Neštovice. Jak dlouho být doma?

sylvar
7. únor 2011

Chtěla bych se zeptat maminek dětí, co chodí do školky a přinesly si neštovice, jak dlouho vám doktor řekl, že mají být děti doma?
Naše Dr. Sofinku ani neviděla, řekla, čím mazat, že dávat Fenistil...a že tři týdny doma...no tak jsem si vzala ošetřovačku a co? Dnes šel přítel k ní, že potřebuju ještě ošetřovačku a ona jak to, že už není Sofi ve školce...na neštovice jsem přišla 25.1. 😅 Sama mi řekla tři týdny a teď najednou toto, Sofi je ještě nemá ani vylouplé všechny...nicméně ošetřovačku mi napsala, ale o to nejde...
Jak tedy dlouho mají být děti doma?
Díky Sylva

misule102
18. kvě 2015

dobry den,mame nestovice dneska sesty den,uz mame stroupky....coz jsem cetla ze po utvoreni stroupku dite jiz neni infekcni.myslite ze muzm jit na chvilinku na zahradu? proc vadi slunicko? nikde jsem se nedocetla.a koupat teda muzu? doktorka rekla nekoupat,nechodit ven klidovy rezim....ale jak dlouho to uz nerekla a vsude se pise neco jinyho.rikala ze spusta maminek to podcenuje a chodi s detmi ven a ze uz tam mela dvoulete dite se zapalem mozkovych blan.dekuji za rady.

nancy14
18. kvě 2015

@misule102 Tak určitě na chvilku ven můžete.Na sluníčko by se nemělo chodit,protože potom zůstávají nehezké jizvy a je lepší pak ještě obličej a tělíčko dlouho mazat ochranným krémem,když se jde ven.My máme už po neštovicích víc jak měsíc a máme je pořád trochu vidět,takže máme hodně mazat....Koupání se nedoporučuje,doktorka nám řekla,že jen sprchovat bez mýdla a místo tření ručníkem jen poklepávat a radši nechat uschnout.....

alogaternka
21. kvě 2015

☹ ☹ ☹ ☹ má dcera třináctiletá má na rtech pupínky a to má že každý den má jeden mohou to byt neštovice ? ☹

misule102
21. kvě 2015

@nancy14 dekuji.sprchuju radsi jen obden.jizvicky se nam asi nevyhnou,malej se neda uhlidat a loupe si stroupky,ale ma to na brisku tak zadny drama.v obliceji ma nastesti jen dva pupinky a jen male,zbytek uz zmizel.no jsem rada ze je to za nami,bylo peklo udrzet ho doma 🙂

malydelfin
15. čer 2015

Ahoj, holky potřebuju poradit. Malej má neštovice od minulého pondělí. a teprve včera dostal horečky (38,8). Myslíte, že se to váže k těm neštovicím, nebo něco chytil? Nebo to může být tím, že jich pár seškrábl?
Díky za rady

evulatko
16. čer 2015

@malydelfin, ahojky, osobne si myslim, ze uz to s nestovicema souvislost nema🙂 Drzim moc palce, at je brzy vsechno v poradku🙂

malydelfin
16. čer 2015

@evulatko Moc děkuju. Bohužel je to zatím čím dál horší. ☹

houbicka86
18. čer 2015

Dobrý den, naše malá má neštovice zhruba od soboty-celkem slabší průběh, bez teplot, některé nám začínají už zasychat. Můj dotaz je, zda-li by mohla být infekční v pondělí tj 10 den, potřebujeme hlídání na jeden, jelikož musím do práce a tchýně prý neštovice neměla a někdo jí řekl, že děti jsou infekční 14 dní a že se k nám radši nemá přibližovat. Nějaký názor, zkušenost, než se zajdeme na to zeptat k doktorce 🙂

evulatko
18. čer 2015

@houbicka86, co ja vim, tak dite je infekcni, dokud nema zaschly posledni pupinek🙂

blondys24
13. únor 2016

Holky, jak se přesně zachovat....? Ve čtvrtek byl syn ve školce a v pátek nám oznámili, že se objevily neštovice...syn zatím nemá, ale je teď infekční? Má mi přijít na návštěvu těhotná kamarádka a já to teda zrušila, protože nevím...

prezdivkos
7. črc 2016

Nejhorší jsou pak ty nehty, který slezaji 😠

aaa
29. led 2017

Je přípustné vztít dítě alespoň na krátkou procházku nebo musí být první dny doma v teple? Samozřejmě ne mezi lidi, myslím do lesa nebo alespoň na chvilku na zahradu. Má pupínky první den.

vrabcak0007
29. led 2017

@aaa neblázni, kam byste chodilil? Jestli se teprve teď začal osypávat a zatím to vypadá na lehký průběh, tak se nenech ukolébat..u nás byl nejhorší (osypal se teď 30.12.2016, takže čerstvá zkušenost) třetí, čtvrtý a pátý den včetně nocí - největší výsev a teploty skoro 39...zbytečně děcko předem neoslabuj...normálně doma a v teple

aaa
29. led 2017

@vrabcak0007 Ok, díky. Zůstaneme doma. Bude to peklo, ale budeme muset přežít, je zvyklý lítat hodně venku 🙂

moniha
26. dub 2017

Ahoj holky, prosim poradi mi nekdo? Dneska dostal syn 4r nestovice..zatim ok, par pupinku, bez teplot. Ale mam jeste 10m dcerku, takze pocitam, ze je v radu 14 dni chytne taky. A my mame jet od ted za dva mesice (24.6.) na dovcu do Bulharska..myslite ze budeme moct jet? Jestli to mala chyti za 2 tydny, dalsi cca 3 tydny lecba a pak cca za 10 dni k mori?? Nevite za jak dlouho muze po nestovicich na slunce? Samo, ze bych ji chranila jak se jen da, ale potrebovala bych blizsi info, nejake zkusenosti. Nerada bych neco podcenila nebo malou ohrozila..dekuju 😊

koncita
26. dub 2017

@moniha já myslím, že můžete v klidu jet, ale opravdu důsledně mazej krémem a udržuj děti ve stínu, sluníčko by mohlo udělat neplechu...a naopak co se týká imunity, tak moře jim udělá dobře, po těch neštovicích jsou děti oslabené

moniha
30. dub 2017

@koncita dekuji ☺ syn to zvlada paradne..ma jen okolo 60 pupinku a celou dobu bez teplot. Tak uvidime jeste jak mala. Kazdopadne dekuji za rady a ujisteni ze to bude ok 😉

marcicek84
30. dub 2017

@moniha - mám to čerstvě od dr. po prodělání neštovic akutní fáze 7 dní pak je nutný klidový režim dalších 21 dní, kvůli oslabené imunitě, dále mi dr. doporučila, že na sluníčko chránit v létě hlavu před sluncem, že může být dítě na to slunce více háklivé, tak pro jistotu, jinak si myslím, že už jet určitě budete moct. Přeji pěknou dovču a buďte rádi, že vám to tak pěkně vyjde... 😉 jo a ještě vysokým faktorem mazat a mazat, ať po těch neštovičkách nemá skvrny, může mít náchlnější pokožku 🙂