Nesestouplé varlátko. Jaký je postup?

michelle.k2
14. pro 2007

Máte někdo zkušenost??? Jaký je postup??? Nám zjistila nesestouplé varlátko dětská dr., posílá nás na vyšetření na dětskou chirurgii.... Prý nás čeká buď hormonální léčba nebo operace.... Pokud máte někdo nebo jste měli s tímto stejný problém, předejte prosím zkušenosti....

uzlik23
15. pro 2007

Ahojky moje sestra má dvouletého chlapečka a utíkají mu oba varlátka, byli už na vyšetření na urologii a pokud se to do půl roků nespraví půjde malý na operaci, musí se operovat každé zvlášť takže je to čeká dvakrát. božátečko malé. tak držím palce aby se to zlepšilo.zkus se podívat na www.porodnice.cz-v diskusích si to tam určitě najdeš, jsou tam názory doktorů

miquel
15. pro 2007

malej měl taky jedno varlátko nesestouplé, dr. my říkala, že do roka by se to mohlo spravit nic jsme s tím nedělaly a na roční prohlídce už bylo všechno v pořádku 😝
přeju hodně štěstí třeba se to ještě spraví samo 🙂

ysinka
15. pro 2007

ahojky,nas trimesicni ondrasek ma taky nesestouple varlatko..podle dr jak uz se tady zminila miquel tak by se to samo melo do roka spravit..tak snad doputuje tam kam ma 🙂

michelle.k2
autor
15. pro 2007

Ysinka: Filípkovi budou také za chvíli tři měsíce.... ☹
Mohu se zeptat, zda jste s tím už byli někde na vyšetření a jak to probíhá????

Miquel: Jéééééé, tak to se máte, to blahopřeji, že to takhle dobře dopadlo 😉 , absolvovali jste mezitím nějaká speciální vyšetření nebo kontroly????? Nebo ho jen sledovala dětská doktorka???? My jsme objednáni po Novém roce na první odborné vyšetření na dětskou chirurgii, tak nevím vůbec co od toho čekat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

4a
15. pro 2007

ahoj, ja mam exttremni nezralce, ale uz odrostly, takze nemeli sestouply varlatka. V nemocnici mi rikali, ze do roka se nemusim vzrusovat, po roce nas poslali na chirurgii a endokrinologii, kde skonstatovali, ze sestoupla jsou, jen se obcas jedno nasune nahoru. Sledovat od dvou let. Zatim je vse OK. Ona je varianta u varlat, ze jsou sestoupla, ale vraci se nahoru, nebo vubec nesestoupnou. To se pak resi operativne.

Jen se muze i stat, ze varle se vrati treba v 5ti letech, coz se stalo moji kamaradky synovi. Dostaval pak hormoy, ktere se strikaly do nosu.

grisgot
16. pro 2007

Michelle! My máme stejný problém! Štěpánkovi je sedm a půl měsíce a Mudr nám řekla, že pokud nesestoupilo do teď, tak už mnoho šancí nemáme ☹
Říkala, že v roce nás pošle na chirurgii a v roce a půl se bude muset operovat..radši jsem se ani neptala, jak to probíhá, mám z toho hrůzu 😢

michelle.k2
autor
17. pro 2007

Grisgot: vás posílá dětská doktorka až teď na chirurgii?????? Tak to je síla!!!!!!!!!!!!!!! Já se v těch doktorech už vůbec nevyznám. Mý spolužačky ze školy syn má také stejný problém, na operaci byli teď ve dvou letech a říkala, že to bylo hrozný. Nejhorší prý to hladovění před operací, děti nesmí 24 h před operací nic jíst ☹ Nedokážu si představit, že nedám Filipkovi po jeho 4 h najíst ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Doporučovala mi, aby jsme na tu operaci šli pokud možno co nejdříve, že čím starší dítě, tím je to pro něj horší a hůře to snáší 😢 😢 😢

grisgot
17. pro 2007

Michelle..nás právě ještě neposílá nikam! Na chirurgii prý půjdeme až bude Štěpánkovi rok..prý tu ještě miniaturní šance je, takže nás dřív nechce trápit. Mimochodem, při pomyšlení na operaci s emi už teď dělá mdlo 😖

miquel
17. pro 2007

michelle, na žádným spec. vyšetření jsme nebyli, jen na to naše dr. občas koukla když jsme byli v poradně tak ani nevím kdy mu vlastně sestoupilo 😅
no hlavně že nakonec jo 🙂
držím vám palečky

michelle.k2
autor
18. pro 2007

Holky, jak tak koukám, tak co jiný doktor to jiný postup, je to teda celkem hrůza ☹ ☹ ☹ ☹

mandragora
19. pro 2007

ahojky,můj syn měl jedno nesestouplé varlátko,ale začaly jsme tp řešit až v pěti letech,dřív nás nikam nehonily,ale prý se to má udělat do šesti let,tak jsme byly na operaci a za hodku to měl za sebou.Byly jsme v květnu a má tam dvě jizvičky,ale je uplně v pohodě,ani nenaříkal,že by ho to bolelo,ještě mu když byl v narkoze stahovaly předkožku,protože to měl srostly,tak jsme to všechno omývaly heřmánkem.byla jsem samozřejmě nervozní,ale v nemocnici na nás byly moc hodný a už odpoledne po operaci mohl chodit po chodbě.

michelle.k2
autor
20. pro 2007

Mandragora: jak dlouho jste byli hospitalizováni???? a jestli se mohu zeptat, kde vás operovali??? díky moc

honzina
20. pro 2007

Holky, můžu se zeptat - pozná to i laik?
Já jsem se dr. na nic takového neptala, ona taky nic neříkala, že by ho nějak prohlížela, to taky ne...
Asi je všechno v pořádku.

mandragora
21. pro 2007

My jsme tam byly 3 dny.měly jsme na pokoji televizi,na chodbě dětský koutek,a syn už jee větší,takže se dal docela zabavit,ale jinak to stačilo 😒

michelle.k2
autor
22. pro 2007

Honzina: Nám to zjistila dětská dr. sama, ale já když mu sáhnu na pytlíček tak také nahmatám jen jedno, dá se to zjistit v pohodě pohmatem 😉

honzina
22. pro 2007

Michelle, děkuji za odpověď. Já teda obě i vidím, takže snad jsou tam, kde mají být.

zanetka82
23. pro 2007

ahoj muj syn taky měl nesestouple varle. byl na operaci v 10.měsicích. nastup sme měli na 7.00 hodin rano na lačno, nesměl pit ani jist od pul noci. za hodinku mi ho donesli. po narkoze byl uplakany a protivny ale jinak se to dalo až na to že ten den nesměl chodit. jelikoš syn už chodil byl problem ho udržet v kočarku (ktery nam tam pujčili) byli jsme tam jednu noc na pozorovaní a rano jsme šli domu. druhy syn měl to same ale mu se to spravilo samo v 8.měsící. hlavně nemějte strach je to banalní věc 😉

michelle.k2
autor
27. pro 2007

zanetka82: mohu se zeptat, kde vás operovali??? ☹

krista
4. kvě 2010

jana.sun (1 dítě) - 2. kvě ve 21:48
ahoj holky,

chtěla jsem se vás zeptat, jestli vašim dětem operovali nesestouplé varlátko, kolik jim bylo let a jak to probíhalo?

Naší pediatričce se to nezdálo na 1,5 leté kontrole, poslala nás na endo-krino a tam dr.říkala, že máme dva měsíce a pokud varlátko nesestoupí, tak musíme na operaci. Popravdě já to ani moc nepozoruju, obě varlátka jdou nahmatat, jen to pravé prý není sestouplé úplně.
Teď v úterý jdem na tu kontrolu a tam se rozhodne.
Shodou okolností u nás byli nedávno známí, jejich syn to měl taky. Jsou ze Šumperka, tam jim dr.řekl, že operace, tak jeli ještě do Olomouce a tam jim dr. řekl, že do šesti let se to vůbec neřeší a je na to čas, aby plně sestoupilo!
Popravdě jsem teď zmatená, samozřejmě se mi s Matym na operaci nechce, tak je to v tomto věku (20 měsíců) brzo nebo ne?

Nemáte s tím některá zkušenost?
díky moc

mispuli (2 děti) - Včera v 09:27
jani s operací tohoto typu zkušenosti nemám,s nesestouplým varlátkem ano,H ho taky zjistili,chodili jsme na hormonální injekce,mám pocit,že jich bylo 6 a po nich naštěstí sestoupilo,držím palečky,aby to u vás taky bylo tak a nemuseli jste podstupovat operaci

lela78 (1 dítě) - Včera ve 13:13
Jani: my jsme byli na operaci cca před.2 měsíci a fakt si nemůžu na nic stěžovat. Malýmu bylo necelých 18.měsíců a vše zvládl na 1. Měla jsem šílenej strach. Já jsem toho názoru, čím dřív, tím líp, dokud z toho ty prckové nemají rozum. Nám by hormonální injekce nepomohli, tak se přistoupilo rovnou k operaci, vše bylo vyřízeno během měsíce, takže nebyl čas na nějaké přemýšlení o tom co by kdyby A já osobně bych na hormonální injekce asi nepřistoupila, je malé % úspěšnosti, ale to je můj názor. U nás doktoři zastávají názor, že operace nesestouplého varlátka je nejlepší udělat do 2 let věku.
Nám k tomu všemu nešla ještě přetáhnout předkožka ( jen trošku), tak jsem se rovnou domluvila s operující lékařkou, ať to rovnou v narkóze povolí, takže jsme se krásně vyhnuli traumatickému stahování při vědomí u obv. lékařky. Pokud budeš chtít ještě něco vědět, písni klidně IP

evily (1 dítě) - Včera ve 13:28
Lukáš má taky nesestouplé varlátko, už od narození, naposledy jsme byli na kontrole v prosinci, a to nám řekli, že v červnu máme přijít znovu a bude se muset asi operovat. To budou Lukášovi dva roky. Nevím, já osobně bych ale na tu operaci nespěchala. Uvidím, co nám v tom červnu řeknou...

jana.sun (1 dítě) - Včera ve 14:00
holky, moc děkuji za reakce
no my jdem na tu kontrolu zítra, tak snad tu je šance, že už je to v pořádku
o těch hormonálních injekcích jsem ani nevěděla, dr. se o nich vůbec nezmiňovala - tak uvidím zítra.
Mispuli, tak fajn, že vám zrovna pomohly

Lela, díky moc. uvidím, co mi zítra řeknou, pokud se rozhodne operace, tak já asi nejsem z těch, co by se přeli a dělali problémy, takže se podvolíme - dala bych ti pak vědět - a jestli bys mi mohla popsat víc, co vše se s vámi dělo, jak dlouho to trvalo atd - at vím, co nás případně čeká

Evily, tak držím pěsti, at se varlátko "umoudří" a sestoupí bez operace

kristipa - Včera ve 22:19
ahoj Jani, my máme operaci nesestouplého varlete za sebou, proběhla před měsícem, to bylo malému 10 měsíců. na žádné injekce jsme nechodili, rovnou nás poslali na operaci. ve středu jsme nastoupili do nemocnice (Olomouc) podle mě úplně zbytečně protože jsme akorát podepsali nějaká lejstra, okoukla malého doktorka jestli je zdravý, vyplnili nějaké dotazníky-souhlas s operací, anestezií..., dostali jsme oba dva visačky na ruku se jménem a toť vše. od půlnoci už nesměl nic jíst ani pít ale překvapivě to zvládl v pohodě (a to i stejně starý kolega co s námi byl na pokoji-ten šel na obřízku), ve čtvrtek v poledne ho vzali na sál a kdyby nenastala komplikace s dýcháním po narkóze tak jsme šli v pátek domů, jenomže náš poklad po vyndání dýchací trubice nezačal sám dýchat takže ho strčili na JIPku na kyslík a pozorování přes noc (večer mu už kyslík nedávali, dýchal pěkně sám), v pátek dopoledne ho převezli na normální oddělení, přečkali jsme noc a v sobotu jsme šli domů. pořád je zajímala teplota tak jsme furt měřili a pak taky aby se vykadil což se mu povedlo) do pondělí měl jizvy zalepené, dětská Mudr mu to odlepila, museli jsme sprchovat místo koupání nějakou dobu, častěji přebalovat a tak. ta komplikace s dýcháním je prý u takhle malých dětí hodně častá, na nic to nemá vliv jenom prostě musíte být o den déle v nemocnici. pokud tě ještě něco zajímá tak se ozvi.

jana.sun
4. kvě 2010

no, tak nás hodili sem - sice je to o kojencích a ne batolatech a navíc dost staré - ale co už.

My jsme naštěstí dopadli dobře, operace nebude!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
Máme ještě koncem srpna dojít na kontrolu, ale to už snad bude jen banalita 😉
holky, díky moc a mějte se 😵

k.ate
9. kvě 2010

Pokud bych se k tomu mohla vyjádřit... manžel na téhle operaci byl ve 3 a 4 letech a teď v dospělosti se na něj na urologii koukali divně, že "až tak pozdě", prý čím dřív se to vyřeší, tím líp, později to může mít vliv i na plodnost... Ale to už je zase na jinou diskuzi... Každopádně já bych u mrněte moc nečekala... Ani ne proto, že jako malej z toho ještě nemá rozum, ale protože v dospělosti z toho může být pořádná paseka :-/
U nás to zatím naštěstí vypadá, že to malej po tátovi nezdědil... Ťuk ťuk ťuk...

jana.sun
10. kvě 2010

K.ate, ono asi záleží, jestli to varle je úplně nesestouplé a nebo jen částečně, ne? Protože když je neúplně, tak asi funguje to přehřívání a může to mít vliv na plodnost.
Těžko říct, fakt co doktro, to jiný názor. Každopádně já jsem ráda, že u nás se to vyřešilo samo - ufffffffffff 😔 😔 😔 😎

ferinka
20. dub 2011

Öno záleží kde je,jestli v příšku nebo někde na cestě... Taky máme jedno nesestouplé,tatím jen jezdíme na utz,je někde v třís. kanálku 😔

evik32
20. kvě 2011

Hezké odpoledne,mému synovi je 8 roků a teprve teď začínáme řešit nesestouplé varlata,protože naše Mudr.to tak nějak neřešila a na poslední prohlídce v 7 letech nám jen řekla že mu "trochu"zalízají ať si je vytahuje,jinak nic.A teď asi 2 měsíce zpátky my syn říkal že ty kulky nemůže vůbec najít.Tak jsem zvědavá co nám řekne urolog.Jen jsem se teď uklidnila,jak tady čtu že ta operace není nic hrozného.Mám úplnou hrůzu z nemocnic a co se týká zákroků na dětech,hrozně těžce to nesu.Tak uvidíme.

brnanda
1. led 2012

Máme 18měs. a jedno varlátko nám pořád nechce sestoupit.Na ulrz. řekli,že je v tříslu.
Objednali nás na devátého ledna na zákrok,ale mě se už stalo, že mi pár lidí řeklo, že je to brzy a ,že to někteří právě řeší až v pozdějším věku.
Tak jsem ztoho úplně hotová a mám sto chutí tu operaci odvolat 😒

misula29
2. led 2012

@brnanda my jsme byli na podzim v dětské a řekli mě v roce a půl,když jsem se ptala jestli je možnost ,že samo sestoupí tak se doktor moc netvářil☹ no mám z toho stres už teď .Vy byste šli taky do Brna?

brnanda
3. led 2012

@misula29 jj v Brně sme byli nějak po létě na chirdě tam a tam mě právě řekla doktorka, že v roce a půl, že sem si měla v prosinci zavolat na termín a právě sme ho dostali 9.ledna.,a já furt přemejšlím , jeslti jít nebo ne..

misula29
3. led 2012

@brnanda my jsme právě byli v září a doktor mě řekl ,že máme dojít v roce a půl ,a že by to možná bylo na tu jednodení chirurgii.Nevím právě taky,ale zasek si říkám abych ho chudáka nepřipravila o možnost mít děti třeba .Ještě asi zaúkoluju skorotchyňu aby se zeptata v bohunicích ve špitále na názor aji jinýho doktora. Tak když byste na ten zákrok šli dala bys mě vědět jak to probíhalo?

misula29
3. led 2012

@brnanda čeče, teď si tak říkám jestli jsem si od tebe nekupovala kolotoč nad postýlku když jsem byla ještě těhu 😀

brnanda
3. led 2012

@misula29 ten na baterky? na vinohradech? asi jo 😀

no brácha toto řešil až v dospělosti ..měl navarlátku jako žílu,která mu to skřípala a právě u tohodle mu říkali,že by nemusel mít děti.
Což mlaďoch toto nemá ,takže si říkám,že to je jako v klidu ..

jenže si zase říkám,že když bude starší,tak by mě tam nemuseli nechat sním,že?