby něco, museli bysme do fakultky v Plzni a nevím, jak by se tam tvářili, no jo nechali se operovat jinde a teď lezou ke křížku, tak uvidíme, snad to bude vpoho. Jinak přístup lékaře úplně super, vše mi vysvětlil, na děti byl moc milej,tak jsem ráda, že jsme jeli tam, tak hezk víkend a pozdravujte své ratolestli 🙂 😉

brnanda
25. únor 2012

@pucik teda to je mazec!čekat takto dlouho a dokonce i mě někdo povídal,že šly ještě vten den domů,jen mi připadá,že v Brně se leží zbytečně,páč malej opravdu od těch pěti odpoledne po operaci chodil po chodbě sem tam jako kdyby mu nic nebylo!!!a pokud by neměl malej nějaký prolbém s anestezií,tak bych šla dom.

pucik
26. únor 2012

@brnanda díky za radu i za podporu, mrkla jse , co se stalo vám a je to hrůza, některý sestřičky by měly jít raději někam do skladu, kde nepotkají lidi. Ještě , že jdu s tím mladším, starší byl na mandlích a po operaci 24 hodin proležel a prozvracel je to totální zvraceč, a po anestezii byl hrozně divokej, pral se a byl sprostej, při tom normálně je hodnej, slušnej klidnej, vůbec jsem ho nepoznávala, musel jsem k němu na lůžko na pooperáku, držet ho a museli mi dát postranice, aby mě neshodil a to jsou mu 4 roky. Tak snad to tentokrát nebude takový drama, hlavně, že bude klid a i vy že jste zdraví po tom všem i když se to zdá jako banalita oproti některým strašným případům, přeci jen je to moje dítě a dotkne se nás maminek každá blbá rýmička,tak hodně zdravíčka a kdyžtak pak písnu jak jsme to zvládli 🙂 😉

brnanda
17. bře 2012

@pucik ahoj,omlouvám se,že píši až dneska... jo to by měli jít sestřičky některé do skladu ,si to napsala dobře..oni to jsou občas i doktoři ,-) já chápu,že občas nemá náladu každej člověk,ale...

natalie77
22. zář 2012

@pucik zdravím, v říjnu nás čeká operace syna v Hořovicích. Tak bych se ráda zeptala, jak to probíhalo, jak dlouho jste tam byli a jak jste byla spokojená.
Moc děkuji za každou informaci.

pucik
24. zář 2012

@natalie77 zdravím, bohužel ti neporadím, protože jsme museli operaci odvolat a jdeme také v říjnu, jsme objednání na 20.10, na kdy vy?Míša měl všechna vyšetřenív sobotu jsme měli nastoupit a v pátek se prodbudil s takovou rýmu, že jsem z toho byla úplně zoufalá, tak jsme to prohodili a nejdřív šel na nosní mandli a teď náš čekají v tom říjnu Hořovice,ale jediný co vím, že chci být u něj až se vzbudí a ať si to udělají jak chtějí, protože takový trauma co jsme měli po tý mandli už nechci zažít od té doby neexistuje jít s pát s někým jiným a v noci mě chodí kontrolovat, jestli jsem v posteli - je to děs, jo a jak bysme měli jít hned domů, tak tam chci zůstat aspoň přes noc, zdá se mi dost malej 2 roky a 2 měsíce, abysme šli hned domů, tak pro jistotu a ještě je to ohromnej divoch, tak kdybyste šli dřív než my, tak můžeš písnout svou zkušenost, je mi líto, že jsem nepomohla,ale s obavou čekáma doufám, že se nám to tentokrát povede nastoupit 🙂 😉 ,ale ješt ěinfo komunikace super, volal asi 10 dní předem sám pan doktor, pak nám posílal papíry pro doktorku mailem, to co jsme dostali už u nich při objednání na ambulanci, perfektní komunikace, tak snad to bude dobrý, držíme palečky, a´t vše dobře dopadne 😉