Neštovice, mažou se pouze puchýřky, nebo i stroupky?

katkvy
31. kvě 2013

Maminky, co jste mazaly plané neštovice tekutým pudrem, mažou se pouze puchýřky, nebo i stroupky??

hojda
31. kvě 2013

Hlavně puchářky ty svědí a aby se vysušily, už jsem i četla, že se mazat pudrem nemá, ale já je sama měla před 2 lety a musím říct, že pocitově to pro mě bylo trošku úleva to namazat. V lékarně prodávají nějaký speciální udr.

baca
31. kvě 2013

Mě dr.řekla, že mazat jen ty veké nebo co svědí. Namazala jsem jen ty rozhnisané.

helcenka
31. kvě 2013

Nám doktorka řekla mazat genciánou. Já teda v obličeji mazala genciánou, zbytek těla ale pudrem, mazala jsem všechny, zaschlé stroupky jsem nemazala. Koupila jsem v lékárně pudr s mentolem a tak jsme naprosto předešli svědění a škrábání. A že jsme jich teda měli 😝.

iluss
31. kvě 2013

Mazat hlavně ty puchýřky, zaschlé stroupky už mazat nemusíš. Já oboum dětem mazala takovým mlíčkem přímo na neštovice - Tanno Hermal Lotio a zasychalo to po tom hezky a hlavně to chladilo, tak to pomáhalo při svědění.

vrana
31. kvě 2013

Puchýřky, po zaschnutí už jsem nemazala. Nebyl ani důvod, holky to už nesvědilo. A nejvíc se nám taky osvědčilo Tanno Hermal. Je sice dražší, ale stojí za to.

pellullinka
2. čer 2013

Me doktorka řekla nemazat vůbec,tím,že se puchyrek námaze se ucpe a může se déle hojit. Dostali jsme kapky fenistil a syna nic nesvedilo,když ano,tak sem namazala fenistilem ten daný stroupek.