Nesestouplé varlátko. Jaký je postup?

michelle.k2
14. pro 2007

Máte někdo zkušenost??? Jaký je postup??? Nám zjistila nesestouplé varlátko dětská dr., posílá nás na vyšetření na dětskou chirurgii.... Prý nás čeká buď hormonální léčba nebo operace.... Pokud máte někdo nebo jste měli s tímto stejný problém, předejte prosím zkušenosti....

n20
13. led 2012

@brnanda ještě jsem se tě chtěla zeptat jak ho nakonec rozdýchali?? psala si,že mu otekl krk a že se ho nepodařilo zaintubovat?? nebo nakonec ano??

ferinka
13. led 2012

No čtu to už dlouho a tohle mi teda nepřidalo..... ☹
Matýsek od narození taky nemá sestouplé jedno varlátko,zatím chodíme 2 ročně na utz to sledovat,v březnu mu budou 3 roky...
Jako měl ho až nahoře,ale naposledy už pod tříslama a kolikrát pokoupeli ho má až v pytlíku,ale pak zase uteče tak nevím....
Já se té operace bojím o to víc, že má od narození stenozu aorty a toho uspání se šíleně bojím,co mu to s tím srdíčkem udělá 😔

brnanda
13. led 2012

@n20 jj zaintubovali ho, ale říkal primář jipky, že chtěli už mu udělat tu dírku do teho krku a že se to pak prostě podařilo..víc mi ktomu neřekli a normálně sme četrli zprávu z nemocnice, tak tam nenapsali ani,že měl alerg.reakci, že byl na jipce nic!
😠 budu muset říct dokorce, aby mu to napsala do karty ,nebo zjistila, jakou mu dávali narkozu apod,. aby sme to pro příště věděli!!

@ferinka ahoj,víš co mi bylo řečeno? že zalízání a zase,že vyleze varlátko je prej normální.

helulicek
13. led 2012

@brnanda no jsem ráda, že už to máme za sebou 😝 toto jsem si raději ani nepřipouštěla a jsem ráda, že nás to nepotkalo. Je mi tvýho prďolky moc líto, takovej malej a co si musel prožít...Hlavně že je to bojovníček a jeho maminka taky a už je vše v pořádku 😉
To že byla reakce na narkozu, to se bohužel stát může. U tak malých dětí to nikdo neví, ale spíš mě zaráží přístup personálu. Hlavně tedy sester na JIP. Z toho mi nabíhala úplně husí kůže. Fakt nechápu jak takový lidí můžou dělat sestry a ke všemu ještě na dětským oddělení. Bych je fakt poslala do pr.ele.
A že to nenapsali do zprávy je teda neskutečnej bordel 😠 Chtěla jsem napsat ostřejší reakci, ale nechci být sprostá...
Nechápu...je to nemocnice zaměřená výhradně na děti a maj tak nespolehlivej personál a totální bordel...a to jsem už slyšela od více lidí...Když jsem tam kdysi chodila na praxi, tak jsem viděla taky pár nemilých věcí ...raději ani nepsat...
Nás ještě čekají nosní mandle 😝 Chtěla jsem jít do Vyškova (mimochodem na dětským velká spokojenost), ale tam berou až od tří let a to se mi nechce čekat ☹

Holky, všem ostatní držím pěsti!!!!

helulicek
13. led 2012

@brnanda jak jsi psala o těch matkách co nechají děti samotné v nemocnici.... já neměla minulej rok na výběr. Brouček musel být hospitalizovanej na infekčním, jelikož byl v přísné karanténě tak jsem tam s ním nemohla být (bohužel i já a manžel jsme na tom nebyli zdravotně dobře), takže tam byl dvakrát po 14ti dnech hospitalizovanej a sám. Na výběr jsme bohužel neměli. Nesla jsem to dooost těžce, o prořvaných dnech a nocích ani nemluvě, nervy na pochodu. Bohužel se to odrazilo i na mém stavu.....
Možná kdyby to tu psala některá z vás, řekla bych si, já bych si to vybojovala....nebyla ale fakt jiná možnost....
Já bych maminky neodsuzovala, nikdy nevíš proč tam ty děti jsou samotný....Vím je to případ od případu, někdy tam být můžou a nechtějí a zas naopak...ale nikdy nevíš ten důvod....

brnanda
13. led 2012

@helulicek no spíše teď sem myslela, že jako maminky, které tam nechávají dětii samotné skrz tu operaci a po operaci víš ,-)

hele ,můžu ti říct,že by sm ešly do vyškova,kdyby sme to už neřešili vloni s Brnem 😉 a dokonce tam dávají dětem automaticky tu narkozu takovou tu protialergickou,že po třech hodinách jsou vyspaní,čilí a v pohodě.Bylo mi to dneska řečeno 😉

helulicek
15. led 2012

@brnanda Tak to jo, jsem to asi blbě pochopila 😉
No oni ve Vyškově varlátka nedělají ☹ Já teď ale řeším tu nosní mandli, jestli Vyškov nebo Brno. Ve Vyškově až od tří let a to se mi do června nebo možná i dýl (záleží jak dlouho se čeká) nechce čekat...Ale já v tomto na Vyškov nemůžu dopustit, i na porodnici...

n20
15. led 2012

@helulicek no kdybych ti popovídala vlastní zkušenost s Vyškovem,tak by si byla hodně překvapená 😒 a ne mile, já bych tu nerodila a s dítětem už bych sem nikdy nevkročila.!!!

helulicek
15. led 2012

@n20 tak my tam byli několikrát hospitalizovaní, malej má od mala pořád nějaké problémy ☹ a nemůžu říct nic špatného, oproti Brnu....
....rodila jsem tam dvakrát a nemůžu si stěžovat...to já bych mohla vykládat o brněnských nemocnicích a hlavně Bohunicích - tam bych v životě nešla rodit 😝 a už vůbec ne ležet....fakt jsem vyléčena...
Ale to je každýho věc 😉

brnanda
15. led 2012

@helulicek
@n20
víte co, ono se říká,že s evšude najde nějakej "blbeček"
Já zase jelikož jsem nemocná chodila sem do bohunic už i na ko snad od 4měs. jako tam to bylo brutální,ale porod a posléze na pokojích doktoři byli moc hodní, až na jednu sestru,ale ta mě byla vtu chvíli ukradená 😀

Bohužel jsem teď v dětské slyšela,že Vyškov chtějí porodnici zavřít,tak sem se jen zhrozila,že přece nepojedu snad jednou až do Brna 🙄

@helulicek vidíš,to jse nevěděli,že to tam nedělají ,-)
a určo bych šla asi tam,kde sem byla spokojená 🙂

helulicek
15. led 2012

@brnanda víš co ono nejde ani o toho "blbečka" s tím já počítám 😀 , ten je všude 😀 (ve Vyškově v porodce se taky našla jedna príma sestřička 😠) ale celkově o přístup...já když už jsem bývala kdysi v Bohunkách na praxi, tak jsem se nestačila divit....minulej rok a předminulej rok jsem tam byla nucená být dlouho hospitalizovaná a to bych měla teda o čem psát....
Raději ani nechtějte vědět, co je všechno možný 🙄 😝 😠

helulicek
15. led 2012

@brnanda no mě bylo řečený, že toto Vyškov nedělá....dál jsem si to nezjišťovala...

n20
15. led 2012

@helulicek to samé mohu povídat o Vyškovské...

n20
15. led 2012

všude je jiná zkušenost, my tu leželi hodněkrát a naposledy mě naštvali vážně moc

helulicek
15. led 2012

@n20 myslím, že to tu nepatří, takže IP 😉

kristipa
16. led 2012

ahoj holky, fuj, úplně mě zamrazilo jak jsem si četla ten hnusnej zážitek z operace. náš malej byl na tomhle zákroku taky v 11 měsících v Olomouci a taky měl komplikace po narkóze, nějak se mu stáhlo hrdlo (na odbornej název si nevzpomínám) a nešlo mu samostatně dýchat, no naštěstí mu to nahodili🙂) pak jsem se dočetla v lejstrech k anestezii že je to poměrně dost častá komplikace u malých dětí. taky byl na JIPce, taky jsem čekala před dveřma jak osel), nikdo mi nic neřekl, pořád jen čekejte, čekejte...o jídle a pití ani nemluvím, na to jsem vůbec neměla myšlenky, všechny noci v nemocnici jsem probděla-odcházela jsem z tama jak troska, fakt. a taky mu kapačka kapala špatně, měl to napíchlý v hlavě a špatně mu to protíkalo a rovnou pod kůži...hlavu měl jak meloun ale naštěstí jsem to zjistila docela brzo tak mu to hned přepíchli jinam....přeji všem (když už musí na operaci) aby to bylo bez komplikací!

ferinka
16. led 2012

Ty jo holky,docela mě s těmahle zkušenostma děsíte 😕

n20
18. led 2012

@ferinka
@kristipa
@helulicek
@brnanda Noooo a je to tady zítra nástup, tak na nás myslete páááá ☹ chjo

ferinka
18. led 2012

@n20 tak držím moc palce

helulicek
18. led 2012

@n20 myslím na tebe 🙂 určitě bude vše v pohodě a prďolka to krásně zvládne 😉

brnanda
18. led 2012

@kristipa jo takt to měli skoro stejné!!!

@n20 držíme palečky!MY JDEME ZEJTRA na vytáhnutí stehů ☹ to bude řevu ach jo .

editah222
18. led 2012

Ahoj holky, náš malý jde na operaci v březnu ☹ Bojim se už ted a navíc když vás tady čtu, snad to bude v pořádku.

@kristipa byla jsi s ním ve fakultce v Olomouci? Můžeš mi napsat víc? Jaké tam jsou pokoje, jak to tam je s jídlem pro děti, no a hlavně kdy berou tak malé děti na operaci... Děkuju moc.

staninka77
18. led 2012

Tak náš Jirka je mu 7.let a jdem v pulce unora na operaci taky se toho bojím co pak bude následovat.Zda jak přijde domu jestly muže do školy nebo bude doma týden nevím jak to dopadne a bojím se jak malá holka. ☹

kristipa
19. led 2012

@editah222 jo jo ve fakultce. pokoje jsou tam víceméně dvoulůžkové, pár jednolůžkových ale na tyhle kratší pobyty většinou dávají ty dvoulůžkové ale třeba budete mít štěstí na jednolůžák. jak staré máš dítko? na jídle se domluvíš se sestřičkama při nástupu, kojenecká, batolecí strava nebo už pro velký děti, pije ještě mlíko nebo ještě kojíš? mají tam myslím nutrilon a ještě cosi, my pili sunar takže jsem si donesla vlastní. ty v den nástupu nemáš nárok na oběd tak si něco vezmi s sebou. dítko nárok má. na operaci berou ani ne podle věku jako spíš podle náročnosti operace, my tenkrát čekali asi do 11 hodin než na nás přišla řada. ale teď se operuje myslím už přímo v budově dětské kliniky, za nás se ještě jezdilo sanitkou na centrální operační sály takže to bylo náročnější na čas a tak.

editah222
19. led 2012

@kristipa můj malej bude mít v unoru rok. Mliko si vezmu vlastní, malej mi taky pije Sunar, už 3 měsíce nekojim, jsem blbá, měla jsem ho ještě kojit a mohla jsem mít o starost mín. Jídlo si beru, to znám už z nemocnice u nás. No jestli mi ho vezmou až v 11 tak jim tam ukáže co je to hlad, pokusím se ho teda před půlnoci probudit a dát mu mlíko, ale nevím jak budu úspěšná.

kristipa
19. led 2012

@editah222 tak to by mělo být docela v pohodě, horší to bylo s těma většíma dětma co už mluví a dožadují se, malej to vydržel úplně v pohodě, fakt a i ostatní děti jeho věku to měli stejně. taky třeba budete mít štěstí a ten den budou mít lehčí zákroky bez komplikací a půjdete na řadu brzo. sestřičky ti řeknou před operací do kdy můžeš dát sunar (mám pocit že to bylo nějak naposledy o půlnoci) a ve čtyři ráno ještě mohl dostat čaj pak už nic. ten sunar jim dáš jak tam dorazíte do mléčné kuchyně a musíš si nadiktovat kolik toho chceš na den (vozí to vždycky ráno a večer a nacpou to do ledničky a pak ti to na požádání dají-ohřeješ si to v ohřívačkách co tam mají, dřív to dělali v mikrovlnce. vezmi si svoji lahev na sunar, mají skleněný s příšerným nechutným gumových cumlem, ble, já to vždycky přelila do naší.

brnanda
20. led 2012

@staninka77 hele můžu se jen optat,proč to doktorka nechala až do tohodle věku?

Doktoři říkají,že ve varlatech je o 7C méně,než v mužském těle a tím pádem se to varlátko zahřívá a pak nemuí dojít k nastartování spermií atd atd atd ...tak sem si právě i proto říkala,že asi proto to děljí tak brzy...

@editah222 malýmu sem taky brala mlíko sebou a dáš mu najíst o půnoci -sem si natáhla budíka 😀 a pak to krásně vydrží 😉 nášmalej je žrout,furt něco vtý puse mele,a taky to přes tuto stránku vydržel 😉

brnanda
20. led 2012

@kristipa při příjmu sem sestřičce řekla,že jsme na hami3 a ona,že jako my ho budou dávat zté mléčné právě cosi...dostali jsme ho jen jednou.Takže sem měla u sebe svůj a normálně sem si ho dělala sama kdykoliv sem potřebovala..,-)

staninka77
20. led 2012

@brnanda-Já z Jiříkem byla na endokronologii v Blansku a ta my řekala že je to dobré prej jen máme dávat to varlátko dolu při koupání ale nkdy nám to nešlo a chctěla jsem jít dříve ale vždy jsem na to zapoměla měla jsem dost nemocného Šimunka a ten m zase pro změnu ve varlátkách cystu.Snad vše bude v pořádku.

kristipa
20. led 2012

@brnanda já jsem taky předpokládala že si to budu dělat sama ale to néé, to odporuje předpisům, hezky navalit sunar do kuchyně, nahlásit počty kolik toho chci na den/noc a nazdar. i blbý kafe pro mě a Štěpánkův čaj (ten jejich nechtěl pít) jsem si musela chodit zalívat k sestrám z jejich konvice....