Neštovice - hrozný průběh. Kdy se to zlomí k lepšímu?

myskin
2. črc 2012

Zdravím všechny a prosím o radu. Roční dcera chytla od starší neštovice. Starší už je má za sebou,měla jich hodně, ale průběh se dal ustát. Ale co ta mladší....mám už nervy v kyblíčku. V pátek se osypala a hned horečka 39 po odečtu. Horečka trvá, tuhle noc jsem musela střídavě panadol i nurofen. Osypaná je šíleně, ne pupínky ale boláky. Dvě noci nespala vůbec, řev, řev a řev. Přes den usne a za čtvrt hodiny je vzhůru s řevem. Dávala jsem fenistil kapky a bez úspěchu, na dnešní noc dithiaden 1/4 a po 8 hodinách další - poradili po telefonu na pohotovosti. Opět bez úspěchu. Taky ji evidentně bolí bříško, pořád prdíky, nejspíš má neštovic plnou pusu, vyhazuje i dudlík. Jsem doma sama takže jsem vystreslá, nevyspalá. Doufám že to ustojíme bez nějakých komplikací. Měli jste někdo taky takový průběh? A kdy se to zlomilo k lepšímu?

janii
5. črc 2012

@myskin U nás byly neštovice loni, malý byl v pohodě ale chytnul je od něho manžel a to byla katastrofa, bylo to horší jak s malým děckem, zlomilo se to cca po 6 dnech, kdy mu to začalo zasychat, ale měl jich šíleně moc, natírala jsem na něj ten pudr normálně štětkou na malování, na největší boláky hlavně v ohybech (pod paží atd.) a puse mu perfektně pomohla fialka. Řekla bych že je lepší než tekutý pudr. Pevné nervy!!!

myskin
autor
5. črc 2012

@ined77 tak komplikace můžou být zápal plic, zánět mozkových blan a jiné hnusy. A s tím očkováním bych taky ráda počkala co nejdéle.

ined77
5. črc 2012

@myskin ..no ještě to tak 😔 .
očkování oddálím co to půjde...kdybych se měla vymluvit, že je malá nachlazená třeba 😝 .naše dr. je naštěstí poměrně rozumná v tomto, tak snad nebude potřeba nějak výrazně mlžit 😅

myskin
autor
5. črc 2012

@ined77 😀 😀 přesně tohle chci udělat kdyby se Dr. cukala, handrkovat se nebudu. Máme Dr. novou tak nevím jak se bude tvářit. Starší už letos zápal plic měla, pak pořád rýmy, kašle, střevní virózu a teď ty neštovice. Už mám z těch virů a bacilů fóbii. Jsem fakt zvědavá na příští školkový rok 😖 .

ined77
6. črc 2012

@myskin ...tak to jsme dvě, já teda věřím ve zlepšení...sice nebývám obecně naivní 😀 , ale víra umírá naposled 😎 😉

ined77
10. črc 2012

@myskin ...tak jak je u vás?
malá už je stroupkatá, pěkně se jí to hojí 😵 .
malý zatím nic 🤐 .ale už odpočítávám dny 😅 .

myskin
autor
10. črc 2012

Tak u nás už celkem dobrý, malá už je taky stroupkatá, no na obličeji to má po některých stroupkách nehezké (nevím jestli si to potvůrka nestrhla 😠 ) tak aby neměla jizvy. Zrovna na takových blbých místech. Ale noci už ujdou, né teda že by se nebudila vůbec. A aby jsme nevyšli ze cviku tak starší včera otekto oko, no vypadalo to tak že jí zbyla štěrbina na koukání a na očním jsme dostali mastičku na ječné zrno. To je pořád něco 😠 . Zítra odjíždíme na chalupu tak se tam snad zregenerujeme. Ve vedrech zavření v bytě s neštovicema a jen se výrazně ochladí vyrážíme na dovču 😀 .

ined77
11. črc 2012

@myskin ...tak hlavně ať už vám dají nemoci pokoj a pobyt na chalupě si užijte 🙂 .
co se týče jizviček....ta kůže se ještě hodněkrát obměňuje a tihle prckové z toho vyrostou 😉 .katunka si taky jeden stroupek myslím že i strhla a zatím je tam jen růžový flíček, ale uvidíme až se to zhojí 😔 .
já se na to ochlazení (u nás je ještě vedro) vyloženě těším 😅 .malý si totiž od včera stěžuje na bolest hlavičky a prý ho svědí tělíčko 😔 ...tak bych řekla že nám to začíná podruhé 😝 .

morgan
3. kvě 2014

Ahoj, náhodou jsem teď v jedný diskuzi četla, že se při neštovicích nemá podávat nurofen, tak jsem teď koukala do příbalovýho letáku a opravdu to tam je psaný...nevíte někdo proč?

annamartinkova
9. kvě 2014

@morgan .... to jsem zůstala hledět, protože moje obě děti právě nedávno prodělaly neštovice a oběma jsem dávala na horečku nurofen. Ale já dávala nurofen sirup a tam tohle omezení není. Dívala jsem se, že Nurofen čípky se nemají dávat u neštovic. tak nevím. Každopádně, když měl syn 15.měsíců moc vysokou horečku a nešlo to srazit nurofenem sirupem, tak nám pomohl panadol čípek (tam je v letáku uvedeno, že jsou speciálně určeny pro snižování horečky a bolesti u planých neštovic).

morgan
10. kvě 2014

@annamartinkova děkuju, ptala jsem se jeste v lékárně a tam o tom taky nevěděli, snad prý jen trochu záťež na játra, koupila jsem paralen sirup...možná u těch čípků, jestli třeba když by byla neštovice přímo někde "tam" mě ještě napadlo...zřejmě je to víceméně jedno, ale stejně by mě to zajímalo ;)

beruska24.9.
10. kvě 2014

@morgan Proč, to netuším, ale když jsem volala dr., že dcerka má neštovice (loni na podzim), tak mi řekla, že v případě teploty jedině Paralen.

morgan
10. kvě 2014

@beruska24.9. Mě doktorka neupozornila, jen jsme se bavili čím mazat...proto si i říkám, že to asi není nějaká zásadní informace, některé doktorky na to zřejmě zmíní, což je zvláštní...

hanakratka83
22. led 2015

Malá si je donesla od sestřenice v 1,5 roku. Do 7.dne jich celkem dost přibývalo. Ve vlasech, na rukou, na zádíčkách, na bříšku, ale co jí bylo hodně nepříjemné v puse, v oušku, v pipince a na zadečku. Po tom 7 dni se to začalo zlepšovat.

franzismaty
6. čer 2016

@myskin
@myskin my též hrůza
@myskin no u nás to samé, už nevím co dřív,budou 3 hodiny ráno a měli jsmeaerius,fenistil.japky a i nurofen a dividendy,ten malý stále nemůže spát,už nevím,co,jsem už z toho vyšetření,0účtuje má úplně všude,má to horší bez 7 léta dcera,fakt už nevím, ještě mi nespal za celý večer

franzismaty
6. čer 2016

@franzismaty Koukám,že už jsem tu psala pěkný blbosti, dividendy,myslela jsem.tim ditiaden, a i ten sirup nurofen jsem mu dala... Já nevím po tom ditiadenu je ještě více probraný

m3105
11. čer 2016

nezkoušel z Vás někdo šalvějový krm z Justu...

jana20031
2. črc 2016

Dobrý den. Potřebuji poradit. Můj 5 letý bráška dostal neštovice. Nevíme, jestli ho máme teple ustrojit, nebo ho můžeme nechat v kraťáskách (protože je venku 31 stupňů)

evulina77
2. črc 2016

@jana20031 chraňte ho před přímím sluncem, ale oblečení spíš míň nebo žádné, aby se zbytečně nepotil...

majule96
9. črc 2016

Maja-majce Uživatel je onlineNováčekdnes v 22:193 příspěvky
Ahoj

Ahoj mamky, já (19) teda mamka nejsem, ale tahle diskuze mi hodně pomohla.
Tuhle nemoc zrovna prodělávám, začlo to minulý čtvrtek teplotou a svalovou horečkou, kterou jsem klasicky srazila Paralenem (zajímavé je, že trvala přesně na minutu 24hodin) a poté nastalo jednodenní bolení v krku. Druhý den bylo vše OK, ale začaly mě večer hrozně bolet nohy a začalo mi v nich brnět. Myslela jsem že to mám z nových bot, nějaká alergie na lepidlo nebo látku. Nechala jsem to být. Pak ale vyskákaly takové flíčky i na dlaních a hrozně se mi osypala pusa - kolem rtů, myslela jsem že to je jen z pocení nebo z toho jak se člověk otírá. Další den jsem se nemohla ani postavit, nohy mě pálely jako kdybych měla nohy v ohni, ruce to samé, do toho to svědělo a štípalo, nedokázala jsem napnout nohu, nohy jsem chladila v ledové vodě asi 4 hodiny - v noci - protože jsem nemohla ani spát. Při chlazení jsem narazila na tuto diskuzi, mimča to mají teda o dost méně než já, měla jsem ty chodidla až do fialova (viz foto) a ruce celkem OK. V neděli jsem letěla na pohotovost, nemohla jsem absolutně fungovat, tam jsem mimo jine čekala 3 hodiny na neschopného doktora, který mi po třech hodinách předepsal obyčejný Paralen. Dnes je sobota (další týden) ruce vysychají, nohy taky, kolem pusy vše zmizlo. Zjistila jsem, že na fázi „vysychání“ pomáhá kokosový olej. Teď se na některých místech objevují i takové vodnaté puchýře, a jen doufám a modlím se, že mi z toho neslezou nehty, protože ty puchýře jsou jen kolem palců a na malíčcích na noze.
Jinak, doktor mi řekl že se poprvé setkal s tím že to donesl dospělý (bezdětný) a svolal celé oddělení, ať se jdou podivat… Když jsem se ho zeptala, co mi na to předepíše, řekl „nic, to odezní samo“. Už jsem teda 9 den od horečky, nevím jestli je to ještě infekční, každopádně - i když to zmizne, tak nezspomeňte, že to zůstává i měsíce ve stolici! Rada? Dodržujte hygienu. Tohle je opravdu morybundus, kdyby aspoň pak něco bolelo, ale ne, nic vám není - a přece jen JE. Držím palce mimčům a mamkám co to chytly nebo chytnou od mimč

strapocka
9. črc 2016

@majule96 Božátko, no ne nadarmo se říká, že je lepší to schytat v dětství...

strapocka
9. črc 2016

Jinak moje dcera je prodělala letos v březnu,bylo to dramatické, ale zabíraly ji na noc klasické utišující prostředky, takže jsme se alespoň vyspali. Měla taky hodně postiženou pipinu, to bylo dílo ji tam sáhnout. Až po skončení jsem zjistila, že se i na genitálie může aplikovat virasooth, tohle jediné jsem, nevím proč, nevychytala.Mazala jsem ji tam vysušovacím sudocremem nebo menalindem. Další zádrhel pak byla ztráta imunity, už po třech dnech neštovic dostala pořádnou rýmu a den na to zánět středního ucha, který se pak opakoval ještě 4x během ani ne dvou měsíců. Po čtvrtém zánětu už dostala atb s čímž jsme musela jen souhlasit ( to měla poprvé atb skoro ve čtyřech letech) a od té doby-musím klepat-klid. Imunitu ji rozhodily neštovice důkladně! Hladký průbeh všem přeju 🙂

soyevita
9. črc 2016

@majule96 U Tebe bych absolutně neřekla,že máš neštovice,ale nemoc ruka noha ústa.
Hlavně neštovice začínají na trupu a ne jak popisuješ a i pupínky vypadají jinak.

patrusa
9. črc 2016

@majule96 myslim, ze to co mate nejsou nestovice, ale nemoc zvana ruka pusa noha. Priznaky presne odpovidaji tomu, co prodelaly me deti pred 14 dny

soyevita
9. črc 2016

@patrusa No mě by zajímalo,co za doktora to bylo......Že nerozezná neštovice od ruka noha Pusa☹

strapocka
9. črc 2016

@patrusa
@soyevita já zírám, co se ještě člověk nedoví, nemoc ruka pusa noha.... 😨 zase jsem chytřejší 🙂

strapocka
9. črc 2016

@soyevita to mě taky přesně napadlo, když jste se shodly dvě ve chvilce

patrusa
9. črc 2016

@soyevita to me taky

qualka
23. lis 2016

Ahoj holky, obnovuji diskuzi. Dcerka 3,5 ma nestovice, ale hrozny prubeh :( 3 dny a dnes katastrofa. Pupinky v uchu, nose, hnusajici oko,na genitaliich uplne s otokem :( co mam udělat, aby bylo lepe? Prosi me, at ji vezme do nemocnice. Hrozne ji svedi ten zadecek a vse okolo :(

evulinkab
23. lis 2016

@qualka No moje dcerka mela takhle hrozný prubeh letos v cervnu, to mela 2,5roku....Také to mela vsude(tedy krome toho oka)...dávala jsem Fenistyl kapky, mazala chladícim gelem primo na neštovice, srážela horečku......Celý týden si dost protrpela, já s ní..Nespala, nejedla, plakala...Do nemocnice jsem ji nebrala, nejak jsme to pretpely a po týdnu se ji ulevilo...I když jeste mesic PO vypadala strašne.Dosud má na tele videt po nestovicich ružove fličky.
Doporučuji určite ten Fenistil a Nurofen, pokud má horečku a kdyžtak ráno k obvodni lékařce, poradit se....POkud má horečky nejaké vysoké, tak klidne i tu pohotovost v nemocnici, je to na vašem uvážení...Držím pesti.