Neustále nemocné dítě. Kde je chyba?

judit22
28. dub 2010

Ahojky všem, ráda si popovídám s maminkami, které neustále řeší nemoci svých ratolestí.
Ondrášek do roka skoro nemarodil, jen třikrát měl rýmu. V lednu, v roce měl první zánět průdušek, vleklý, po měsíci neustálého kašle a rýmy jsme dostali antibiotika. Pak byl asi 3 týdny klid, očkování Synflorix a poté opět zánět průdušek, rýma, opět měsíc. Teď byl týden klid a zase už má neskutečnou rýmu. K tomu nám rostou špičáky, stoličky, k tomu má průjem a bolesti břicha. Odběry krve na imunitu, alergii, všechno vyšlo na jedničku, imunita v pořádku, alergeny nízké, takže prý je zdravý jako řípa, tak se ptám kde je chyba?Máte s tím některá zkušenost?Myslíte, že v případě, že má dítě neustále rýmu, ač je žlutá, že se může jednat o rozvíjející se alergii?Nyní jsem začala na doporučení podávat Colostrum, máte zkušenosti??
Už jsem z toho nešťastná, nemůžeme nikam do kolektivu dětí, těšila jsem se na jaro, že bude klid a nějak to nebere konce.

judit22
autor
4. kvě 2010

Dvojka-Colostrum jsem si objednávala od švagrové z Německa za 800Kč, tady je běžně prodejné fakt za těch 1300Kč. Ta lahvička ti vydrží tak na 14 dní a měli by se využívat alespoň čtyři, takže pálka neskutečná i za těch 800Kč, ale prý to pomáhá, tak nevim. Slyšela jsem to od víc lidí, zadej si tady do vyhledavače Colostrum, je tu o tom i téma, tak si můžeš pročíst.

dvojka
4. kvě 2010

Tak na netu jsem našla tekutý colostrum i za 910kč
Ono je to dělaný z kravskýho mleziva?
Mně tak napadá,Anetka nesnese kravské mléko byla po něm vždy zahleněná a spustil se jí ekzém,takže,nemůže jí to spíš uškodit?A nebo to nemá co do činění s mlékem? 😅 😕

dvojka
4. kvě 2010

píšou tam teda,že to obsahuje jen stopové množství laktozy a že to mohou i lidi s nesnášenlivostí..Tak teda ted mám brouka v hlavě
http://biocolostrum.cz/?2,bio-colostrum-tekute

irasek
4. kvě 2010

dvojka- v tom já vůbec neporadim, škoda, že Ti neporadí doktorka...ta by to přeci vědět mohla

dneska jsem si volala na výsledky, tak vše je v pořádku, výtěr z krku, moč i krev. Takže doktorka se divila, že je stále nastydlý a stále pokašlává. Je možné, že by se tak projevovala nějaká alergie? Sama mám pylovou alergii, ale mě teče z nosu voda, jemu opravdu hleny a kašle, jako že i něco odkašlává. Tak nevim. 12.5. jdeme na očkování (jestli ho teda přeočkuje), tak se zeptám.

dvojka
4. kvě 2010

Irasek-tak teda dobrý,že máte výsledky v pořádku 😉 ,víš co je možný že to má opravdu ted jen přechodný a nemusí se u něj alergie projevit v budoucnu.Musíme myslet pozitivně.
Ve čtvrtek si pro colostrum jdu,tak se jí na to zeptám

dvojka
6. kvě 2010

Ahojky
Tak kde je kdo?
Že by byly dětičky zdravé a jen my s Ančí seděly doma?Tak,my máme stále zánět v ouškách-jsem s tím počítala,páč hnisavá rýma jí drží stále.Odedneška podávám kolostrum,prý to zabere okamžitě když se dodržuje způsob užití-tak jsem zvědavá.jen nevim jak na tu její hnisavou rýmu 😒 atb kapičky ted nedostaneme.Snad abych po víkendu zajela rovnou na ORL a tak jí něco snad dají 😖

dvojka
6. kvě 2010

tak ještě mě napadlo,že bych jí mohla kápnout trochu kolostra do nosánku když je to takovej zázrak,hlavně jsem četla že má spoustu vitamínů.
Fakt nechápu proč nám nechtěl udělat ten výtěr z krku a nosu 😒 ...Přece mít rok rýmu z toho několikrát hnisavou neni samo sebou 😖

dvojka
13. srp 2010

Ahoj
@irasek
@judit22 -tak jak se máte?Co dětičky?Jsou zdravé?My ted přes léto ano,úplná paráda být bez odsávačky na rýmu,bez všech těch sirupů a kapek 😵 ...Kéž by nám to zůstalo i přes zimu

irasek
18. srp 2010

@dvojka ahooj, my jsme taky zcela fit, už cca od května 😉 . Celé dny je venku na zahradě, přes prázdniny objíždíme s kámoškama navzájem chaty a chalupy, takkže jsou dětičky pořád na vzduchu, nebo někde po výletech. Vůbec se netěšim na podzim a zimu, už teď je Páťa protivný, když prší a je doma 😨

dvojka
18. srp 2010

tak prima že se vám vede...U nás tady na západě je ted celkem zima pořád prší takže Anetce začalo téct z nosu,tak doufám že se to nerozjede v nic horšího.Co nevidět máme očkování MMR 😒 ,takže toho se děsím ještě víc...

Teda vy si ale hezky užíváte.Patrik tyhle změny ohledně jiného prostředí snáší tedy asi celkem dobře,že?

A byla jsi s ním už na tom vyšetření jak jsi psala ohledně toho že se ti nezdá jeho váha a výška?

irasek
19. srp 2010

tady je taky celkem zima, ale pořád to ještě jde. ach jo, u vás už i teče z nosu 😖, tak ať je dobře
Páťa snáší cestování úplně v pohodě, je zvyklý a změny prostředí mu nevadí. A jezdíme pořád dokola se stejnýma lidma, takže se děti navzájem znají a je fakt sranda, jak si běží naproti radostí. A ještě větší sranda je, jak jsou nadšený, když se po ránu vzbudí a zase se vidí. Mávají a halekají na sebe v postýlkách 😀
Na vyšetření jsme měli jít v půlce červnce, dr to odvolala, takže jdeme 2.září. A na to jsem opravdu zvědavá...pak Ti písnu.
Očkování zdar 😉 . A měla někdy nějaké reakce?

pipiii
14. bře 2011

ahojky holky... narazila jsme na tuto diskuzi... je tu ted nekdo s podobnym problemem?? ja mam holcicku 17 mesicu, ja i mala jsme od prosince imrvere nemocny, kasel, ryma, ja jsme mela antibiotika ale k nicemu, mala ted mela zanet spojivek...byly jsme snad 14dni za celou dobu zdravy a mezi civilizaci. Jsem uz utrapena, znicena a nevim co mam delat. mala je hubenoucka, ale neji uz od narozeni, podle krve vse ok, ejn trochu snizena imunita a trpi na atopicky ekzemy. Je tu nekdo se stejnym problemem???

luthien.k
15. bře 2011

@pipiii, taky jsme měli od podzimu takové nepříjemné období, já v těhu atb. dvakrát, malej mezitím taky... Někdy se to tak blbě sejde. Co děláš pro podporu imunity? Z věcí, které můžeš Ty i prcek, doporučuju brát probiotika, nejsou jen na trávení, posilují i slizniční imunitu (pro obě Infants Dophilus plus), což je obzvlášť pro atopiky velmi důležité. Pak každý den lžičku rakytníkového oleje, při nemoci ještě i sirup (Weleda má i pro malé děti). Vitamín D (klidně Vigantol) je také dobré dávat stále a i mít samozřejmě dostatečný přísun vit. C, pokud to jde, v přírodní formě (dělat šípkový čaj třebas), jinak třeba v DM drogerii prodávají čistý, bez přídavku různých barviv a aromat (což bych atopikovi nedoporučovala).
Mimochodem, s AE, kdybys chtěla, bychom mohly něco zkusit udělat v tématu "Babské recepty na AE miminek" v kojencích, není to zdaleka jen o babských receptech 😉

hehena
18. kvě 2011

@judit22 Judith, jak jste na tom teď po roce? zabralo něco, nebo se prokázala alergie?

my ještě neabsolvovali žádný vyšetření, až příští týden, ale teď je Jakub už po čtvrtý od února nemocnej + k tomu ještě střevní chřipka. Do roka měl jen šestou nemoc, jinak nic a teď se v tom pěkně plácáme. Vždycky jde o rýmu, která přejde v hnusnej kašel, chrčí to něm, ale zatím to nikdy nebyl zánět průdušek nebo něco jinýho. teplotu u toho mívá, ale nezačne to teplotama, jen prostě po pár dnech asi jak se v tom to tělíčko plácá. do toho mu taky rostou zuby, momentálně se klube už nějakou dobu poslední špičák. taky hodně zvažuju alergii, neb to začíná pšíkáním, a nebo pak ty zuby...

judit22
autor
18. kvě 2011

Já dávala přes zimu 3 skleničky Colostra za sebou, k tomu od ledna Rakytníkový sirup od Dr.Müllera a klop klop, od té doby dvakrát slabá rýma, takže za mě určitě zabralo. Jo a začátkem ledna horečku ze zadních stoliček. Loňský rok jsme celý promarodili, 8x zánět průdušek. Ale zas jsme teď měli 5 týdnů ruku v sádře a pátou nemoc, tak si člověk nevybere.

musko
19. kvě 2011

Ja nedám dopustiť na Imunoglukan sirup + Marťánci, pre starších Preventan Junior a Malé hvězdy ( cucajú sa, Malé hvězdy sú s kolostrom)

natalie77
1. črc 2012

omlouvám se....téma nepatří do batolat...

pucik
2. črc 2012

Ahojky, tak mi jsme nemocný, taky dost často, museli jsme vysadit i školku minulý rok. letos jsme promarodili jen menší třetinu docházky, což je úspěch. Od té doby co nastoupil starší syn do školky, tak jsme byli stále nemocní. ZKoušeli jsme vše možné, vitamíny, probiotika, homeopatika a řekla bych, že úspěch to nemělo žádný. Pak si musel nechat vyndat nosní mandli a řekla bych, že to jediné docela pomohlo rýmy méně, nemocí taky a lépe spí, takže jsem ráda, že jsme si to vytrpěli a máme za sebou, teď 18.7. jdu s mladším synátorem na tu nosní, taky si užil během měsíce 3x píchané ucho, rýmy a vše, měl jít na operaci s varlátkem a kýlou a den před nástupem dostal rýmu jako hrom - čekali jsme na tu operaci rok. Takže jsme to museli přehodit - nejdřív mandle, pak to druhé, plně vás všehcny chápu,ale musíme prostě vydržet, tak držím palečky a pevné nervíky všem mamnikám i prckům 🙂 😉

myskin
2. črc 2012

Taky se hlásíme mezi časté marody. Dcera 4 roky nastoupila v září do školky a nastalo to. Do té doby jednou do roka rýmička a teď je pořád nemocná. Rýmy a kašel těch měla nepočítaně, střevní viróza, zápal plic, teď naposledy neštovice. Zkoušela jsem různé podpůrné přípravky z lékárny, ale bez úspěchu a nikdy jsem nebyla zastánce chemie z lékárny. Takže brala probio kapky Biogaia, občas echinaceu Imunal a koupila jsem jí Aloe gel od LR. Jak tady někdo psal o colostru, tak mně ho doktorka rozmluvila, že to pro tělo není přirozené (je to kravské) a že má lepší zkušenosti s Aloe. Ale jak říkám, je to takové tonoucí se stébla chytá. Nejlepší je na imunitu kvalitní zdravá strava, pohyb na čerstvém vzduch (u nás tedy není) a otužování. Myslela jsem že bych s dcerou chodila do sauny, ale není kdy, protože dítě musí být zdravé a v kondici a my než se oklepem tak marodíme znovu 😢 .

kimby
2. črc 2012

dobry vecer,rada bych prispela nasi zkusenosti.Od 18 do 21mesice v kuse nemocna dcerka,podzim,zima,zacalo to nastydnutim a pokracovalo peklem v podobe aftozni stomatitidy ☹ a brala imunoglukan,probio a pak i ATB atd,hruza.....nasledne nam pomohla az navsteva a testy na imunologii (kdy zjistili vlivem nemoci snizenou bunecnou imunitu a naznak alergie,dostali jsme lek,ktery ji postavil na nohy(nevim nazev,ale miniaturni lahvicky s cimsi z prasete) a bylo nam doporuceno od LR Colostrum,od te doby tukam,ale pohoda!az se bojim neco psat,je to pul roku co je zdrava,Colostrum jsme snizovali postupne davku jen na udrzovaci a pak prestali s nastupem jara.Nyni po nem sahnu jen,kdyz vidim naznak rymicky a hned je pryc,ani se nerozjede....snad tento podzim zimu zvladneme lepe,spoleham i na to,ze bude zase o chlup starsi 🙂

meleri
4. črc 2012

@kimby muzu se zeptat, to kolostrum, to je jen na predpis? mam dve deti, skoro porad nemocne..myslela jsem ze ted kdyz je teplo bude to v pohode, ale nejdriv mel mladsi zanet usi, pak jsem to chytla ja, a starsi syn. tyden byl klida starsi syn donesl anginu, kterou jsme chytli vsichni. opet antibiotika. uz mi z toho hrabe. to kolostrum teda pomaha.?

kimby
4. črc 2012

@meleri nene, není na předpis, tchýňka nám ho objednala za nákupku (tuším 900kč 1 lahvička)......doporučil nám to náš strejda (pediatr) jinak bych o tom nevěděla....jak jsem psala, nejdříve jsme se objednali na imunologii z důvodu častých nemocí a vážného průběhu aftózní stomatitidy (nikdy jsem o této nemoci dříve neslyšela a bylo to šílené).....pani doktorka odebrala malé milion zkumavek, nechali se udělat pořádné testy a následně tedy dala lék (aby se malá srovnala) a pak i ona doporučila od firmy LR Colostrum, tak jsem tedy říkala, že za zkoušku nic nedám a musím říci, že nám se osvědčilo (netvrdím, že je to všemohoucí a dokonalé), ale jak jsem četla nejsme první ani poslední, komu to pomohlo nastartovat a udržet se. I když byl náznak nachlazení, zase jsem sáhla po Colostru, první dny zvýšila dávku, pak normálně a nespustilo se nic....

já totiž slyšela atb a už mě jímala hrůza, patlali jsme se v tom půl roku :-// držím palce ať jste brzy fit!!!!

meleri
5. črc 2012

@kimby jezis to je strasne drahy.... ☹ ja obcas kupuju lactobacily biogaia kdyz maji problemy s zazivanim...
a co to je za nemoc? aftozni stomatitida? u nas jsoup porad dokola nachlazeni, zanety usi, chripky...jenze kazdy dr mi rekne ze je to normalni....taky starsi dost casto laryngitidu. uz jsem zvykla ze podam lek a ono to prejde...ok kdybych nasetrila, poridim...mas dobre ze mas dr v rodine, jinak mi prijde ze to dost doktori odbyvaji...my jsme prave zmenili doktora a porad doufam ze tento s tim bude chtit neco delat. testy na imunologii jsme nemel prave ze dr to nechchtel udelat ze pry je to zbytecny...ale ti moji kluci jsou nemocni fakt kazdy tyden v zime.... 😒 ja uz se desim co bude pristi rok...pry je to tak do sesti sedmi let a pak se to zlepsi....ty mas jen jedno? jestli jo tak to jeste jde ja co mam ted dve deti tak se to fakt zhorsilo..

kimby
5. črc 2012

@meleri je to drahe ☹ mamka to koupila male kvuli ni,bylo nam ji moc lito a uz takove zoufalstvi,2 lahvicky a jedna padla za vlast v zime a druhou bere jen,kdyz je naznak,tak tu mame uz pul roku. ano,mam jedno ditko a uprimne,mit v tu dobu 2,asi bych si to sla hodit,jako vazne,musi to byt tak narocne mit nemocne obe male deticky. ja prave zmenila dr take,jezdime radeji ke strejdovi,i kdyz je to na dojizdeni,ten domluvil imunologii a pomohlo to hodne moc!Pani doktorka nam i rekla,abychom pred podzimem zase prisli,ze ji posili imunitu preventivne dopredu,abychom uz nezazili to,co od zari do prosince.Take se bojim podzimu i zimy,snad si slibuji dost od toho,ze mala bude mit 2,5,takze imunita treba zvladne napor bacilu lepe,nez lonsky podzim,snad! aftozni stomatitida je viroveho puvodu a prave napada male oslabene jedince,takze po tech vsech bacilech najednou 40tky horecky 3dny v kuse,leky srazily horecku jen na chvili,netusili jsme co to je,absolutne odmitala jist a hlavne i pit,silene moc ji otekly dasne,cele a to tak,ze vsechny zoubky,co mela venku se najednou zalily temi dasnemi,krvave a hnisave,pusa plna ruzne velkych aftu az do krku,neni na to lek ☹ byla dehydrovana,5 dni bez prijmu stravy a vodu jsme do ni lili nasilim injekcni strikackou,polknout vodu byla pro ni bolest,kricela neustale bolesti,jakmile se byt jen lehce dotkla temi obr nateklymi dasnemi byt polstare,praskali a vsude krev......hruza a nikomu to nepreji prozit,kde k tomu prisla nevim,proste ze vzduchu ☹ az po tydnu se zacal stav zlepsovat a dalsi tyden se z toho dostavala

meleri
6. črc 2012

@kimby to je hrozne, chudinka!! male deti by nemely tak trpet, je to hrozne...ja si rikam, taky sme byli tak nemocni nebo je to tim zkazenym zivotnim prostredim? ja mam kluky dost nemocne ale jsou to takove veci ktere se vyleci, toco jste meli vy tak fakt to je hrozny....akorat starsi syn trpel dlouho na nocni kasel, ale dali mu lek a dobre....
ja pravve doufam ze ten novy doktor bude treba chtit s tim neco delat....jeste jsem te chtela potesit ze i muj syn kteremu je teprv tri a pul roku, tak uz i ted snasi ty nemoci lip, da se s nim domluvit, polezi uz sam, prijme leky, rekne kde ho boli, fakt neni nic horsiho nez nemocne batole nebo kojenec, jsou hned na tom spatne, nedokazou proti tomu tak jeste bojovat...jedine co je fakt fajn ze cim budou starsi tim to snad pujde lip...
ja kdybych mohla tak pockam s druhym sourozencem az by mel starsi tak tri ctyri roky, ale uz to je jak to je 🙂 ....
ale to co popisujes to je hrozne, a pak uz clovek nemysli na penize a koupi i drahy lek kdyz vi ze pomuze...ja se na to tady poptam (jsem v cizine) hodne stest a at uz jsou ty nase deti co nejvic zdrave

dagina
6. říj 2012

Ahojky, ráda bych oprášila téma. Jsme téměř stále nemocní, v teplých měsících bych řekla ještě více než v zimních. Aspoň tento rok to tak bylo. Braly jsme i zmíněné colostrum, pravda, nemoc měla pravděpodobně díky colostru slabší průběh, ale i tak byla, když jsem ho vysadila úplně, tak se vše zhoršilo. Jedna ta lahvička na jednu vyšla tak na 14 dní, když jsme tři, tak to je teda pálka. Teď beru imunogloban, zatím krátce, virozy byly normálně, až ho doberu, vrhnu se na bronchovaxoom, v minulosti s ním mám dobré zkušenosti, chtěla bych ho i pro holky. Ještě nás čeká vyšetření na alergologii, tak se to třeba někam pohne 😲

wamp22
6. říj 2012

Začala jsem malýmu dávat ok alfu plus a musím zaklepat, zatím se drží 🙂

zuzanka26
16. dub 2013

Ahoj je tady ještě někdo kdo je permanentně nemocný? já bych potřebovala radu jak to řešit u miminka.
Nějaký přírodní produkt? Colostrum určitě nasadím ale co dalšího?

evaviki
16. dub 2013

@zuzanka26 koukam, ze ma 8 mesicu.. U tak maleho mimi sa toho moc dat neda.. Kazdopadne by som nedavala dalsie ockovanie, imunitu to poskodi este viac..

zuzanka26
16. dub 2013

@evaviki děkuju, no právě to mě trápí, byli jsme v lednu na alergo-imunologii, vyšla mu dobrá imunita. přesto vždy všechno chytí. Zatím měl jen 3x hexu, velké reakce na to neměl.