Neštovice. Máte tipy, rady?

erika9110
14. pro 2011

Chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s neštovicemi, Dceři jsou skoro 2roky a právě je máme. Puchýře, vřídky, vysoké horečky......nemáte nějaké ady a tipy, prosím

margeta
14. pro 2011

Mazali jsme Tanno Hermal lotiem a dávali Zyrtec

denousek
14. pro 2011

kup se v lekarne tekutý pudr,oni už ti poradí..tak at to jde hladce ..

jajinka27
14. pro 2011

syn je měl v roce a půl, takže mazali jsme imazolem a fialovou vodou z lékárny, to je to nejlepší, ani jedno nenechá strupy, tekutý pudr určo neee, páč ten nám zanechal stroupky, to mládě strhlo a má tam ďolíčky 😒 na svědění určo zyrtec nebo fenistil, na horečky klasika čípky
jo a měl jich po těle fakt mraky, určo tak 500, bylo to šílený

misak74
14. pro 2011

Ahoj, zrovna je prožívá půlroční dcerka, chytla to od bráchy, i když byla v té době ještě plně kojená 😠 Takže u nás podruhé 😝 Dr. nám poradila tekutý pudr s mentolem, trochu to chladí, takže pomůže od svědění, někdo třeba už pudr nedoporučuje vůbec, v lékárně nám doporučili Betadine na desinfekci, tohle ale neřeší zase svědění. Na noc máme Fenistil kapky. Na horečku není údajně vhodné při neštovicích podávat ibuprofen (Nurofen), lepší je paracetamol (Panadol např.), ale dr. jsem se na pozapomněla zeptat, tohle mám vyčteno z domácího lékaře 😉
Přeji rychlé uzdravení 🙂

madlenka29
14. pro 2011

nám byl doktorem doporučenej tekutej pudr a teploty srážet paralenen(nebo to co obsahuje paracetamol),
hlavně nedávat acylpyrin!!!!(zvyšuje riziko vzniku Reyova syndromu-to jsem vyčetla)
hlídat,aby se neškrábala a aby byla v teplíčku,nekoupat jen sprchovat a doporučil nám být doma a nechodit s něma ven(min 10dnů)

u nás už je mají obě holky za sebou-celej listopad jsem mazala pudrem,nejdřív jednu a pak druhou 😉

mishulle
15. pro 2011

můžu doporučit tea tree olej, urychluje vysychání puchýřků a léčbu celkově o několik dní