Neurofibromatóza - máte dítě s touto nemocí?

ladaa20
11. led 2012

ahojky chtěla bych se zeptat jestli mate někdo v rodině a ditě s NF jako ja ,jak to u Vas probiha atd...

dennj
3. bře 2017

@lucihk Je nás tady více, bohužel ☹ Mám dcerku, skoro 22. měsíců, NF 1. My jsme zatím jen u pigmentových skvrn, nemoc je poděděná od otce a dědečka. Včera jsme byli na kontrole na neurologii v Motole, Mudr. Petrák a díky bohu vše v pořádku, dle slov pana dr. je moc šikovná, její vývoj je jako u zdravého dítěte ( chodit začala přesně v roce ). V necelém roce nám byla zjištěna tachykardie, půjdeme tedy na další vyšetření, abychom to ohlídali. Prý jí trochu ujíždí jedno očičko, my jsme si toho vůbec nevšimli, prý se to věkem zlepší. Dále jsme kontrolovány také na očním, tam vše v pořádku, kontrola zase za půl roku. Stále věříme tomu, že když je NF1 poděděná, má prý slabší průběh než když se jedná o novou mutaci :-/ Holky moje, držte se !! Dětičky jsou šikovné, zvládnou to a ostatní přestaňte řešit kraviny a važte si toho, že máte zdravé dítě !!!!

lansi83
3. bře 2017

Ahojky lucihk, mi tu epilepsii ještě potvrzenou nemáme, vyšetření nás čeká 13.3. Nemusí jít vždycky jen o ucpanou zúženou cevku v mozku, já jsem měla v dětství taky epilepsii, brala jsem pár let prášky a dneska už jsem dávno v pořádku, nic mi není. Malý to klidně mohl zdědit po mě a s NF1 to vůbec nemusí souviset. Syn je také pěkný divoch a brylicky by si taky určitě sundaval z obličeje. Je to s nimi těžké, dokud nepochopi, že je to pro jejich dobro. Buď ráda, že máš partnera a nejsi na to všechno sama jako já. Já horko těžko sháním někoho, kdo mě se synem odveze na kontroly po doktorech a o financích ani nemluvím, máme měsíčně na všechno necelých 11 tis. Jsem totálně vyčerpaná a zralá na prášky! Tak se drž a mysli pozitivně. Pa pa pa

werik153
15. bře 2017

@monnn Ahojky, naposledy jsme si myslím psaly, když jsi byla těhotná, nebo když se ti narodila malá. Už víte něco víc ? Jestli Nf má nebo nemá?
Nám se 7.10.2016 narodil Eliášek, flíček nemá zatím žádný, na genetiku jdeme v září. Pro jistotu má za sebou EEG a SONO hlavičky, vše v pořádku...

monnn
15. bře 2017

@werik153 ahojky ,dle prvních výsledků NF nemá,na druhé výsledky stále čekáme ☹
a gratuluji k Eliáškovi ,to je dobře ,že má vše v pořádku 🙂,uvidíš určitě i další vyšetření budou v pořádku 🙂

miky2012
18. lis 2017

Dobrý den čekáme na genetiku,ale měli jsme lymfom na jazyku operace dopadla dobře díky bohu... Neurolog nám řekl že máme NF 1 máme fleky po celém tělíčku.Nevim co bude dál 21.12 už snad budu vědět víc jdeme na kontrolu a budou výsledky...Nevím jak sním spolupracovat brečí a křičí mám ještě dva kluky ty jsou díky bohu v pořádku.Ale křičí na něj a nemůžou mu to vysvětlit..Je mi ztoho nabreceni

lansi83
18. lis 2017

@miky2012 ,ahoj, je mi líto, že jsme na stejné lodi..☹. Můj syn(31 mes) má geneticky potvrzenou NF1. Má také hodně kávových skvrn po těle, drobné fibromky na kůži a bohužel mnohočetna ložiska na mozku( podle MR mozku). ☹. Zatím prý nezhoubna. Můžu se zeptat, jak jsi to myslela s tím brecenim a kricenim? My máme navíc podezření na epilepsii a ADHD. Řešíme i psychické problémy..☹. Je to smutné, ja vím...☹(

miky2012
18. lis 2017

@lansi83 dobrý den,ale že mu kluci něco vysvětlují a spustí brečí a křičí do toho máme špatnou stabilitu těla chodíme na rhb a máme též ADHD špatně mluvíme jak měl ten lymfom a jazyku je to těžké 😓Pořád mě potřebuje vedle sebe chodíme do školky tam zase behne mezi deti a vše jim zničí.Ted řeším asistentku potřebuje nutně si myslím já. A hlavně chci aby vše dohnal jsme opožděný a vůbec nevím co bude dál..Jestli nám dají nějaké prášky nebo co bude jsem nervózní jak vyjdou ty výsledky.Taky nezhoubny fibromky..Každou chvíli antibiotika a často v Motole na Orl teď mi p.Katra řekl až za rok na kontrolu ale záleží a vysledkach

miky2012
18. lis 2017

A je mi to líto 😣 fakt malinký a už takové starosti..😐Ale cim dřív to víte tak je to možná lepší a nějaké řešení na je 5 a snad to taky zvládneme...ale jsem ráda že si můžu ó tom z někým popovidat

lansi83
19. lis 2017

@miky2012 , dobrý den, tak to máme asi s klukama nastejno. Syn má taky špatnou stabilitu při chůzi, nebeha... Vojtovu metodu jsme cvičili cca 14 měs. a už víc jak přes rok podle neurologa nemusíme. Ma opožděný vývoj řeči, začal trochu opakovat až skoro ve 2,5 letech. Taky mě hodně potřebuje, je na mě fixovány a neumí si hrát sám. Vývojově je pozadu od narození a ještě to stále nedohnal. Do školky ho chci dát až za 2 roky, snad to trochu dožene nebo to vypadá taky na asistenta. Nevíte, kdo ho platí, když na něj má dítě nárok? Rodič nebo stát nebo každý určitou část? Jsem svobodná matka na rodicaku a malý má od otce vyzivne. Mám zažádano o příspěvek na péči a dopravu, ale ještě nevím, jestli nám to dají. A kolik ten asistent vlastně měsíčně stojí? Kolik je vašemu synovi s NF1? Hezký den.

miky2012
19. lis 2017

Zdravim je mu 5let.Dam vam vedet zkrs toho asistenta jak dopadnu ja ale myslim,ze by to mel hradit stat tak uvidime...ale doufam ze to vyjde.Na socialce by vam to meli dat taky tam pujdu az budu mit vysledky...To je hrozny byt na to sama.Ale kluci maji stejne oci..Musime to zvladnout...

lansi83
20. lis 2017

@miky2012 , děkuji budu ráda, když mi napisete, jak je to s tím asistentem. Za jakých podmínek má na něj dítě do školky nárok a co všechno je k tomu potřeba. Divím se, že je vašemu synovi 5 let a ještě tu diagnózu nemáte potvrzenou?? U mého syna vyslovil podezření na NF1 neurolog ještě před prvním rokem, na genetice v 1,5 roce řekla dr., že to má a po cca 4 měsících to bylo potvrzeno krevním testem..☹. Ale podle toho, co jste mi o vašem synovi napsala( pigmentové skvrny, lymfom, ADHD), si myslím, že je to jasné a má 100% NF1. Bohužel. Má ji u vás někdo v rodině? U nás ne, syn je první, jde o nějakou mutaci genu. Hezký den.

miky2012
20. lis 2017

@lansi83 zdravim jo to jsem se taky divila,ze doktorka nepoznala lymfom a ani se nevsimla flicku meli jsme i molusky a operativne vyriznout..a zase se obevili.Takze jsem vse zacala resit...proc tolik marodime nechceme mluvit atd..Resime to rok protoze nas nepoustela ze mame prudusky pritom to byl lymfom a nemohl dychat...Tak jsem se spojila s doktorem v Motole a dohodla operaci ...Sila vse jsem si vybehavala sama

miky2012
20. lis 2017

@lansi83 pigment na obliceji mam jen ja a jenom v lete jibak v rodine nic.Ach jo co bude dal.Dnes jsem byla u doktorky mame anginu doufam ze se nam nevrati co nam vyrizli...Ale mesic jsme chodili do skolky zazrak...To je nejdyl za cely rok...😉

kackanovo
30. lis 2017

Ahoj, máme také, nyní zjistili dceři 2.5 roku gliom optiku. Chtěla bych se zeptat zda máte zkušenosti srovnání onkologie Brno vs Motol. ?? A ještě zda je ještě nějaká další skupina krom této.

Také bych se ráda zeptala zda se snažíte nějak podpořit zdraví při této nemoci, nějaké alternativní podpurné terapie, zdravá strava,..

Moc děkuji.

miky2012
30. lis 2017

@kackanovo Dobry den zalezi od kud jste ,ale za me urcite Praha Motol jsem tam moc spokojena...Drzte se neni nic jednoduche,ale deti zvladaji vse lip nez my...Hodne stesti

punky
30. lis 2017

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla porad je co delat s detma je tu sposta novich maminek koukam.ta nemic je zakerna ale musíme bojovat. Moji kluci jsou pod kontrolou neuroligie,ocni,kožní ,ultrazvuk,nefrologie,genetika a ja to same a zatim a doufam ze to tak i zustane jsme v piradku starsi syn ma teda asimetrii v obliceji a spatne se mu mluvi jinak v pohode a mladsi ma jen skvrny.doufam a moc si preju aby to tak zustalo me vyrasilo par fibromku po ivf a po tehotenstvi.vsem holjy preju pevne nervy a hlavne to zdravi

punky
30. lis 2017

@kackanovo
Dobry den ja se synem chodila k homeopatce a zobal homeo mel xantogranulomi i v oku pry by do 6 let meli vstrebat pry j nf1 jsou bezne do roka byly pryc i v tom oku mozna drive.upravili jsme stravu castecne jsme jedli majrobiotiku a vse se srovnalo.ted jsme temer bez problemu

miky2012
1. pro 2017

@punky dobry den to je krasna zprava byt bez problemu...Je uz abych takou zpravu mohla take rict...To homopatikum koupite v lekarne ne na predpis ze?Ale hlavme at to vydrzi moc vam to pruju👏drzte se

punky
1. pro 2017

@miky2012 bohuzwl ryhle hsouna predpus calcara flurica ch 15 nebo 30 takze k homeopatovi.a vy mate zdedenou nebo vrozenou nf1?

punky
1. pro 2017

@miky2012 bohuzel jsou na predpis tak navstivit homeopata.jsem moc rada ze jsmebez problemu v breznu kluky ceka eeg tak snad bude vse v poradku ted jsme meli ocni a taky vse v norme.ja se trochu zanedbavala tak uz jsem vsude objednana.ted mi spus hapruje psychyka mam uzkosti a strach s toho ze se jim neco rozjede nebo me

miky2012
2. pro 2017

@punky Pojedeme k neurologovi do Motole na kontrolu a pri hospitalizaci kdyz jsme lezili v nemocnici tak nam brali krev kvuli genetice byli jsme na ocnim,usnim a spoustu jinejch vysetreni.A cekame na vysledky genetiky jsem taky nervozni jak pes dva kluci zdravi a treti.to odnesl...Rekl nam podle flicku na tele NF1 a lymfom na jazyku jsme meli..Mame spatnou stabilitu tela chodime na rhb.Pockam az na ty vysledky a jestli dostaneme nejake prasky.Jinak zkusim homeopatikum..Diky za radu v rodine nic nemame ja jen pingment na obliceji

kackanovo
3. pro 2017

tyjo vy toho všichni nějak moc absolvujete, my chodíme jen na oční, kožní, neurologie, UZ břicha, kardio a MR.

A nic dalšího krom homeo jste nikdo nezkoušel? Kraniosakrální terapie, tkáňové soli, TČM,...

punky
3. pro 2017

@kackanovo tatka se leta venoval tcm delal vedoucigo bylinkarny a delal ry smesi.a vy mate dedicnou nebo vrozenou?je rozdil i mezi nf1 a nf2.jinak jsme bez vetsich problemu a doufam a pevne věřím ze to tak zustane na vzdy.v pisledni dobe mam deprese bohim se o sebe a kluky a vy tu memoc mate nebo jen dite vase?

punky
3. pro 2017

@dennj dobry muzu se zeptat tatinek deti a dedecek maji jak jsem pochopila nf1?a jsou bez problemu?ja ji mam tez podedenou po svem otci a zrejme i jeho otci ktery je ovsem neznami...my chodime jen na kontroli hednou za rok a nikdy se nam nic neukazalo jen ty fleky ale mam v pisledni dobe hrozny strach...jeste jsem si najela na net a samozrejme vsude jen ty desive scenare

monnn
3. pro 2017

@kackanovo ahojky my taky chodíme se synem (14let) 1x ročně onkologie (UZ břicha),oční,neurologie a měli jsme MR 1x za dva roky a teď máme napsané 1x za rok 😕
zděděné má po mě a mojí mamce ,máme ještě dcerku (28 mě) dle všech vyšetření by měla být zdravá 😉

monnn
3. pro 2017

@punky je mi líto co teď prožíváš (strach ) ,já už raději na netu nečtu,jsou tam opravdu děsivé scénáře 😢

miky2012
3. pro 2017

Ach jo neni to jednoduche holky drzte se vsichni🙂Musi vse dobre dopadnout..Ale diky vsem za zpravy nikdy jsem o tom neslysela..U nas v rodine to nikdo nemel vse je pro me nove...

kackanovo
4. pro 2017

@punky No nejspíš nově vzniklou, nevíme o nikom z rodiny, ale teprve tted jsme se konečně objednaly na genetiku, tak pak uvidíme jak je to přesně.
Dcera mí potvrzenou NF1. Takže řešíte i pomocí bylin a TČM?

kackanovo
4. pro 2017

@monnn tyjo tak to chodíte ještě mín, Kam chodíte na onkologii? My první rok byly po pul roce, tento rok jsme se k tomu dotastaly až po roce,měla jsem nějaké zrav,komplikace. Na začátku při prvně kontrole nám bylo řečeno že budeme chodit 2x za 1 rok v období rychlejšího vývoje (mimčo a puberta) v době kdy je pomalejší tak 1x za rok.

punky
4. pro 2017

@kackanovo neresime pomoci bylin ani nevim jestli by to bylo mozne...homeopatika nam ale pomohla a asi nasadime znova pro jistotu....mladsimu se udelo par xantogranulomu.bracha ten mel neco na mozku uz drive a se mu vytratilo ja z brachou jsme v pohode segra mladsi s ratkovo druheho manzelstvi je par let po operaci a tatinek pred rokem zemrel....