Nesestouplé varlátko. Jaký je postup?

michelle.k2
14. pro 2007

Máte někdo zkušenost??? Jaký je postup??? Nám zjistila nesestouplé varlátko dětská dr., posílá nás na vyšetření na dětskou chirurgii.... Prý nás čeká buď hormonální léčba nebo operace.... Pokud máte někdo nebo jste měli s tímto stejný problém, předejte prosím zkušenosti....

natalie77
28. zář 2012

@pucik moc děkuji za odpověď. Jsme jako náhradníci, pokud by někdo onemocněl. Takže buď 20.10., nebo listopad. Pokud bude malý zdravý, tak nastoupíme třeba druhý den. Syn je často nemocný a nejde s ním moc plánovat...no a taky jsme odmítli termín před Vánocemi, takže buď teď nebo pak na jaře...chceme v zimě na hory.Vím, že pak musí být 2 měsíce opatrný, aby si s tím něco neudělal....
Švagrová mi Hořovice právě doporučila, byla tam se synem a vše dobře probíhalo, dokonce jeli ten den domů.
Na to já nespěchám, říkám si, že tam klidně budu přes noc, syn je astmatik, kdyby byly nějaké komplikace, tak je lepší být v nemocnici než doma. Také si myslím, že jet s dítětem po operaci autem cca 70 km není ideální...dospělý člověk toho má plné brýle....i když děti jsou jako koťata.. 😉 hned se ze všeho vylížou 🙂 . Tak budu držet pěsti, třeba se tam koncem října potkáme, moc a moc přeji, ať to máte za sebou a je to všechno v pořádku. Jsou tam moc fajn lékaři, sestřičky, všichni jsou abnormálně milí, moc hezký přístup...tak uvidíme..Hodně štěstí!

pajajana
9. říj 2012

@pucik ahoj, nějak mi uniklo co je s tou Plzní špatně? Máme 13 měsíců a td na kontrole se rozhodne jestli bude operace nebo ne. A pokud bude operace vypadá to na Plzeň.

pucik
10. říj 2012

@pajajana ahojky, špatně není asi nic,ale přístup naprosto hroznej, pomalu ani nepozdraví, dítě sice prohlídnou,ale jediný co mi řekli, bylo že kdyby se mu to uskříplo máme přijet, že by ho to hodně bolelo a řval by. No a termín byl za 3/4 roku a byl by tam sám,protože pr mě by nebylo místo, což u takhle malýho dítěte nepřipadá v úvahu, stihli jsme ještě v létě nosní mandli ve fakultce a byla jsem tam s níma enchali ho 3/4 hodiny řvát na pooperáku, mě tam nepustili a do teď k němu v noci nikdo jinej nesmí, budí se a pořád mě volá a hledá. A se mnou nejdříve za rok a kdyby náhodou byl nemocnej, tak se to prodlouží opět o dobu jako hrom, zkusili jsme ty Hořovice, super přístup, pan doktor vše vysvětlil, milej na syna, příjemnej, sám nám před operací volal a posílal papíry, nástup je přímo v den operace ráno, takže žádný zbytečný strašení v nemocnici den předem, já bych už jinam nešla, sice nás to teprve čeká,ale jen tím přístupem si mě získali od začátku. Takže do fakultky bych nešla ani náhodou, tak neosobní přístup a nezájem kord o malý dítě - nic moc, stačí, že si tam mám jít lehnout já a moc nadšená nejsem, tak držíme palce, ať se vám zadaří a jste vpořádku Lvíčata 🙂 😉

pajajana
10. říj 2012

Ahojky, tak to jsi mě tedy nepotěšila☹, ale moc děkuji že jsi se podělila o zkušenost. No doufám, že nám pan urolog 23.10. (máme kontrolu) sdělí že to vypadá dobře a operace není nutná☹ Varlátko tedy pořád není tam kde má být...ale už hodně sestoupilo...chybí jen kousíček🙂..třeba do
staneme ještě nějakej čas🙂 Uvidíme. Moc díky.

marunka82
11. říj 2012

@zanetka82
taky jdeme a strach mám, protože náš Jiříček je hodně živej.... nevim jak ho udržím v klidu! prý je to na 3-5 dní v nemocnici, každej píše něco jinýho 😒

lojzina
11. říj 2012

@marunka82 ahoj,necetla jsem celou diskuzi,...my byli s nesest.varletem na operaci min.tyden-v pondeli nas pustili-4 noce sme tam byli...co te zajima?.Asi je to dle nemocnice,vim ze v brne udajne pousti 3.den...my byli jinde.

pajajana
11. říj 2012

ahoj, jak je Tvůj klučina starý, v jaké nemocnici jste byli? A jak zvládl malý nejíst před narkozou??? Toho se dost děsím, protože náš je dost žravý🙂 Díky

lojzina
11. říj 2012

@pajajana 5roku.ve3 letech ho tam mel,ale pak zaclo cestovat,sem tam,resili se i jine veci a na 5lete prohl.ho dr nehmatala vubec,jeli sme na urologii,pak utz,varle bloudi a musi se ukotvit co nejdrive,kvuli zachovani spermii...takze za 14 dnu nam dali termin,od pulnoci snesmel jist pit,to problem nebyl,pochopil ze nesmi,ale tusim jeste ve2 rano dostal jen cuc vody,pac je zvykly hodne pit,a fakt si jen cucnul.Rano spal do 7,pak dostal kapacku s hormonama,pac sme meli jeste jinek problem,schovala jsem pred nim slklenicky a vse co pripomina piti,na jidlo si taky nevzpomel...na sal jsem sli az v 10 a i to zvladl,mela sem strach ze tak dliuho nevydrzi.vydrzel.dostal v 9.30.premedikaci a tu musel lehce zapit...zvladnete to,neboj 😉 .Malemu je kolik?

pajajana
12. říj 2012

no nám je teprve 13 měsíců...takže mu asi moc nevysvětlím že nebude bašta🙂 Kojím 2x od půlnoci do rána, tak to bude asi problém☹. Tak pořád mám ještě týden plný nadějí..než nám neurolog oznámí co dál🙂. Díky za info🙂

lojzina
12. říj 2012

@pajajana a je to akutni,ta operace?

pajajana
12. říj 2012

@lojzina To se právě dovíme na kontrole za 14 dní! Nevím u nás to urologové hrotí a chtějí to udělat co nejdřív. A taky jedna holčina psala že se čeká někde i 3/4 roku na termín..tak od toho se to bude taky asi odvíjet☹ No uvidíme za těch 14 dní budeme chytřejší🙂

lojzina
12. říj 2012

@pajajana tak asi cim driv tim lip,no,u nas v tech 5letech uz to byl asi extrem,ale nastesti bylo varle zivotaschopne a zdrave.takze tak.Nekdy s epry stane ze zanikne nekde i v bris.dutine,ale stejne se na sal musi-udelat revizi,vse vycistit,zbytky zanikleho varlatka by mohly udelat peknou neplechu.Tak uvidis co Vam reknou 😉 .My teda meli termin v Brne -asi za 2 mesice,ale nakonec sme si vybrali jinou nem.-v Breclavi,a tam nam dali tremin uz za 14 dnu...Tak se mej a kdyztak pisni jak ste dopadli,budu drzet palce 🙂

pajajana
12. říj 2012

@lojzina jojo určitě se ozvu. Díky moc

natalie77
21. říj 2012

@pucik Zdravím, moc jsem držela pěsti, jak jste dopadli?
My jdeme až 10.11., zítra jdu se synem k lékaři, má rýmu a kašel, tak ať je brzo v pohodě...

Dávala jsi malého do školky? Já si právě říkám, že pokud bude týden doma, tak pak už je jen deset dní do operace a když vidím ty nemocné děti ve školce, tak se bojím, aby se to neodložilo kvůli nemoci...
Děkuji za všechny postřehy, i to, co si vzít sebou...no a taky, jak synek vypadal, když ho dovezli ze sálu... .
Držím pěsti, ať se vše v pohodě hojí.!

pucik
22. říj 2012

@natalie77 ahojky, tak to máme za sebou a každý den je strašně moc znát. Míšovi je 2 a čtvrt roku, tak do školky ještě něchodí,alestaršího syna jsem na týden vyndala ze školky a ani na cvičení radději nešel. měla jsem strach, že nenastoupíme od pondělí měl Míša rýmu, ne nijak obrovskou,ale zase ne maličkou, tak jsem do něj prala vše možný,ale vyhrabala jsem ho z toho. Zázvorový čaj od teekanee, dávala jsem mu tam hodně šťávy, aby to nepoznal, probio medvídky a nějakej imunosirup, úspěšný pokus, docela jsem ráda,že už to máme zase sebou. Přijeli jsme tam na smluvenou hodinu, šli jsme do druhého patra, tam je před dětským oddělením ambulance, tak tam vás přijmou sestra a doktroka, pak vás vezmou na oddělení, byly jsme v místnosti bývalého sálu, tam byla postýlka pro děti podle věku a židle pro rodiče (bylo tam dohromady 6 dětí), dítě se mohlo převlíct a nemuselo, pak jsme si hráli, pak přišel operatér, představil se mrknul na to,pak přišel anesteziolog vše vysvětlil, jak to bude probíhat, pak dostali všichni diazepam proti alergiím na lžičce zapité max. 2 mm čaje, což donese sestra. Potom tak 15 min předem nějaké premedikaci na lžičku, je to hnusný,ale Míša to nevyplivl a ani to nezapíjel, byl po tom totálně k.o. jako když přišel z tahu 🙂.Pak ho odvezli s postelí na sál, můžeš ho doprovodit až před sál, pak jdeš zpátky a čekáš, až ho dovezou přibližně tak 20 min max. půl hodinky, nikdo tam dýl nebyl, pak ho přivezli dali mu kapačku na zavodnění a po 2 hodinách mohl začít pomalu pít, dají čaj i hrníčky nebo můžeš mít na pití z domova, my měli flašku sebou.Když bylo dítě neklidné dostalo ještě léky, aby se po zákroku prospalo, Míša byl hodně vzhůru a brzo tak mu 3s prskli ješě uklidňováka a pak už to bylo dobrý, on to říkal ten anestziolog, že to po té narkoze trvá tak hodinku,že můžou ty dti být neklidný. Míša jakovy chrčel když ho přivezli, tak mu šoupli k pusině z trubirky nějakej kyslím, takový to zvlčování, na chvíli, než s eto srovnalo. No a potom se pomalu probouzel, chvíli koukal pak zase spal, pak si chvíli hrál, pak zase spal, dostával čajík, pak dostali piškoty a po 17 hodině dostali bramborovou kaši, měli tam blinkačky, kdyby něco, ale nikomu v naší várce blbě nebylo,akorát 2 větší kluci, tak strašně vyváděli po té narkoze (křičeli, prali se,ale pak je to po hodince přešlo). Propouští kolem 18 hodiny, říkali tak 18-20, my sjme tam byli poseldní, protože to trvalo hodinku, než pro nás manža dojel,ale vpohodě.Všichni byli moc milí a příjemný a ochotný, děti nedostali jedinou injekci nebo něco v bdělém stavu, kanylku,až spí,takže je nic nebolí a ze sálu si dovezl diplom medvídka nebojsy za statečnost podepsaný od anesteziologa, to bylo takový pěkný. Na kontrolu máme jít v pátek, asi vyndat stehy. Jinak ještě se mi ptali, jestli chci mu nechat stáhnout tu předkožku, většinou to dělají,ale ptají se, jestli to mají udělat, nás by to pak stejně čekalo, tak jsem mu to nechala, pálí ho vyčurání,ale kakal - čehož jsem se bála, aby přes ty bolesti třeba nechtěl,ale vpohodě. Dostali jsme recept na framykoin, na toho pinďoura jinak žádný léky nic. V neděli teda nechtěl sedět natož chodit,ale dneska už vstala te´d momentálně šel do své kuchyňky něco vařit a spát taky po obědě nechce, večer spal klidně, nechala jsem si ho teda v posteli u mě a manžu jsme vyhodili vedle, aby sme se všichni vyspali a dnes ho stěhuju už zpět. Co s sebou?no ani nic moc, jeslti je třeba zvyklej na svůj kalíšek, plyšáka nebo nějakou knížku, tak to bych vzala, pyžámko, pro malýh bačkory, ty můžeš něco ke čtení a hlavně pro sebe pití a můžeš sváču, je tam sice bufet,ale ze slanýho tam mají malou housku a bagetku spíš celozrnnej rohlík a spoustu drahých zákusků, já si nevzala trubka nic, tak mi manžq než odejl koupil tu housku,ale kdybys si to vzala z domova, tak jsem udělala líp,ale nějak mě to nenapadlo, vypila jsem 1,5 vody za ten den. večer jsem byla totálně k.o.,ale ráda, že to máme za sebou.Bylo by asi zbytečný tam zůstávat přes noc a to míša měl největší zákrok, ostatní jen pupeční kýlu, ty už chodili hned na záchod- jak jsem původně chtěla. Když dítě nezvrací, pije tak pouští hnedka domů bez problému. Jsem ráda, že to bylo rychle a fakt supr rychle se zotavuje, když včra ještě ležel, dnes už tu běhá, takže dobrý. Držím moc palečky a kdyžtak písni, jak vám to dopadlo,ale neměla bych z toho strach. 🙂 😉

pucik
22. říj 2012

@marunka82 ahojky, taky jsem z toho měla strach, Míša je hodně živej,ale ležel vklidu a včera vůbec nechodil a neseděla a dneska už tu běhá a vaří a to je fakt ďábel, hojí se to rychle. My byli teď v sobotu v Hořovicích v rámci jednodenní chirurgie, ráno jsme šli do nemocnice na 7.45 a v 18 hodin jsme byli propuštěni domů,takže pohoda, chtěla jsem tam zůstat pro jsitotu přes noc,ale bylo to naprosto zbytečné a to jsme jeli domů přes 60 km. Má malou jizvičku přelepenou na bříšku a na pytlíku pár stehů, jak je varlátko přichyceno,aby neuteklo a ješt nám sundavali překožku v narkoze. Velice rychle se hojí, ten otok mě sice docela překvapil a modřina,ale ani ho to moc nebolí, nedávala jsem mu od nemocnice žádné lék yna bolest, ty dostal na sále a od té doby nepotřeboval a chodí trošku připosraně, dává si pozor,ale zvládá jo a je mu 2 a čtvrt roku, tka držím palečky, aťo zvládnete 🙂 😉

natalie77
22. říj 2012

@pucik holka zlatá 🙂 , moc děkuji za zprávu. Dneska jsme byli u pediatra, protože malý má hrozný kašel, tak aby do toho 10.11. byl v pořádku. No a jak jsme na to myslela, tak nervy asi začalaly pracovat a trošku se bojím...
Ale dle tvého popisu to vypadá, že to bude dobré. Mareček spolupracuje vždycky, nepláče ani u braní krve, asi je od narození zvyklý, že byl u lékařů více než doma. 😒 . Tak mám obavu, aby se to nezlomilo, ale pokud to bude probíhat, jak píšeš, tak to určitě oba zvládneme. Děti se z těch nemocí dostávají líp než dospělí, tak věřím, že to bude mít hladký průběh i u nás. Lékařka Hořovice hrozně chválila, tak mám radost, že je chvála ze všech stran.
Jakmile to budeme mít za sebou, tak dám vědět.
Přeji, ať se to pěkně hojí a hlavně, ať udržíš Míšu v klidu..to bude u nás asi také oříšek 😉 .
Moc děkuji a měj se hezky.

pajajana
23. říj 2012

@lojzina Ahoj, jsme dnes byli na kontrole a dobré zprávy nemáme☹ Varlátko nemůže sestoupit protože tam má nějakou mechanickou překážku....operace nás tedy nemine. Doktor nás poslal do FN v Plzni na konzultaci k jinému urologovi. Tam se dovíme jestli počkáme až bude malý starší nebo jestli bude operace probíhat dřív než ve dvou letech. Pokud je ale čekací doba v Plzni 3/4 roku, tak to stejně dotáhneme pomalu na dva roky☹. Mám z toho nějakou depku. Ale koukám že většina maminek je po operaci dost pozivních a píšou že prckové to snáší velice dobře🙂

lojzina
23. říj 2012

@pajajana Ahoj...mechanickou prekazku?a to jakou,???

pucik
24. říj 2012

@pajajana Ahojky a co zkusit ty Hořovice, od Plzně to není daleko a ten přístup se s fakultkou nedá srovnat a je to jednodenní chirurgie, vše ti podroně vysvětlí a všichni jsou milí včetně doktora 🙂 😉

pajajana
24. říj 2012

Ahoj...no prej se jedná o nějakej srůst...takže varlátko nemůže dolů☹ Na ty Hořovice se podívám - díky.

pucik
25. říj 2012

@pajajana Zkus to uvidíš, jezdí tam opererovat chirurgové z Motola, mě řekli, že když by to nešlo, kdyby ho nenašli to varlátko, tak by musel do Prahy k nim na laparoskopii, pěkně to vysvětlili, jsem ráda, že jsme byli tam, dneska Míša už skoro běhá a chodí normálně po schodech, byl v sobotu - ty děti to fakt zvládají líp než rodiče něstěstí 🙂 😉 jo a ani jednou jsme mu nedávala nic na bolest, což je taky dobrý

pucik
26. říj 2012

Holky, tak jsme dneska byli na kontrole, odkryli mu to tříslo, tak jsem docela koukala, myslela jsem,že tam bude mít jizvičku tak 2 cm a je to tak 6 cm,tak se nedivím, že ten den prostě nechodil,ale všechno vpořádku, potřeli mu to normálně Betadinem a pak mu to přemázli takovým tím tekutým obvazem zeleným a na kontorlu máme přijít až 2/3 2013, takže vpoho nejbojte 🙂 😉 držíme všem palečky

natalie77
11. lis 2012

@mandragora Můžu se zeptat, jak to u vás dopadlo? Zda se varlátka chytla?

Syn, 5 let byl na operaci včera. Včera zjistili, že i to druhé nemá sestouplé, takže nás čeká repete v lednu...mám obavu, že se nechytnou, jak se to pak řeší?
Děkuji.

natalie77
11. lis 2012

@pucik Ahoj, tak to máme za sebou, všichni byli hrozně milí, vše vysvětlili, když děti plakaly, tak hned přinesli nějaké tišící léky....tak výborný přístup jsem v životě nezažila...raději pojedu 70 km tam a zpátky, HOřovice všude vřele doporučím, všichni milí od lékařů po uklézečky, vše vysvětlili, pak se přišli na děti po operaci lékaři podívat, dali na vybranou, kam chceme na kontorlu, zda do Prahy nebo HOřovice...prostě klobouk dolů.

Jen zjistili, že ani druhé varlátko není tam, kde by mělo být a že je menší..takže nás čeká v lednu repete....
Děkuji moc za podporu a vysvětlení, nelituji, že jsme jeli až tam....jsou tam špičkoví pracovníci z Motola...takže nemám obavu, že by byl nějaký problém...a mám radost, že jsme to zvládli...
@pucik ještě jednou mooooooc díky😀.

pucik
12. lis 2012

@natalie77 není zač, my jsme taky byli moc spokojení a určitě bych šla tam, kdyby bylo třeba fakt se to nedá srovnat ten přístup a péče, jsem ráda, že jste vpořádkua spokojení a budeme držet palečky i na příště 🙂 😉 přejeme ať se vám to krásně hojí jako nám - už jsme vyndali skákadla a abs´táku je konec 😀 papa a ať se vám daří jak nejlíp to jde lvíčata

brambora20
18. lis 2012

Ahoj holky,
díky moc za tuhle diskuzi, nás ta operace se starším synem čeká za 10dní a jsem z toho už šíleně rozhozená...i když mamka je zdr.sestra na dětským, kde budem pak ležet...naší Mudře se nelíbila volba nemocnice a tak mi ještě dodala ☹ navíc je malý trošku nachlazený, tak uvidíme, zda vůbec operace bude...
Taky máme tedka doma miminko, tudíž i organizace s hospitalizací bude složitější...budem se u něj střídat- mimi bude u mamky, tam s mým odstříkaným mlíkem a na noc bude za ním chodit do nemocnice manžel a já za miminem a přes den budu v nemocnici...
Ted si říkám, že bude doma ze školky po-ut, trošku totiž kašle a zítra budu volat ještě naší Mudře, kdy bychom měli jít na předoperační a kdy pak budou výsledky...

lojzina
18. lis 2012

@brambora20 ahoj,urcite uz bych ho nechala doma...a neboj,bude to dobré 😉 .Syn byl letos ,vlastne pred mesicem a pul,taky jsem tam byla s nim...

pajajana
29. lis 2012

@pucik Ahojky, jsem byli v pondělí u dětského urologa a ten nám řekl, že to na operaci rozhodně není a žádná mechanická překážka tam není. Tak jsem na jednu stranu šťastná, ale na druhou si říkám, jak si můžou ti doktoři takhle odporovat??!!! No kontrolu máme zase za rok. Tak jsem na to zvědavá. Pan doktor je velice optimistický! A já jsem z toho rozčarovaná☹

pucik
30. lis 2012

@pajajana je to hrozný u sebe by to člověk překousnul,ale u dětí je to určitě jiný, já nevím, myslíš zkusit názor ještě jiného doktora?Nebo to nechat a počkat za ten rok, zkus ještě najít recenze na ty doktory, jestli to něco napoví, mrzí mě to,že to takhle vypadá ☹ , je to fakt hrůza. Hele já byla dní v nemocnic z vyhřezlejma plotýnkama, že je to k operaci a doktor se mi ptal, jak dlouho to mám, já že 3 měsíce, jéé tak to je krátkou dobu,ale že mě brní noha, nejsem schopná pomalu uvařit a postarat se o dítě, to ho nezajímá a když se dozvěděl, že jsem na mateřskej, jee tak to bylo další halo, vždyť vlastně doma nic nedělám a užívám si to, vůbec nevím, jak půjdu příští rok do práce, kterou si budu muset ještě hledat. Celých 10 dní do mě cpali denně 17 prášků a 2 kapačky z toho jedna z kortikoidama a v propouštěcí zprávě po tém všem jsem měla, že se mám šetřit a pokud budu mít bolesti mám si vzít paralen, no byla jsem v šoku taky. Držím moc a moc palečky, ať jste vpořádku a určitě to bude dobrý 🙂 😀 😉 musíš v to věřit 😉