Neštovice. Jak dlouho být doma?

sylvar
7. únor 2011

Chtěla bych se zeptat maminek dětí, co chodí do školky a přinesly si neštovice, jak dlouho vám doktor řekl, že mají být děti doma?
Naše Dr. Sofinku ani neviděla, řekla, čím mazat, že dávat Fenistil...a že tři týdny doma...no tak jsem si vzala ošetřovačku a co? Dnes šel přítel k ní, že potřebuju ještě ošetřovačku a ona jak to, že už není Sofi ve školce...na neštovice jsem přišla 25.1. 😅 Sama mi řekla tři týdny a teď najednou toto, Sofi je ještě nemá ani vylouplé všechny...nicméně ošetřovačku mi napsala, ale o to nejde...
Jak tedy dlouho mají být děti doma?
Díky Sylva

julik5
14. dub 2012

Přesně tak, zrovna neštovice máme, průběh úplně super, bez teplot, taky nám Mudr říkala, že ty 3 týdny jsou akorát, že do školky spěchat nemáme, jak bude oslabená, tak by hned mohla zase něco chytnout. S tou infekčností, to taky každy říká jinak. Nám zase bylo řečeno, že infekční je to nejvíce jak se dělají nové vodnaté puchýřky.

paja1975
26. dub 2012

ahoj a jak je to s koupáním? Malé je 9m a ted je ted má. První pupínky v po večer. dnes už osypaná celá a některé pupínky už praskají. Dr mi řekla - 5 dní nekoupat. Mě to příde sice logický, ale zároven hrozý, protože jí to musí být nepříjemný. tak dlouho nekoupaná. ☹ A po tom pátem dni? koupali jsteuž normálně, jak jste zvyklé, nebo jen lehce potírat vodou, či sprcha? děkuji za radu. A za jak dlouho se pupínky uplně vyhojí? děkuji

mrsblack
26. dub 2012

souhlas se @slundo - 14 dní jsme měli být doma v teple (malej měl neštovice v únoru) a potom minimálně týden mimo kolektiv kvůli oslabené imunitě, aby něco nechytl, ale na procházky ven už jsme mohli. Nám to i vyšlo, že to trvalo těch 14 dní, než se "oloupal".

etinka
3. kvě 2012

Tak my měli neštovice před 4roky, mazali jsme pouze pudrem a po celou dobu jsme nekoupali a nenamáčeli!!!! Řekla nám to sama dr. a i moje mamka říkala, že nás kdysi při neštovicích taky nenamáčela. Vodou se to jen zhoršuje 😒 . Děti měly neštovice na přelomu května a června, takže v horku a fakt se to dalo zvládnout i bez koupání, prostě jsme jen otírali místečka, kde nebyly pupínky žínkou 😉 . A ven jsme šli až opravdu po zaschnutí posledních pupínků, na sluníčko se s neštovicema nesmí. I když jsem se setkala i s maminkama, které děti s neštovicema tahaly běžně ven 😲, ale přijde mi to hrozné.

paolin
3. kvě 2012

my je právě neštovice absolvovali. týden doma, pak týden pomalu ven, ale ne mezi děti. pak už mohli do školky. mazali jsem tekutým pudrem a pak genciankou, cca 4 den jsem oplachovala hypermanganem. pomohlo to na svědění a líp se zhojily.

andy80
3. kvě 2012

Neštovice obě děti prodělaly letos v březnu. Mazali jsme tekutým pudrem, normálně jsem děti sprchovala, i když jsem slyšela, že se to nemá, ale dětem to dělalo dobře. Po týdnu se mladší dcera parádně vyloupala a mohla do školky, u syna to bylo stejné, po osmi dnech nás doktorka pustila do školy. Malá neměla za 14 dní ani pupínek, ani zmínku o tom, že by měla neštovice, za to malej má ještě dneska vidět kde měl pupínky. První tři dny měly děti zvýšenou teplotu, tak to jsme byli doma, ale pak jsme chodili na chvilku (cca 15 minut) na zahradu. Nesmí být sluníčko a nesmí být velká zima, protože neštovice by neměly zastydnout a ani by neměly být vystaveny přímému slunci). U každého dítěte je průběh jiný, u každého trvají jinak krátkou dobu. Jinak co se školky nebo školy týče, tak děti přestávají být infekční, když pupínky zaschnou, to pak můžou mezi děti, takže nás doktorka pustila poměrně brzo.

zuzka72
3. kvě 2012

My zrovna máme neštovice-dvojčata a mudr říkala nekoupat tak nekoupem jen oplachujeme...

zuzka72
4. kvě 2012

Tak tu je jedno dvojče ten to má moc, ten druhý skoro vůbec

romys
10. kvě 2012

Ahojky,tak my taky právě neštovicujem..mudr.mi poradila imazol..na netu najdete všechny možný rady od-nemazat až po mazat furt,nekoupat-až po koupat normálně..myslím,že je zlatej střed..já kombinovala a lehounký mazání pudru s imazolem,ale tak 1xdenně,koupala jsem po 4.dnu narychlo v hypermanganu..teď to má malej 8.den a byli jsme dnes na chvíli venku.on to teda neměl moc,celkově tak 40pupínků a na obličeji jen 3. chtěla jsem se zeptat na to slunce-kamarádka říkala,že slyšela,že se na něj nesmí kvůli tomu,že by z toho mohl vzniknout zánět mozkovejch blan,ale přijde mi to jako kravina..měla jsem za to,že se na slunko nesmí aby nebyly jizvičky..v tomhle počasí je těžký ho udržet celej den doma-tak když je zakrytej a má klobouček-co myslíte?na obličeji už je vyloupanej..

nesluka
12. kvě 2012

Dite prestane byt infekcni ve chvíli, kdy puchýřky zaschnou. Inkubační doba od prvního kontaktu s nemocným je 14 až 21 dní...

Rady jak diteti v obdobi nestovic ulevit jsou tady: http://svethomeopatie.cz/cs/353-nestovice

jarunkaxyz1
24. kvě 2013

ahojky mamky, mám dcerku s neštovicemi, je již 3 týdny doma, ale nemá je ještě všechny vyloupané. Jsem doma na MD, myslíte, že ji mám nechat ještě 4 týden raději doma? Dík za názory!

martinak85
13. čer 2013

Holky,prosím vás,jak jsou teda ty neštovice dlouho infekční?

marecek4
13. čer 2013

@martinak85 dokud se objevují nové a ještě tuším tři dny po

lu777
19. črc 2014

nejvíc infekční to je před výsevem 😉 😉

a trvá to do doby než zaschne poslední...
nám to u obou vyšlo na 2 týdny

kachidlo
28. črc 2014

My teda čekáme těch 21 dnů. zatím to malý ještě nikdy nechytl. Počítám s tím, že infekčí dítě je dokud puchýřky nezaschnou. Synovec se teda trápil skoro 6 týdnů a když ho vidlěla paní učitelka ze školky, tak ho odmítla vzít a chtěla potvrzení od doktora, že může do dětského kolektivu.Trošku extrém, ale celkem to chápu. Puchýřky se mazaly Fenistilem. Všechny ranky na kůži mažeme Bepanthenem, takže i stroupky jsme jím doléčili.

knedlik1
21. zář 2014

mame nestovice uz 3tyden,muzem chodit ven ma vsude stroupky akorad na obličeji červeny pupinky ktere se nechcou zahojit,namazu ho z pudrem a vzdycky si to setre ma to hned pod pusou na brade.

knedlik1
21. zář 2014

nestovice ma 3 tydny a muzu ho uz vykoupat?

betelgeuzz
21. zář 2014

@knedlik1 jasně, že můžeš koupat, koupala jsem celou dobu neštovic. A pudr zahoď, je na nic, akorát to víc svědí. Nechej neštovice pěkně zaschnout.

console
12. lis 2014

Holky, malé je 6 a ještě neštovice neměla. Co s tím? 😅

cervik1111
7. bře 2015

holky co myslíte....včera jsem byli u kamarádky,a dnes ráno moje holka byla sama neštovice :-O Myslíte,že už včera mohla být infekční?Nerada bych tu malou od kamarádky nakazila,tak mám z toho divný pocit.Neměla žádný pupínek,nic

evulatko
7. bře 2015

@cervik1111, ahojky, ditko je infekcni uz jeden den pred vysevem☹

hojda
7. bře 2015

@betelgeuzz Já měla neštovice před 5 lety a musím říct, že mi ten pudr pomáhal. Ochladilo se to a tolik to nesvědilo. Moje osobní zkušenost.

cervik1111
8. bře 2015

a ještě prsosím,dcera má ty neštovice,může chodit mladší syn do školky?Nebo už by to mohl mít v sobě 😒 a mám ho nechat radějí doma

nancy14
8. dub 2015

Starší prcek měl první pupínek před 14dny.Neměl jich moc,ale doktorka nám řekla,že se může sprchovat,jen moc nedřít ručníkem,ale jen poklepat.Můžou se mazat a nemusí,vyjde to prý stejně.Já jsem pořídila gel na neštovice,abychom neměli všude bílo od pudru.Doufám,že to chytne i ten mladší,abychom to měli při jednom.Zatím nic na sobě nemá...Sourozenec do školky může,záleží na mamině,jestli ho tam pustí,protože ty neštovice může chytit,ale nemusí.Dítě bych do škoky nedala s prvním pupínkem.Když se neštovice objeví ve školce,taky není předpoklad,že to chytnou všechny děti a třeba by byl prcek doma zbytečně.... 🙂

pane35
3. kvě 2015

Malý právě má neštovice, mažu ho sudocremem a kapky fenistil užívá proti svědění, jinak to snáší dobře, měl taky teplotu a trošku průjem.
😵

diniki
4. kvě 2015

My mazali Imazolem, na svědění jsme používali Virasooth gel a na dozahojení bepanthen plus a pak normální bepanthen. Nikča měla hodně těch velkých a nikomu je nechtěla ukazovat. Když už měla strupy a mohli jsme mezi kamarády, tak je samozřejmě hrdinka hned ukázala Ondrovi a ten udělal lup, lup, lup a všechny ji na bříšku vydloubal. Tak tam malé jizvy zůstaly, ale na první pohled nejsou viditelné.

pane35
5. kvě 2015

To náš Honzík se ukazuje všem, dokonce jsem ho i nafotila ať ma vzpomínku jak byl kropenatý😊, v lékárně mně ještě doporučili b -komplex na lepší hojení.Jen v posteli ho nemůžu udržet.

skritkova
6. kvě 2015

Holky, chci se zeptat - malej je dnes 15. den od setkání s neštovicemi a pořád nic. Můžete mi říct, jak dlouhá byla u Vás inkubační doba? Vím, že se píše až 3 týdny, ale zajímají mě osobní zkušenosti... A jaký příznak jste pozorovali jako první? Kromě pupínků...

kocour1
6. kvě 2015

My jsme chytli neštovice opravdu na den tři týdny od setkání. Příznaky jsem žádné nezaznamenala...ani jsem je nesledovala - bylo to nečekané - ten den jsme měli odjíždět na dovolenou a objevila jsem na zádech pupínek. Do hodiny jich měla několik i na obličeji - bylo to jasné, brečela jsem jako želva☹. Mazala jsem nejprve genciánkou, ale vadilo mi, že je všechno modré...pak jsem zkusila Virasooth gel a ten mi přišel fajn - hlavně díky němu se neštovice hned zatáhly a jakoby zaschly...pak jsem natírala strupy Bepanthenem, aby neměla jizvičky...ještě, že jí byl rok a půl a byla dost malá - natírala jsem ji od hlavy k patě vším možným, několikrát denně🙂)

skritkova
6. kvě 2015

@kocour1 Děkuji za reakci... Koho znám, tak je měl právě kolem těch 14 dní od nakažení, tak si říkám, jestli je vůbec budeme mít nebo ne. Navíc jsme hodně ve společnosti dětí, tak malého teď izoluji, aby to nechytily ostatní děti, ale je mi ho líto, protože tím docela trpí ☹
Jejku, objevit to v den odjezdu na dovolenou, to je teda pech ☹
Moc děkuji za info, ještě tedy nebudu házet flintu do žita 😀