Neštovice u kojenců. Jak probíhají?

zuzka1000
22. srp 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti ? Mojí sousedky dcera (5 let) má neštovice a my jsme u ní byli na návštěve. S mojím synem si hrála atd. takže teď mám obavu, že nás neštovice navštíví taky. Nevíte jak to probíhá u tak malých dětiček ?

jandalinka
24. čer 2008

díky.tak jsem klidnější.Jsou to takové červené tečky jako když praskne žilka a rozšíří se,tak to budeme mít asi po nějaké potravině.Hm,ale nevím tedy po čem.........

sisstin
24. čer 2008

jandalinka: my to měli už dvakrát..a pokaždý po pomeranči 😖 nejdřív to byly takové pidi tečky malé..ale bylo jich čím dál, tím víc...jinak já měla neštovice v 17..a to je teprve nářez 😔 😅

jandalinka
24. čer 2008

tak nevím,zda být tedy klidnější anebo mít raději ty neštovice už teď 😕 😅 .Ale snad brzo vymizí a já nebudu strachovat,co to je...............

sisstin
24. čer 2008

jandalinka: u takhle malých ty neštovice i svědí 😕 ale bejt jim nic nemusí, ty malý to snášej dobře..zato mně bylo šíleně, blila jsem jak amina 😅

etinka
24. čer 2008

Ahoj Jandalinko, s neštovicemi mám čerstvou zkušenost, protože máme monetálně po nemoci u obou dětí. Projevit se můžou i zcela nenápadně, u syna se prostě ráno objevily na ramínku asi 3pupínky, vypadaly jak malé puchýře, byly nalité tekutinou. Nebyla jsem si jistá, tak jsem ho vzala k dětské. Když jsem ho svlékala tam, už toho měl plné bříško. Dcera je straší, výsev měla pomalejší. Měla jeden pupínke na noze a jeden na krku celé 3dni. Vůbec jsem si nebyla jistá, ale vzhledem k tomu, že jsem čekala, že onemocní taky, tak jsme vyčkávali. Osypala se celá až 4.den.
Pokud si nejsi jistá, radši zajdi k doktorce. Může se jednat o obyčejnou kopřivku, ale taky nemusí. Co se týká onemocnění u kojených dětí, znám pár případů, kdy onemosněly i tyto děti. Takže je to asi individuální.

jandalinka
24. čer 2008

etinka:díky.zkusím počkat 2dny,jestli nevymizí a pak pádím k mudr. 😉

eleonora
25. čer 2008

Tak mi jsme prodelali nestovice prave ted a musim rict ze Zuzanka je snasela velmi dobre vubec nebrecela a nebyla protivna a od zitrka muzeme zase chodit ven mazali jsme jak genciankou tak mudrem a davali jsme jeste kapicky fenistilu proti svedeni. Martin si je prodelal o tyden driv a uz byl litostivejsi pridali se mu k tomu horecky, ale taky to s nim bylo v pohode. Mela jsme strach ze je u male na to brzo a ted mam radost ze uz to mame za sebou a nemusime se bat nakazy az budou chodit do skolky

krista
8. pro 2008

alenach • Včera ve 21:55
Ahojte holky, potřebovala bych poradit jestli máte některá zkušenosti s neštovicema u miminka. Matýskovi je 6,5 měsíce a včera jsme byli u synovce a dneska jsem se dozvěděla, že dostal neštovice tak trnu hrůzou, že je má, protože jsem se dočetla, že u dítěte do jednoho roku to má nějaký horší průběh. Tak budu ráda za jakoukoliv zkušenost. Díky

martinka79 • 2d • Včera ve 22:14
Ahojky my měli asi v 8měs. (dcera) a musím říci dobré, vlastně super. zvládla to velmi rychle pohodově a hlavně nic si neškrábala pudr zabral rychle +gencialní mast. říká se, že děti do 1roku jsou proti neštov. imunní. 😉

alenach • Včera ve 22:32
Děkuji za odpověď no jsou to nervy doufám, že budeš mít pravdu a mine nás to.

eleonora • 2d • Včera ve 22:48
Alenach nase mala mela nestovice ve dvou mesicich a super prubeh rekla bych lepsi nez u triletyho kluka kterej si to porad skrabal ona nic a hlavne uz se jim neobjevi a jsou tudis imunni byt tebou tak bych se nebala a aspon je budete mit driv za sebou.

evikuu
3. únor 2009

Ahoj holky, malá přišla do staku s klukem který dostal za dva dny neštovice.Mám se bát a nebo doufat že bude mít dobrý průběh, protože počítám stím že je dostane.
Nevíte jak je to s očkováním??

evikuu
3. únor 2009

Myslím s hexou a pneumokokem které máme rozočkované ☹

krista
20. dub 2009

bobisek • 1d, 21tt • 25. březen 2008 v 18:58
Ahojte všichni, mám 10 měsíčního klučinu a dneska se nám nastartovali neštovičky. Asi před 3 týdny jsme s nimi byli v kontaktu (neopatřením) a tak jsme se nejspíš nakazili. Nemáte některá maminka zkušenosti s touto nemocí u takovýchto prďolat?
Máme teploty a pupínky jsou spíš jako krupička nebo potničky. Pomalu se rozlejzaj. Namazala jsem ho tuhým pudrem a dala Nurofen.
Jak mu mám odlehčit a jak to probíhalo u vašich ratolestí?
Jak dlouho u vás probíhaly?
Největší sranda je, že já jsem je taky neměla a tak mám skoro paniku. Prý to může způsobit u dospělých i neplodnost 😢

bobisek • 1d, 21tt • 25. březen 2008 v 19:08
Přehlídla jsem, že tohle téma tu je 😉
Omlouvám se, ale o radu i tak prosím

schnek • 2d • 25. březen 2008 v 19:08
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mrkni sem 😉

bobisek • 1d, 21tt • 25. březen 2008 v 19:19
Šnečku děkuji, já si toho tématu všimla trochu dýl. Nějak jsem se ztratila 😲

krista
20. dub 2009

zero • 2d • 28. listopad 2007 v 10:26
Ahoj holky,
malé je necelý půlrok a od starší dcery dostala neštovice.Chtěla jsem se zeptat jestli s tím některá z vás máte zkušenosti u takhle malého broučka?Co pomáhá a tak?Moc díky. 😢

zero • 2d • 30. listopad 2007 ve 14:54
Maminy prosím pomozte mi.Už se to nedá zvládnout.Spí jen minimálně a je chudinka sesypaná úplně celá.Pupínek vedle pupínku.Hlavně na hlavě a na obličeji okolo nosu ,pusiny a na očičkách.Na prdelce,na pipince i vevnitř,prostě vážně uplně všude.A rozšiřuje se to pořád dál.Už jsem zoufalá.Nevím jak jí můžu pomoct.Mažem tekutým pudrem a dáváme fenistilový kapičky.Ale zdá se že nic nezabírá.
Prosím pomozte.Děkuju moc.

lukin • 30. listopad 2007 v 15:13
Je mi líto, že s tím nemám zkušenost, ale co na to řekla doktorka? Byla jsi za ní? Doufám, že ti někdo brzo poradí.

navi • 1d • 30. listopad 2007 v 15:14
zero bohužel ti neporadím ☹ Je to hrozný, když se trápí takový drobeček, móóóóc držím palečky, ať ji to co nejdřív přejde!!! Držte se holky

zero • 2d • 30. listopad 2007 v 15:16
U doktora jsme byli dokonce dvakrát protože mi to nedalo když toho má tak moc.Prý musíme vydržet a jak blbec řekl mazat, mazat, mazat.Je to hrozný.Pořád jen pláče a já už taky protože mi jí je strašně líto a nevím jak jí můžu pomoct.

navi • 1d • 30. listopad 2007 v 15:25
zero tak jsem o tom teď mluvila smojí mámou, ségra prý taky odemě chytila neštovice a nebyl jí jěště rok. A říkala, že se to musí opravdu přežít jen s tím mazáním, ale prý to mělo docela rychlý prúběh, tak snad to u vás bude taky tak. Jo a doktor ji tenkrát řekl, že už to má aspoň za sebou 😒

zero • 2d • 30. listopad 2007 v 15:33
Navi moc díky.To mi teď říkají všichni a já se s tím taky tak trochu uklidňuju.Máme to čtvrtý den tak se to snad za chvilku zastaví a začnou se dělat stroupky,Ještě jednou moc díky,

jola2
20. dub 2009

krista: Moje 4letá holčička je dostala když jsem byla 8,5 měsíce těhotná tak jsem měla taky velkou obavu abych nedostala horečky, předčasně porodila atd. ale nedostala jsem to. Já si myslím že když to nedostane člověk do tolikati let tak už to nedostane protože má dobrou imunitu vůči neštovicím.

tabarka
30. čer 2009

Ahojte, asi se už budu opakovat, ale i přesto. Na ulici máme neštovice, mé děti s něma přišly do kontaktu - bylo to účelově... Za jak dlouho mám počítat s tím, že se nám mohou pupínky také objevit? A jak dlouho u vás trvaly? Ráda bych je měla už za sebou... A jak je to s chozením ven... Moc děkuji za vaše rady

leninnek
30. čer 2009

tabarka do 21 dnů pak už ne malá byla už dvakrát v kontaktu nevědomě s neštovicemi vždycky jsme se dověděli až pak já měla hrůzu ale nedostala a ted podruhé nám kvůli tomu byl odložený prevenar ☹ a s tím průběhem je to fakt různé říká se že ty malé děti to snážej líp ale mám známou její malý měl rok a půl a hrůza horečky pořád plakal takže každý člověk, dítě to snáší jinak a s chozením ven vím že může až bude mít strupy do té doby je to prý stále infekční

liby1
5. črc 2009

máme pátý den neštovice, dcera má 15 měsíců, vůbec netuším, kde to chytila. Ale průběh byl asi takový, že začaly v noci teploty (myslela jsem, že jsou pro Prevenaru, byli jsme ho ten den píchat) a v noci jsem objevila pár puchýřků, když jsem měřila malé teplotu, tak jsem ráno volala MUDr., že se máme přijít ukázat, dopoledne už byla osypaná i na hlavičce, tak mažeme pudrem s mentolem a máme Betadine, ten prý máme mazat až z toho budou puchýřky, je to prý dezinfekce. Jinak horečky byly první 3 dny, to jsme střídali Nurofen a Panadol a byly skoro 39 stupňů. Malá první den skoro vůbec nespala, ale pak dobrý, ani to moc neškrábe, tak snad ještě dalších pět dní přežijeme v pohodě a pak už nebudeme infekční. A můžeme konečně ven 😀 Už se těším, je to celkem na hlavu, takovou dobu být zavřeni doma. Tak se všichni držte, aspoň už budou imunní.

tabarka
11. črc 2009

Ahojky, moc děkuji za rady, tak to vypadá, že jedno z dětí neštovice dostalo dnes, druhé zatím nic...
ale má atopický ekzém, který má poslední 3 dny hrozný, už měla klid, ale ted ji z ničeho nic úplně vylezl... tak mám ted obavy, co z toho bude. Počkám do rána, zda pupínky přibudou... pokud máte některá zkušenost, jak je to s neštovicema u atopiků, dejte prosím vědět, i rady co pomáhá na neštovice, za každou radu budu vděčná...

mousunek
12. črc 2009

tabarka - ten ekzem nemusi byt zniceho nic bratr ekzem mel a stacilo vetsi chlad nebo vedro a zhorsilo se mu to

ivika02
8. led 2010

Ahoj všem....právě proděláváme neštovice, malému je 5,5 roku,máme je od pondělí a docela to jde,první 3 dny to bylo docela zajímavý...snad každou minutu novej pupínek,ale bez teplot, dneska už je to o moc lepší..dr nám napsala IMAZOL,v příbal.letáku jsem si přečetla,že je to na plísně,otevřené rány apod.takže jsem koupila tekutej pudr,ale nakonec mi kamarádka poradila krátké koupele v hypermarganu a zamáznout genciálkou,ted už se neštovičky vylupují..Jen jsem se chtěla zeptat,nemáte někdo zkušenost v průběhu neštovic ze zduřelýma uzlinama?objevila jsem malýmu za krkem bulku...ve středu máme jít k dr.na kontrolu...Tak jestli nemám jet dřív....Díky a hezký den všem🙂

krista
8. dub 2010

Ahojky,
já jsem sem nikdy nepřispívala, ale teď mám zkušenost ze třech stran 😅

Já jsem dostala neštovice u nás v rodině jako první a to ve 23.letech a ještě těhotná v 17tt, pro mě to bylo otřesný, měla jsem teploty, nemohla jsem se ani udržet na nohách, myslela jsem si, že to prostě nevydržím a i když jsem se neškrabala zůstaly mi ošklivý jizvy 😖
Ode mně je chytla dcera - 13měs. byla statečná, nesla to rozhodně líp než já, teplotu si myslím, že měla jen trochu, osypaná byla ale úplně všude (stejně jako já), jizvičky nemá.
Teď je kdesi chytil syn - 6měs., teplotu neměl, osypaný je ale taky úplně všude (doufala jsem, že aspoň bude mít protilátky, když už je měl jednou se mnou v těhotenství 😝) a je teda hodně plačtivej - to už byl tak týden před tím než to propuklo a špatně se mu spinká, zatím je osypaný cca 5.den, takže se pořád vysévá, každopádně se těším až to bude za námi 🙂

germik
15. dub 2010

Ahoj holky,
dostalo jedno z vašich detičiek ovčie kiahne /neštovice/ a popritom ste boli tehotné?
Malá dostala dnes kiahne a pritom som v 25tt. Kiahne som prekonala ako malá, takže by to riziko hadam pre nenarodené bábo nemalo byt 😉 Až zajtra idem k Dr.,lebo dnes tam nebola ☹ Máte s tým skusenost? Díky

cakinek2002
5. kvě 2010

milá Lotti právě máš možnost slyšet o miminku ,které má neštovice.Synovi budou za 14 dní tři měsíce a neštovice právě prodělává

anicka164
5. kvě 2010

Germiku, neštovice jsou v těhu myslím problém až těsně před porodem, protože na mimi by se přenesly při porodu. Ty máš ještě čas, takže myslím, že se není čeho bát. Držím palce!

mates22
23. zář 2010

ahoj holky, tak se dneska ráno malej (6,5 měsíce) probudil a má dva flíčky na obličeji a jeden se právě dělá, ale nejsem si jistá, že to jsou neštovice, nevím, že by s nimi přišel do styku. Nicméně já je nepoznám, teplotu nemá, protivnej není. Objevil se mu flíček jako kousanec, pak se trochu zmenšil a víc zrudnul a uprostřed je takovej jako malinkatej beďárek, bílej. Nešmudlá si to, tak ho to snad nesvědí. Začali sme teď s příkrmama, tak nevím, jestli to spíš není alergie.

Co myslíte? Mám s ním jít k Dr.? Moc se mi nechce, teď sme tam lítali se starší dcerou, má zvýšené teploty, jinak nic, dělala jí všechna vyšetření a prej, že je zdravá, tak bych nerada, aby si myslela, že si furt něco vymejšlím.

mates22
23. zář 2010

Tak mi to nedalo a doktorce jsem zavolala, no neštovice prej řáděj, ale máme přijít kdyžtak až zítra, jestli se to ještě rozjede. A PRÝ U PŮLROČNÍHO UŽ TO NENÍ ŽÁDNÁ TRAGÉDIE. Tak to mě uklidnilo a navíc by si je snad odbyla i 4-letá dcera.

krista
23. zář 2010

@mates22 moje dcera měla neštovice v roce, můj syn v půl roce a snesli je oba dobře 😉 neštovice poznáš určitě od nějaký alergie, budou se dělat víc a víc, typický znak je třeba že jsou ve vlasech, tam se alergie neudělá a hlavně jsou to pupínky vodnaté. Náš Luky se taky neškrabal, to si podle mě půlroční dítě ještě moc neuvědomuje, což je na jednu stranu dobře 😉

ktr
23. zář 2010

@mates22 ahoj,my jsme měli neštovice v 5 měsísích,žádná tragedie,dostal je od staršího syna,začlo to jedním škaredým pupínkem na čele a druhý den už byl osypaný celý..vlásky,zádíčka,nožky....teplotu jsme neměli,neškráball se...

mates22
23. zář 2010

Díky kristo, hlavně za uklidnění, tak uvidíme, jak se to rozjede, či nerozjede, zatím je má na spánku, nad okem a na tvářičce. Hlavně, že už je dost velkej na to, aby je nesl dobře - a to mi tuhle na prevenci říkala doktorka, že má jizvičky jako by měl neštovice prenatálně - to jsem teda slyšela prvně, ale říkala jsem si, že to je dobrý a že už je teda třeba nedostane 🙂

Dcera měla někdy na roce alergii, krerá se neštovicím hodně podobala, ani doktorka si nebyla úplně jistá, ale ve vlasech ji neměla, to je fakt. Nakonec to bylo na víno a bohužel i hroznovej cukr a dodnes s tím trochu bojujeme, protože se pro lepší zdraví přidává do kdejakého bonbónu apod..

krista
23. zář 2010

@mates22 no já mám teda ještě jednu zkušenost, můj syn je měl i prenatálně 😀 u nás je Kristý dostala v roce, já je chytla od ní (v 17tt se synem) a takhle jsme se v tom hezky plácali měsíc... 😝 myslela jsem si, že už je nedostane když je měl se mnou a nebo že když už tak je nebude mít tolik, ale měl je stejně chuděrka všude, ještě má i pár jizviček a to je to už půl roku, ale myslím si, že se ztratí, Kristý se taky ztratily, jen mě teda zůstaly, ale to je daný věkem, tak buďme rády že si to odbydou takhle malinký 😉 je dobře že nemá teplotu, my jsme k tomu měli všichni hrozný teploty. Určitě není vyloučená ani ta alergie, bohužel, taky nějaký máme, ale určitě po pár dnech poznáte z čeho to bylo 😉
Ještě jsem chtěla říct, že k Dr. jsem nešla ani jednou, jen jsem tam zavolala že je máme a že tam nepůjdeme (je to vysoce infekční, tak jsem chtěla být ohleduplná i k ostatním) nehledě na to, že by na ni koukli, oznámili mi že má neštovice a doporučili tekutý pudr a nekoupat, příp. něco na teplotu a to jsem opravdu věděla 🙂

mates22
23. zář 2010

u nás je naštěstí infekční vchod 🙂 , což je vážně praktický. zazvoníš, zabzučej a vlezeš do jiné čekárnoordinace (je tam lůžko) za ordinací, kam pak přijde doktorka za tebou....