Neustále nemocné dítě. Kde je chyba?

judit22
28. dub 2010

Ahojky všem, ráda si popovídám s maminkami, které neustále řeší nemoci svých ratolestí.
Ondrášek do roka skoro nemarodil, jen třikrát měl rýmu. V lednu, v roce měl první zánět průdušek, vleklý, po měsíci neustálého kašle a rýmy jsme dostali antibiotika. Pak byl asi 3 týdny klid, očkování Synflorix a poté opět zánět průdušek, rýma, opět měsíc. Teď byl týden klid a zase už má neskutečnou rýmu. K tomu nám rostou špičáky, stoličky, k tomu má průjem a bolesti břicha. Odběry krve na imunitu, alergii, všechno vyšlo na jedničku, imunita v pořádku, alergeny nízké, takže prý je zdravý jako řípa, tak se ptám kde je chyba?Máte s tím některá zkušenost?Myslíte, že v případě, že má dítě neustále rýmu, ač je žlutá, že se může jednat o rozvíjející se alergii?Nyní jsem začala na doporučení podávat Colostrum, máte zkušenosti??
Už jsem z toho nešťastná, nemůžeme nikam do kolektivu dětí, těšila jsem se na jaro, že bude klid a nějak to nebere konce.

dvojka
28. dub 2010

Tak to jsem zvědavá kolik mamin se zúčastní 😲 ,páč mi jsme taky s tou mladší dcerou stále na hromadě 😔 .Zrovna dneska jsem jí objednala u homeopatky.
My jsme nemocné cca od 5-ti měsíců,neustálé rýmy,nachlazení.Ted před třemi týdny měla laryngitidu na to středoušní zánět a nyní už opět v noci příšerně kašle...
Na žádné vyšetření nás doktorka nikdy neposlala a když jsem žádala na ORL o výtěr z nosu,tak mi bylo řečeno že to nemá smysl 😖
Takže u vás jew velký plus to,že má imunitu v pořádku a vidim to jako přechodný stádium,určitě se ted přes léto obrní a pak bude vše OK.
My užíváme probiotika na posílení imunity,ale jaksi nezaznamenávám větší úspěch...U nás hraje roli asi trošku i nedonošenost

andyalukasek2008
28. dub 2010

Mamky, a zkoušely jste echinaceový sirup? Netvrdím, že Luky je hodně nemocný, ale ať už z takových či takových důvodů, na to, že je mu 22 měsíců, měl už troje ATB... Echinacea nás udržela v pohodě celý podzim a zimu, chřipka taková či maková, akorát teď lehce se nachaldil, ale nic šíleného... Mám s tím dobré zkušenosti, doporučuji. Colostrum je prý výborné, a vůbec všechny takové věci s Aloe propojené... Zkusila bych vše... Přeji hodně štěstí!

momin
28. dub 2010

Ahoj holky,tak my sme si to snad vybrali do roka.. Byl nemocny kazdou chvili. pak dostal v 11 mesici bronchitidu se kterou sme byli v nemocnici a meli sme 2 mesice klid!!! Jenze minuly tyden se zase nachladil,tece mu z nosiku,kasle.... Tak doufam ze se to nevrati do starych koleji-do toho roku opravdu skoncila jedna nemoc-tyden byl klid a vlezl na nej zase nejaky bacil.. 😠

dvojka
28. dub 2010

andy-a prosim Tě , 🙂 který se dá použít od jednoho roku. 🙂 ..Na netu jsem třeba našla několik echin.sirupů,ale vždy se smí používat až od tři let

andyalukasek2008
28. dub 2010

Od Megafytu... Myslím, že jako jediný...
http://www.lekarna.cz/megafyt-sirup-echinaceovy...

andyalukasek2008
28. dub 2010

Hm, tak to tu nedám ☹ 😠 ... na konci je 260g 🙂

dvojka
28. dub 2010

děkuju,takže se to může začít užívat i v době kdy je dítko zrovna zdravé?Jak dlouho jsi to Lukáškovi dávala?

dvojka
28. dub 2010

mně se to zobrazuje 😵

andyalukasek2008
28. dub 2010

Tak to je fajn, že to vidíš 🙂...
Dávala jsem mu to myslím měsíc a kousek, když byl zdravý jednou denně, pak měsíc pauza a znova... V příbalovém letáku je to napsáno...

fish
28. dub 2010

🙂 Holkky,naše malá taky pořád marodila,pořád nějaká rýma,kašel...pak nám dr.doporučila na posílení imunitního systému Preventan junior a od té doby (klep-klep-klep) nejsme nemocní.Tak nevím jestli je to tím,nebo jen shoda náhod.Každopádně jí ho každe ě měsíce kupuji preventivně.Měsíční kůra - 30 tbl. za asi 125,-.
http://www.lekarna.cz/preventan-junior-tbl-30/ 🙂 😉

zuzik03
28. dub 2010

fish, ten preventan vypada dobre, pisou od 3 let, davala jsi to uz i Andulce ?

u nas je to podobne, porad na hromade, do dvou let 3x antibiotika, ted naposledy mocova infekce a zanet ledvin 😝 jinak furt rymy a nachlazeni, prudusky, uz si ani nepamatuju, kdy vydrzela mesic byt zdrava. zkousela jsem multisanostol sirup ale bez efektu, na alergologii a imunologii jsme jeste nebyly, ale chystame se. na tu echinaceu jsem taky cetla dobre ohlasy.
tak se drzte, je to blbe s nemocnyma detma je zabavit, kdyz nemuzou ven, na navstevu a nikam.
na druhou stranu budme radi za tyhle drobnosti, prece jen to neni nic vazneho, dlouhodobeho...

korduna1
29. dub 2010

Ahojky, moc vás asi nepotěším, ale přidám přízpěvek. Dcera mi do roka a půl vůbec nemarodila a potom to nastalo: záněty průdušek, rýmy, angíny, každé 3 týdny něco. Šli jsme prakticky z nemoci do nemoci. Výsledky na imunitu a osatní všemožné nemoci dobré. Sirupy na posílení imunity co nám doporučila dr.imunoglukan a další nepomáhali. Nemohli jsme minulý rok prakticky ven, byla už jsem zoufalá. I doktorka říkala, že takhle nemocné dítě neviděla. Nakonec nás na mou prosbu poslala na ORL, vzali jí oboje mandle jak nosní tak krční a máme klid, teda zatím. Ale určitě se to dost zlepšilo. Sice ty krční brát nechtěli, že je na to malá, ale měla angínu i 6 krát za rok....
Přeji hodně úspěchů.....
Iveta

monik76
29. dub 2010

korduna1, ty krcni mandle ji klasicky trhali nebo se to da pry delat i laserem? A jak to mala zvladala? Diky

judit22
autor
29. dub 2010

Tak to jsem ráda, že na to nejsem sama. Jak to holky zvládáte psychicky? Já mam pocit, že už nedělam nic jinýho než odsávam, utíram nos a dávam sirupy na kašel. Malej už je z toho taky otrávenej, u odsávání dělá neskutečnej kravál, vůbec ho nemůžu udržet. Taky mě mrzí, že nemůže mezi děti. Dneska už to vypadá, že to má zase na průduškách, letos už po třetí, super,ne?

Nemáte někdo zkušenosti s tím Colostrem?slyšela jsem o tom hotové zázraky, dávám zatím třetí den, tak jsem na to zvědavá. Je tady na to téma, tak koho by zajímalo, počtěte si. Na Preventan už jsem slyšela taky chválu, ale je až od tří let.

Na ty mandle už mi Dr. upozorňovala, že na ně asi dojde, ale trhají se až do dvou let?
Dvojko, výtěry bych si teda vydupala, malej měl opakovaně v nose i v krku stafylokoka, toho chytil ode mě při porodu. A Dr. už nám dělala i ty odběry na imunitu, tak na těch bych asi taky trvala.

scharfinka
29. dub 2010

Ahoj Maminky,také se přidáváme do skupiny pořád marodících dětí. Do roka byl synek vcelku zdravé dítko. A pak to začalo. Naše maximální intervaly jsou mezi nemocema tři týdny a to už pomalu slavím. Furt je to nějaká rýma nebo nachlazení. Nedělám nic jiného než že furt řeším, co do něj nacpat, aby byl zdravý aspoň měsíc. Přitom opravdu dbám na celkově dobrou životosprávu, aby dostatečně spal, aby každý den měl svou dávku ovoce a zeleniny, aby byl na ven vhodně oblečený, venčíme se denně min 2 hoďky. Pořád za ním běhám s nějakýma sirupama na podporu imunity. Občas mám pocit, že mě fakt trefí🙂 Zkoušela jsem dávat různé připravky na podporu imunity a jediné, co se mi osvědčilo a malého udrželo zdravého cca 4 měsíce je produkt Imunnal...Není to sice sirup a chuť to má protivnou, poněvadž je to nějaký extrakt či co, ale s trochou čaje to šlo a hlavně pomohlo.....Chystám se pro něj zas do lékárny, poněvadž malý dnes dostal opět rýmu...a to jsme se jí zbavili před cca 3 týdny....chjo:(

fish
29. dub 2010

🙂 Zuzik,je sice od tří let,ale v lékárně mi říkala magistra,že od tří let je to kvůli formě-tablety a né třeba sirup.Pokud víš,že ti to dítko pokouše,pocumlá apod,tak to mohou i mladší děti.Já to dávám Andulce od asi 16 měsíců.Jsou to malé bonbonky,oválné,složení něco jako ovocné čočky.nejsou úplně tvrdé.

dvojka
29. dub 2010

Judith-mám za to že mandle až ve třech letech,u nás to tak teda je.
A to vám ty odběry na imunitu udělala zadarmo?Mně řekla že když zaplatim 1600kč tak mi je udělá taky-ale s tím nesouhlaim

A na tom výtěru jsem trvala,dokonce dvakrát,ale doktor řekl že nemá smysl a hotovo,naše doktorka to samé,jiný doktor na orl řekl taky tak a ani nevíš jak mi to pije krev 😠

Psychicky to zvládák strašně špatně.Hodně ale věřim tomu,že nám pomůže homeopatie 😵

judit22
autor
29. dub 2010

Dvojko sama Dr. nám testy na imunitu nabídla, samozřejmě zadarmo. V tvém případě bych asi uvažovala o změně doktorky, tohle bych fakt nekousla. Dokonce mi teď i jedna kamarádka, která chodí k jiné Dr. než my, říkala, že jim dělali výtěry a brali krev na imunologii apodobné a taky naprosto bez řečí a rozhodně zadarmo.

Jinak psychicky jsem na tom taky nic moc, ale je fakt, že jde většinou o banální nemoci, takže to holt nějak překousáme,ne?A ty dáváš nějaký homeopatika?já na to taky dost věřím, sama dávám Ondrovi na zuby, na zklidnění kašle, po očkování. Ty dáváš něco na imunitu nebo něco podobného?chodíš k homeopatovi?

dvojka
29. dub 2010

Byla jsem na alergologii se sebou a mimo jiné i prohodila to,že je malá dost nemocná a doktorka mi řekla,že tyhle malé děti to tak někdy mají a pokud by měla vícekrát po sobě ATB byl by za vhodné s tím něco dělat.
My měli ATB jen jednou,zatim,ale i tak se mi to nelíbí,Anče měla za tři měsíce tři hnisavé rýmy.Nyní je bez rýmy,ale zase kašle jak tuberák.Nemyslim si,že by to bylo z nastydnutí-jem jí prostě něco dráždí kašlat,nejhorší je to v noci 😒 ,dávala jsem jí ted hodně štávy z pomerančů,takže by tohle mohl být problém.Zkusim přestat dávat citrusy a pak se uvidí.
Homeopatika jsem zatim žádný nedávala(jen sirup stodal)který nám nezabral😀---no neni taky divu,přitom vše co už Anče do sebe narvala.
K homeoptce jdeme ted poprvé 12.5.a tak jsem celkem zvědavá co s námi budě dělat,doufám že najdem nějaký řešení jak tu její nemocnost snížíme.
A když mu dáš homeopatika při zoubkách,tak mu to vdy pomůže?A ono je něco i po očkování?To jsem měla vědět dřív...My snášíme špatně hexu,ale ta už nás nečeká 😵
Na imunitu dávám jen probiotika,to už jsem psala výše,ale efekt nic moc.
Docela mi mrzí,že doktoři na tohle kašlou.přece jen jsem byla u třech doktorů a každý před námi zavřel dveře.To na psychice zoufalé matce taky nepřidá 😝 😔 😀

dvojka
29. dub 2010

Ještě jak píšeš,že jste měli ty testy zadara...Tak teda nevim co vede naší doktorku vybírat prachy

bajnokova
30. dub 2010

Ahoj holky já toto řešila neustále mám dvě dcery byly furt a furt nemocné mladší dcera měla za první rok života patery antibiotika bylo to fakt šílené od října jsme nasadili certifikované přírodní produkty a už konečně jsme v pohodě už se nemusíme trápit tím že jsme opět nemocní ted jsem opravdu štastná že jsem ty produkty objevila a nedám na ně dopustit

dvojka
3. kvě 2010

ahoh
tak my máme opět zánět středního ucha a to oboustraný 😒

irasek
3. kvě 2010

Tak taky se musim přidat. Páťa se nějak nemůže vyhrabat z nemocí, během 14 dní dvoje atb. Měl zánět průdušek a když už se zdál o.k. a měli jsme jít na kontrolu, tak dostal angínu. Rýma a kašel se nás drží přes měsíc...
O homeopatii už taky uvažuji. Ještě počkám na výsledky krve, dnes jsme byli na odběru.

Dvojko- ahoj, dlouho jsme se neviděly 😉 . Dej pak vědět, co a jak homeopatka.

dvojka
4. kvě 2010

Irasek ahoj-prosim Tě a ten odběr krve sis vyžádala ty ?Já včera doktorku žádala o odběr krve a výtěr z nosu a řekla mi že jí ho neudělá ani jeden,že to nemá smysl.Přitom ví,že Anetka je nemocná od svých pěti měsíců a ted od listopadu je to jen a jen horší ☹ .Místo toho mi řekla od stolu,že má sníženou imunitu a že mi objedná colostrum za 1300 a že jí to pomůže,ha 😅 .
Od těch pěti mesíců jsem za léky a všelijáky podpůrný léky nechala téměř 3 0000kč a ted je to čím dál horší ☹

judit22
autor
4. kvě 2010

Ahojky,
dvojko, tak to mě mrzí, že takhle trpíte na ouška. My máme opět zánět průdušek, letos už třetí, ty dva předchozí měl víc jak měsíc. Musim říct, že už jsem ani nešla k doktorce, protože ona mi stejně nic jinýho než Spiropent nedá. Antibiotika prý dává až při teplotách a ty on nemá.

Jinak tu tvojí doktorku bych vážně vyměnila, fakt o tom neuvažuješ?máš možnost tam kde bydlíš přejít k jiné?tohle její chování není normální.

Jinak to Colostrum dávám už týden, někde jsem četla, že to má okamžitý účinky, ale ty bohužel zatím nepozoruju. Tak uvidíme jak dlouhodobě, jestli mu to na tu imunitu pomůže nebo ne. Jinak o tom, kolik už jsem nechala v lékárně, se taky nevyjadřuju. Je to hnus.

bajnokova
4. kvě 2010

Ahojka holky homeopatika pomužou ale ten problém nevyřeší to stejný to Colostrum pomuže ale problém to nevyřeší ty produkty co bereme mi právě že proniknou až do jádra buňky buňku tam vyčistí a toxiny vyplavý z těla ven taky to teda není okamžitě záleží jak u koho někomu to pomuže už po první láhvy někomu až po čtvrté je to hrozně individuální.

dvojka
4. kvě 2010

Judith-jj,už pomalu odcházim k jiné.Vim že se stěmi nemoci nedá až tak moc dělat,mě ale hlavně vadí její přístup,člověk jí musí odezírat ze rtů aby slyšel co povídá,když už teda tu pusu otevře ☹ ,posledně nás naočkovala i když měla malá zvýšenou tepleotu a pak právě začaly tyhle namoce...Budu muset k jiné doktorce dojíždět,ale doufám že ta nová bude aspon trochu naslouchat.
Vy si to teda ale taky pěkně vyžíráte 😖

Bajnokova-a co je to za zázračné preparáty,smím li se zeptat?Že jsou certifikované už vím 😵 ,ale kde se to sehnat?

dvojka
4. kvě 2010

Jud-prosim Tě,colostrum Ti objednávala doktorka?Dávala Ti pak nějakou stvrzenku?A kolik jsi za něj dala ty?1300 je šílená pálka,ale jako vyzkoušet to můžu,že jo.Jinak zatim nic z toho co mi kdy doporučila nám nepomohlo 😀 😅

irasek
4. kvě 2010

Dvojka- odběry mi dr řekla sama, že prý po angíně se dělají. Výtěr z krku taky dělala a moč jsem tam ještě nesla (ta je v pořádku). Odpoledne si budu volat na výsledky.