Neštovice. Jak u vás probíhaly?

j.a.n.u.s.
21. dub 2008

Ahoj holky,
jak u vas probihaly nestovice. Je lepsi je prodelat nebo ockovat???

jajinka27
7. dub 2012

@vysocanka napadá mě fialová vodička, používala jsem na obličej, zaschne rychle a vysuší

vysocanka
8. dub 2012

holky ted uz je to lepsi s ocickem jsme byli na ocni pohotovosti hned ve stredu zacal mit zanet v oku, tak sme dostali atb masticku do ocicek. Jinak teda prubeh dost sileny osypany totalne i na rtech, usich, ocich, total celyho pindika i pytlicek. :( teploty az 39. :( od vcera nejsou konecne... no fakt teda docela drsny :( jeste ze uz se to blizi ke zdarnemu konci.
@erika9110
@hakanka
@jajinka27

jajinka27
8. dub 2012

@vysocanka chudík, no teď už bude líp, jak klesnou teploty

vysocanka
8. dub 2012

@jajinka27 JAJI DAM FOTKY NEJAKE TAK JUKNI :(

erika9110
8. dub 2012

JJ, naše Dr. a spousta jiných lidí mi to potvrdila, že se jím tím hodně posílí imunita, když je prodělají do 3let věku, protože do té doby se ještě hodně vytváří. A tím, že je prodělají v jakékoliv těžké či lehké formě si vytvoří mooooc protilátek pro další nemoci, ketré buď ani už nemusí dostat nebo jen ve slabounké formě. Tak nevím....necháme se překvapit 😉

zelvy
8. dub 2012

Ahoj, prodělali jsme je letos v lednu, nejdřív syn 5letý, úplně v pohodě, pak dvouletá dcera, ta měla víc pupínků, ale dalo se to. Očkovat bych nedala, ale jsem ráda, že je to za námi.

oolga
18. dub 2012

Ahoj, my máme neštovice teď. Probíhají myslim v klidu. Včera měla dcera lehce zvýšenou teplotu a byla unavená. Jinak máme pár flíčků, ty natíráme ne genciánou, ale Aloe vera koncentrátem. Byl nám doporučen známou. Je to takový gel. Hned jak se objevily, začala jsem mazat a SUPER. Rychle se hojí, vysušuje a zároveň i dezifikuje. Pokud budete chtít bližší info, klidně mi napište. 🙂

jity.d
24. dub 2012

@oolga A ten Aloe vera koncentrát se dá sehnat v lékárně? A jak se přesně jmenuje? Budu vděčná za informaci, neštovice právě prodělávám a předpokládám, že se ode mě nakazí i moje skoro tříletá dcera. Předem děkuji 🙂 .

oolga
24. dub 2012

Bohužel ne, je to přes prodejce. Ale je to fakt dobrý. Mě zbyl a používám ho na více věcí. Do řezných ran, okamžitě hojí, na vlhké ekzemy, na štípance. Je dobrý na neštovice, vysušuje a chladí, takže tolik to nebude svědit. Stojí 370,- sestra to prodává. Jinde se to vážně nedá sehnat.

fidatyna
26. dub 2012

Ahoj polovina unora do zacatku dubna na velikonoce moje nejmladsi holcicka necelich 4letech dostala nestovice.Ta mela jich sice malo,ale velke tak nam doporucily imazol masticku a fenistyl kapky na svedeni a podejdu uz to mela dobry.Akorat po 14dnech se osipal syn 8letech a ten tretityden se muto zacalo hojit.Jsem snima sama doma a nikdy jsem je detstvi nemela ja jsem se osipala ten treti tyden ve stredu a provazeli me bolesti hlavi ☹ zauzliny, apolikani.Mam jich spoustu a udospeliho doktori nedoporucujou mazat jen kdyz vas to bude svedet tak ten fenistyl. 😉 . Pockam si az budu se synem zdrava pak to vinahradim detem kam jsme chteli na cari. 🙂

akdar1
26. dub 2012

Mohu se zeptat, jak jste postupovali, když už se objevily strupy? Některé malé se pěkně hojí... Bohužel dítko má některé velké přímo v obličeji a, i přes snahu býti opatrní, se nám omylem podaří některé strhnout ☹ Pod nimi zůstává červený flíček...zmizelo to nebo se z toho udělá jizva?!? Dá se to ještě nějak spravit promazaváním?!

jitrulka
24. kvě 2012

Holky, nam mudra předepsala homeopatika s tím že problémy odezní do 6 dnů, sice v to moc nevěřím ale pokud to pomuže, uvidíme.
Jinak mám dotaz, myslíte že můžou neštovice "přežívat" v oblečení? Dala jsem rano malé poprvé tričko, které jsem já nosívala v dětství a odpoledne se osypala. Pak ji v tom uviděla moje máma a že prý - jé to je tvoje tričko, tos nosila když jsi měla neštovice ty - 😲 No docela zajímavé...

zuzanka26
27. kvě 2012

@jitrulka můžu se zeptat jaká homeo vám dala? docela by mě to zajímalo, poslední dobou se mi homeo fakt osvědčily.

My máme od pátku výsev, možná to začalo už ve čtvrtek, jenže já jsem to nepoznala,že to je ono, bylo to občas někde pupínek a to mívá občas i normálně.
Máme jít v pátek na svatbu švagrovi, tak jsem to říkala dr. ( to bude 8 den po výsevu), říkala, že infekční už nebude, ale oslabená bude dost. Tak že bych šli jen na obřad a oběd, to by měla zvládnout.
😕

jitrulka
28. kvě 2012

zuzanka26 - bylo to RHUS TOXICODENDRON - nevím jestli to bylo těmi homeopatiky nebo prostě jen lehčí fází ale neštovice proběhli v pohodě. 2 dny jen zvýšená teplota, žadné horečky, pupínky máme pátý den, ale jen druhý a třetí ji potrapili, pak zas nebyla k udržení. A už se viditělně hojí. Kdybych měla neštovice zažít znovu, opět bych do toh přípravku šla. I když jak říkam, každý pruběh je asi jiný...

zuzanka26
29. kvě 2012

@jitrulka Děkuju! my máme sice průběh dobrý- dnes je pátý den a vlastně vypadají všechny jakože jsou na ústupu, bohužel jí to ale napadá asi průdušky, má šílený kašel a nespí kvůli tomu, tak jsem včera dostali ATB a budu čekat kdy to zabere!

123annynka
8. pro 2012

Snad jsem se trefila do správné diskuze - poradíte jak je to s higienou při neštovicích? Může se dítě sprchovat, nebo ne?

vendullka
13. bře 2013

Mělo některé vaše dítko neštovice, aniž by mělo zvýšenou teplotu a žádné svědění?

lenkav1976
9. dub 2013

Maminky, nemá někdo zkušenost s homeopatikama u planých neštovic? Že by s nimi měly lehčí průběh nebo něco podobného?

terkytka
11. kvě 2013

homeopatika jsou určitě dobrý, rychlejší průběh a lepší hojení, ze začátku Rhus toxicodendron 15CH 4krát denně 5granulí, na stroupky a dohojení Antimonium tartaricum 9CH 2krát denně 5granulí.

imzadi
16. kvě 2013

Ahoj holky...mam dotaz...u syna v soukrome skolicce mi dnes dali informaci ze jeden chlapecek ma od vikendu nestovice...minuly tyden muj syn ve skolce nebyl takze primo s danym chlapeckem se nepotkal ale vcera a dnes byl s detmi, ktere byli v kontaktu s danym chlapeckem...pomuze uz naseho Kubu tam nedavat nebo uz je pozde a chytil to??? Mame jet za mesic do chorvatska...vse zaplaceno ☹ diky

martinaj23
8. bře 2014

fotoportrét
martinaj23 Tak ja nesla u syna prvni puchyrky v patek, teplotu mel ve stredu, ale prikladala jsem to ryme. Syn uz je doma 14dnu-mel spalovou anginu. Mam doma jes 3mesicni mimco. Anginu dcerka nechytls, tak cekame jak to bude s nestovicema. Jinak mame odjet ve ctvrtek na dovcu-to by bylo pres tyden od prvnich priznaku. Jinak nam doktor zakazal slunicko-to bych pochopila, ale syn ma byt tyden jen v posteli a hlavne bez televize-myslite, ze je to nutne?