Neustále nemocné dítě. Kde je chyba?

judit22
28. dub 2010

Ahojky všem, ráda si popovídám s maminkami, které neustále řeší nemoci svých ratolestí.
Ondrášek do roka skoro nemarodil, jen třikrát měl rýmu. V lednu, v roce měl první zánět průdušek, vleklý, po měsíci neustálého kašle a rýmy jsme dostali antibiotika. Pak byl asi 3 týdny klid, očkování Synflorix a poté opět zánět průdušek, rýma, opět měsíc. Teď byl týden klid a zase už má neskutečnou rýmu. K tomu nám rostou špičáky, stoličky, k tomu má průjem a bolesti břicha. Odběry krve na imunitu, alergii, všechno vyšlo na jedničku, imunita v pořádku, alergeny nízké, takže prý je zdravý jako řípa, tak se ptám kde je chyba?Máte s tím některá zkušenost?Myslíte, že v případě, že má dítě neustále rýmu, ač je žlutá, že se může jednat o rozvíjející se alergii?Nyní jsem začala na doporučení podávat Colostrum, máte zkušenosti??
Už jsem z toho nešťastná, nemůžeme nikam do kolektivu dětí, těšila jsem se na jaro, že bude klid a nějak to nebere konce.

evaviki
16. dub 2013

@zuzanka26 no skus to odsuvat ako sa da.. A kup nejake laktobacilky pre deti a k tomu pestra strava..vic udelat nemuzes..

zuzanka26
16. dub 2013

@evaviki vím, je toho na něj nějak moc a neumí se s tím ještě poprat. BOhužel když dostane i malé teploty, tak po týdnu obvykle už to nezvládne, nastoupí horečky a pak dostane antibiotika. scénář je vždy stejný ☹

evaviki
16. dub 2013

@zuzanka26 ☹ a co na to dr.???

nae
16. dub 2013

@zuzanka26 ahoj, skús sa pozrieť do témy Megaskorbická liečba, možno ťa to inšpiruje...
Kolostrum by som nedávala, radšej zvýšiť prísun vitamínov C, D a omega3 mastných kyselín.

simonkamarus
24. únor 2015

Ahoj,mam 7 letou verunku a od malicka byla neustale nemocna,v nemocnici jsme byly jako doma,bud urazy a nebo nemoc.ve 4 letech zjistila p.doktorka ze neroste tak nam doporucila vysetreni v motole,po 2 letech ruzneho vysetreni nasadila pani docentka lecbu a to takovou,ze ji pichame kazdy den do nozicek rustovy hormon,a od te doby to zacalo znova,operace nosnich mandli,operace krcnich madli,a ted si prosla zanetem ledvinovych panvicek,chodi 1 rokem do skoly , a od zari uz zameskala 116 hodin.nastesti se uci dobre ale jakmile je par dnu v kolektivu zacne to od znova.proste hruza a strach

mireille222
23. čer 2016

Ahoj , mám 15ti měsíčního Matyáška. už 8 měsíců máme neustále rýmu, zahlenění v krku stále do kola. MYslela jsem si, že je to tím, že začal brzy chodit do kolektivu a od jednoho roku do školky. už měl dvoje antibiotika + dvoje antibiotiky do nosánku. už jsem myslela, že snad bude dobře. jsme týden po ukončení antibiotik a už má zase zelenou rýmu. dočetla jsem se tady o colostrum, máte nějaký odkaz na to ? neím zda neexitují různí výrobci, abych nenaběla. chci to nejlepší, chci originál. hlavně chci už aby MAtulka byl zdrav. děkuji za rady.

zmrzlinka
24. čer 2016

@mireille222 muj syn nastoupil do jesli ve dvou letech.Rok byl neustale nemocnej.I kdyz mi to nase doktorka vymlouvala sla jsem s nim na ORL.Mel zvetsenou nosni mandly.Nechali sme ji vyndat a je to lepsi.U nas byl taky problem ze mel malo zeleza.To je pre imunitu deti hodne dulezite a spousta pediatru to podcenuje.S kombinaci zeleza a jeste ribomunilu od alergologicky sme se z toho nejal vyhrabali 🙂

petraou
30. čer 2016

@mireille222 Byla jsi na alergologii? Určitě tam zajdi, jistota je jistota. Jinak já jsem vůči antibiotikům trochu vysazená, z přípravků z lékárny mám dobrou zkušenost na rýmu s nosním sprejem od Aspectonu...

kaja2016
1. črc 2016

@mireille222 Jestli nema vrozenou snizenou imunitu. Prijde mi to, ze byl v pohode, nez zacal chodit do kolektivu. V te slabsi forme to ma leckdo. Zasla bych na imunologii.

agataps
4. lis 2017

@bajnokova Dobrý den, vim, že stará diskuze, ale mohla bych vědět ó jaké produkty se jednalo? Děkuji

elialen
4. lis 2017

Myslím si, že když se dítěti bude dávat sunar ráno a večer, tak bude časem po problémech. Od narození malého jsem neměla mat. mléko a dávala jsem sunar, který je nacpaný vitamíny a do 3 let, kdy ho pil NIKDY nebyl nemocný. Teď už sunar nepije, chodí do školky a teď má jen velmi nehezký kašel na alergické bázi. Naše lékařka nám nyní doporučuje užívat vitamín D. Přemýšlím ale, že sunar zavedu zpátky na jednu dávku denně. Je to jen můj názor, který nechci nikomu vnucovat.