Neštovice - dítě se nenechá namazat, co s tím?

nikieda
12. čer 2014

Prosím o radu, mám kluka 2 roky a 4 měsíce, má neštovice, ale nesnáší mazání, pláče, že ho to bolí, nemohu se ho dotknout. Hlavně na obličeji a hlavě ☹ Co mám dělat? Máte někdo podobnou zkušenost? Na mazání používám Tanno Hermal. Má hodně pupínků a takové ošklivé, chtěla bych mu nějak pomoci

lenka5731
12. čer 2014

Dej mu kapky proti svědění fenistil a mazat nemusíš.

beruska24.9.
12. čer 2014

Napíši jen, jak to probíhalo u nás, třeba tak něco zabere i u vás - dcerka namazala oblíbeného plyšáčka na spinkání, pak teprve jsem mohla v rychlosti namazat já ji, alespoň něco. Měla tolik neštovic, že bych ji musela mazat natěračským válečkem, abych zvládla namazat všechno.
@nikieda

betelgeuzz
12. čer 2014

@nikieda nemazala jsem ničím, na svědění pomáhají fenistil kapky a koupele v hypermanganu. Voda má být jen světle růžová.

nikieda
autor
12. čer 2014

Děkuji!! Zkusím akci s plyšákem, zatím jsem mu nabízela, že může mazat mě a to moc nezabralo 😉 Fenistil kapky jsem už dala, tak snad... A koupele Hypermanganu od jakého dne? Klukovi se objevily první neštovice v úterý

betelgeuzz
12. čer 2014

@nikieda koupat v hypermanganu se dá od začátku, pomáhá to od svědění. Ne nějaký dlouhý koupání, posadít do vany, párkrát polít a jemně osušit.