Neštovice - hrozný průběh. Kdy se to zlomí k lepšímu?

myskin
2. črc 2012

Zdravím všechny a prosím o radu. Roční dcera chytla od starší neštovice. Starší už je má za sebou,měla jich hodně, ale průběh se dal ustát. Ale co ta mladší....mám už nervy v kyblíčku. V pátek se osypala a hned horečka 39 po odečtu. Horečka trvá, tuhle noc jsem musela střídavě panadol i nurofen. Osypaná je šíleně, ne pupínky ale boláky. Dvě noci nespala vůbec, řev, řev a řev. Přes den usne a za čtvrt hodiny je vzhůru s řevem. Dávala jsem fenistil kapky a bez úspěchu, na dnešní noc dithiaden 1/4 a po 8 hodinách další - poradili po telefonu na pohotovosti. Opět bez úspěchu. Taky ji evidentně bolí bříško, pořád prdíky, nejspíš má neštovic plnou pusu, vyhazuje i dudlík. Jsem doma sama takže jsem vystreslá, nevyspalá. Doufám že to ustojíme bez nějakých komplikací. Měli jste někdo taky takový průběh? A kdy se to zlomilo k lepšímu?

soyevita
23. lis 2016

@myskin Ano,minulý rok,dceři bylo 11let.Infekční byla 14dní.Pod pudrem se neštovice zanítily,koupali jsme ve slabém hypermangánu a mazali genciánkou.Vysoké teploty měla 4dny.Ještě po týdnu 38C.Celá osypaná-hrůza.Neštovice jsou i ve střevech a na sliznicích,proto bolí bříško.Jo a měli jsme je na konci školního roku a zrovna byly hnusný vedra

soyevita
23. lis 2016

Jinak po tom hypermanganu a genciance neštovice vůbec nesvědily a to jí někteté hnisaly

zmrzlinka
8. únor 2017

Ahoj holky.Poradite?Syn ma jednu nestovici vedle druhy....na zadech ma veliky....mazu pudrem a mam pocit ze se to zanicuje....je lepší ho vykoupat v hypermanganu?

soyevita
8. únor 2017

@zmrzlinka To nam pudr taky udelal,hruza.Koupaly jsme ve slabem hypermanganu a mazaly genciankou.Nesvedilo ji to pak vubec a zacalo se to hojit.Na oblicej jsme měly ten pruhledny gelik,už nevím,jak se jmenoval

zmrzlinka
8. únor 2017

@soyevita děkuji za odpověď.Jsem z toho úplně na prášky.Dnes jsem ho do vanu nedostala,ale zitra ho vykoupu.
Ty nestovicky co se mi zdáli zanícené mu praskli,tak snad to bude dobrý.

soyevita
8. únor 2017

@zmrzlinka Určitě bude,my teda měly meganeštovice a okolo nic to bylo zarudlé.Fakt jsem děkovala za hypermangan a gencianku.Bez toho nevím,nevím

zmrzlinka
10. únor 2017

@soyevita mame to zanicene...ma celkove i lokální antibiotika.No hrozny....snad bude brzo O.K.

ppavlusa
10. únor 2017

Dcerka si donesla včera neštovice ze školky.Do rana byla osypana celá.Ma i v očicku.Tak jsem byla u dr,na ocicko,dostala atb mast.Ted vecer plskala,ze ju bolí zadeček.Tak sem jukla,a ma v zadecku snad 5 neštovic.Nevim jak ji pomoct,ale ten zadeček ma hroznej....

zmrzlinka
10. únor 2017

@ppavlusa hlavne nemaz tekutym pudrem....u nas to spis poskodilo nez pomohlo.Skus nejake ty gely z lekarni.

vendusevyrus
21. únor 2017

My máme neštovice nyní. A používáme homeopatika. Misto toho,abych dělala z maličké😕😢(1,5 roku)pokusnýho králíka, která mast jí pomůže a která uškodí. Já jsem je měla před 5 lety,od starší dcery když je chytla v 8 letech a já v 25. Měla jen málo pupínků,nic nesvědilo a za týden byla jak rybička.A já pupínků 10 a ani sem o nich nevěděla.V TÉHLE REPUBLICE JSOU HOMEOPATIKA SPROSTÉ SLOVO.☹ Ale nám pomohli vždy.

zmrzlinka
21. únor 2017

@vendusevyrus jake pokusne králíčky?Kazdemu dítěti sedne něco jiného.Nekteremu pudr jinemu nic.Hlavne každý průběh nemoci je jinej.Bud rada,ze to u Vas proběhlo v pořádku.Jsou děti, které konci na infekcnim.

lorellin
21. únor 2017

Dobry den...chci se jen zeptat jestli jsou to nestovice? Dcera je proti nim ockovana ale vimbze to neni 100%....dekuji za rady.....

soyevita
21. únor 2017

@lorellin No takhle bych rekla,ze jo a má je i jinde,nebo jen ve vlasech.Vakcina je účiná max 5let a ne u všech