Neštovice. Jak u vás probíhaly?

j.a.n.u.s.
21. dub 2008

Ahoj holky,
jak u vas probihaly nestovice. Je lepsi je prodelat nebo ockovat???

jajinak
21. dub 2008

Ahoj Janus.Starší kluk dostal neštovice ve školce když mu byly 3 roky.Já jsem je v dětství neměla,tak jsem je dostala taky.Neměly žádný dramatický průběh,on neměl teplotu vůbec,měl pupeny po celém těle,tak jsem, je mazala pudrem.U dospělých se říká,že to může mít horší průběh,já to neměla taky nijak hrozné,teplotu něco málo přes 37,pupeny jsem měla teda trochu větší a víc a měla jsem trochu zvětšenou uzlinu za uchem.Celých 14 dní mě pobolívala hlava.Nesměli jsme na sluníčko.Trvalo to u kluka 10 u mě 14dní.Mladší syn je ještě neměl,ale očkovat bych určitě nedala.Čím dřív se prodělají,tím líp.

bublina7
21. dub 2008

Ahojky Janus,
Můj starší syn měl neštovice v 5-ti letech a bylo to docela v pohodě. Dva dny měl trochu zvýšenou teplotu, ale opupencovanej byl dost 😒 . Doktorka mi řekla ať ho mažu genciánou a pěkně mu vyschly. Mladšího taky očkovat nenechám 🙂

mikca
21. dub 2008

ahoj tak malej je po neštovakách třetí týden..a prodělal je uplně v pohoidě..měl jich sece dost, ale musím říct že se ani moc nedrápal...akorát teda mazání bylo náročnější protoře zdrhal 😀 ..Klárka je prodělala taky uplně v klídku..myslím si že je očkování naprosto zbytečné(mají toho docela dost nemyslíš) ..o očkování bych uvažovovala asi kdyby to nedostali tak do těch šesti let...protže průběch u starších bývá dost hrozný..jako vysoké teploty apod...ale do těch šesti není doůvod pro očkování 🙂

4a
21. dub 2008

doktoři doporučujou, že pokud dítě neprodělá neštovice do 10- 12ti let věku, tak potom naočkovat. Víc najdeš na www.nestovice.cz

já je prodělala jako dospělá, nakazila jsem jimi vlastně kluky. A můj průběh děs běs. 😖

petule.h
22. dub 2008

já zase četla nějaký článek, že je dobré děti naočkovat už před školkou.Tak se totiž vždy vše chytne a nejvíc spály, neštovice a vůbec vše 🙂

j.a.n.u.s.
autor
23. dub 2008

Holky dik...ja to u mudry blbe pochopila...nabidla mi ockovani (ktere se samozrejme plati 1900,-), vubec jsem nevedela ze povinne ockovani se nehradi...nestovice ne, ale ty dalsi detske nemoci, ta setrnejsi verze zahrnuje v sobe uz i ty nestovice...se nedivim...vzdyt ona i schvaluje poplatky u deti... 😖

nensy
23. dub 2008

ahoj tak to ti neporadím synovi bude 10 a ještě je neměl 😀

aknela
26. dub 2008

Ahoj, moje Kristýnka je prodělává právě teď a vše v relativní pohodě, jen je puntikatá a vadí ji, že nemůže ven.

Přeji hezký den 😎

draga
28. dub 2008

holky díky za tohle téma, já uvažuju co dát a co nedat naočkovat a právě mi toho připadá už moc takže jsme se rozhodla (i mudra to tak naznačila), že očkovat neštovice až na posledním místě...tak snad ještě někoho najdem kdo neštovky bude mít abysme mohli našeho chlapečka potom nechat nakazit 🙂)

aknela už je máte takhle brzo? a kde jste k nim přišly?

zero
28. dub 2008

Naše Simonka je dostala v 5ti měsících.Dostala to od té starší která to přinesla ze školky.Byl to teda docela záhul.Byla toho plná.Hlavně v obličeji, v pusince a na pipině.Byl to pupínek vedle pupínku.Měla docela vysoký horečky a díky tomu že to měla v pusině tak moc nejedla.Jsem ráda že už to je za námi

monik76
28. dub 2008

holky, já se toho děsím, já je totiž ještě neměla, tak čekám, kdy je malej donese ze školky a zřejmě pak lehnem všichni. Snad ho to ještě chvíli bude míjet. Nedovedu si představit, že by to teď malá měla a já s ní.

zero
28. dub 2008

Manžel je taky ještě neměl a od holek je nedostal.

eps
2. kvě 2008

Švagrové malá (5 měsíců) je teď měla, jak psala zero, plno pupínků, hodně i v pusince a na pinďulce, horečky přes 40. Chtěli si je nechat radši v nemocnici. Už je to za nima, teď čekají, jestli to nechytne starší syn. ☹ Taky jsem přemýšela, jestli očkovat, nebo se k nim zajet nakazit, ale jak mi popsala průbeh u Julči, tak ani omylem 😠 ☹ : Ale očkovat nedám, nechám tomu volný průběh, buď to donesou synovci ze školky nebo se sama nakazí ve školce...

j.a.n.u.s.
autor
3. kvě 2008

Tak jsem koukala kolem a nedam ockovat...u nas (karvina) je nejaka epidemie...Dragus, vis kam mas zajet?! 🙂
Necham tomu volny prubeh, ale cim je dite mladsi (nemluvim o novorozencich) je to lepsi...pry...ale zase podle me 4-5-ti letemu diteti je lehci vysvetlit at se neskrabe, nez rocnimu prckovi...dospeli maji horsi prubeh. El byla v kontraktu se sousedovic dubkovanym Petou a nic, nechytla to...ted je ma sousedka (mala) Kacenka u babicky, tak uvidime co a jak...jestli budes Simonko cist, tak napis prubeh, ja?

kuliskaa
4. kvě 2008

čauky janus........určitě prodělat a nejlépe až kolem 3let 😉

etinka
24. čer 2008

Ahoj, taky si myslím, že je lepší je prodělat co nejdříve. My jsme právě po neštovicích u obou dětí a jsem moc ráda, že nám to takhle vyšlo, protože dcera jde po prázdninách do školy a má to odbyté. Syn je prodělal bez problémů, nechal se i krásně mazat pudrem, neškrábal se a teplotu měl jen první den. Za 10dní bylo po všem. Dcera měla teploty 4dni, pupenců minimálně dvankrát tolik co syn a trvalo to o něco déle. Nejhorší je jen to, že děti nemůžou ven a nesmí se mýt. Očkovat bych je nedala.

zanetka82
24. čer 2008

Tak mojí kluci je taky už prodělali. Starší je donesl ze školky. U mladšího to mělo o trošičku horší pruběh protože v té době měl jen 5 měsícu. Ale jinak v pohodě. 😉 🙂

sisstin
24. čer 2008

ono se dá očkovat i na neštovice? 😲 😕

kejka
24. čer 2008

Moji starší kluci je neměli ani jeden.To jsem s nima chodila mezi děcka,co je měla a nic.Nejmladší zatím to samé,byl už 2x ve styku s neštovicema a nechytil je.Někdo je nemusí mít za celý život,páč má prostě hodně protilátek.
Sis jj očkuje se.

germik
19. dub 2010

ahoj holky,
máme ovčie kiahne - neštovice - šiesty deň, viete mi poradit, kedy by som mohla íst s malou von? Samozrejme nie medzi deti, len aspon na kratšiu prechádzku do lesíka, kde nesvieti slniečko a kde stretneme maximálne psíčkarov 😅
Sme zvyknuté chodit každý den von za akéhokolvek počasia a už mi z toho doma šibe 😕

raady
20. dub 2010

ahoj,
germik, také máme neštovice 😒 Teď jsem se před chvílí dívala, jak dlouho jsou infekční. Odborníci píší, že 14 dní před tím, než se dítě osype a potom, než se vyloupne poslední pupínek. My jsme doma 7. den a také uvažuju, že půjdu zítra s Barčou ven.
Myslím, že pokud nebudou kolem lidičky a procházka bude ve vašem případě do lesa, tak to snad nevadí. 😉

germik
20. dub 2010

raady - dufam že to prežívate v pohode, my sme uplne v pohode /len v sobotu mala teplotu/ a fakt jediný problém je že nemožme íst von 😒 Ale už som rozhodnutá, zajtra ideme na prechajdu, len sa budeme musiet maskovat - malá ma pár pupínkov na tvári a vypadá ako muchotrávka 🙂 Tak aby nevyplašila psíčkarov 😀

raady
20. dub 2010

germik, Baru je celkem v pohodě, ani teplotu neměla. Pupínků má taky přiměřeně. Akorát jí to asi v noci svědilo, špatně spala. Dokonce se naučila svlékat pyžamo, má overaly na 2 zipy. Zůstala ji vždy jen plenka 😅
Teď čekám, jestli to chytne ještě syn. Neštovice neměl. Ve školce jich byla spousta a on nic. 😕

jittuss
20. dub 2010

Ahoj holky,
moje malá měla neštovičky cca před měsícem a my teda ven chodily protože jsme zvyklé také denně procházkovat,do kolektivu jsme nešli ale na kraťoučkou procházku kolem domu ano. Verunka je měla maličko,žádný těžký průběh jeden den akorát v noci plakala jak jí to svědilo. My léčili jen fenistil kapkami proti svědění a Fenistil gelem,ten bílý pudr co má chladit a vysušovat nám dr.nedala že to je prej pak ještě horší a bordel po celém bytě v posteli 🙂 do 10-ti dnů byly zahojené a zaschlé!

klematis
9. kvě 2010

Ahojky, já přemýšlím o očkování i když zatím ještě máme čas, ale já jsem neštovice ještě neměla a ani mít nechcu, jenže vakcíny jsou dost drahé, tak nevím jestli zaplatit a nebo si tím projít.... 😒

vysocanka
4. dub 2012

prosim poradi mi nekdo co na nestovice u ocicek a v blizkosti oci? sem zoufala, malej si to roztahal vsude, je toho cim dal vic.. :( rano mel v jednom vicku spodniho ocka a ted uz ma i druhe oci ma natekle to je sileny ... diky moc

erika9110
6. dub 2012

Ahoj, my jsme měli neštovice před Vánoci, 40horečky, pupínky jsme neměli, měli jsme vřídky a puchýře. V nosánku, na jazyku, pod nehty na nožičkách i na ručičkách. Nehtíky komplet slezly a taky kůže na rukou - dlaně a prsty, na nožíčkách slezla kůže komplet z celých chodidel. Jediné co pomohlo byl Izomal...ten byl super, lepší než tekutej pudr. Trvalo to týden, další týden slezly nehtíky i skůží a komplet vše se zahojilo až po 2měsících. Takže hrůza. Ale na druhou stranu jsem ráda, že je měla (necelé 2roky), Dr. říkala, že tím si hodně vytvořila imunitu. Ale průběh je u každého jiný, já když je měla tak jsem měla prý jen pár pupínků a můj mažel to samý. Malá to teda odnesla fakt hodně, ale máme to za sebou, zaplať pánbůh......

hakanka
7. dub 2012

U nás pohoda. Starší syn (4 roky) - 1 den zvýšená teplota, jinak nic, jen puchýřky, mladší (1 rok) 3 dny zvýšená teplota, oteklé oko ), má u něj drobnou jizvičku), dávali jsme fenistil na svědění. Největší pruda byla, že to chytli po 14 dnech, takže měsíc v kuse doma.

jajinka27
7. dub 2012

Hrůza :( syn měl 1,5 roku, 4 dny měl horečky nad 39 a osypanej všude, na každým kousíčku těla, na pindíku, v uších, no strašný :( byl teda zlatej že se nedrbal, jen pak sloupával ty zaschlý strupy takže pár jizviček má

jajinka27
7. dub 2012

@erika9110 imunitu?? jinak imazol taky zabral, pudr vůbec :/