Neštovice u dětí, máte zkušenost?

sexymilacek
23. lis 2013

Ahoj holky, chtěla bych se Vás zeptat, která z vás má zkušenosti s neštovicema.Co dělat když je objevím.Vím, že se to maže tekutým pudrem, ale co dál?Děkuji, ještě je nemáme, ale můžeme je dostat.Děkuji i za radu.🙂

laurital
23. lis 2013

@sexymilacek V podstatě nic, nechat děti v teple a fenistil, který mírní svědění a v případě teploty panadol apod.Dává se tekutý pudr na vysušení, ale třeba já jsem ho nedávala, mazala jsem švédskými kapkami.
Do školky samozřejmě ne, u nás to mělo rychlý průběh, děti byly do týdne ok.Dříve se nedoporučovalo ani koupání, ale to už dnes neplatí, vlažná sprcha neuškodí.

betelgeuzz
23. lis 2013

@sexymilacek Ten pudr se už dnes nedoporučuje, akorát to pak svědí ještě víc, jak to zaschne. Dávala jsem fenistil kapky při svědění, teplotu holky ani neměly. Ještě jsem je párkrát vykoupala ve vodě s hypermanganem. Holky byly taky během týdne v pohodě, akorát neštovice dost oslabují imunitu, tak se doporučuje nechat dítě doma aspoň 2 týdny, pokud jsi doma, tak radši i 3.

berenika39
23. lis 2013

tekutý pudr už neee, nedoporučuje se. nejlépe nic, sucho, teplo, klid, teploty bývají, ale ne moc vysoké, stačí paralen, nurofen. pokud se objevují nové puchýřky, je dítě infekční. min 14 dní mimo děti.
na svědění fenistil, nebo je fajn tohle, to jsme měli a pomohlo.
http://www.docsimon.cz/zbozi/virasoothe-chladic...

sexymilacek
autor
23. lis 2013

No holky já se ptám, jelikož moje slavná švagrová jako nic neřeší.Jezdí s malou ke tchýni na návštěvu a bývá taky mezi mími dětmi ta její malá.Dítě mělo 40 teploty a jezdila sní autobusem na návšťěvu tak raději se ptám co a jak.A mé děti byli s její dcerkou v kontaktu tak jaká je inkubační doba nebo něco.

sexymilacek
autor
23. lis 2013

A moc děkuji za rady 🙂

betelgeuzz
23. lis 2013

@sexymilacek inkubační doba je až 3 týdny. Většinou nejdřív teploty a pak začnou vyskakovat pupínky. Ale starší byla úplně bez teplot, prostě jsem najednou objevila první neštovici.

sexymilacek
autor
23. lis 2013

@betelgeuzz Jasně, děkuji.

sexymilacek
autor
23. lis 2013

@betelgeuzz A jak se pozná neštovice?

veronikas20
30. lis 2013

Ahojky prvním příznakem bývá většinou teplota a vyrážka na kůži. Většinou se nejdříve objevuje ve vlasaté části hlavy, pak se rozšiřuje na celé tělo. Zprvu se jedná o drobné skvrnky, které se v průběhu několika hodin mění v puchýřky o průměru 3-6 mm. Pupínky jsou v různých stádiích. Objevují se postupně v několika výsevech po sobě. Puchýřky mají nejdříve čirý obsah tekutiny, který se postupně mění na mléčný a zakalený. Tekutina je infekční a obsahuje choroboplodné zárodky.

hojda
30. lis 2013

@berenika39
@sexymilacek Moje osobní zkušennost 3 roky stará, kdy jsem u dětské dr. sama chytla neštovice a pak si nimi jako pečlivá matka sama nakazila vlastní dítě. Inkubačka u nás 3 týdny (u malého pak týden začalo to teplotou), v době před výsevem, jsem byla hodně unavená, ospalá přes den, pak se udělal první pupínek na břiše, svědil, tak jsem ho rozdrbala a pak už se dělaly v hlavě. Nejhorší byla druhá noc po objevení neštovic u mě i u malého, pak už se to lepšilo a tolik to nesvědilo. A pudr jsem dávala a mě to fakt pomáhalo, když se člověk nemůže drbat, tak aspoň ten pudr na to mi byl příjemný, jinak se teď už prodává prý nějaký speciální pudr, malá lahvička a hodně drahý. Toť moje celkem čerstvá zkušennost. Dr. mi dala pro malého Fenistil kapky, tak jsme je tu druhou noc použili.